РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 060
  • 788
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 22 867
и при мен също - дали може някой да го оправи за да може да се откриват рецептите наистина Rolling Eyes

Пробвайте с чичко гугъл, на мен ми отвори няколко рецепти, направих го за проба.

# 286
  • Мнения: 1 461
аз директно си изчетох цялата тема и не съжалявам има страхотни рецепти
само не срещнах рецепта за едно времешните кремки коментирали ли сте я има запитване по назад и се присетих колко са вкусни
Само като споменавате любимите ми заведения като гюрлата  Crazy, годзила и БМ това са едни от най хубавите заведения с прекрасна кухня за мен ,и ми става още по мъчно за България .Докато си бяхме в Варна супа почти не готвих купувах си ги от гюрлата невероятно вкусни а за шкембето найстина има хора пътува километри за да го опитат

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 01:53 от kar4ita

# 287
  • Мнения: 1 461
и аз пробвах пица Верди стана много хубава само че на мен ми подшушнаха че е хубаво да се запържи доматения сос с малко смлян кимион и скелидка чесън стана много вкусно само че аз сложих доматето топло за да се надигне малко тестото защото децата така го обичат  Peace след това запържих малко кремвирши наредих кашкавал върху него изсипах запържените гъбки и кремвирши такак вече пицата ми стана бързо като след 10 тата минута изключвам фурната отдоло  и оставям да пече само отгоре това е моя опит

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Целта на всичкото пържене, да се не останат сурови за 10 минути ли е?  Rolling Eyes newsm78
Аз до сега с каквото и да съм пробвала все е успявало да се запече достатъчно, та даже и някой път съм пресушавала царевицата  newsm78
Между другото някъде още в началото или в в самата рецепта за пицата пишеше кашкавала да се нареди веднага след доматения сос. До преди да се запозная с тази рецепта, винаги съм слагала кашкавала отгоре, но вече не правя така Mr. Green . Много по сочно става ако си е отдолу, а отгоре може евентуално да се поръси, колкото да добие запечен вид  Peace
Иначе за запържения доматен сос - това е вкуса от пицата, коята майка ми правеше като малки  Peace

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 22:10 от benitta

# 289
  • Мнения: 3 219
Моята се опича за 10-12 минути на програмата  за пица. Винаги става както трябва.

# 290
  • Мнения: 1 352
Открих, че пицата става много вкусна и ароматна, ако намажете разстланото вече тесто с качествен зехтин.

# 291
  • Мнения: 3 219
Да, а също така може да се добави в тестото вместо олио примерно или 50/50 смесен с олиото.

# 292
  • Мнения: 1 461
Целта на всичкото пържене, да се не останат сурови за 10 минути ли е?  Rolling Eyes newsm78
Аз до сега с каквото и да съм пробвала все е успявало да се запече достатъчно, та даже и някой път съм пресушавала царевицата  newsm78
Между другото някъде още в началото или в в самата рецепта за пицата пишеше кашкавала да се нареди веднага след доматения сос. До преди да се запозная с тази рецепта, винаги съм слагала кашкавала отгоре, но вече не правя така Mr. Green . Много по сочно става ако си е отдолу, а отгоре може евентуално да се поръси, колкото да добие запечен вид  Peace
Иначе за запържения доматен сос - това е вкуса от пицата, коята майка ми правеше като малки  Peace


не е това целта просто аз така я оби4ам доматето да е запържено с кимиони и 4есън

# 293
  • софия
  • Мнения: 756
Момичета, някоя знае ли как се прави бисквитената/домашна торта в пицариите МАМА МИЯ?

# 294
  • Мнения: 1 461
аз имам рецептата на бисквитена торта от една сладкарница в  Варна в която работих беше най поръчваната торта  Peace

Бисквитена торта






6 пакетчета обикновенни бисквити от 155 гр.
1л. прясно мляко
1/2 пакетче канела
1кр.масло
150гр. пудра захар
200гр. смлени орехи
200гр.натурален шоколад (в оригиналната рецепта е с натурален шоколад Милка)
бисквитите се трошат на едро при тях се слага захарта ,орехите и канелата , може да се добави малко ром или есенция, шоколада и маслото се разтапят заедно на водна баня ,на края се  добавя студеното  мляко  , оставят се да се накиснат и отвреме на време се разбъркват тортата може да се сложи в купа и да се обърне после но трябва да се сложи фолио на дъното за да може да се обърне по лесно ,отгоре се поръсва със смлени орехи .


 

Последна редакция: пт, 04 юни 2010, 20:15 от FRESA

# 295
  • Мнения: 248
аз имам рецептата на бисквитена торта от една сладкарница в  Варна в която работих беше най поръчваната торта  Peace
6 пакетчета обикновенни бисквити
1л. прясно мляко
1/2 пакетче канела
1кр.масло
150гр. пудра захар
200гр. смлени орехи
200гр.натурален шоколад
бисквитите се трошат на едро при тях се слага захарта ,орехите и канелата , може да се добави малко ром или есенция, шоколада и маслото се разтапят заедно на водна баня  добавя се млякото  с тях се заливат бисквитите оставят се да се накиснат и отвреме на време се разбъркват тортата може да се сложи в купа и да се обърне после но трябва да се сложи фолио на дъното за да може да се обърне по лесно

 
Карчита, пиши моля те, бисквитите какъв грамаж са или коя марка са, че има много различни! Маслото колко е и нишесте няма ли в рецептата? Предварително ти благодаря! Ще пробвам рецептата!

# 296
  • Мнения: 4 358
Карчита звучи ми страхотно  Hug тази бисквитена торта.Мъжът ми обожава а тази е малко по различна от стандартната Peace

# 297
  • Мнения: 1 461
sve_georgieva не няма нишесте тортата и това я прави по различна и вкусна  Peace
бисквити може да използваш житен дар аз ползвах малки пакетчета обикновенни бисквити но не помня каква марка бяха, бяха заредили тук в българския магазин
маслото е 125 гр. колкото е едно малко пакетче в БГ
Бъни ще се радвам ако ви хареса
Само да добавя да не добавяте млако веднага ако ви с естори суха защото аз така добавих мляко след 2 часа когато я погледнах се наложи да слагам бисквити  ooooh!  оставете да попие млякото хубаво ,разбърквайте от време на време

# 298
  • Мнения: 2 018
kar4ita , аз като един Тома Неверни, да те питам.  Laughing Когато разтопиш шоколада и добавяш млякото, на огъня ли или после слагаш млякото върху бисквитите? Попива ли се всичкото това количество без нишесте. Да не ми стане каша с мляко и бисквити?  Crazy Може ли да се обърне тортичката на чиния за торта?
Я пусни една снимка, че нещо не ми стана ясно.  Peace

# 299
  • Мнения: 383
Здравейте,

търсех рецепта за тесто за пица и попаднах на предишната тема, в която харесах рецептата, цитирана от sylya за пица Верди.
Направих тестото, но все още не съм я изпекла, защото исках да Ви попитам преди това:
1. В рецептата от първия пост пише, че се пече на 250-300 градуса за 10 мин, а после самата sylya (ако не греша) пишеше някъде, че се пече на 180?! Моля Ви, който я е правил да сподели на колко точно градуса се пече?
2. Къде се поставя тавата в самата фурна: най-отдолу направо на пода на фурната или посредата на решетката? Моята фурна е сравнително нова gorenjie и смятам да направя в кръгла тава, по-малка от правоъгълните, които са към фурната.

Много ще съм Ви благодарна, ако ми помигнете с мнения. Hug

Общи условия

Активация на акаунт