На ПрАзНиКа на МаМа АвГуСтИнЧеТо е радост най-голяма!

  • 10 297
  • 288
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 1 581


Най - продуктивна дата: 07.08.2006г - 8 бебета
Най - разпространено име: Никола, Николай, Николета - 9 бр.
Най - тежко бебе: Калоян на nana77 - 4.350 кг.
Най - леко бебе: Явор на punita - 1.150 кг
Най - дълго бебе: Андреас на Ljubica - 56 см.
Най - късо бебе: Стефан на KoRn4e, Кари на Lorexa, Александра на Val_ Stef - 47 см.


   Първото ни зъбче - Ивайло на Netty

!Сетивата на бебето!
!Сънят на бебето!
!Примерна схема за захранване на ХИП!
!Таблица на алергизиращите храни!
!Запичащи и разхлабващи храни!
!Рецепти за домашни пюрета и каши!
!Кой тип е вашето бебе!
!За нормите!

Проблеми
!Хълцането!
!Утешители - биберони и палец!
!Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред!
ВАЖНО

Ваксините
Имунизационен календар на Република България
Основни въпроси свързани с кърменето

howtoeat.info (by didika); medicalbg (by didika); exooo (by didika); dieti.gbg.bg (by didika); bulgarianbaby (by didika); moetodete (by didika); varnabebe (by didika) - това е за варненските мами; kidsbg (by didika); kokona (by didika); vaxini (by Kabiv); тема (by Dani777k) - за лесно пазаруване
НЕЩА ОТ ПЪРВА НЕОБХОДИМОСТ:
Парацетамол-сироп или свещички(Ефералган, Панадол, Калпол и др.)
Спирт или кислородна вода 3%
Стерилни марли
Памук
Хипоалергичен лейкопласт и цитопласт
Топоцин пудра или Бивацин спрей(за подсушаване на мокрещи и сълзящи рани)
Сироп за кашлица(Проспан, Хустагил,Стодал и др.)
Капки за нос или спрей за нос(Виброцил, Низита, Стеримар и др.)
Витамин Ц на ампули 2мл
Осцилококцинум(хомоепатично лекарство,което се дава при първите симптоми на разболяване)

НЕЩА ОТ ДОПЪЛНИТЕЛАНА НЕОБХОДИМОСТ:

Дуфалак(за разхлабване)
Сока на Хип против разстройство или активен въглен
Фенистил гел за мазане при единични пъпки
Зиртек или Фенистил капки при цялостни обриви или други алергични реакции
Гентамицин крем(вече няма производство, новия се казва Банеоцин)
Калгел или Дентинокс
Камомила или Осанит
Фуроталгин(капки за уши при оставане на вода в ушите)



детски песнички, стихчета и др. за DOWNLOAD - ЦЪК-ни

  Благодаря на  Нори за името на темата ни!

# 1
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ВАЖНО: Mr. Green

според мен, дайте предложение къде да е срещата, като място... може и директно пред дон домат  Thinking ще допълня после  Peace

разбрахме, че резервации няма, значи бройката не е от голямо значение, въпроса е да се разбере на кой ден - 8-ми или 16-ти (повечето гласове за дадената дата печели  Mr. Green ) анкетата ще е активна до края на деня  Grinning

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 14:04 от blueeye®

# 2
  • Мнения: 4 970
Само се записвам . Блу, аз не съм гласувала, защото не знам дали ще съм в София.Така че- ако има шанс- ще се включа в последния момент.Решавайте си вие за мястото  Peace

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 745
запис

# 4
  • Мнения: 1 611
Хайде на новата тема. Hug
Блу   bouquet

Успях да приспя Тони и сега е време за мен.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 5 794
Привет!
Блу, мерси за темичката!  Hug
Честит празник на днешните пораснали сладури!   bouquet Heart Eyes
Болничките да оздравяват!  Praynig
Ивчо мисля е добре, само дето няма глас. Не е вдигал Т, кашля си по малко, но май не е типичната лаеща кашлица  Rolling Eyes , не знам дали бих я разпознала. Снощи от страх да не би да не го чуя, ако тръгне да се задушава като спи, не можех дълго време и аз да заспя, но поне сутринта спахме до 11ч  Blush Велмар, ще ти пиша за съвети!  Hug Нори, не знам дали точно алергична реакция би било - просто има опасност да му се подуе ларинкса толкова, че да не може да диша  Rolling Eyes Да се оправя и вашия татко!  Peace
За гърнето - не ще и за миг да седне на него. Иска да пишка прав в легенче  newsm78 , но и ака пак прав - в памперса. По едно време го правеше, ако го държа над тоал.чиния, но откакто беше със зверския запек не иска даже и да пробва. Здраве да е.

# 6
  • Мнения: 574
Запис  Hug
Сега дочетох и старата тема. Валка, аватара ти е страшен Peace

Последна редакция: пт, 07 мар 2008, 14:52 от albena_vlady

# 7
  • Мнения: 1 053
Запис   Hug
Блу,Нори благодаря за темичката   bouquet  bouquet
Ох лекарства пием без проблем,но с капките за нос се виждам в чудо  Wink,няма слагане  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 83
Здравейте момичета и момчета  bouquet
отдавна не съм писала , но редовно ви чета.
Бих искала да помоля ако има някое дете с непоносимост към млякото , майката да даде някой друг съвет. Оказа се , че Мимка има непоносимост към мляко и соя.
И дали млякото Фризопеп е най-доброто решение на този етап. Ще разкажа по-подробно, но сега не искам да ви притеснявам доплълнително и да товаря темата.
Предварително благодаря за всички мнения.
Целувки.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 555
Дианче  Hug и не се притеснявай. Предполагам вече сте били на алерголог. Обикновено тази алергия се израства от детето и към 3-4 годишна възраст може да яде млечни продукти. Важното е сега да не й даваш такива храни. Доста е трудно да комбинираш, но дано се справите!   bouquet

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Хайде и аз в новата тема.
В предната наистина забравих да кажа на Валка, че аватарът е страхотен, но който си го може, го може. Аз съм скарана с тези неща, но наша Валка си е спец, не случайно печели конкурси.  Hug

Аз привърших с тортичката за свеки и ето тук може де я видите готова http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&photo=171

За сега толкова.
Момичета, весело изкарване на тържеството, когато и да се състои то, после ще чакаме снЕмки  smile3509

# 11
  • Мнения: 83
Да , бяхме на алерголог,  горе-долу ни даде някакви насоки, но по-добре е да вземеш съвет от някой , който го е преживял, отколкото да разчитам на безхаберни лекари. Нашата джипка дори сега , при свършен факт, отрича Мимка да е "с чак такава непоносимост" #2gunfire От три дни не съм и давала нищо млечно. А алергията и се изразява в подуване  на червата. Оттам не може да яде и спи.

# 12
  • Мнения: 574
Марулка, тортата ти е страхотна, браво на теб Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 5 794
dianadimitrova, нямам и аз опит с такива неща  Rolling Eyes Защо не пуснеш тема в подфорума за Хранене с АМ, там сигурно има някое детенце с такива проблеми  Rolling Eyes А да не е само лактозна непоносимост? Има млека без лактоза - АЛ110 на Нестле. Успех!  Praynig Не се притеснявай да ни "товариш" - нали сме затова - да си споделяме грижите, радостите и неволите. Пък може и някой да може да ти помогне!  Hug
Пропуснах преди - Валка, аватара ти е страхотен! Hug Heart Eyes
Марулка, поздравления за поредното арт-кулинарно произведение!  Hug  bouquet
Нана, хареса ми идеята ти за прайда  Laughing Направо не ти завиждам с двама мъже Лъвове  ooooh!

# 14
  • Мнения: 634
Да се разпиша и аз, че направо сЪ засрамих. Embarassed
При нас нищо ново...ааа, освен че вече 3 нощи Гого не се събужда за мляко, което си е голям напредък, но предполагам за кратко. Напоследък и аз съм тотално изтрещяла и се чудя как да се измъкна нанякъде и то сама...добре, че татито ме разбира и гледа Гого докато аз обикалям с приятелки из кафетата. Heart Eyes
Гърнето още не се и досеща за какво служи, а и аз не му подсказвам. Mr. Green
dianadimitrova, наистина е най-добре да пуснеш търсачката, защото ще намериш най-точна информация от мами с подобен проблем.
Валка, наистина е страхотееннн аватара ти, но и предишния с постепенното появяване много ми харесваше.
Elwing , нацункай Ивчо от нас и повече никакви проблеми! Naughty Hug Утре сигурно пак ще скитаме на Кооперативния! Wink
 

Общи условия

Активация на акаунт