Машина за хляб - 10 част

  • 74 881
  • 827
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 874
... има ли изисквания към питката за Кръщене ? (малко не е за тази тема, може би въпросът ми  Blush
Колкото баби да попиташ толкова мнения ще чуеш за кръщане, така, че направи си я така както ти искаш. Няма никъде изискване нито в типикона на църквата нито в светото Евангелие за такива неща.

# 31
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Запис и аз в новата тема.Нямам с какво да се похваля,
от няколко дена съм го ударила на почивка и не съм правила нищо
с машинката.Но се кефя много на вашите творения Peace

# 32
  • Мнения: 11 607
На мен ми е много красива тази плетка, дето съм я дала като снимка и обяснение, но уви не се разпространи из форума!  Thinking Несполучлива ли се получава на хората, не се хареса ли, трудна ли им се видя... не знам  Thinking  Ама на мен си ми е любима!  Simple Smile

Моля, моля...аз съм я правила 1:1.......и по рецепта, и по плетка....... Crossing ArmsВкусна е, не е трудна и я препоръчвам.....

# 33
Разказах й играта на моята машина днес, един път въртя тесто за питки със сирене сутринта, после хляб прави, после тесто за пица. И това било ненужна вещ  Crossing Arms

Тестото за пица на пицария Верди е жИстоко!

Честит празник на всички ви. Би ли ми казала рецептата на тестото за пица на пицария Верди. Аз онзи ден правих такова тесто, но не стана хич сполучливо. Бях чувала някъде, че трябва да се сложи и малко царевично брашно, но колко? Аз явно сложих повече такова и вкусът хич не беше хубав Cry. Благодаря ти предварително.  bouquet

# 34
  • Мнения: 107
И аз да се запиша в новата тема, макар че нямам нищо за показване. Отдадох се напълно на почивката по празниците...   sleepuu

# 35
  • София
  • Мнения: 1 312
I аз запис да направя, че машина за хляб ще се купува.Съвсем се обърках и домашните побърках с това какво искам....то като и аз не знам......Първо прочетох за миксерите с купа и вчера ми донесоха такъва на AEG -380 вата и не я удобрих - ами не приличаше на тези от снимките-американските и се намръщих и хайде,реших че искам машина за хляб, но в техномаркет имаше само иноксова машина за хляб  на молинекс и не можах да  сменя миксера.Дадоха ми ваучер и ще чакам да получат ,но пак на молинекс,но май с един мотор-от155лв. Там няма други марки и сега май нямам избор.
Най  вече ми трябва бъркане, без да загрява и да спирам да се почива.Така и козунаците ще се месят по- добре.
 А, бихте ли ми казали машините за хляб имат ли отделно споменат ватаж за бъркалката, на миксера  е 380 ,дали знаете?
И козунаци и питки и хлебчета...прекрасни правите,  #Crazy.           но сигурно и ръчички си трябват.Аз си мисля,че проблема ми е миксера или машината.... newsm78

# 36
  • Мнения: 6 029
Би ли ми казала рецептата на тестото за пица на пицария Верди.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124295.msg4710143#msg4710143

Ето. Не се слага царевично брашно.

# 37
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Маме, не е много на място, ама не взимайте мляко от отелилата се крава поне докато не минат 40 дни, че е коластра и те хваща едно щастие, не е за разправяне...

# 38
  • Мнения: 11 747
Ааа, Маме, помня аз, че ти прави, ето и Кати пробва...  Peace  Просто не стана хит, като навиването на кифлички. Вярно, че сложно изглежда, може и сложно да е.  Thinking На мен ми е лесно.  Wink

за пица искам да спомена, че аз правя тесто само от брашно, вода, мая и сол, както съветват и 'италианките' в темата си - много съм доволна

# 39
  • Мнения: 438
Привет момичета!
Като гледам какви красоти се сътворили.....Напараво нямате срам,а аз хапването и килограмите не ми се говори. Покрай козунаците по Великден толкова хапване беше,че не ми се започва пак.
Пина всички у дома те благославят за хубавата рецепта. А сега като видях питката ти и плетката направо се изкушавам макар да не вярвам,че ще мога да я сплета тлкова хубаво,но ще я пробвам. Няма начин-изкуши ме....

# 40
  • Мнения: 11 747
Аз с тази плетка напрвих грешка, че не снимах стъпка по стъпка плетенето, за да се види ясно. Трудно ми е да снимам, обаче, защото обичайно съм сама в къщи и като се оплескам, не мога на 4-5 пъти да си мия ръцете, за да снимам в няколко различни етапа и позиции.
Изглежда сложно и това е ефекта. Аз като ученичка много месех и съм правила огромни пити с такава плетка, за празници на село. Там бабите дето цял живот месят, няма да ви казвам в какво недоумение ги хвърлих!  #Crazy  Аз малко момиче, пък какви работи правя, дето те не могат да го разгадаят!  Laughing  Веднъж изтървах солта в питката и понеже бях сложила цял буркан 500мл кисело мляко - домашно, питката придоби един вкус, все едно има стопено сирене в нея или нещо подобно. Хубаво стана! Няколко баби идваха да ме питат какво съм слагала, че такъв невероятен вкус има хляба и аз какво да кажа, като нищо не съм слагала по-различно от обичайното. Казвам, ами нищо... - мляко, яйца, мас и т.н. Те се споглеждат и казват - Не казва, не казва!  Crazy Thinking   Joy  Излезе, че пазя тайна, като баш майсторка!  hahaha

Всъщност е съвсем лесно да се сплете така. Важното е отделните плетки да са близо една до друга в тавата и като втасат да бухнат нагоре, да се слеят (слепят) и после изглежда все едно цяло макраме е плетено! А то нищо подобно...

# 41
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Аааааааа,pina, и аз я правя твойта плетка, особено когато питките са за някакъв семеен повод .
А, на всички, на които им се струва трудна искам да кажа, че само така изглежда, иначе няма нищо сложно. Peace                                                                                     

# 42
  • Мнения: 11 747
Ооо, габолина, радвам се, че има още един!  Grinning

Искам да кажа, че за хляба тип 'италиански' добавих 5 снимки в различни етапи на тестото, може да се видят тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg7389613#msg7389613

# 43
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Ооо, габолина, радвам се, че има още един!  Grinning   Joy

Аз чак днес успях да разгледам някои от темите в готварския, ама то голям купон съм изтървала. hahaha
Мога само да кажа "Да живеят машинките за хляб". Peace

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 13:33 от gabolina

# 44
  • Мнения: 812
pina , ей сега е момента да пуснеш една тема "Как направих хляб без хлебопечка и миксер" ...  Joy Joy Joy Ще ти ударя едно рамо, щото и аз го забърках преди 20 - тина минути. И моето тесто при забъркване изглеждаше така. Работих по усет, дано не ме подведе.

Общи условия

Активация на акаунт