РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 066
  • 788
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 3 816
bonkaivanova , заповядай една рецепта на Пепчо Pork ears или речено по нашенски Печени свински уши Peace

# 256
# 257
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Здравейте момичета.Имам въпрос относно кадифената марината=след като мариновате месото панирате ли го допълнително или го пържите направо с маринатата.Благодаря предварително

# 258
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз досега кадифеното мариноване съм го правила само с накаква панировка след това, че все не мога да измисля друго приложение на жълтъка   Mr. Green

# 259
  • Мнения: 940
Иренка, за твой късмет имам запазени в компютъра рецептата за панираните сиренца на Хепи, предполагам, че на кашкавалчетата е нещо подобно. Копвам ти :

Натрошава се 1кг твърдо сирене. Слагат се 2 яйца, 2-3 щипки червен пипер и чесън на прах. Правят се топчета колкото малък орех и се овалват в брашно. Нареждат се в тавичка и се замразяват във фризера. После се изсипват в найлонова торбичка и се съхраняват така във фризера. Панировка: Разбива се едно яйце, бира и брашно на гъста каша. Замразените топчета се пускат в панировката и полуизцедени се пускат в загряло олио.

Пробвах ги, много ми харесаха, аз направих половин доза, ползвах готова панировка патафри, продават я в пликчета, само се разреждаше с нещо си....не ми се удаваше преди да я забъркам сама, та реших да не рискувам и купих готова.

Да, обаче преди време единия от собствениците на Хепи беше на гости в кулинарно предаване. От него съм си записала съвсем друга рецепта за тези кашкавалчета. В рецептата за панировката жълтъците се разбиваха с бира, а белтъците с газирана вода. После при жълтъците се слагаше брашното, и накрая белтъците. Станаха досущ като на Хепи, само че нямам снимка.

Последна редакция: пт, 02 яну 2009, 19:27 от dalka

# 260
  • Мнения: 800
а дали ще станат сиренцата на Хепи само с газирана вода, не искам да излолзвам  алкохол....

# 261
  • Мнения: 940
По принцип слагам съвсем малко бира. Замени я с газирана вода и нея. Сигурна съм, че ще стане, стига да разбиеш белтъците и жълтъците отделно.

# 262
  • Мнения: 3 219
Иренка, за твой късмет имам запазени в компютъра рецептата за панираните сиренца на Хепи, предполагам, че на кашкавалчетата е нещо подобно. Копвам ти :

Натрошава се 1кг твърдо сирене. Слагат се 2 яйца, 2-3 щипки червен пипер и чесън на прах. Правят се топчета колкото малък орех и се овалват в брашно. Нареждат се в тавичка и се замразяват във фризера. После се изсипват в найлонова торбичка и се съхраняват така във фризера. Панировка: Разбива се едно яйце, бира и брашно на гъста каша. Замразените топчета се пускат в панировката и полуизцедени се пускат в загряло олио.

Пробвах ги, много ми харесаха, аз направих половин доза, ползвах готова панировка патафри, продават я в пликчета, само се разреждаше с нещо си....не ми се удаваше преди да я забъркам сама, та реших да не рискувам и купих готова.

Да, обаче преди време единия от собствениците на Хепи беше на гости в кулинарно предаване. От него съм си записала съвсем друга рецепта за тези кашкавалчета. В рецептата за панировката жълтъците се разбиваха с бира, а белтъците с газирана вода. После при жълтъците се слагаше брашното, и накрая белтъците. Станаха досущ като на Хепи, само че нямам снимка.



Аз използвам готова панировка патафри, разрежда се в 120мл вода и се разбива, потапят се топчетата и се пържат. Даже тази вечер правих такива за вечеря.

# 263
  • Мнения: 1 063
Момичета позволявам си да се самоцитирам, тези кашкавалчета ги имаше още в първата тема, пост 15 Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124295

Ще ги пробвам тези дни и ще споделя резултата Peace

# 264
  • Мнения: 3 219
Да, обаче преди няколко дни не се отваряше архива, аз съм запазила рецептата в компютъра и пуснах от там.

# 265
  • Мнения: 1 063
Няма никакъв проблем, видях че говорите за оригиналната рецепта и затова я пуснах Grinning
Нямам претенции към никой и за нищо Hug

# 266
  • Мнения: 940
Абе по всички методи са вкусни. Аз тея дни ще пробвам сиренцата. Изобщо всички рецепти от тази тема са хубави, та се чудя кое по-напред да пробвам.

Искам да пусна една рецепта от ресторант в чужбина, в който съм работила.

Класически начос

малко зехтин
1 голяма глава лук, нарязана на ситно
2 скилидка чесън, нарязан на ситно
500 грама смляно телешко месо
малко чили на прах
риган
1 ч.л. захар
300 грама отцеден боб от консерва
200 грама царевица от консерва
200 грама доматено пюре
2 с.л. изцеден сок от лимон

Царевичен чипс
Настърган чедър
Заквасена сметана

Загрейте мазнина в тиган, поставете чесъна и лука и задушете/ Добавете телешкото и изпържете до кафяво, добавете подправките. Добавете боба, царевицата и доматеното пюре. Добавете лимоновия сок и добавете още сол и черен пипер на вкус.

Покрийте чинии с царевичен чипс, отгоре сложете от сместта и гарнирайте със сирене и заквасена сметана.ес

Понякога чипса се слага с всичко както е леко запържено в една тавичка и се позапича. Сиренето се разтапя и става чудно.



рецепта: сборна
снимка: Chili's

# 267
  • Мнения: 940
Пържена моцарела със сос

Това беше любимото ми предястие в хотела, в който работех:

* 2 разбити яйца
* 1/4 чаша вода
* 1 1/2 чаши галета, смесени с риган и босилек, майоран и каквото пожелаете
* 1/2 ч.л. чесън на прах
* 2/3 чаши брашно
* 1/3 чаша царевично брашно
* олио за пържене
* моцарела, само да не е от българската

Разбийте яйцата. Смесете двата вида брашно. Отделно добавете чесъна на прах към галетата и другите подправки.

Оставете моцарелата за малко в камерата на хладилника да стегне. После нарежете на пръчки, които да приличат на пръстчета. (sticks). Потопете ги първо в брашното, после в яйцето, накрая в галетата.

Изпържете в много олио, изцедете върху хартия.

Сервирайте с Маринара сос.



рецепта: импровизация
снимка: www.gencoitalianeatery.com

# 268
  • Мнения: 4 358
Здравейте момичета.Имам въпрос относно кадифената марината=след като мариновате месото панирате ли го допълнително или го пържите направо с маринатата.Благодаря предварително
Направо с марината се пържи.Вземаш всяко отделно късче и в олиото.По принцип така приготвям пилешките гърди ако ще ги готва по китайски.И в рецептата пише че белтъка и нишестето създават защитен слой около крехкото месо и то остава сочно.Всъшност това е идеята на тази панировка но е по различна от другие защото при другите става хрупкава коричка а тук става кадифено, мекичко....не знам как да го обасня.Ако си любител на китайската кухня ще се сетиш за какво говоря.Успех в приготвянето Peace

# 269
  • Мнения: 248
Страхотна тема, записвам се да я следя! Браво момичета!

Общи условия

Активация на акаунт