За Египет-най-важни неща,които да не забравям и съвети.

  • 129 269
  • 620
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 073
Тема 'Арабска кухня' има 2 на брой в Готварския подфорум! Peace

Доста дълги и обширни са, там са писали такива като мен, но също и момичетата, които живеят в Арабските сtрани, има доста рецепти, обяснения, снимки и съвети, кое от къде може да се купи.

Арабска кухня - изпитани рецепти

Фалафел, самбусек, дюнер, хуммус - станах фен на арабската кухня!!!


За съжаление има една част от рецептите са в архива, но има... има мегдан да се готви арабско... Grinning Peace

Сори, но рядко влизам в този форум готварския и не знаех 4е има такива теми! Embarassed Влизам само когато нещо определено търся.....сега ве4е ще ги разгледам по обстойно, мерси. Peace  bouquet

# 286
  • Мнения: 3 215
Точно и аз щях да кажа,че Pina е по-голяма кулинарка от мен,но ти писах и на лични.А и аз ще взема да разгледам готварския форум за вдъхновение.Защото и аз влизам,само ако търся нещо конкретно.
Слънчев ден на всички!  bouquet

# 287
  • Мнения: 11 747
Момичета, аз дадох линкове към темите - надявам се сте забелязали! Laughing

Още рецепти имаше и в поредицата за пътуване в Чужбинския, там бяха 2 серии за Египет - една обща и една отделно за Александрия. Много приятни и интересни теми! Peace

Египет - стl … 86;ни

темата е пълна с инфо, снимки и непринудени разговори

# 288
  • Мнения: 3 215
Благодарим!  bouquet  bouquet

# 289
  • Мнения: 1 073
Благодарности и от мен!  bouquet
А, сега ве4е започвам да търся инфо за следващата ми дестинация п/з лятото на море в Турция. Така , че ако някой от вас може да ми даде пове4е инфоо...супер ще бъде! Peace Аз, съм била и в Кушадасъ , и в Мармарис и в Бодрум , но мн. отдавна...а, сега търся нещо за почивка с деца за Анталия или Мармарис( Ичмелер) Peace

# 290
  • Мнения: 3 215
За Турция се пише много в темата на море в чужбина 2008,ако не се лъжа.Погледни,има много знаещи хора.
Аз току-що прочетох и двете теми в кулинарния форум,обаче така и не намерих инфо откъде да взема тази сусамова паста...вероятно трябва да търся в арабските магазини,като отида в София...
Сега ще погледна и третата тема за Египет,която Пина даде....и окончателно ще си проваля деня....коефициентът ми на полезно действие днес е доста нисък  ooooh!

# 291
  • Мнения: 1 073
Така наре4еното КПД...е нищо де, поне ще се дообразоваш в кулинарията. Peace

# 292
  • Мнения: 1 167
До ходилите в Хургада- допълнителната екскурзия "Райски остров" какво представлява и заслужава ли си да се отиде? И има ли време за гмуркане с шнорхел? Предварително благодаря.

# 293
  • Мнения: 1 073
До ходилите в Хургада- допълнителната екскурзия "Райски остров" какво представлява и заслужава ли си да се отиде? И има ли време за гмуркане с шнорхел? Предварително благодаря.
До Райския остров нямах време да отида , трябваше да избирам м/у него и до Ел Гуна. Предпочетох до Ел Гуна, заслужаваше си макар и с по -високата си цена, невероятно място, направено на райски кът в пустинята. Та, там навръщане с яхтата към Хургада се спира до огромен коралов риф и се гмуркахме със шнорхели.

# 294
  • Мнения: 1 655
До ходилите в Хургада- допълнителната екскурзия "Райски остров" какво представлява и заслужава ли си да се отиде? И има ли време за гмуркане с шнорхел? Предварително благодаря.
[/quote]
До Райския остров нямах време да отида , трябваше да избирам м/у него и до Ел Гуна. Предпочетох до Ел Гуна, заслужаваше си макар и с по -високата си цена, невероятно място, направено на райски кът в пустинята. Та, там навръщане с яхтата към Хургада се спира до огромен коралов риф и се гмуркахме със шнорхели.
[/quote]

 Сега ако се включи и някой ходил до Райския остров ще разберем кое да си изберем от двете. Аз бях решила до Райския остров да ходим, но се чудех дали ще  има възможност за шнорхелинг на тази екскурзия.

# 295
  • Мнения: 1 167
Ще взема да се прежаля и за  всеобщо благо да отида до Райския остров, за да разберем - заслужада ли си да се отиде или не  Laughing

# 296
  • Мнения: 11 747
абе, момичета, някой по-напред в темата беше обяснявал за този 'Райски отстров'!  Помня, че казваше, че си го представял по друг начи, с палми и прочие, но бил пустиня. Имало хубав шнорхелинг и забавления на лодки... Thinking  Разровете се, писано е!

# 297
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Да попитам врелите и кипелите  Hug

Има ли някакъв разумен шанс, човек да отиде индивидуално в Египет и да си се мотае неорганизирано? Или е прекалено авантюристично?

# 298
  • Мнения: 3 215
Е,най-после някой да попита  Mr. Green
Естествено,че има.Иска се малко кураж,много инфо и желание за приключения.Аз така правя (но все пак съм живяла там 2 години и поназнайвам езика).Но много хора - американци и европейци,точно така правят.Преживяването си заслужава!
Ако решиш,ще те инструктирам така,че ще се чувстваш като у дома си (е,поне ще опитам,де)   bouquet

# 299
  • Мнения: 8 949
За Райския остров -  Ние се върнахме онзи ден от второто си посещение в Хургада. На нас лично Райският остров адски много ни харесва и затова отново го посетихме.  Пътува се с яхта около 1 час. Много е приятно самото пътуване. Красотата на червено море е неописуема.  Преди да се стигне до Райския остров се спира за час на 5 метра дълбочина и който иска може да поплува, за да разгледа по-отблизо коралите. Самият Райски остров наистина е изцяло пясъчен. Но плажът му е невероятен - светъл пясък, кристално чиста светло синя вода и интересен подводен свят. Рибките плуват буквално из краката ти.  Няма нищо общо с плажа на Хургада. На острова се обядва и 2-3 часа се плажува.
Според мен Райският остров не е за изпускане! Препоръчвам го горещо!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт