Хайде на постите!

  • 67 347
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 125
Olivia, ако са тези   и са ти харесали - благодаря и аз  :bouquet

 Hug

Да тези са и са страхотни.  bouquet  bouquet
АЗ ги сиропирах и станаха малко като реване.,но с малко сироп.Голяма вкусотия.
Направих и овесени кюфтета и почерпих приятели ,който не постят и тях ги харесаха.
От тази тема научих много постни вкусотии.ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 256
  • София
  • Мнения: 478
Някой дали знае някаква рецепта за постни кифлички newsm78 А ако за козуначени пък... Crazy

# 257
  • София
  • Мнения: 435
Постни кифлички освен с обикновено тесто (Брашно мая вода сол) и вътре със сладко или тофу за друг вид не се сещам. А за козуначени newsm78 ще почакаме още две седмици Wink

# 258
  • София
  • Мнения: 478
Постни кифлички освен с обикновено тесто (Брашно мая вода сол) и вътре със сладко или тофу за друг вид не се сещам. А за козуначени newsm78 ще почакаме още две седмици Wink

Благодаря, roni Hug Ще пробвам да потърпя още малко Laughing

Вчера направих Великденските бисквити на Tannita като вместо масло сложих маргарин, а яйцето просто го пропуснах Peace http://images25.snimka.bg/005605619-big.jpg

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 12:06 от brazilka

# 259
  • Мнения: 175
аз пък правя мързеливи спаначник и копривучник
купувам готово тесто от магазина и го модифицирам Simple Smile - към 300 грама тесто, около 2/3 от пакета прибавям кафена чаша доматен сок и олио, режа много на дребно глава лук и около 300 гр. спанак или коприва и смесвам всичко. Иска малко повече бъркане, за да се размие тестото, та става средно гъста каша, която се излива в намазана и набрашнена тава. Пече се около половин час. Хич не е лошо и е сравнително бързо и постно разнообразно Simple Smile

# 260
  • Мнения: 3 094
Аз правих средиземноморската погача, пак прослувутия хумос и пълнени печурки и тиквички с домати, печени чушки, тофу и подправки.

# 261
  • Мнения: 349
Olivia,    bouquet
Olemale, интересна рецепта  chef
Bastet    chef, а погачата има ли тук някъде рецепта
Ето още идеи от моето меню:
копривена “крем” супа с чеснови крутони; задушени картофи с копър ; пълнени сушени чушки с ориз и гъби

Нещо сладко - постни кифлички с портокалово- жасминов аромат
brazilka, сладките ти не успях да видя, но съм сигурна, че са чудесни.
Мое постно предложение за кифлички /малко са бледолики, но без яйца .../, а за козуначени – рецепти много:

Постни кифлички с портокалово – жасминов аромат

1ч.ч. = 240 мл
2 ч.чаши брашно
130 мл. газирана вода
25 гр. разтопен маргарин /олио/
10 гр.мая
захар 2 с.л.
мед 1 с.л.
сок на ½ портокал
1 щ.сол
ванилия
½ ч.л. портокалови кори
жасминов чай
Още брашно и олио за размесване
От посочените продукти се замесва меко тесто, което се оставя на топло да втасва. По време на втасването може да се размеси един-два пъти.
След около един час се оформят две или три топки, всяка от които се разточва върху намазнена повърхнина на тънка кора /около 3-4 мм/, Разрязват се диаметрално на 12 или 8 части, поставя се плънка по желание /най-добре портокалов конфитюр, но може и локум, мармелад, ядки, стафиди/  и от тях се  оформят кифлички. Намазват се с подсладен чай, поръсват се със захар и се поставят в студена фурна за печена на  220 ºС за около 10 - 15 мин.
Могат след изваждане да се намажат с разтопен маргарин/мед и отново да се поръсят със захар или кокос.
Тестото е достатъчно сладко и ароматно, така че могат да се изпекат и самостоятелно като малки питки.

 Hug

# 262
  • Мнения: 3 094
ddoychinova, бях я писала някъде из началото на темата, но за теб ще я дам пак Simple Smile.
Готово тесто размесвам със следните мерудийки - босилек, мащерка, риган и майорана. Прибавям по половин чаена чаша нарязани на съвсем дребно маслини, стерилизирани печурки и домати от консерва (без люспите). Омесвайки добавям и по малко черен пипер и кимион, слагам и червен пипер като за него има няколко варианта - със сладък, с лют пипер или направо онова на едро натрошеното чили, доомесвам като прибавям една кафяна чашка зехтин. Омесеното тесто намазвам отгоре с мазнина и пека като всяка друга питка във фурна в намаслена тавичка. Получава се нещо като ароматен хляб, който може да се хапне с растителен маргарин, соев пастет, лютеница, маслинено пюре и всякаква салата или готвена манджа.
Става бързо и е алтернатива на хляба, плюс това е разнообразно, ако човек е бачкал до късно и съвсем му се е изпразнил хладилника.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 12:24 от Bastet

# 263
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Ох, срам не срам да си призная тука, че имах разни забежки от постите, ама като за първи път простено ми е  Blush
Днес ще правя картофено руло, пълнено със зеленчуци и тофу.

# 264
  • Мнения: 3 094
Ох, срам не срам да си призная тука, че имах разни забежки от постите, ама като за първи път простено ми е  Blush
Днес ще правя картофено руло, пълнено със зеленчуци и тофу.

Кажи за рулото, моля! С варени картофки ли го правиш? Praynig

# 265
  • Мнения: 475
Да не забравите, че идва Цветница и може да се хапне рибка...  chef

# 266
  • София
  • Мнения: 478
ddoychinova, благодаряяяяяяя Hug Много са ми се прияли кифлички, а твоето предложение е страхотнооооооо. Още утре ще ги направя  bouquet

# 267
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Ох, срам не срам да си призная тука, че имах разни забежки от постите, ама като за първи път простено ми е  Blush
Днес ще правя картофено руло, пълнено със зеленчуци и тофу.

Кажи за рулото, моля! С варени картофки ли го правиш? Praynig
Ох, извинявай, чак сега влизам в темата.
Така картофите ги сварявам с корите. Чакам ги да изстинат хубаво, обелвам, намачквам с вилица, добавям малко галета, чубрица и шарен пипер(може и други подправки на вкус), докато стане гладка смес и да не се троши. Разстилам върху фолио, редя върху рулото зеленчуците и слагам тофуто между тях, аз лично сложих печена чушка, тофу с чушка и листа суров спанак. След това внимателно завиваш с помощта на фолиото, слагаш в тавичка и поръсваш отгоре с галета по желание. Печеш на 200градуса за 20-30минути. Това е много е проста рецептата, а плънката варира според вкусовите предпочитания и/или наличните продукти в хладилника  Sunglasses

# 268
  • Мнения: 3 094
Камамбер , много ти благодаря Hug.Най-обичам рецепти, които варират според съдържанието на хладилника Wink

# 269
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Да и на мен са ми любими такива рецепти - според настроението или според съдържанието на хладилника  Mr. Green
Дано ти хареса, аз имах притеснения, че ще се разпадне, но слава богу си стана добре. А по принцип в не-постния вариант може да сложиш яйце и кашкавал в картофената смес, ще стане още по-вкусно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт