За проблеми на пикочните пътища и бъбреците

  • 68 617
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 732
Ами ние сме по големи и аз я измих и татко и я държа над тоалетната чиния и аз от долу с чашката

# 31
А може ли да ми обясните как взехте стерилна урина на бебе? Моята буба не нададе този месец, няма апетит и за да изключат уроинфекция и пуснаха урина. Взех я с памук в паперса. Всичко е наред , с изключение на бактериите, но незнам как да и взема стерилна урина? newsm78При възрастни се прави първо тоалет, първата порция се изхвърля и до половин час зе носи в лаборатория , а при бебета?!?
Мойта беборана е на 7 месеца и аз вече съм спец във взимането на урина. Купуваш от аптеката колекторче за урина за бебета и стерилно шишенце. Има два начина- мойта педиатърка ми каза вечерта след баня да й го сложа и отгоре памперса. Сутринта проверяваш и ако се е изпищкала достатъчно, взимаш, сипваш и бягаш да го носиш Laughing Другият вариант е сутринта рано (аз го правя при първото хранене към 6 часа), измиваш хубаво, залепваш колекторчето и чакаш. След това по същия принцип.

# 32
  • Мнения: 1 041
Здравейте, мили майки!
Вчера ни изписаха с Ицо от болницата и все още не мога да си събера мислите и да преценя какво ни очаква. Притеснена съм от поставената диагноза остър пиелонефрит. Успях да попрочета набързо някои неща от интернет, но те не ми помогнаха много, а час за нефролог имаме чак за 10.01.2006 г.
Ще ви опиша как започна всичко при Ицо и ще съм ви благодарна, ако можете да ми дадете някои съвети във връзка с предстоящите изследвания!
Първо /през ноември/беше със силно зачервено гърло и 7 дни пи антибиотик- Медоклав. Месец след това вдигна темп. 37,6 еднократно без други признаци. Три дни след тази температура имаше парене при уриниране/един ден и една нощ/. Последваха пак 2-3 спокойни дни. Отново вдигна темп. 38,8 и едно повръщане. При прегледа се оказа, че има само леко зачервено гърло. Пуснахме изследвания и л.лекарка беше притеснена, че утайката е 65 при норма 12 и високо ниво на левкоцитите. Приеха ни в детско отделение. Правиха снимка, но причината не беше пневмония.Започнаха лечение с Роцефин, но температурата беше спаднала още преди започване на лечението. При преглед с ехограф, казаха, че няма нищо обезпокоително.Ицо се чувстваше добре, но в отделението върлуваше вирус с висока температура, повръщане и разстройство. Ицо го прихвана последен/на 7-мия ден след постъпването в болницата/. Пристигнаха резултатите от урината - отрицателни, но в пробата от акото, която взеха при постъпване в отделението, откриха ешерихия коли. Изпратиха ни  в инфекциозна болница, но при преместването изгубихме повече от половин ден без някакво лечение на разстройството и резултатът беше силно обезводняване. Там 4 дни беше на системи и го лекуваха с антибиотик амикацин. Станаха общо 10 дни лечение с антибиотик, който е резистентен към е.коли. Пробите на урината и копрокултурите - отрицателни при изписването. Гърлото обаче вече трета седмица продължава да е съвсем леко зачервено, въпреки уверенията, че тези антибиотици на всяка цена ще го оправят. В болницата исках да пуснат посявка и на секрет от гърлото, но отказаха - намало нужда. Сега заради празниците нещата остават неизяснени и се притеснявам това забавяне да не влоши положението. Личната ни лекарка казва, че не е имал типичните симптоми за бъбречно заболяване. В болницата влязохме за едно, а излязохме с "друго".
Сега при всеки плач на Ицо изпадам в паника да не го боли нещо. Мисля, че е добре, но може би си внушавам, че очите му са малко подпухнали.


Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 16:30 от Мари-ана

# 33
  • Мнения: 2 732
Аз не разбрах кой ви е поставил диагнозата след като на 10 сте на нефролог .И по какво са я поставили ?

# 34
  • Мнения: 1 041
Аз не разбрах кой ви е поставил диагнозата след като на 10 сте на нефролог .И по какво са я поставили ?
"Специалистите" от Детското отделение на Районната ни болница! На база на това, че е има утайка 65, висока температура и увеличен брой левкоцити. Всичко това говорело за възпалителен процес и след като не е отит, пневмония, ангина, следвало да е инфекция на пикочните пътища.

# 35
  • Мнения: 2 732
Ами не го ли прегледаха на ехограф и да назначат лечение-как така ще чакате до 10?

# 36
  • Мнения: 1 041
От бързия преглед на ехограф казаха, че няма проблеми. Лечението го започнаха още преди излизане на резултатите от урината - антибиотик Роцефин, за който обясниха, че се дава при пиелонефрит. А прегледа при нефролог е по моя инициатива. Дано да успеем да се свържем преди 10-ти с друг специалист, защото този, който ни препоръчаха /професор във ВМИ Пловдив/ до тогава е в отпуск.

# 37
  • Мнения: 2 732
Ами не се притеснявай тогава докато не ви прегледа специалист.На мен ми казаха да давам много течности а и нас ще ни гледат на видеозон чак края на месеца дано нито ние нито вие имаме проблеми baby_neutral

# 38
  • Мнения: 1 041
От все сърце ви желая здраве! И дано никога повече да не се налага в новогодишната нощ да мислим за такива неща, а да можем пълноценно да се веселим!

# 39
  • Мнения: 27
Здравейте. Много ви благодария за съветите. След стерилната урина която взех се оказа че има бактерии- Морганела моргани. За съжаление не мога да накарам детето да се изпишка в стерилното шишенце и събирам урината в една чаша. Не знам до колко е била стерилна newsm78л Аз направих трикратна стерилна урина. На първата нямаше никакви бактерии,но на втората и третата се появиха. И сега не знам дали да тръгна по лекари, защото детето няма никакви симптоми от тогава Thinking

# 40
Здравейте. Много ви благодария за съветите. След стерилната урина която взех се оказа че има бактерии- Морганела моргани. За съжаление не мога да накарам детето да се изпишка в стерилното шишенце и събирам урината в една чаша. Не знам до колко е била стерилна newsm78л Аз направих трикратна стерилна урина. На първата нямаше никакви бактерии,но на втората и третата се появиха. И сега не знам дали да тръгна по лекари, защото детето няма никакви симптоми от тогава Thinking
Виж, аз сигурно нямам много голям опит в тези неща, в сравнение с останалите, но Йоанна вече е с трети вид бактерии и от три месеца сме само на лекарства. Доколкото съм запозната, тези бактерии водят до пикочни инфекции, така че не е добре да се помещават в детето ти. Според мен трябва да нправиш две неща, поне аз така постъпих- едното е да ти се назначи лечение за бактериите. В резултатите от изследването на стерилната урина има данни на какви лекарства са чувствителни тези бактерии, така че лечението може да се назначи и от педиатър/ка. Второто нещо, което е по-важно, е да откриете причината за тези бактерии, защото в противен случай ще си пиете лекарства до безкрай. В моя случай има съмнение за разширена уретра, но ние сме и с двоен бъбрек, изобщо при нас е цветна. Трябва да отидеш при специалист- нефролог или уролог. Той вече ще ти каже какво да правиш. Препоръчвам ти уролозите в Пирогов. Аз ходя при Чаначев, но съм чула, че и другите са добри- Момчилов и Кюркчиева. Така че, дерзай и успех Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 041
За съжаление не мога да накарам детето да се изпишка в стерилното шишенце и събирам урината в една чаша. Не знам до колко е била стерилна newsm78л Аз направих трикратна стерилна урина. Thinking
В аптеките продават и по-големи стерилни контейнерчета - приличат на чаша с капаче. Може би ще ти свършат работа.
Аз вече трети ден  се мъча да събера стерилна урина. Чакам, чакам и всеки път тъкмо сложа памперса и тогава свършва работа.
Вашите деца имали ли са торбички под очите при проблеми с бъбреците?

# 42
Здравейте,
радвам се , споделяте проблемите си тук, аз също ще споделя моя - може ида си помогнем. Питахте след колко време се прави микционна снимка - контролата се прави след шест месеца.

# 43
Нашата история започна точно преди една година. Сина ми беше на 5 години. Започна да прави температура 38, 5 и да отпада, като това състояние понякога беше придружено с повръщане. Личния ни лекар пусна изследвания на кръв и урина. Кръвта беше с лоши показатели, но урината беше чиста, но той все пак ни насочи към Анадолийска. И така след първия преглед при нея се оказа рефлуск 2 степен. Оттогава всдеки месец правим стерилна урина и е чиста. Микционната снимка потвърди рефлукса. Пихме суметролин и фуролин. И ТАКА след поредния контролен ехограф /6 месеца след първия ехограф/, Анадолийска ми казва че бъбрека с рефлукса е с 4 см по-малък от другия и ни назначава сцентография, това е радиоизотопното изследване. При сцентографията е оказа, единия бъбрек работи с капацитет 64%, а другия само 36%, като увредения е с нарушена структура и функции.
Чудя се как Аанадолийска не видя това толкова време Twisted Evil. Дали не пропусна нещо. Прочетох вашите впечатления за нея, а моите са, че понякога много бърза и не преглежда внимателно.
Лекаря който водеше сцентографията не можеше да повярва, че дете с подобни показатели, сравнително от скоро има симптоми и "е не сме лежали по болници".
Радвам се, че споделяте.
От сърце Ви пожелавам ДЕЧИЦАТА Ви да растат здрави, щастливи и усмихнати!

# 44
При син ами урината беше чиста, но се оказа, че сме с ВУР 2 степен.
При дъщерями, когато беше на 6 месеца, личния лекар пусна контролна урина, открихме ешерихия коли - започна се ходене по мъките, изчистихме ги с нелидикс и суметролин. Направихме микционна снимка - не се установи ВУР, на ехохрафа се видя, че има разширени бъбречни легенчета.

Общи условия

Активация на акаунт