Отговори
# 150
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
запис  Sunglasses

# 151
  • Мнения: 4 877
може би грешно си ме разбрала, не че аз/ние го/ги откъсвам/е, просто така се получава. Никога не съм се притеснявала да общува с когото и да е било на площадката. Така се получава. Така че, моля те, прочети ми пак поста. Аз излизам сега.

Ама тук не става въпрос да си общува на площадката, а когато порасне и стане с добра професия или собственик на фирма, да има достатъчно връстници, които да имат подобно на неговото възпитание и възприятие, да формират колектив и да са съгласни да изпълняват длъжностите на средно управленско ниво, без да си противоречат генерално в разбиранията за живота. Просто говорим за качествено образование на по-голям кръг от хора. 5 % от децата не са достътъчни, за да живеят в по-добър свят. Разбира се, не могат за бъдат и 100%

TanyaMG, ама ние говорим за едно и също нещо. Затова казах, че съм утопист. Ти не си ме разбрала, но и аз тебе - да си стиснем ръцете, а?
Иначе не си видяла едни кавички "света"- говоря за света в кавички, т.е. малко изкривен, илюзорен свят им създали, но така се получава случайно.

# 152
  • София
  • Мнения: 4 412
danybon, прочетох пак онзи пост. Вярно изглежда в една посока са нещата. Извинявай, не съм го разбрала Hug 

# 153
  • Мнения: 4 877
...Е, явно BMW ще имам в другия си живот, но...


ха-ха, и аз така.
А точно днес и дом. помощничка, и детегледачката, и готвачът са почивен ден и за малко ще ви напусна, но компютърът е на няколко метра от фурната и ще "хвърлям по един поглед".

Иначе някой пусна ли покана до чуждестранните мами, да знам дали днес да ги търся? Ако някой има желание, ще съм благодарна.

Иначе да ви кажа - хайде да се организираме и да изнамерим таксите, да сме полезни и да ги дадем на модератора, да ги включи. Така че кой знае нещо за такси за догодина, да казва.
А и ако искате да публикуваме ваше инфо в 1 пост, посочвайте ми го в конкретния ви постинг, за да се ориентирам.

# 154
  • Мнения: 4 877
danybon, прочетох пак онзи пост. Вярно изглежда в една посока са нещата. Извинявай, не съм го разбрала Hug 

Няма нищо.
ами, то и аз може да не съм казала добре. От вчера нещо леко съм недоспала и кой знае как съм се изразила. Ама важното е, че си имаме клубче - много ми е готино тук.

# 155
  • Мнения: 1 144
За американския колеж - приеха ни миналата година и разбирам вълненията на майките, които сега очакват резултатите от изпита. Мога да си призная, че плаках от радост когато приеха Теди. Напливът е много сериозен и според мен това, което пишат в сайта им, че няма нужда от специална подготовка не е вярно. Теодор ходи на курс в частна школа Магнит, заниманията бяха цяла събота и неделя и два пъти през седмицата. Някои деца тръгват дори от шести клас, за да се подготвят за този тежък изпит. Не че е толкова труден като материал, но самото поднасяне на задачите и типа им е различен от това, на което децата са свикнали в училище. Нужна е бързина и специфични познания, които няма как да придобият без специален курс. Затова, ако ще кандидаствате там - не се колебайте да инвестирате в подготовката на детето. А и то трябва да приеме мисълта, че ще си седне на дупето и ще учи по няколко часа на ден, за да го приемат.

Така, относно самото училище - учителите са изключително интелигентни и нямат нищо общо с плачевния образ на българския учител, който се е наложил от години - зле платен, сърдит на обществото, комплексиран и неудовлетворен, което рефлектира върху децата ни. Учителите там, напротив, са предполагам добре стимулирани да си вършат работата, защото никой от тях не дава частни уроци (тоест, не са и корумпирани), но всеки е изцяло концентриран върху работата си, имат личен подход към учениците, постоянно са на разположение за индивидуална помощ за усвояване на материала (ето сега ние сме болни вече втора седмица, но съм спокойна, че после няма да се озове в небрано лозе, а ще му помогнат да навакса). Имат и много извънкласни занимания, спорт и всякакви клубове. Теодор се адаптира бързо и си намери приятели от подходяща социална среда, което също е от значение. Някои родители спорят, че детето трябва да общува с всякакви връстници, за да свиквало. Не мисля така. Нима ние общуваме с всякакви хора или СИ ИЗБИРАМЕ с кого да общуваме? А когато попадне в клас с някакви невъзпитани олигофренчета, как може да се дистанцира от тях и дали няма бързичко да усвои маниери им? Тук децата са интелигентни, от хубави семейства. Не че няма и някои по-агресивни или по-невъзпитани, но като цяло нивото е съвсем друго. Плюс това самото училище има политика да следи за поведението на учениците, не да ги оставя да вилнеят като повечето други училища. Съвсем безкомпромисно се изключват учениците, които не спазват правилата, и няма привилегии за никого.


В осми клас учат предимно английски и мога да се похваля, че напредна ужасно много, а в началото беше много зле. Съвсем неусетно го усвоява, нали постоянно им говорят на английски, по всички предмети освен български. От втория срок учат и физика на английски.
Не знам какво точно ви интересува за колежа. Затова писах общо и за дисциплината. Ако имате конкретни въпроси, питайте.

# 156
  • София
  • Мнения: 4 412
danybon, аз съвсем леко си редактирах постовете, за да са в синхрон Hug

Stella Maria, за мен също американският колеж е едно от най-добрите училища. Пожелавам си да има повече български такива, за да има повече добре образовани млади хора, които да създават приятелства помежду си.

# 157
  • Мнения: 4 877
Stella Maria,

Благодаря (аз нали хвърлям по погелд насам  Simple Smile)!

- Как е математиката? Преди време като ходих имаха учители от СМГ.
- Преди това синът ти в ЕСПА ли беше?
- Какво се пада на изпита - преди години бях гледала някаква логическа задача за Шерлок Холмс?
- А транспорт?
- British или American English учат?

Довечера като си легнат всичките ми мъже, ще подготвя още въпроси. Много ми хареса у-щето.

Ако знаеш нещо за таксите, можем да ги включим в общия списък. Още ли са на 2 нива - едните за първите 50 или 100 (???) приети и за следващите - не знам как го формулират.

А да, имат някакви курсове и за по-малки деца. Знаеш ли нещо за тях? Не че ние също не учим много английски.

А за ЕСПА?  Simple Smile

# 158
  • Мнения: 4 877
danybon, аз съвсем леко си редактирах постовете, за да са в синхрон Hug

Stella Maria, за мен също американският колеж е най-доброто училище. Пожелавам си да има повече български такива, за да има повече добре образовани млади хора, които да създават приятелства помежду си.

ако искаш и аз нещо да редактирам в цитатите - казвай, че се обвързахме с тези цитати.  Grinning
Като ни четат хората ще си кажат "Жени" и 2-те говорим за едно и също нещо, ама си спорим. Майтап  Laughing

# 159
  • Мнения: 2 653

Записвам се да следя.

# 160
  • Мнения: 1 144
Продължавам за американския.

Математиката в осми клас не е от основните предмети, но учат (пак на английски). Предполагам, че догодина повече ще й наблегнат,

Транспорт не предлагат, предполагам, защото децата са вече големи (най-малките са на 14 , 15 години)

Таксата за тази година беше 2200 евро за първите приети 50 момчета и 50 момичета и 5000 евро за останалите. Не сме доплащали нищо за учебници. Библиотеката е чудесна, много богата ( и аз чета книги оттам, когато ми остане време). Има всевъзможни спортни и други празници, което създава дух на единство в децата.

Едната им преподавателка говори Бритиш, а другата Американ, не знам дали е случайно или нарочно. На мен ми направи впечатление, защото съм с английска филология, иначе нямаше да забележа изобщо. Но едва ли е нарочно, по-скоро така се е случило.

# 161
  • София
  • Мнения: 4 412
ако искаш и аз нещо да редактирам в цитатите - казвай, че се обвързахме с тези цитати.  Grinning

Не, няма нужда мисля. Както се казва да вървим напред, стига сме се редактирали и цитирали Simple Smile

# 162
  • Мнения: 75
Звучи ми доста добре,ние сме малки още,но не е зле да мислиме за след 3-4год.

# 163
  • Мнения: 4 877
В този пост ще трупам още инфо за първия пост, за да го дадем после за публикуване. Така че да се хващаме за работа.


Регистър на училищата, детските градини и обслужващите звена
http://www2.minedu.government.bg/adminmon/schools/

Не мога да намеря списъка с лицензираните ЧДГ и ЧУ на сайта на МОН. Някой ако знае къде да го намеря?


още ЧДГ и ЧУ - линкове

такси ...

Американски колеж http://www.acs.bg/en/index.php
такси - http://www.acs.bg/bg/tuition.php
Такса „Стипендия” ? 2700  за първите приети 50 момчета и 50 момичета
Пълна учебна такса ? 5000 
Такса за чуждестранни ученици ? 13200

още за у-щето постинг 155, 160, 166, 167 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278827.160


ЧОУРЧО "Българско школо", "училището на Овъргаз"
- Таксите за "външни деца" в училището са в момента - 3600 лв на година без включен транспорт
- Училището има лиценз за основно
- Училището и в момента има собствена база,то на мястото на бивша санаториална детска градина в квартал "Витоша".
От учебната 2008-2009 ще започне да функционира първият корпус на училището на "Българско школо" в "Младост", имотът е до Американския колеж.

още за у-щето и готини линкове с новини и снимки в постинг 147 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278827.140

Френския лицей "Виктор Юго" www.vhugo.org
набляга се на индивидуалния подход - разделя се материалът на стъпки за усвояване, има таблици за напредъка на всяко едно дете във всеки един момент. Самите деца са разделени на групи (с еднаква степен на напредък с материала) в класната стая, за да може тя да отскача и да им обяснява. Толкова беше сложно, че сега не мога да ви го пресъздам, но тя обясняваше системата за всеки един предмет. Знае се на всяко едно дете къде трябва да му се наблегне, предимства, слабости, социални контакти.
постинг  #148

интересни идеи ...
Родителски кооперативи - http://www.estestveno.com/
тук идеята е описана от TanyaMG
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279160.0

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 12:53 от danybon

# 164
  • Мнения: 4 877
Продължавам за американския.


Много благодаря! Simple Smile Ако знаеш колко ми интерсно - пишеш страшно увлекателно, а и темата много ме вълнува.

Общи условия

Активация на акаунт