Германската Нова Медицина на д-р Хамер 2

  • 139 599
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 292
запис, да чета, да знам, да не ме "пързаля "доофтура в къщи с неговата си медицина!

Мога от практика да "потвърдя":
проблеми с бъбреците са конфликт с вода-
да, мъжо ми от 2 години нещо намрази водата като средство за къпане и вече на 2 пъти получава бъбречна криза!

# 976
  • Мнения: 936
Някак си да се разведа, защото правя ларингити и бронхити от него ми се струва глупаво. Има ли начин за "прехвърляне" на конфликта  върху нещо друго, така че той да бъде решен.

Има Simple Smile
Например да приемеш, че е такъв и да спреш да се дразниш..

Именно - ако не ти пука за нещо, няма как да получиш конфликт!
Просто не му обръщай внимание; щом не искаш да се развеждаш, значи го обичаш и би могла да го приемеш такъв, какъвто е.

# 977
  • Мнения: 4 150
Цитат
Следва проверка от РИОКОЗ, която установява, че има пропуски при боравенето с периферен венозен източник, т.е. абокат, който не е сменян през 72 часа, както е по правилник и отпушванията му са ставали с една и съща спринцовка за всички болни в стаята. Изследвани са и всички пациенти,   Shocked Shocked   лежащи по това време и при шест от тях са открити антитела срещу хепатит С, както и при една от мед. сестрите.
АНТИТЕЛА??? Ако таzи дума е полzвана льжата е вече 100%.
А преди това предполагам пациентите не са иzследвани всички zа Хепатит С,а само след проверката..което не оzначава,че  е имало "zараzяване" по тоzи пьт.
При Шест от пациентите е "открит" хепатит,а при останалите?
Всяка медиина сенzация ме раzсмива,zаЩото zнам с колко пари и емоционалност се пиШе... Wink

winnen
В коя рька би дьржала едно малко бебе?
С кое око намигаШ по добре и ти "идва от вьтре"?
Може да се прецениШ сама,ако видиШ описани действията на двете хемисфери и се "поzнаеШ" в една от тях.
Цитат
predi pochti 10 god maika mi pochina vnezapno bez da e boleduvala ,ne znam dali tova ima niakakva vrazka tai kato e dosta nazad vav vremeto ...
Ако това е Шока и конфликта zа рака на гьрдата ти,то ти си левачка (ако рака е на дясната гьрда) или деснячка,ако рака е на лявата гьрда.
СьЩо zависи как си вьzприемала майка си...като партньор и приятел в живота или като мама.
Кожни проблеми имаШ ли?
Каква ти е точната диагноzа ..zа да раzбера поне дали си в реШен конфликт вече.

fat.wombat ,
Трябва да намериШ начин да не рецидиврат теzи конфликти.Обсьдете с мьжьт ти,че това може да е причината и се опитайте да водите конверzация на духовно ниво,което да не наранява другия.Вьzможно е.
МожеШ да реШиШ конфликта си само ти и никой друг вместо теб.
Какьв метод Ще иzбереШ да вьzприемаШ света и сьпруга си по друг начин е свободен иzбор.
По важното е,че ако той е причината zа теzи ларингити,то поне сега при подобна ситуация можеШ да се подготвяШ "психически/емоционално" оЩе преди да сте навляzли в zадьлбочен раzговор и да не поzволиШ да това да те накьрни "дуШевно".
МРТ не,но СТ и то беz контраст. Peace






# 978
  • Мнения: 39
Здравейте,
Случайно попаднах на темата и ми стана много интересно.Не съм успяла да прочета всичко. Бих искала да попитам за съвет по няколко проблема.
- Имах преди постоянен ринит,който беше само като съм във Варна. Но от един месец ми се е запушил левия синус ( между окото и устата) и дишам само през едната ноздра. Понякога през деня се отпушва и излизат едни желета  ooooh! Аз му пръскам само физиологичен разтвор ,но няма ефект. Като се замисля за някакъв конфликт,че съм много гнуслива към наакани памперси , а ми се налага да ги сменям.Може ли затова да имам този синузит?
-За сина ми който е на почти 4г. От 1 месец си гризе ноктите. И му се карах, и го заплашвах, и го подкупвах, и какво ли не и не става . А от 5 месеца си зацапва гащите. Има страх като му се ходи по Голяма Нужда (стана вследствие на едни разтройство лятото) И затова говорим ,говорим. Но той казва че го е направил в тоалетната в дет. градина. И аз съм мисля ,че може би никой не му е помогнал да си почисти добре Д. и затова се получава така.
Мерси предварително за помоща    bouquet

# 979
  • Мнения: 2 176
Здравейте,
Случайно попаднах на темата и ми стана много интересно.Не съм успяла да прочета всичко. bouquet


Препоръчвам принципно първо да се чете. Peace
Много е, но поне човек може да си зададе адекватно въпросите.., без да повтаря нещо от преди 2-3 страници.. 
Не се обиждай, и добре дошла  Hug
Просто за някои особени проблеми чакаме Кристиян, а за други (по-често срщани) вече е писнало на всикчи да се пише едно и също..

# 980
  • Мнения: 936
Цитат
Следва проверка от РИОКОЗ, която установява, че има пропуски при боравенето с периферен венозен източник, т.е. абокат, който не е сменян през 72 часа, както е по правилник и отпушванията му са ставали с една и съща спринцовка за всички болни в стаята. Изследвани са и всички пациенти,   Shocked Shocked   лежащи по това време и при шест от тях са открити антитела срещу хепатит С, както и при една от мед. сестрите.
АНТИТЕЛА??? Ако таzи дума е полzвана льжата е вече 100%.
А преди това предполагам пациентите не са иzследвани всички zа Хепатит С,а само след проверката..което не оzначава,че  е имало "zараzяване" по тоzи пьт.
При Шест от пациентите е "открит" хепатит,а при останалите?
Всяка медиина сенzация ме раzсмива,zаЩото zнам с колко пари и емоционалност се пиШе... Wink


Точно антитела казаха - специално внимавах за термините...
Всъщност предаването беше инициирано от една от потърпевшите.

# 981
  • Мнения: 63
Christian ,blagodaria ti mnogo za otgovora,a na vsichki tuk v tozi sait za polojenite usilia i prevodi.
Maika mi pochina vnezapno na 52 god vazrast ,togava az biah na 31 ,chuvstvah ia kato nai-golemia mi priatel...No sam imala i razdiala s partniori sashto ...segashnia mi partnior kato harakter prilicha mnogo na maika mi ,edin vid namerih maika si v nego... bebe predpochitam da darja s diasnata raka , zatova predpolagam che sam desniachka ,no za smiganeto mai i s dvete ochi mi e udobno niama znachenie s koe shte izpolzvam...
raka e otkrit predi 1 god i 2 meseza (na 40 god vazrast), diasna garda ,lobularen tip carzinom(br gr.3) , her2 negativen , estrogen i progesteron rezeptori polojitelni.
imah razseiki v limfnite vazli , kato 5 biaha polojitelni a ostanalite 8 otrizatelni... danni za drugi razseiki niama.
kojni problemi da imah , 4 meseza sled kato maika mi pochina ot edna malka papchiza se infektira zialoto mi lize , hodih na dermatolog i toi ne znaeshe kakav vid infekzia e tova no mi izpisa niakakvi hapcheta koito podeisatvaha ,no mi ostanaha malki kafevi petanza ot togava po kojata na lizeto ...sled "izlekuvaneto "na infekziata , v prodaljenie na dodina mi se poiaviavaha 2-3 pati obrivi ,no ot togava poveche niamam podobni problemi...  predi 13 god imah postavena sashto diagnoza "vegetativna destonia - strahova nevroza "...
nadiavam se che informaziata mi e izcherpatelna i spiram do tuk ,za da ne razvodniavam poveche temata ...

# 982
  • Мнения: 750
Шарката какъв конфликт е? В градината на най-доброто приятелче на децата ми има шарка, всички са болни. Как да знам моите деца дали ще се разболеят или не? Как да го предотвратя?

# 983
  • Мнения: 936


ТЕРАПЕВТИЧНИТЕ МЕРКИ  в  Германската Нова Медицина изискват  здрав разум


ВЪВЕДЕНИЕ В ТЕРАПИЯТА

По отношение на рака ГНМ терапията се състои първо и преди всичко, в помощ за преодоляване на паниката и страха от „метастази”.  Най-добре това се осъществява чрез внимателно обясняване на психологичния и биологичния произход на рака – нещо, с което всеки пациент най-вероятно вече е наясно.

ГНМ значително се различава от традиционните медицински терапии, включително и от „алтернативните”. В конвенционалната медицина пациентите винаги са били лекувани само по отношение на техните симптоми – с операция, облъчване и химиотерапия, морфин или с имелови инжекции. Всичко това сега става старомодно.

РОЛЯТА НА ПАЦИЕНТА

В Германската Нова Медицина пациентът се превръща в активен участник в лечението на своята болест, защото само той може да разреши конфликта(тите) си, който стои в основата на симптомите.

Едно практично решение е определено най-доброто и най-изпълнимото.

Има разбира се и конфликти, които не могат да бъдат практически разрешени и единствено могат да се преодолеят  интелектуално или духовно. Предлагането на духовна подкрепа в разрешаването на конфликта е основен компонент на всички религии през вековете. Религиозната или духовна вяра може да премахне всяка пречка, толкова колкото и любящата подкрепа и окуражението от скъп приятел, тъй като, както се казва, „споделената болка е половин болка”.

Често пациентите са постоянно разкъсвани между принципите на стандартната медицина и концепциите на Германската Нова Медицина. Ако те вече са на прага на силите си, поради болестта, няма да са в състояние да се крепят дълго. Диагнозата „рак” или употребата на ужасните думи „метастази” ще ги тласнат към бездните на отчаянието. За повечето пациенти общото предположение, че ракът ще продължи да расте без край, представлява смъртна присъда или поне се предполага такава. Да бъдеш хвърлян напред и назад между надеждата и паниката е най-трудната ситуация за пациента, както и причината за много от най-лошите усложнения.

УСЛОЖНЕНИЯ

Броят на усложненията може да нарастне по време на лечебната и възстановителна фаза – едновременно на мозъчно и на органно ниво. По време на този ваготоничен етап е напълно нормално да се усеща умора и липса на енергия за няколко седмици или дори, както е в случая на хепатит, за няколко месеца.

Много пациенти, които все още са способни да извършват някаква работа през активната фаза на рака (симпатикотония), могат да се почувстват доста уморени по време на следващата лечебна фаза (ваготония) и дори да не могат да станат от леглото. Но всъщност това състояние е много добър знак и дори е желано като най-благоприятното от състоянията.

На този етап всичко е в процес на възстановяване. Всички предишни пренебрегвани или избутвани настрани „работи” сега излизат наяве – в мозъка, както и в тялото. Например, един абсцес, който продължително е „пламтял” сега ще се разгори; всяко едно кървене, което досега е било минимално, поради стеснени кръвоносни съдове (по време на активната фаза на конфликта), сега ще се увеличи, а загубеното тегло ще се възстанови. Последно, но не и маловажно, всички „злокачествени тумори” или некрози сега се разграждат или запълват с помощта на микроби.

Въпреки, че тези реакции  се считат за нормални и дори силно желани, те могат и да предизвикат усложнение, като тежък кръвоизлив или понижена органна функция, когато отокът запушва, пречи на жизнени пътища – например, когато един бронхиален „карцином” (всъщност ателектаза) намалява функцията на бронхите или когато жлъчни камъни запушват жлъчните канали. Поради тази причина, от изключителна важност е усложненията никога да не се подценяват.

Различават се два типа усложнения:
1.   Случващи се в активната фаза на конфликта и
2.   Случващи се по време на лечебната фаза.

На мозъчно ниво повечето усложнения се появяват по време на лечебната фаза, когато отокът силно притиска мозъка и в това време трябва да се направи всичко възможно, за да не изпадне пациентът в кома. По време на тази фаза е от полза, при тежки случаи, отокът да спадне естествено, като се дадат на пациента кафе, гроздова захар, витамин С и Кока-Кола или да се постави леден компрес на главата, точно както бабите ни интуитивно са го правили в миналото. В лечебната фаза пациентът страда предимно през нощта, до около 3-4 часа, когато организмът превключва на дневен ритъм.

По този въпрос можем да научим много от Майката Природа – животните например, в лечебна фаза се оттеглят на тихо място, спят доста и изчакват спокойно, докато си възвърнат силите на нормотонията. По време на лечебната фаза нито едно животно с мозъчен оток няма да се изложи на директна слънчева светлина например, защото то инстинктивно знае, че горещото слънце би навредило повече, отколкото да помогне.

В моята практика между 60-70% от всички пациенти не приемат никакви лекарства по време на лечебната фаза и 95% от пациентите преживяват усложненията. Останалите 5%, чийто брой дори може още да се намали, и критичната точка е успешно премината чрез интензивно лечение на пациента, са тези, при които са се появили свързаните с мозъка усложнения.

Ако пациентът е бил осведомен за всички тези факти, той повече няма да се страхува от такива симптоми като временно главоболие, повръщане, световъртеж или двойно виждане. Сега той може напълно да ги приеме като лечебни симптоми, каквито са всъщност, без да причиняват повече паника. В огромен брой от случаите, цялото това нещо ще премине без никакви сериозни последствия.

Почти всички пациенти, които идват при мен, вече са били окачествени като безнадежден случай от конвенционалната медицина. Поради тази причина аз виждах много пациенти, победени от своята болест и не можех да им помогна, поради факта, че бившите ми колеги избраха да не ме подкрепят и аз нямам нищо, освен най-примитивните средства. Много от тези пациенти не трябваше да умират. Убеден съм, че ако само някои от бившите ми колеги и по-специално неврохирурзи, бяха съдействали с опита си, бихме овладели тези усложнения за нула време.

ТЕРАПЕВТИЧНИ МЕРКИ

Терапевтичните мерки в ГНМ обхващат и трите нива (виж „Стъпки на ГНМ терапията”):
•   психологично ниво (практична психологична терапия, базирана на здравия разум);
•   мозъчно ниво (наблюдение и лечение на мозъчните усложнения);
•   органно ниво (лечение на усложненията при органите).

При започване на лечението трябва винаги да имаме предвид, че всичко в нашия организъм се случва едновременно и по синхронизиран начин. Не би трябвало при никакви обстоятелства да се изкушаваме да разделяме Германската Нова Медицина на подспециалисти, като един да се грижи за психиката, друг за мозъка и трети за органите.
Като основно правило трябва преди всичко да се разграничат активната фаза на конфликта и лечебната.

Ако пациентът все още е в активна фаза, трябва да се намери конфликтният шок (ДХС), за да се изчисли времетраенето на конфликта, точното му съдържание и изявата на съответния орган(и). Много е важно да се следи развитието на конфликта, най-вече интензитета му, за да имаме възможност правилно да преценим обема му.

Също толкова важно е да се установи дали пациентът е леворък или деснорък, както и актуалното му хормонално състояние. Например, дали една жена е полово зряла, дали е в менопауза, дали взема противозачатъчни и т.н.


РАЗРЕШАВАНЕ НА КОНФЛИКТА

Ролята на терапевта е да обсъди с пациента възможните стратегии за разрешаване на конфликта. Дали той ще избере нашия начин или друг, това е лично негово решение. Що се отнася до ГНМ, пациентът командва. Всяко решение, което той „открива” сам изглежда е от най-голяма полза, защото е по-вероятно да застане напълно зад него.
Пациентите са способни да преодолеят страховете и паниката си, ако вече са успокоени и насърчени, също както и животното се успокоява в момент, който може да почувства, да види, да усети близостта на „прибежището” на своя обор, бърлога, гнездо или на своята майка, стадо или глутница.

Успокоителни медикаменти от всякакъв вид само замъгляват цялостната картина и може да предизвикат превръщане на конфликта от остро активен в под остър – висящ конфликт. Всеки опит за агитация е опасен и трябва да се избягва на всяка цена, тъй като обезпокоителни или объркани събития – без значение колко банални – могат да ескалират и да предизвикат нов конфликт по всяко време.

Когато конфликтът на пациента бъде разрешен е много важно да се направи веднага мозъчна томография, тъй като предстоящата епилептоидна криза може да предизвика усложнения, които биха могли да се предотвратят чрез предварителна оценка.

Например, при един териториален конфликт на загуба, вероятната предстояща сърдечна атака (инфаркт) може да се очаква с точност до около 14 дни, ако пациентът знае точното време на разрешението на конфликта, както и резултатите от скенера. Ако е необходимо, могат да се приложат съответни контра мерки. Но ако конфликтът на териториална загуба е продължил повече от девет месеца, то той не би могъл да се разреши!

ОПЕРАЦИЯ  в ГНМ би могла да се обсъжда само ако се смята за необходимо. Например, ако естественият процес на спонтанно лечение продължава твърде дълго и става доста неприятен за пациента. Или, ако гърдата на пациентка е увредена дотам, че продължаването на биологичния курс би причинил повече психологически стрес.

ЛЕЧЕНИЕ – в ГНМ ние прилагаме определено лечение ако то е от полза за пациента. Всъщност, всяко лекарство, което има положителен ефект спрямо симптомите, би могло да се използва в полза на пациента. Но, в ГНМ са забранени наркотичните медикаменти използвани за облекчение или за предотвратяване на усложнения, случващи се по време на естествения лечебен процес. С други думи, ние не използваме никакви медикаменти, за да лекуваме рак, което е в рязък контраст със стандартното химио-”лечение”, което си е чист екзорсизъм.

Може би ще ме попитате какво точно се прави в ГНМ лечението на рака? Е, един мъдър и интуитивно надарен лекар веднага ще разбере какво имам предвид. Само попитайте една майка как се справя с мъката на детето си; всъщност тя не знае, но винаги намира начин да утеши детето си и пак да го види щастливо.

В ГНМ ние не лекуваме само пациента, но също така насърчаваме и хората в обкръжението му (роднини, приятели, колеги и съседи) активно да участват в неговото лечение. Без тази подкрепа, често пациентът може и да не се подобри!  Затова е въпрос на умение от страна на наблюдаващия лекар да включи и „стадото”.

Чрез разбирането и практикуването на ГНМ пациентът вече няма нужда от паника, нито би получил поради това допълнителни конфликти – като паник-конфликти – защото той ще има напълно ново разбиране за „болестта” си и ще знае какво да очаква, още  повече, ако е знаел за ГНМ преди да се появят симптомите. От начало пациентът ще реагира спокойно на диагнозата, както и на предвидимите симптоми, най-вече на тези, случващи се по време на лечебната фаза.

Противно на общото схващане, пациентът ще е наясно, че такива тежки симтоми не представляват болест, а по-скоро една Смислена Биологична Специална Програма (СБС), създадена за негова полза. Пациентът също така ще има и пълно разбиране за това какво се случва, защо трябва да се случи и той ще разбере защо 95% от пациентите, лекувани според ГНМ, оцеляват!
Истина е, че много от нас по едно или друго време ще преживеят нов конфликт и ще получат нов „рак”, но това е нормална част от живота и въобще не е толкова лошо нещо, ако се разберат принципите на Петте Биологични Закона.



Да научиш навреме за ГНМ е твоята основна превантивна медицина!

© Dr. med. Mag. theol. Ryke Geerd Hamer

Източник - http://www.germannewmedicine.ca/documents/therapyintro.html

# 984
  • Мнения: 4 150
nenaatoa
Ти си неуморима smile3525 smile3501
Кажи ми,моля те,кьде да кача едни скенирани снимки zаЩото тук няма как да ги сложа.Те са основата и предполагам много от вьпросите на хората Ще намерят отговор само в снимките.
Ще преведа и написаното около тях.
Благодаря  bouquet

# 985
  • Мнения: 936
Може да ги качиш в моя адоб, той приема снимки в .jpg формат и без това там се е оформил кът на ГНМ файлове. А и данните ги има в темата, но пак ще ги дам:
https://share.acrobat.com/adc/adc.do?app=share
имейл - dimitarparushev@mail.bg
парола - rghamer

Когато се отвори страницата с файловете, най-горе има бутон Upload - кликваш на него и избираш от браузера файла, който искаш да качиш и след малко е готово. За да се отвори после даден файл, заставаш с мишката върху заглавието и отстрани се появява малко триъгълниче - падащо меню, от което се избира дали да се отвори, да се свали и т.н.

Някой може да ти предложи и друг вариант...

# 986
  • Мнения: 4 150
Благодаря ти,качих я.  bouquet
Но е zабранено да я копирам,да я слагам в нета и тн...дано всичко е ок.МОже би трябва да я махнем след време,когато всеки си я копира.
Затова нека всеки си я копира докато не е иzтрита.[/color]

# 987
  • Мнения: 936
Да се има предвид, че малко бавно може да се отваря....  Ще преведеш ли поясненията?

А ти може сам да я изтриеш, когато прецениш!!!

# 988
  • Мнения: 2 652
winnen, дано намериш отговори тук и ГНМ ти помогне да се справиш. Кураж!
Сега, направи ми впечатление следното - аз съм деснячка, но предпочитам да нося бебето в лявата си ръка. Така дясната ми остава свободна и активна, ако трябва да го галя например, да му дам да пие или нещо друго, докато лявата остава неактивна. Може би има някакво значение.

velcheva, кожните "заболявания" са конфликт на раздяла. Ако твойте деца изпитат конфликт на раздяла, затова че госпожата е напуснала или някое тяхно приятелче се е преместило в друга ДГ, няма как да го предотвратиш. Шарките са типични детски конфликти, не се притеснявай от тях.

nenaatoa, много, много благодаря за труда ти!

# 989
  • Мнения: 2 176

velcheva, кожните "заболявания" са конфликт на раздяла. Ако твойте деца изпитат конфликт на раздяла, затова че госпожата е напуснала или някое тяхно приятелче се е преместило в друга ДГ, няма как да го предотвратиш. Шарките са типични детски конфликти, не се притеснявай от тях.
Peace
Дъщеря ми изкара Варицела, след като я изпратих в провинцията на гости при баба и дядо (по празниците). Макар че много и се ходеше..

nenaatoa, и аз ти благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт