Примерна схема за захранване 6

  • 48 169
  • 586
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 60
а защо не става и 4ервеното,на мен ми харесва пове4е на вкус и до сега не съм прояла бялото Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 4 546
а то и на мен повече червеното ми харесва, ама нали все бялото дават за диетично хранене , та да питам за всеки случай  Simple Smile

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 972
а то и на мен повече червеното ми харесва, ама нали все бялото дават за диетично хранене , та да питам за всеки случай  Simple Smile
И аз давам бяло. Купих гърди пилешки охладени, сварих ги хубаво и на малки порцийки в торбички във фризера  Peace

# 123
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз давах бяло но педи ми каза да не давам бяло Rolling Eyes
В другото имало повече желязо Thinking

# 124
  • Мнения: 527
Нашият хемоглобин излезе 75 и мисля да давам Малтофера, но ако беше 100 нямаше- извинете ме , но е във връзка с горен пост Praynig
Дени,направи изследване и в друга лаборатория,на малкия в едната го изкараха 92,в друга 109(серумно желязо 13).Не,че се успокоих де,но не съм давала Малтофер Wink
натали, намерих тези на Хип за които ми каза и преди да пристъпя към кашата реших все пак да дам от тях Peace
elpet,добре си направила PeaceАз купих и само ябълка с овесени и пшеничени люспички на Хип,и нея харесва Peace

# 125
  • Мнения: 1 449
в домашните пюрета какви подправки могат да се слагат? аз само за лук се сещам, магданоз дали може?

Подправки (около 8 м.)

Лук, праз, чесън
- лук, праз, чесън (в много схеми не се прави разграничение между видовете лук)
- задължително термично обработени
- в символично количество (около 1-5% от общото съдържание)
- трудносмилаеми, тежки за стомахчето
- но пък слаб алерген
- целта на въвеждането преди 10-12 м. е овкусяване (в по-голямо количество - след 1 год. поради хранителната им ценност)

Магданоз, копър
- първоначално се въвеждат обработени в лека степен
- после в свеж вид
- зелените подправки се водят алерген (но алергията често не е от типа на хранителната): при липсва на алергично предразположение може около 8м.

Целина (корен)
- 7-9 м., при чувствително стомахче по-късно
- богата на фибри в суров вид (хубаво почистена и сварена се понася добре)
- етеричните масла дразнят стомшната лигавица при количество над 80-100 г
- алерген заради растителните белтъчини (но топлинно обработена не е толкова проблемна)
- листа от целина: след 8-10 м. или по-късно

Други (по преценка, в символично количество)
Червен пипер, капки лимонов сок, чубрица, розмарин, босилек.

# 126
  • Мнения: 70
Сигурно вече е досадно да говоря за проблема си, който е от няколко месеца един и същ. Бебето ми отказва да яде твърда храна, а вече е на  почти 9 месеца. Пробвах всичко, което са ме посъветвали. До сега се успокоявах, че е енергична и весела. Ама 9 месеца са си много. На 7 месеца и половина хемоглобинът беше 113. За тогава-добре. Ама минаха месец и нещо от тогава. Няма ли нужда от желязо това бебче.Някой ако има мнение по въпросите ми много ще съм благодарна, ако го сподели.   bouquet  bouquet

# 127
  • София
  • Мнения: 2 802
Момичета, днес напазарувах доста пюренца и мислех утре да дам пюре от царевица с картоф (Семпер), но търсейки мнения попаднах на това (цитат на Косе Босе):

Царевица: след 10-12 м.
- в малки количества (нишесте, сироп, брашно, в пюре) може и по-рано
- силен алерген
- източник на „празни” калории (няма висока хранителната ценност откъм витамини, минерали и пр.)
- средноцелулозна (около 2.2 г фибри на 100 г, но основно неразтворими фибри)
- проблем за детското стомахче е и обвивката
- риск от задавяне

Съдържание на въглехидрати:
Царевично нишесте: 85%
Царевица варена: 65%

и се замислих newsm78 Друг вариант е да пробвам пащърнак с картоф...  Thinking

# 128
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Става въпрос за истинска царевица /зърна царевица/, а за останалото - брашно, нишесте, в пюре - може и по-рано. Тя косе Босе си го е написала, де.

Цитат
- в малки количества (нишесте, сироп, брашно, в пюре) може и по-рано

# 129
  • София
  • Мнения: 3 524
мда аз царевица дадох края на февруари Peace

# 130
  • София
  • Мнения: 5 721
Аз взимам едни пюрета на Нестле Алете в които има царевица и ги давам от 1 месец както и царевично нишесте с плод и АМ Peace

# 131
Аз преди 4 дни въведох грах, сварих го във вода, утре ще пробвам дали няма да стане и на пара. Люспите ги изчистих. То като е добре сварен, става бързо.

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Tiheros не мога да говоря от личен опит, защото синът ми е всеящен така да се каже, но само за сравнение ето ти една реална ситуацийка: Детенцето /момиченце/ на моя приятелка е на възрастта на синът ми / година и три месеца/ и все още е злояда, търси си цице и това е. От как е захранена си е така, трудно яде и върви много миниатюрна, но пък е много живо и енергично дете. Синът ми Петър ходи на детска кухня, където получава разнообразна храна, богата на какво ли не, тя - не. Изследванията на годинката показаха хемоглобин на моя всеящен звяр - 105, нейния над 120..... Няма да коментирам.  Shocked
Мисля, че си създаваш излишни тревоги, нека дойдат изследванията вижте как стоят нещата, пък тогава ако има за какво се тревожи.....

# 133
  • Мнения: 1 984
Tiheros не мога да говоря от личен опит, защото синът ми е всеящен така да се каже, но само за сравнение ето ти една реална ситуацийка: Детенцето /момиченце/ на моя приятелка е на възрастта на синът ми / година и три месеца/ и все още е злояда, търси си цице и това е. От как е захранена си е така, трудно яде и върви много миниатюрна, но пък е много живо и енергично дете. Синът ми Петър ходи на детска кухня, където получава разнообразна храна, богата на какво ли не, тя - не. Изследванията на годинката показаха хемоглобин на моя всеящен звяр - 105, нейния над 120..... Няма да коментирам.  Shocked
Мисля, че си създаваш излишни тревоги, нека дойдат изследванията вижте как стоят нещата, пък тогава ако има за какво се тревожи.....
аз да коментирам ли?  Wink

# 134
  • Мнения: 1 449
и за месото да питам - ако няма от къде да вземете домашно, готвите ли с такова от магазина?
ами на пилето бялото месо ли се дава?

Единият вариант е био пилешко.
Другият вариант е да се изхвърли водата, в която е вряло пилешкото първите 10-15 мин. Така се изхвърлят и част от ценните вещества, но и доста от химията в месото. Това са и препоръки на педиатри – по памет цитирам в Израел, в други страни също. Имаше подробни съвети по въпроса, но това беше някъде в зората на форума, тези полезни теми май не излизат с търсачката.

Има схеми на захранване, в които изрично се посочва, че пилешкото е подходящо като първи или втори вид месо – но само ако е от пюре или био. Месо от бройлер се въвежда доста по-късно, дори след всички други видове месо – телешко, агнешко, свинско.


Бялото птиче месо е с по-малко мазнини, това е предимството му при захранването и впоследствие. 
Тъмното птиче месо (както и червеното) е съответно по-тежко, но съдържа повече желязо.
Всъщност няма стриктен ред на въвеждане, въпрос на педиатрична школа. Удачно е всяко крехко и без мазнини месо – без значение на вида (птиче, телешко, агнешко и пр.)

Месо - съдържание на желязо (мг/100 г):
/bg-mamma.com/
Телешко месо           3.1
Пуйка (тъмно месо)  2.4
Пуйка (светло месо) 1.2
Пиле (тъмно месо)    1.6
Пиле (светло месо)   1.2

Общи условия

Активация на акаунт