За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 205
  • 620
  •   1
Отговори
# 180
  • BG
  • Мнения: 390
Разказвайте, чакаме ви с нетърпение.

# 181
  • Мнения: 2 231
Прочетох част от темата и много харесах снимките от Тайланд. Освен, че агенцията е Он травел бихте ли препоръчали и конкретен хотел в на о. Пукет. Египет вече го посетихме, Тайланд ни идва малко скъпичко, но тези красоти не са за изпускане. Направо ахнах.

# 182
  • Мнения: 3 215
Привет на всички  Laughing

значи първо съвсем накратко да кажа как изкарахме - беше приказно,мнооого ни хареса.
Малко по-късно ще се върна да разкажа по-подробно и снимки ще покажа. 

Да,и на мен ще ми е интересно да разбера как сте си изкарали и доколко полезни ти бяха съветите  Laughing

# 183
  • Мнения: 11 747
Прочетох част от темата и много харесах снимките от Тайланд. Освен, че агенцията е Он травел бихте ли препоръчали и конкретен хотел в на о. Пукет. Египет вече го посетихме, Тайланд ни идва малко скъпичко, но тези красоти не са за изпускане. Направо ахнах.

за Тайланд има няколко теми, като последната е за о. Пукет и е на първа страница. Виж в нея и питай там, да не се спами тук.

# 184
  • Мнения: 2 231
Прочетох част от темата и много харесах снимките от Тайланд. Освен, че агенцията е Он травел бихте ли препоръчали и конкретен хотел в на о. Пукет. Египет вече го посетихме, Тайланд ни идва малко скъпичко, но тези красоти не са за изпускане. Направо ахнах.

за Тайланд има няколко теми, като последната е за о. Пукет и е на първа страница. Виж в нея и питай там, да не се спами тук.
o.k Мерси ще прочета всичко преди да питам Blush

# 185
  • Мнения: 100
Ето ме пак.Започвам да расказвам,пък докъдето стигна(откакто отново си имаме комп не мога да се доредя от моето маймунче Laughing)
Както бях казала преди на отиване кацнахме в Кайро, там ни посрещнаха от фирмата ТезТур, всичко беше много добре организирано.Качихме се на автобуса и потеглихме за така наречения 5*-ен хотел(определено си бяха сложили няколко звезди отгоре) доста вехтичко си беше,но поне беше чисто.Още първата вечер бях впечатлена от Кайро, огромен град,много движение,много добре осветен.
Настанихме се в хотела и излязахме да се поразходим из него да поразгледаме, и се сблъскахме с първата изненада.Разхождаме си се ние разглеждаме и като приближихме единия от ресторантите отвън някакъв оркестър свири с техните си инструменти някакви арабски ритми.В първия момент рашихме,че е анимация, но по-нататък видяхме една немалка групичка от хора, официално облечени.Беше ми много странно да ги наблюдавам всички жени бяха със забрадки съобразени с тоалета, и същевременно това не нарушаваше красотата им,имаше някои много красиви.Предполагам,че се досещате,че попаднахме на сватба.След малко изведоха и булката,тя също беше облечена по-подобен начин с полузабулена глава.Много ни беше интересно да ги наблюдаваме, да слушаме тяхната музика,да почувствш тяхната култура.Не стояхме много просто не искахме да притесняваме хората за разлика от други туристи, които не спряха да снмат и да се бутат из тях.
На другия ден беше обзорната ни екскурзия из Кайро.За разлика от предната вечер когато го бях видяла на вечерно осветление, сега вече го видях в иастинската му светлина.За мен това е град на контрастите, видяхме и много беднотия и доста луксозни и модерни сгради, на мен лично много ми беше интересно.

ще продължа след малко...

# 186
  • Мнения: 100
Първо посетихме пирамидите.Винаги съм си мислела,че те са някъде навътре в пустинята,а всъщност те са почти до самия град.Разходихме се разгледахме,отвсякъде ни снимките и си беше доста хладничко,но може би това е по-добрия вариант от жегата.
След това се качихме на едно плато над пирамидите от където се виждаха и трите заедно.Там пък имаше друга "екстра",тъкмо застанеш да се снимаш и хоп до теб се нареди някой дядо и той да се снима с теб, пълно с дядовци, едвам успяхме да си направим няколко снимки без допълнение, не че имам нещо лошо против хората.
Видяхме Сфинкса, посетихме и фабрика за парфюми(така ни напарфюмираха,че после целия автобус миришеше на парфюмерия) Grinning

ако успея ще продължа по-късно,ако не утре,че сега трябва да приспивам детенцето.

# 187
  • София
  • Мнения: 7 242
Много е интересно - мерси   bouquet Чакаме продължение  Grinning

# 188
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте и от мен!Снощи се прибрахме от Египет, бяхме пет дни в Хургада - Макади Бей и два в Кайро.Много съм доволна от Prima life хотела, за разлика от хотела в Кайро - Maadi.Но не чак толкова, че да помрачи страхотното изживяване Египет!Всичко беше разкошно, много добре организирано, гидовете много готини!В Кайро ни водеше Ахмед, който е учил тук и говори много добре български.Като кача снимките ще пиша по - подробно.

# 189
  • Мнения: 100
Успях да се измъкна и ето ме пак,дано да ви е интересно и да не ви досаждам с разказа си.Старая се да бъда макимално кратка,но явно не ми се отдава.


На обяд хапнахме в едно приятно ресторантче на брега на Нил,от което се откриваше чудесна гледка.След обяда посетихме музея в Кайро, за съжаление там не можеше да се снима,още на входа ни събраха всички камери и фотоапарати и единствено можехме да си направим снимки в двора на музея.
За този музей, найстина ти трябват седмици за да го разгледащ на спокойствие от-до.Ние се прикачихме към нашия египетски екскурзовод,който беше доста добре подготвен и дори по наше желание обясняваше и на руски и на английски.Спирахме се тук-там за по-малко,просто е невъзможно за 1ч. и половина дори само да хвърлиш по едно око,пък да не говорим за подробно разглеждане и обяснение.Всичко е интересно,но най-много ме впечатли златото на Тутанкамон, толкова злато на едно място не бях виждала,всъщност може би малко хора са виждали.
За съжаление не можахме да влезем в залта на мумиите,т.к. се плащаше допълнително и то само в местна валута,а за съжаление от нас никой не си беше обменил.
Искахше ми се да разгледаме още,но за съжяление това беше,само 1ч.и 30мин.,колкото толкова,все пак се радвам и на това което видях.
Ето малко снимки:
http://picasaweb.google.bg/vanchebanche/Cairo?authkey=IfOgCFR6cNE
И така към 17:00 потеглихме към Хургада.Трябваше ни доста време докато излезем от самия Кайро и след некратко пътуване към 11:30 пристигнахме.
Пътуването найстина беше дългичко,но не бих казала изморително, автобуса беше удобен, и най-хубавото беше,че си имаше и тоалетна,което за мен винаги е било некомфотно при пътуването с автобус.И въпреки,че шофьорите караха с висока скорост, освен това нашия хотел се оказа и последен от целия автобус,пристигнахме късничко.
Веднага ни настаниха,хапнахме си късната вечеря и отидохме да си видим стаята.Изненадата ни беше,че бяхме настанени в стая без тераса.Естетвено веднага отидохме да се разправяме, нищо че беше вече 1:30часа.Казаха ни че момчето от рецепцията е отишло да вечеря,но те са му са се обадили и той е казал,че ще ни я смени.Явно цялата работа беше,че хората са си чакали бакшиш,защото след като не им дадохме ни настаниха в стая с тераса,но с развален душ.Беше ни омръзнало да се разправяме,пък и бяхме много изморени,оставихме го за другия ден и си легнахме доста разочаровани от хотела(слава богу впечатленията ни след това коренно се промениха.)На другия ден с помоща на представителя на ТезТур(Милен),нещата бързо се оправиха и душа беше поправен.
Истината се оказа,че на хотела единственото лошо нещо му бяха стаите, или поне тези в които настаняват българи и руснаци.Всичко останало беше приказка, вярно е че ние не сме ходили на много др. места и не сме много претенциозни,но този хотел много ни хареса.Всъщност те са 3 хотела на един собственик, настаняват те в един а ползваш и трите(без основните ресторанти).Всичко беше много зелено,много поддържано много чисто и много красиво.Не зная ние ли улучихме такъв сезон,но имаше много цветя особено в единия хотел,повярвайте ми такива красиви ружи и в България не бях виждала.
Вижте сами:
http://picasaweb.google.bg/vanchebanche/Hurgada?authkey=Mhu8ipKuhjc

# 190
  • Мнения: 100
Честно казано като цяло нямам лоши впечатления и от самите Египтяни, може би защото ние се разхождахме основно по магазинчетата около хотелите,но аз лично не съм имала случай на лоши намеци или подмятания, е някой поглед може и да е имало,но не прекалаено.Може би и защото често ни вземаха за араби(мъжът ми е с малко арабска визиономия въпреки,че си е чист българин).Даже бих казала, че по-скоро съм получавала учтиви комплименти,отколкото неприлично отношение.А как умеят да продават тези хора в това отношение вече найстина са малко нахални,няма измъкване.Ние вече ги бяхме научили и директно подминавахме с не благодаря,но не винаги успявахме да се откъснем.Няма да забравя един как хитро ни излъга като разбра,че сме от България и ни помоли даа влезем в дюкяна(за парфюми) му да му напишем само няколко думи за поздрав на български,ние се хванахме.И като се почна едн то не беше чай, то не бяха парфюми,няма измъкване,накрая успяхме да се откачим,но на връщане пак от там трябва да минем,за да го избегнем решихме да минем по самия плаж(магазинчетата бяха по алея покрай плажа), ей как ни видя този човеки бегом пак при нас,като този път започна с друг тактика как щял да ни направи парфюм специално за нас,истинска виагра и мъжът ми щял да стане силен олкото 1000 коня,абе какво да ви разказвам, голям смях падна.

# 191
  • Мнения: 3 215
Чудесно!Много сладичко разказваш.Най-много ми харесва позитивното ти отношение към нещата.Това винаги е много ценно качество и е особено полезно,когато се проявява по време на пътуване в Египет  Peace

# 192
  • Мнения: 3 094
Честно казано като цяло нямам лоши впечатления и от самите Египтяни, може би защото ние се разхождахме основно по магазинчетата около хотелите,но аз лично не съм имала случай на лоши намеци или подмятания, е някой поглед може и да е имало,но не прекалаено.Може би и защото често ни вземаха за араби(мъжът ми е с малко арабска визиономия въпреки,че си е чист българин).Даже бих казала, че по-скоро съм получавала учтиви комплименти,отколкото неприлично отношение.А как умеят да продават тези хора в това отношение вече найстина са малко нахални,няма измъкване.Ние вече ги бяхме научили и директно подминавахме с не благодаря,но не винаги успявахме да се откъснем.Няма да забравя един как хитро ни излъга като разбра,че сме от България и ни помоли даа влезем в дюкяна(за парфюми) му да му напишем само няколко думи за поздрав на български,ние се хванахме.И като се почна едн то не беше чай, то не бяха парфюми,няма измъкване,накрая успяхме да се откачим,но на връщане пак от там трябва да минем,за да го избегнем решихме да минем по самия плаж(магазинчетата бяха по алея покрай плажа), ей как ни видя този човеки бегом пак при нас,като този път започна с друг тактика как щял да ни направи парфюм специално за нас,истинска виагра и мъжът ми щял да стане силен олкото 1000 коня,абе какво да ви разказвам, голям смях падна.

Тоя с парфюмите го знам - голям майтап, ако не са и другите продавачи на парфюми със същия подход - с това писане за спомен в тетрадката ми - и египетската виагра, дето я слагали египтянките на 3 места за да възпламенявали мъжете си....Големи са артисти наистина! Сега като се сетих покрай теб то какви физиономии бяха , какви легенди.ехей! фамилията им гледала рози в оазиса Ел Фаюм - страшно са печени в търговията - шапка им свалям!

# 193
  • Мнения: 1 167
Vanche само не разбрах в кой хотел сте били в Хургада.

# 194
  • Мнения: 11 747
Vanche, в автобуса в Кайро с Жоро от Сървайвър ли си се снимала? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт