Израел 3

  • 38 790
  • 265
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 952
   Добро утро на всички , лека събота, почивка и приятно настроение!Пиша , защото гледам , че се чете по бройката ..... хаха ...изглежда , че темата по естествен начин ще се изчерпи лека полека , както и интересът към нея .....май тази ще ни е последната - 3 за щастие , бива  Wink

   Peace

# 106
  • Мнения: 2 952
   Криси, свекървата ни бяха на гости тая сутрин със свекъра и тя донесе баш чийз кейк (Угат Гвина на иврит), като нагласена работа.....ето питах за рецептата за крема.Тя беше наслагала бисквити потопени леко във вино на редове -  бисквити и крем.Отгоре върху крема беше настъргала черен шоколад.Тая торта не се пече , нито се вари крема , лесна е.Ето го крема :

  500 г  сирене за мазане бяло до 5% (не много гъсто) , една сладка сметана 250  мл. течна, 1 инстант пудинг, 4 л. захар , капки есенция от ром (по желание).Разбъркваш с миксер и готово.Тортата  след като престои 1  ден  става както казах по-вкусна наистина , поема си.Има такива разновидности дето се пекат, като това с ягодите голу например   (имената на продуктите може да имат друго звучене на български).

  Ето какво става с ягоди отгоре - и с тънко тесто отдолу за основа , може и от готовите .....то е вместо бисквитите.

  Това пък е  на основа шоколадов блат , по-дебел -

 

 


 

# 107
  • Мнения: 1 526
Тази уга е любима и в къщи, защото става бързо, лесно и е вкусна. Но пък децата повече обичат печената:

Продукти:
6 яйца
180гр масло
1.5ч. захар
2прахчета ванилия
сок от лимон
750гр бяло сирене за мазане
4 пълни лъжици брашно

Приготовление:
Разбиваме белтъците със захарта, до получаване на твърда пяна.
Останалите продукти разбъркваме отделно до получаване на хомогенна смес.
След това смесваме внимателно двете смеси и го разбъркваме бавно и леко.
Изсипваме в тава и печем около 50 мин. на средна фурна.



Както Петя каза ими много вариации на тази торта, но това може би е най- опростената и сполучлива рецепта!


# 108
  • Мнения: 720
ееех този чийз кейк,всички варианти го обичам Heart Eyes...ама е много калоричен нали мацки Simple Smile

ще се пробва и рецептата от Тали Дан. Peace

# 109
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Тали Дан, благодаря за рецептата.
Тук освен със сирене Крема да го направя,дали ще стане?

# 110
  • Мнения: 1 526
Тали Дан, благодаря за рецептата.
Тук освен със сирене Крема да го направя,дали ще стане?
аз съм я правила в БГ с крема сирене "филаделфия", а съм чувала, че и с маскарпоне става.

harriet TJB, калоричен е да, особенно ако има и заливка. Аз слагам сладко от боровинки, мммммммммм как ми се прияде!

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 17:34 от Tali Dan

# 111
  • Мнения: 323
благодаря за рецептите,ще опитам.А що се отнася дотова,че темата ще се изчерпи,не вярвам просто в момента сме в затишие Пете,чакай малко.В момента чета една книга за ерусалим и видях на една снимка Шимон Перес и Ицкак Шамир,вторият е бил министър-прецедател на Израел,оказа се,че жена му е българка или бг.еврейка.Беше ми интересна тази подробност,която не знаех.Сетех се,че Ицкак Рабин е бил убит от студент по право Амир или нещо такова му беше името.Каква истинската причина да посегне да убие този човек,който направи не малко за мира в Близкия Изток?
И ще активизирам следващия път темата с интересни въпроси,на които очаквам отговори и дискусии.В момента нямам много време затова.
А и още един въпрос четох,че Нострадамус е бил покръстен евреин,нещо по  въпроса да кажете...

# 112
  • Мнения: 2 952
   Тали , тази печената едната  етърва я прави, то е съвсем друг  вкус от тази дето само се намазва без печене .Много хубаво става.Аз не съм им майсторка , то какво ли , ама ....Иначе може да сложиш шоколадов инстант пудинг и да стане  чийз кейк ама кафяв , шоколадов ....Може и розов - ягода ...абе няма много правила   Mr. Green То си по печивата - торти , баници .... Crazy  Simple Smile

  НОСТРАДАМУС  Ето на български малко: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B … D0%BC%D1%83%D1%81  Много е беден българския превод на уикипедията (тази енциклопедия ).

  По произход  семейството са  евреи, но бащата на Нострадамус (Гай Гасоне ) се покръства , става католик около 1455 г. и сменя името си на Пиер  Нострадам - християнско католическо име.Мишел де Нострадам е името на Нострадамус по рождение.

  Ето родната къща на Нострадамус преди реставрация -

  Това е гробницата му -

  "Пророчествата" - книгата , която е публикувана през 1555 г - .  Ето я на  английски , публикувана 1672 г. -
 
 
 

# 113
  • Мнения: 2 952
  Ето за Ицхак Рабин - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%86%D1%85%D0%B0%D0%BA_%D0% … D0%B1%D0%B8%D0%BD

  Ето за Игал Амир - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B3%D0%B0%D0%BB_%D0%90%D0%BC%D0%B8%D1%80

  Истинската причина за убийството не е никаква тайна конспирация , а явно нещо- различия във възгледите.Докато някои смятат Рабин за герой, приближил окончателния мир, за други той е изменник, отстъпил земи, принадлежащи по право на Израел.Информативно това.Позиция не вземам.
  Ето мястото на убийството - А това е гроба му -

   За Ицхак Шамир и жена му незная ....незная  дали има нещо българско там  Simple Smile ...само знам , че шамир  значи копър  Mr. Green (шегувам се с името , не с личността).

 

   

# 114
  • Мнения: 2 952
 По повод   11  септември  и небостъргачите близнаци някои смятат , че Нострадамус го е пророкувал -  http://www.nostradamus.org/911.php

"In the City of God there will be a great thunder,
Two brothers torn apart by Chaos, while the fortress endures,
the great leader will succumb,
The third big war will begin when the big city is burning."


 Изобщо за Нострадамус може много да се говори....Филми са правени , книги са писани.Остава да изберем дали да вярваме , че  е виждал бъдещето или не.

 Лек ден от мен Peace

# 115
  • Мнения: 375
Привет на всички.Петя мерси за поканата. Ще се включа и следя с интерес. Кажете нещо за Израел, аз живях там преди 16 години и  в Кибуц  и на др. места. Имам доста роднини в Израел.
Отмосно българските евреи и спасяването им- те винаги ще са благодарни на царското семейство! Ще се радвам ако успея да усетя от атмосферата на Израел по форума

Последна редакция: нд, 20 яну 2008, 15:06 от Beti

# 116
  • Мнения: 346
Момичета, толкова сте приказливи Simple Smile В края на декември Петя ме покани да разгледам темата за Израел. Прекрасна тема  bouquet Толкова много информация и по така различни въпроси... Докато ви изчета всичките страници, вие сте направили не още една, а вече още две нови теми Simple Smile

За мен е от голяма полза да изчитам мненията и коментарите на всички ви (изключвам ненужните, не отговарящи на добрия тон изказвания, разбира се).

През март сме планирали да посетим Израел със съпруга ми. Вие сте нашия гид още от сега. Благодаря ви  bouquet  bouquet

# 117
  • Мнения: 2 952
   Добро утро! Днес е Ту Бишват.Честит празник!Плодове , ядки на трапезата  довечета , плодови торти и всичко , свързано с природата.

    Момичета , незнам кой се е оплакал на модератор , че слагам много снимки (много пиксели), то остана и това да спра та хептен да стане сухарската.ВръхТА  Rolling Eyes .Все пак мисля , че поне слагам снимки , които са свързани с темата и които немогат да бъдат посочени като линк пряко, нито на активен линк.Мисля обаче , че са поне  с някакъв смисъл , а не просто огромни елхи, трапези , торти , пасти по половин страница и тям подобни мохабетчийски неща  Simple Smile, маникюри, прически , парфюми , обувки .......Не , че  е лошо разбира се ....Имам  чувството , че на някой все нещо пречи , скоро не сме имали заядки или вихрене на спорове , та наред са снимките.Аз съм говорила с модератор  за   снимките , посочването им и размера им, както и за възможностите за поставямето им.Ако искате да караме  дюс - по 1 изречение  на ден без много  вживяване както и правят повечето.А ако имате да казвате нещо - кажете го направо във  форума , няма страшно.Тъкмо няма да се ровя да търся интересни полезни изкопаеми  Mr. Green и да правя темата нагледна , та чак гроба на Нострадамус  да  ви търся  Crazy

  Добре дошли на  Бети и Канима !   bouquet
 
  Весел празник пак от мен и лек ден !

 

# 118
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Весел празник и от мен!
Пете, не се ядосвай, винаги ще се намери някой, на който все нещо  му пречи.
Продължавай така както сърцето и душата ти подсказват Peace

# 119
  • Мнения: 323
та така момичета когато искам информация от вас не ми цитирайте бг.сайта википедия-там и аз влизам и чета искам неяо повече и евентуално,което не знам и не мога да намеря там.
Досега Петя разказа почти цялата Тора,сега искам да поговорим за Кабала.Много холивудски звезди се увлякоха и си смениха религията заради кабалата.Аз нищо не знам за нея единственото ,което занм е че по тази книга може да се гадае бъдещето на човека,нещо като астрология.Това съм чувала,ама дали е така не съм сигурна.Не знам дори какво преставлява
Момичета от Изреал дерзайте сега вие,ваш ред е да разяснявате това.

Общи условия

Активация на акаунт