Консултации с адвокат

  • 70 008
  • 585
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 655
Въпрос към адвокатите

Можели и какъв е реда да се изисква документ от Американското посолство в СОФИЯ. И някои знаели до колко време посолствата в България съхраняват архивите.
ОТГОВОР: Да със съдебно удостоверение по висящо дело.

# 301
  • Мнения: 2 655
Моля ви, кажете ми със сигорност има ли такава вероятност?

НИКАКЪВ. ПРОСТО ТЕ ПЛАШИ И СТРЕСИРВА. БАДИ УВЕРЕНА В СЕБЕ СИ И НЕ МУ СЕ ДАВАЙ. ПРИ ВСЕКИ РАЗВОД Е ТАКА.

А при положение, че моята майка е решила, че той е"най-свестния" на света и аз просто съм луда да искам да го оставя, поради което е изцяло на негова страна и дава изказвания от рода" Остави дететто на него, ти ще си родиш друго! "?

Извинявам се, ето и малко предистория:
Бракът ми е от 8 години. Дъщеря ми е на 6,5г. Откакто тя се роди, отношенията ни охладняха. Погледнато отстрани - нямаме никакви проблеми и сме идеалното семейство. Само дето до толкова няма какво да си кажем, че не можем и да се скараме. Аз не издържах. Влюбих се. Миналата година се отидох да работя в друг град. Реших, че момента е подходящ и му казах каква е ситуацията. Почнаха се молби и увещания. Помоли ме да не вземам детето веднага, за да не ни губи и двете едновременно, аз глупачката го съжалих. Не е лош човек, обича детето до полуда. Съгласих се. Пътувах всяка събота и неделя по 400 км, напред назад, за да бъда с нея. Да там живях с моя приятел. Той е чужденец. UK. Докато бях там - бяха великите скандали с майка ми и останалите членове на великата фамилия - всеки път, когато се върна- да се връщам, да оставям "друговереца" .Детето идва там и живя с нас - без никакви проблеми. даже последния път поиска да остане още и разбира се остана.Докато беше при съпруга ми - най- често беше оставяна да я гледат родителите му на село.

Появиха се проблеми между мен и приятеля ми. Стана така, че той трябваше да се върне за да получи мед. помощ в станата си. Аз се върнах (тъй като нямахме развод) при детето си. Апартамента,в който живеем е на мое име ( от преди брака). Откакто съм се върнала, съпруга ми не дава и дума да се каже, че при развод ще позволи да живее с мен (нас).

Дълго и объркано стана.... Дано успеете да ме раберете. Уплашена съм: ако искам да съм щастлива с мъжа когото обичам - може да загубя детето си.

Та въпроса ми е: Може ли наистина да ми я вземе, имайки и подкрепата и на моето семейство.

ОТГОВОР: Проблемът Ви е никакъв. Трябва Ви добър адвокат да защити правата Ви. Имате жилище и дете от Вашия пол, имате и добра работа навярно. Това, че семейството Ви го подкрепя няма значение. Съберете доказателства. Останалите съвети ще Ви дам на л.с.

# 302
  • Мнения: 2 655
1.Предстои ми развод и тъй като съпругът ми е станал поръчител без аз да зная искам да попитам, това ще рефлектира ли върху мен, ако се наложи той да връща заема?
2. Интересува ме при взаимно съгласие за колко време приключва развода?
3. Ако съпругът ми не иска да се изнесе от моето жилище кога и как може да бъде принуден да го направи? Има ли законен ред при такива случаи?
 4. Ако се наложи да се търсят свидетели, може ли вместо тях да се предоставят: снимки, записи, доказващи пиянство, домашен тормоз и т.н., защото аз съм от тези, които предпочитат да мълчат и да трупат всичко в себе си, или да си изясняваме отношенията на другия ден, когато детето го няма, за да не се стресира, а и съседите не зная дали биха се съгласили да свидетелстват, за да не си създават неприятности.
ОТГОВОР: 1. Да, до доказване на противното...
2. Зави си, последното ми дело по чл. 100 от СК е заведено месец януари 2008 и днес взимам документите;
3. Не няма законен ред, докато съдът не постанови решение (има ред, но на л. с. ми пишете, че не е много за форума);
4. Не не е допусимо, само свидетелски показания и документи.

# 303
  • Мнения: 2 655
Тъй като нямам много време да чета,моля кажете ми какви документи трябват за развод и къде се подават.
ОТГОВОР: Сама не можете да се справите. Наемете си адвокат.

# 304
  • Мнения: 2 655
Имам 15 год( брак  и 2 деца на 11 и 8 год. Съпругът ми  ни напусна заради наша семейна приятелка. 10год. работих в неговата фирма като гл. счетоводител.
Въпрос: мога ли  да  предява  претенции към имущество на фирмата, купено по време на брака ни и докато съм работила във фирмата.   (получавах  символична заплата,  в момента не работя там-  принуди ме да напусна§
ОТГОВОР: Ако е ЕТ да, ако  еООД не!

# 305
  • Мнения: 2 149
Въпрос:
Води се дело за режим на свиждане /признато от бащата дете, брак няма/
И двете страни не са се явили на делото - съдийката е казала 2 юли, но е записала 2 юни, станало е объркване, и адвокати и страните ги е нямало - явно е объркване.
Обаче е постановила съда да вземе решение за режима.
Месец по-късно още не е излезнало решението.
Какво може да се очаква?
ОТГОВОР: РЕШЕНИЕ. Не може делото да е насрочено и да е дадено за решаване. Нещо не сте разбрала. Това адвоката да не се яви е безобразие. За това му се плаща и това му е работата, пък и двамата адвокати...

Вчера говорих отново с приятелката ми. Вчера са отишли всички - и двете страни, и адвокатите им. Знаеха, че тогава им е делото. Оказва се, че било на тази дата, но юни, а не юли. 4-ма човека са разбрали погрешна дата.
Имало е и предишни дела, но все били отлагани по някаква причина. Вчера тя бе много притеснена, изнервя се от тези съдилища, а се оказа че съдът щял да решава, защото фактически не са се явили в зала на точната дата /аз четох, че и глоба може да им друснат, но ми е странно няма ли писмен документ с датата на следващото дело, а не да помнят какво са чули/

# 306
  • Мнения: 2 655
....не са се явили в зала на точната дата /аз четох, че и глоба може да им друснат, но ми е странно няма ли писмен документ с датата на следващото дело, а не да помнят какво са чули/
ОТГОВОР: Калпава адвокатска работа! Съдията казва датата, тя се записва в протокола, след няколко дни излиза протокола от с.з. Страните имат право да искат поправки и допълване, затова адв. ходим или изпращаме секретарките си да взимат протоколите. (Аз държа до 7 дни да имам протоколи на всички с.з , на които съм и не съм се явявала. Адв. като си прочете протокола си записва датата и часа. Много пъти в съда не се чува ясно или няма време за записване. Аз дати в с.з. не записвам. Записвам си ги едва когато видя протокола.

# 307
  • Мнения: 2 149
Очевидно адвокатите им не са добре, щом и двамата не са разбрали правилно. А и ми е странно - един да не е разбрал - ок, ама и другия адвокат да не е разбрал правилно...те уши и принципи нямат ли си! Права си, адвокатите им се плаща, за да са там.

# 308
  • Мнения: 862
Здравейте,
моя приятелка е женена за германец и има две деца от него, родени в Германия. Преди 10 месеца успя да избяга от него и се прибра с децата в България. Там беше подлагана на системен тормоз, побой и заплахи. Пускала е жалби в Германия. Сега, когато си е в България, се свърза с адвокат за да получи развод. Адвоката я мотае, нищо не и казва, а сега даже не може да го намери, за да си вземе документите от него.
Мъжът и звъни постоянно по телефона в къщи, заплашва я, дори идва няколко пъти в България под предтекст, че идва да види децата, което не е вярно. Тя се притеснява, че ако му откаже свиждания с децата, може той да използва това в нейн ущърб в съда при развода. Понеже той е биел и тях, тя се притеснява да ги оставя насаме с него и се принуждава да присъства на срещите.
Въпросът е дали на този етап, когато делото за развод дори не е тръгнало, тя може да откаже свиждания на бащата с децата в България?
Благодаря предварително за отговора.

# 309
  • Мнения: 2 149
Ако съдът се произнесе по въпроса за свиждането на бащата, ок.
От 15 юни има подадена жалба в прокуратурата и районното за домашно насилие от страна на бащата , изразявайки се в това, че по телефона той звъни и я заплашва с "Изкормване, че щяла да си види детето за последно тази вечер, да внимава като ходи по улиците да не й се случи нещо лошо ", отделно през нощта звъни и т.н. Пусната е в ход жалбата, искова молба за родителски права също. Има ли шанс със свидетели/ защото ги има/ да му се издаде ограничителна заповед и предвид подадената жалба може ли да се преустанови ако е издден вече режим за свиждане?
от 14.05 не дава пари за детето, но казва, че му е направил спестовен влог и че внася, но дефакто майката не може да оперира с парите и да покрива нуждите на детето сега. Наистина е внесен спестовен влог на името на детето, обаче като вносител е посочен законната съпруга на бащата, която няма нищо общо с майката на самото дете. Умишлено ли е вписала своето име? /на делата за режим на свиждане е посочено, че тя се явява потенциална заплаха за детето - има свидетели относно поведението й спрямо тази връзка на мъжа й и отправени заплахи към детето/

Предварително благодаря за отговора!

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 16:43 от Чаено момиче

# 310
  • София
  • Мнения: 6 999
Въпросът е дали на този етап, когато делото за развод дори не е тръгнало, тя може да откаже свиждания на бащата с децата в България?

Да, може да откаже.  Peace
Нека си намери друг адвокат и то по-бързо...

# 311
  • Мнения: 862
Въпросът е дали на този етап, когато делото за развод дори не е тръгнало, тя може да откаже свиждания на бащата с децата в България?

Да, може да откаже.  Peace
Нека си намери друг адвокат и то по-бързо...
Благодаря за отговора.
А може би някой може да ми препоръча адвокат в Бургас, който би се заел с такова дело за развод?

# 312
Та въпроса ми е: Може ли наистина да ми я вземе, имайки и подкрепата и на моето семейство.

ОТГОВОР: Проблемът Ви е никакъв. Трябва Ви добър адвокат да защити правата Ви. Имате жилище и дете от Вашия пол, имате и добра работа навярно. Това, че семейството Ви го подкрепя няма значение. Съберете доказателства. Останалите съвети ще Ви дам на л.с.
[/quote]

Благодаря Ви толкова много! Наистина не знаете какво облекчение е за мен да прочета тези редове!!!     Какви доказателства са ми нужни?

# 313
Здравейте ,искам да се консултирам какво бих могла да направя след нанесеният ми побой от мъжа ,с който живея.Благодаря предварително!

# 314
  • Мнения: 2 927
Здравейте ,искам да се консултирам какво бих могла да направя след нанесеният ми побой от мъжа ,с който живея.Благодаря предварително!
Първо - по най - бързия начин - при съдебен лекар за освидетелствуване - /медицинско свидетелство за налични  увреждания, ако не е минало много време от побоя/. Второ - консултация с адвокат и няколко възможности - молба до РПУ по Закона за защита срещу домашно насилие за отстраняването му от жилището, или жалба до прокуратурата - за извършено престъпление, или тъжба до Районния съд за нанесена телесна повреда - това зависи и от вида на увреждането. Ако жилището е Ваше - най-бързия начин да го отстраните от там е Закона за домашното насилие.

Общи условия

Активация на акаунт