В защита на Българския книжовен език!

  • 48 490
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 3 835
Ох, само да можеше да ме види някой от някъде, понеже не можех да пусна тук в хола на мъжа ми "АЛАРМА", се бях завряла в другата стая да слушам и само притичвах в музикалните паузи да видя дали някой не е успял да запише телефоните. Laughing
Звънях сто пъти на тая централа, никой не вдига. Както и да е. Аз снощи й пратих на водещата на мейла информация за това, което сме направили и оставих телефона си. Те направиха много обстойно предаване, с много специалисти, даже и юрист включиха, който от юридическа гледна точка дори потвърди, че ще се наруши Конституцията.
Браво!

# 811
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Не знам.
Тъпо ми се струва да се пропускат шансове за популяризирането на това, което направихте и правите тук.
Нито Мамм, нито аз сме достатъчно подковани теоретично или нормативно, за да участваме. Това, което можем да направим е да подкрепяме и го правим. А за това, че БНР си позволиха да изтипосат името на Мамма като участник, въпреки изричното ми предупреждение, че е невъзможно, ще си разговарям с тях лично.
Защото така не се прави. И защото компрометира, както нас, като домакини тук, така и вас, като създатели на инициативата.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 23:12 от Tatti

# 812
  • Мнения: 3 835
Абсолютно си прав Tatti, и аз така мисля, много е тъпо. Обаче не може само един човек да поеме подобен ангажимент, трябва да сме поне няколко, да се редуваме. Страшно много работа свършихме, тя е в помощ и подкрепа на всичко това. Но в случая конкретно аз си оставих координатите, така че, не сме пропуснали ние.
А за Мамма, и аз много се учудих, но също съм твърдо на мнението, че това си е наша работа, наш ангажимент, на инициаторите.

# 813
  • Мнения: 335
Нормално е национално радио да търси национално-представителни събеседници.
Особено по толкова фундаментален национален въпрос.
Предполагам, че са търсили официалните представители на сайта, защото го възприемат като институция. А това е комплимент.

Предаването беше много добро.


# 814
  • Мнения: 3 835
Не, ние бяхме поканени, просто нямахме човек, който да отиде. Вчера ясно попитах, кой ще отиде? На мен ми беше абсурдно по това време.
Днес ми дадоха телефона на Камбуров, питах ви в темата, искате ли да отидем на заседанието, никой не ми отговори.

# 815
Подкрепям напълно инициативата, браво на този който се е заел с тази тежка задача. За мен е престъпление децата ни да са неграмотни и да не могат да пишат на майчиния си език. Все още настръхвам, като видя някое дете в пети клас да пише като първокласник. Трябваше да кандидатствам в университета с изпит по Езикова култура и се бях вманиачила до болка, макар че не претендирам за човек, който не греши, но не го възприемам това, което казвате, как така ще се пренебрегва българският език, непонятно ми е, до колко неграмотни трябва да станат децата ни, та управата и всички останали да са доволни. Не разбирам, не мога още да го асимилирам. С много мъничко дете съм, та този линк с петицията стоя 3 дни на екрана ми, докато намеря време да му обърна внимание. Извинявам се. Като се върне съпругът ми, ще гласува и той.

# 816
  • Мнения: 3 835
Днес понеже пак не ми отговорихте, пратихте ли на всички академични общности инфо за факта, че и ние сме внесли писма, два пъти, до 5-6 засегнати с въпроса институции и да обърнем внимание на факта, че петицията вече наближава 40 000 подписа, разпратих ок. 40-50 мейла до СУ и ШУ и други.

# 817
  • Мнения: 183
Не, ние бяхме поканени, просто нямахме човек, който да отиде. Вчера ясно попитах, кой ще отиде? На мен ми беше абсурдно по това време.
Днес ми дадоха телефона на Камбуров, питах ви в темата, искате ли да отидем на заседанието, никой не ми отговори.
Тео,аз наистина в сряда не мога...Тогава защитавам правото на софиянчета да ползват ДГ... HugНо знам какво е да буташ сам...Казвай за другите неща,знам че ще те затрудня,но пиши ми на лични,защото влизам на етапи в темата,и не винаги съм в час със нещата...И сега съм ти писала...Поздрави!!!

пп А за медиините изяви,наистина не трябва да се изпускат,и ако толкова не намерите друг,мога и аз да покрия бъдещо участие,но не се чувствам достатъчно подготвенна,да не ви издъня...Аз съм участвала вече много пъти в подобни мероприятия,но точно тази материя ми е малко...Но по добре малко,от нищо!!!

# 818
  • Мнения: 836
Здравейте! Hug
Чак сега се добрах до компа, но поне успях да слушам "Аларма"-та.
Е, каза се това, което трябваше да се каже - няма две мнения по въпроса.
Вече не би трябвало да има съмнения, че сме напълно прави и имаме абсолютните основания се считаме за такива.
Много ми хареса предаването - право в целта беше.

А за "аргументите" на госпожата от Комисията по образованието и науката... всички си направиха изводите.

....

Днес не съм писала до никакви институции. Говорих с член на академичната общност, който ме уведоми, че СУ е излязъл с официална позиция - дадох линк към нея.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 01:03 от Силви_

# 819
Обичам ви, бг-мамчета !!!   bouquet

# 820
  • Мнения: 335
... медиините изяви,наистина не трябва да се изпускат...
...това си е наша работа, наш ангажимент, на инициаторите.

Никой съучастник няма нужда от специални пълномощия, а само от координация.

Идеята за петицията е на Вълкът. В темата на Amarena.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279116.msg6972835#msg6972835

Ние просто я написахме. Тео, Силви и който беше с тях са и преки извършители на деянието по гишетата на властта - в съучастничество с 40 000 други българи по света и у нас.  Laughing  Що мами разпращаха писма из всички краища на нета.
Каузата само печели от прелятия авторитет на най-главния си съучастник - сайта, от който е тръгнала.
Да не сме чиновници във ведомство - всеки прави каквото може измежду всичките си гайлета. Важното е да продължава да е така.

... питах ви в темата, искате ли да отидем на заседанието...
За да те пуснат там, май трябва да си поканен?
Тео и Силви – ако е възможно, защо пак вие не отидете там. Отдавна имате генерално пълномощно от целия Инициативен комитет  Laughing

# 821
  • Мнения: 836
Аз писах вече - ще опитам да отида, но първо трябва да отменя едно задължително мероприятие. Не съм сигурна, че ще успея.

# 822
  • Мнения: 3 835

За да те пуснат там, май трябва да си поканен?

 newsm78 Laughing Както и да е! Mr. Green

Другото, не е в твой стил, липсва смисъл, това са ясни неща, но не е ясно какво имаш предвид.

Силви, съмнявам се, че утре ще мога да уредя присъствието ни, но предвид другите присъстващи, надали е чак толкова належащо. Ще се обадя пак, но предимно с друга цел. Hug

# 823
  • Мнения: 836
Важното е, че ще има отговорни за това хора в залата - на тях разчитаме.  Simple Smile

ПП. Холо, днес ти споменах за един наш пропуск. Дали някой направи нещо по въпроса?

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 01:36 от Силви_

# 824
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Какво е казал юриста, цитирайте ми дословно на какво се основава мнението му. Аз вчера също си початих с една юристка.

Последна редакция: ср, 09 апр 2008, 10:16 от Mishel_

Общи условия

Активация на акаунт