Кое е най-доброто училище в Младост според вас?

  • 121 939
  • 802
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 641
... както и да е сори ако някой се е засегнал, но ми писна от истерии  и майки героини. то всеки иска нещо добро за детето си ама ...
Странно изказване от жена, която ще обиколи всички училища в "Младост", за да се запознае и да си избере  newsm78
Нищо лично!

моят избор ще се базира на бъдещето, а не на настоящето. Ема ще започне училище след 3 години и както писах и по други теми се надявам нещата да не са като сегашните  Peace после специално за майките  - героини визирам тези които виждат че детето им нестава за дадено даскало, ама нали е "елитно" дай да го набутаме там. иначе имам доста впечатления от училищата, но след 3 години нещата ще са други. което не пречи на човек да ги обхожда чат пат и да вижда как и в каква посока се движат.

# 46
  • Мнения: 901
... както и да е сори ако някой се е засегнал, но ми писна от истерии  и майки героини. то всеки иска нещо добро за детето си ама ...
Странно изказване от жена, която ще обиколи всички училища в "Младост", за да се запознае и да си избере  newsm78
Нищо лично!

Не просто ще ги обикаля, ами ще ги обикаля следващите ТРИ ГОДИНИ.
После някои други били истерични майки-героини.
А пък нормалните пишат като първокласнички и се канят издалече да намерят най-доброто училище в Младост.
Успех, и да пази Господ училището, дето го избереш.

# 47
  • Мнения: 14
81 во е гадно. #2gunfire

# 48
  • Мнения: 2 641
чак пък три години да ги обикалям  Joy надявам се за 3 години нещата да се се уравновесили някакси. иначе един път в годината е достатъчно за да видиш за какво става дума. никаква истерия не намирам в това  Peace все пак нещата се менят всяка година, съответно училищата, а аз търся не училище, а учителка на която и се работи за 300 лева + подходящ спорт в училището като извън класна дейност. после на мен проблема ми е предучилищната. който си има баби у дома да си развежда внуците а мама и тати да си позволят лукса да работят му е леко на душицата. разбирам защо могат да си запишат децата и във варна на училище  Grinning
та по темата - разходих се из 128 училище. имат добра база за малките. за жалост улучих неподходящ момент и се запознах предимно с учителките на горните класове по отделните предмети. харесаха ми повечето, много са внимателни а и учениците ги харесват явно. тази седмица пак ще ида но сутрин за да видя как е предучилищната. разпитах обаче мамите в нашия блок и квартала. всички живеят тука от поне 15 години и повече и всички са си записали децата в 128 у-ще. казват че много им харесвало, а и децата им мислят същото. едното два пъти е карало предучилищна вместо градина. имам и позната от входа която е на 15 години. каза много добри неща от 1 клас учи в 128. взела е първия сертикат на кеймбридж и мисли след 12 клас да учи в чужбина. т.е. явно пак не училището е толкова важно колкото извънлкасните занимания, интереси и амбиции на децата.

# 49
  • Мнения: 831
Благодаря ви за информацията за 128-мо и 39-то училище, които са ни най-близко!!! Ще предължавам да следя темата. 128-мо ни е по-близо, но в крайна сметка учителите са важни и изискванията, а и извънкласните форми също. В седен курс образованието ни много куца като подготовка, а и учениците тогава са "най-бесни" и нищо не ги интересува от учебния материал. Говоря като цяло, разбира се, има и заинтересовани, но те са мачкани и подтискани от останалите. Говоря така, защото преподавах в среден курс в 22-ро училище и събрах достатъчно впечатления, макар и за 1 учебна година....но ще трябва да се преборим някакси!!!
Иначе за начален куср съм съгласна, че не училището, а учитрелят е важен. Ние май не попаднахме на достатъчно изискващи преподаватели...и сега бера ядове...не и се учи, мързи я, разсеяна, а е само 3-ти клас.....мъкаааа

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
абе какво значи да попаднеш на добър нач. учител.
Е, аз попаднах. Беше добре... беше... сега, на края е съвсем друго.
Та къде ли е истината за т.нар. добри нач. учители?

# 51
  • Мнения: 2 641
шани за мен такъв учител е да вижда плюсовете на децата и да ги използва ! да им създаде атмосфера в която сами ще искат да учат за да знаят. да ги забавлява, обяснява, разказва, да си приказват по темите свободно в клас, а не да си изпее песничката и да ги побърка от безмислени домашни в къщи. дете което не вижда практичната страна на нещата в обучението как ще се запали да учи , с бой ли? аз съм преподавала на слепи деца. освен че са слепи някои и са умствено изостанали. гордея се че за краткото време което бях там успях да направя едно дете супер щастливо. само то седеше и никога като че ли неразбираше нищо. бяха ми казали да не се занимавам с него. е обясних им една кръстословица по бг език и това така им допадна , защото сами трябваше да откриват думите. та това сляпо и изостанало момиче така се оживи - не само че беше разбрало точно как се прави, а и сама откри всички думи, за пръв път се изяви с нещо в някой час !

# 52
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Anaise - не си ме разбрала.
казаХ, че подаднаХМЕ на добра и стриктна нач. учителка, която в последно време (след НГ) го дава много ... ммм ... как да кажа... през просото. Сякаш не й пука. Гледам, че хвърля доста усилия за набирането на 1-волаци. С тези делегирани бюджети  ooooh!

# 53
  • Мнения: 901
Шани, за твое успокоение, "през просото" на една поначало стриктна и добра учителка може да е най-доброто, което някоя поначало нестриктна е дала на класа си през целия начален курс.
Понякога просто на хората им се случва да преживяват нещо и дори да не искат, и да знаят, че не бива, включват на автопилот за месец-два-три. Всеки, който е работил повече от десет години, независимо какво, може да се сети за поне един такъв период в трудовата си кариера.
Понеже и учителите са хора, никой не може да е сигурен какво ще се случи в дългосрочен (четири годишен) план с една начална учителка. Но отличният старт е някаква гаранция, че дори и да се занижи нивото, то трудно ще падне под средното.

# 54
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
запис

# 55
# 56
  • София
  • Мнения: 193
Здравейта! Моят син ще е първокласник тази есен. Записах го в 81 уч-ще. То ни е най -близо . Избрах си учителка още април месец ,аз съм учила там  и все още има учители от мое време ,имам и приятелка която работи там . Та те ме насочеха към учителката .Незнам то понякога от много избор ...става по-лошо .Записах го още с 5 познати дечица. Нищо на мога да кажа за което и да е училище ,ще следя темата . На 30 май ще има родителска среща в 81 уч-ще  и тогава ще се запозная с подробности. Според мен най- важното е в началото децата да си създадат навици за учене и да им допадне учителката ,а тя от своя страна да ги предразположи и накара да учат с желание. Дано сме доволни и не се налага да се местим Peace

# 57
Дали има въобще добро училище?

# 58
  • Мнения: 7 263
Дали има въобще добро училище?
Няма за жалост!
Но пък обмена на информация те прави подготвен, освен това рано или късно самите училища ще трябва да се заинтересуват от имиджа си. Да започнат да се грижат да го подобряват и дано подобни теми и класации ги тласнат в тази посока.
За мен в София има не повече от 5 добри училища и няма нито едно, което да отговаря на всичките ми изисквания.

# 59
Здравейте момичета,
прочетох мненията ви и доколкото видях, някои от вас са били на родителската среща в 81-во. Днес бях и аз, но от представянето на учителите нямаше как да разбера кой учител е способен и кой не, а в понеделник трябва да отида да запиша сина ми.
Кажете си мнението относно учителите, за да стане избора ми по -лесен, днес забелязах, че много родители искаха децата да са записани при г-жа Илиева....

Общи условия

Активация на акаунт