За ПАП 3 *Б*

  • 262 136
  • 1 295
  •   2
Отговори
# 1 050
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Момичета искам да попитам ,преди месец ми беше направена конизация и днес се обадих за резултатите от хистологията.Казаха ми, са готови и мога да отида да си ги взема ,да ми дадат окончателната епикриза и да ми се направи контролен преглед.Да обаче днес ми дойде и се чудя дали трябва да изчакам или не .Нямам търпение да науча какви са резултатите ,но по телефона не ги казват ,искат лично да отида,а аз живея в друг град.Какво ще ме посъветвате?

Отиди за епикризата, за прегледа те ше си решат. Колкото до метода, не ми говори нищо

# 1 051
Ако може някой да ми даде телефоните на доц.Милев или телефоните на Националния онкологичен център, ще съм му много благодарна, защото публикуваните в интернет страницата им не са актуални.

Благодаря предварително.
С уважение: Минона

# 1 052
Здравейте!
Съжалявам, че ще звуча малко емоционално, но преди 10-тина дни изгубих поредното си бебче, което се пада трето поред, макар да съм била бременна 2 пъти /първия път бяха близнаци/.
Имам направена конизация преди шест години. Касаеше се за "Левкоплакия", РАР ІІ. Когато я направиха никой не ми каза, че първо мога да проведа лечение, нито че тя ще ми създаде проблеми при износване на бебе. Ако знаех и ми бяха дали избор и ми бяха обяснили последствията, нямаше изобщо да се навия да я направя, защото винаги съм искала деца. Сега като кажа на докторите, че се е касаело за "Левкоплакия" всички се учудват на крайната мярка към която е прибегнато, без лечение. Не знам какво са ми направили, но по думите на лекарите конизацията е "много дълбока". По време на последната ми бременност искаха да ми направят така наречения "Сирклаж", но решиха, че могат да ми навредят на добре вървящата бременност, а и не можело да се направи, защото от едната страна изобщо нямам шийка и няма за какво да го захванат.
При първата бременност имах кръвоизливи и постоянни болки, направих голямо разкритие в началото на четвъртия месец и всичко свърши. Като причина изтъкнаха конизацията. Една година пазене и пак се оказах бременна, но този път нямаше болки. Точно когато ми се пукнаха водите нямах и кървене. През третия месец постояннно зацапвах, но това спря и след това веднъж в месеца ми се появяваше някакво слабо кървене, което изобщо не мога да сравня с това при първата бременност.
От положителния тест нататък бях на легло в болница общо четири месеца, три от които не съм слизала от етажа. До толкова не смеех да правя каквото и да е. На цялото лежане, лягайки си едната нощ се събудих от изтичането на водите /точно щях да влизам в шестия месец, 21-22 г.с./ Лекарите смятат, че причината е конизацията отново, но този път нямах разкритие. Нещата между първата и втората бременност вървяха коренно различно, а изтъкват една и съща причина за случилото се.
Сега се чудя дали изобщо ще мога някога да износя дете. Тук виждам, че конизацията уж не е толкова голям проблем за това, но факт е, че при мен лекарите я дават за огромен проблем и единствен проблем. Не търсят други. Сега плацентата ми беше близо до канала. Чудя се и на това, че водите ми изтекоха, а нямах никакво разкритие. Да е натежало ли? Имам хиляди въпроси и никакви отговори, само съмнения. При това времето си върви, а аз съм на 32. Имам проблеми и със забременяването. Първия път чаках 3 години, а втория забременях, като пих хапчета за стимулиране на овулацията.
Проблема ми е комплексен, но най ми тежи мисълта, че не знам дали изобщо ще мога с тази шийка да износя бебе. Трябваха ми само още поне два месеца, но...
Посъветвайте ме към кого да се обърна. От Пловдив съм и не мога да се оплача от професионалисти наоколо, но... не стана. Лежах в "Хирургиите на Пещерско шосе". Сега се чудя да отида до София. Чувала съм, че вече правят изкуствени матки, не може ли да се направи някаква пластика, така че да мога да износя едно бебе. Осъзнавам, че въпроса ми звучи глупаво, но вече се чудя какво да мисля.
Стана твърде дълго писаното. Извинете ме!
Ще се радвам, ако някой може нещо да ми каже!

# 1 053
  • Мнения: 1 280
alpha_beta ,
Колкото за хистеректомията, ако се налага, дори не бих се замислила. По мое мнение, ако нещо тръгне веднъж, не можеш да го спреш да не се развива. Само можеш да го отлагаш с една, две, три конизаци.... Но неминуемо накрая ще се стигне до хистеректомия. Според мен това е излишно. Да не говорим за стреса, лекарствата, тичането по болници и всичко останало. И очакването на всеки резултат...
     
          Съжалявам много че си позволявам да коментирам мнението ти, но това звучи малко страшничко и прекалено крайно.Дано съм те разбрала грешно (ако е така извинявам се), но всички които сме минали през конизация, а и тези на които им предстои такава, силно се надяваме, че може да се спре да се развива, а не само да се отлага и не ми се иска да си мисля за хистеректомия  Sad макар че имам детенце.
          Извинявам се също че говоря в множествено число, но си мисля че не съм единствената, която се надява. 
           А на теб ти пожелавам всичко да е наред и да има добри новини след колпоскопа  Simple Smile 

# 1 054
  • София
  • Мнения: 2 521
Герган75, много съжалявам за всичко което си преживяла.
Няма правила в тази област, всеки организъм е различен, една и съжа операция приложена на 2 различни жени може да води до различни резултати, сама разбираш колко е специфичен всеки човек.
Лично съм чела тук за жени родили успешно след конизация дори 3-та бременност и с доста дълбока конизация.
Стискам палци да се сдобиеш скоро с мечтаното бебче, не губи надежда!

# 1 055
  • Мнения: 107
Далеч съм от мисълта да звуча крайно. Чета какво пишете и виждам, че имате проблеми различни от моите /говоря за резултатите РАР, за конизации и след това отново лоши данни/, при мен това е наред, надявам се така да бъде и при вас. Вече шеста година, всяко година поне 3-4 пъти в годината си правя изследвания и резултатите са РАР ІІ.
При мен проблема се появява като забременея и трябва да износя бременността. Яд ме е на факта, че не ми бяха направени никакви предвалителни изследвания. Намериха на шийката образувание, което оперираха на втория ден. Никой не ми каза, че това ще доведе до трудно износване, а аз не знам и дали ще мога да износя при злополучния ми опит с тези две бременности. Яд ме е, че постоянно ме питаха тогава "Имаш ли деца? Имаш ли аборти?". Отговора и на двата въпроса беше "Не". Ако са знаели, че това ще ми създаде грижи трябваше да ми кажат, а аз да взема своите решения. Още тогава можех да се опитам да забременея, макар че като чета тук, това е можело да навреди. Не знам, нищо не разбирам и в мен остават само съмненията и големия страх.
Целта ми не е да стряскам някой, целта ми е да чуя, че някой е имал теглила като моите и вече има дете. Искам да намеря стимул да се боря отново. С престоя ми в болницата, 4 месеца се оказаха без смисъл, а ми е трудно да намеря смисъл и сега. Това търся.
Пожелавам на всички безпроблемно бъдеще във всяко едно отношение!

# 1 056
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
alpha_beta ,
Колкото за хистеректомията, ако се налага, дори не бих се замислила. По мое мнение, ако нещо тръгне веднъж, не можеш да го спреш да не се развива. Само можеш да го отлагаш с една, две, три конизаци.... Но неминуемо накрая ще се стигне до хистеректомия. Според мен това е излишно. Да не говорим за стреса, лекарствата, тичането по болници и всичко останало. И очакването на всеки резултат...
     
          Съжалявам много че си позволявам да коментирам мнението ти, но това звучи малко страшничко и прекалено крайно.Дано съм те разбрала грешно (ако е така извинявам се), но всички които сме минали през конизация, а и тези на които им предстои такава, силно се надяваме, че може да се спре да се развива, а не само да се отлага и не ми се иска да си мисля за хистеректомия  Sad макар че имам детенце.
          Извинявам се също че говоря в множествено число, но си мисля че не съм единствената, която се надява. 
           А на теб ти пожелавам всичко да е наред и да има добри новини след колпоскопа  Simple Smile 

Присъединявам се, конизациите не са задължително преход към хистеректомия. Но всеки случай е индивидуален, разбира се.  Peace

gergan75, успех от мен. За съжаление аз не съм запозната с това, което ти се е случило и нямам и координати, с които да ти услужа, дано се включат и други момичета. Защо не пробваш в съседния подфорум?

# 1 057
  • София
  • Мнения: 2 521
gеrgan75, още нещо от мен!
Излишно се терзаеш с въпроси "дали" и "ако" в минало време.
ТВОЯТ ЖИВОТ Е НАЙ-ВАЖЕН!
За левкоплакията знам също че е точно пре-канцероза и задължително се изрязва.
Възможно е лекарите да са се презастраховали с твоята конизация, но това е било за да си жива ТИ! Може и да не е много сигурно, че губиш бебетата заради липса на шийка.

Към другите мнения:
Може  би съм се изказала неточно, аз също не смятам че след конизация задължително следва хистеректомия, сигурно съм искала да кажа, че съм подготвена за такъв вариант. Аз съм си малко песимист по характер, винаги очаквам лошо и като се случи нещо хубаво е по-гот!

Успех и здраве момичета!   bouquet

# 1 058
  • Мнения: 216
Ходих да си взема резултатите от хистологията-Са ин ситу.В конуса са намерени ракови клетки.Онко- комитет ще решава какво да се прави от тук нататък.Доктора ми предлага да ми махне само матката за по-сигурно.Консултирах се с онко-хирург и той е на мнение да се махне за по-голяма сигурност.Най-вероятно операцията ще бъде направена от професор Горчев в Плевен по лапароскопски начин.В момента е в отпуска и не сме уточнили датата и цената.Aко някой има информация за цена поне ориентировъчно нека ми пише.Това е от мен.

# 1 059
  • София
  • Мнения: 2 521
Ходих да си взема резултатите от хистологията-Са ин ситу.В конуса са намерени ракови клетки.Онко- комитет ще решава какво да се прави от тук нататък.Доктора ми предлага да ми махне само матката за по-сигурно.Консултирах се с онко-хирург и той е на мнение да се махне за по-голяма сигурност.Най-вероятно операцията ще бъде направена от професор Горчев в Плевен по лапароскопски начин.В момента е в отпуска и не сме уточнили датата и цената.Aко някой има информация за цена поне ориентировъчно нека ми пише.Това е от мен.

Много съжалявам! Стискам палци всичко да мине добре! Пиши после как е минало!

# 1 060
  • Мнения: 22 929
Andji77 ,много неприятно,за съжаление.Надявам се лекарите да вземат най-доброто за теб решение.Стискам палци всичко да се оправи и да е благоприятно.

# 1 061
  • Мнения: 216
Момичета,благодаря.Да ви кажа честно чувствам се късметлийка ,защото ако бях отишла след 6м.нещата вече щяха да бъдат много по-сериозни.Тук е момента да благодаря на всички вас за информацията ,която давате за отзивчивостта,за състраданието и за всичко едно голямо БЛАГОДАРЯ.На Вас дължа живота си ,защото именно тази тема и темата в здравния ме накараха да отида на преглед без никакви оплаквания и да хванем проблема навреме.Прегръщам ви всички и още веднъж БЛАГОДАРЯ.  bouquet

# 1 062
  • Мнения: 1 475
Анджи77, а защо ти предлагат отстраняване на матка след конизация, учудих се много?
Пре мен също резултата от хистологията беше Ка ин ситу, но само на повърхността и никой и дума не ми отвори за отстранямане на матка! И сега 1год след конизацията съм Іва група!! Много ми е странно, защо ти предлагат чак толкова тежко решение да вземеш????

# 1 063
  • Мнения: 216
Предполагам защото на 2-3мм.от резекционната линия има участък с дисплазия 3 степен и не отговарял на изискванията.Т.е.мястото до където стига дисплазията е почти до края на конуса.Имам известни съмнения ,че и те не са сигурни дали няма нещо по-навътре.Не знам защо не ми предлагат реконизация.Според тях това,че имам 2 деца и нямам намерение за повече трябва да ме накара да взема това крайно решение ,а не да треперя постоянно да не ми се случи нещо страшно.Можело и да се изчака ,но било рисковано.Все пак проф.Горчев не е казал тежката си дума ,тепърва ще види епикризата,но не очаквам друго развитие на нещата.

# 1 064
  • Мнения: 1 280
Да ви кажа честно чувствам се късметлийка ,защото ако бях отишла след 6м.нещата вече щяха да бъдат много по-сериозни.
 
        Andji77 съжалявам много за резултата ти. Но от мен имаш Поздрав за това че се чувстваш Късметлийка. Не ме разбирай погрешно имам предвид че трябва да гледаш на нещата от хубавата им страна, а тя е че разбра на време.  Hug
       Стискам палци всичко да е наред и ти пожелавам мноооого здраве от тук нататък   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт