Отговори
  • Мнения: 47
заглавието е дело на DiVeNa

Ние сме 160 мами августинки
Имаме си 93 момченца и 67 момиченца

Кои сме ние????..........ЦЪК
                                    ...и....
                                                                 ЦЪК

Бебешки августовски факти
Най-дългите ни момиченца са Мария на мама MEGI и момиченцето на мама PimKie - 53 см
Най-дългите ни момченца са Раян на мама MrsK (Rosemontia), Димитър на мама vezni4kadobri4ka, Виктор на мама iv4ence и Андриан на мама mari_eta - 54 см
Най-мъничкото ни момиченце е Калина на мама Mirama - 40 см
Най-мъничкото ни момченце е Стилиян на мама Di83 - 44 см
Най-голямото ни момиченце е Клементин на мама Оранжево небето - 4100 г
Най-голямото ни момченце е Стефан на мама ^Ekaterina^ - 4250 г
Най-лекичкото ни момиченце е Цветелина на мама elissee - 1700 г
Най-лекичкото ни момченце е Калоян на мама bruno - 2200 г
Най-много астрални близначета са се родили на 07.08.2007 - 9
Бебенцата ни са с общо тегло 428.333 кг и са дълги 149.91 м
Момиченцата ни тежат 166.120 кг и са дълги 54.82 м
Момченцата ни тежат 267.213 кг и са дълги 95.09 м
Най-нетърпеливото ни момченце е бебе Калоян на мама bruno - родено 34 дни преди термин
Най-нетърпеливото ни момиченце е бебе Калина на мама Mirama - родено 54 дни преди термин
Най-търпеливата мама е Rebeka Sch. с бебе Божидара - преносила 9 дни
Най-точните бебета родени на термин са Александър на мама eva_, Радост на мама sevda_lina, Николай на мама Smily, Ясен на мама Смайли, Александър на мама Arven и Магдалена на мама mary_jane
Най-много момиченца са кръстени с имената Виктория и Калина - по 3
Най-много момченца са кръстени с името Александър - 8
Бебета родени на една и съща дата с едно и също име са Александър на мама lulumba и Александър на мама Иррра

НАШИТЕСНИМКИ
потреб.име:avgustki
парола:********

Когато слагате линк към снимка, първо излезте от профила си в снимка.бг, и тогава чрез опцията "търсене" дайте линк. В противен случай при другите потрбители се отваря началната страница на сайта.
Как да добавим картинка към профила, в подписа или в мнение

+ МОЛБА ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ НА МАЙЧИНСТВОТО СЛЕД 315-ЯТ ДЕН
+ телефони на НОИ за проверка на болничните /ако има кой да ви вдигне/
926 19 90
926 19 86
926 19 71
926 19 61
926 10 10

Справка за изплатени Парични Обезщетения и Помощи от ДОО чрез НОИ - актуално състояние

Полезни линкове:
Захранване
Естествено въвеждане на твърди храни (Педагогическо захранване)
Захранване
Захранване - 2
Алергии при бебето
Грижи и развитие
Полезно за уменията на бебето
Развитието на детето
Първите игри
Масажи и гимнастика - описание
Масажи и гимнастика - с картинки и примерна програма
Комуникативен бебшки масаж
ЕБХ (естествена бебешка хигиена)
ЕБХ - помощни средства
ЕБХ - Развенчаване на традиционните митове за приучването към гърне
ЕБХ (на немски)
Имунизации, лекарства и изследвания
НАРЕДБА № 15 за имунизациите
Сайт за проверка на лекарства (съвместимо ли е с кърменето)
Референтни граници на кръвта и урината
КХП и ЛП на разрешени за употреба лекарства
Лекарствени средства
Други
Полезни връзки
Полезни връзки 2
Именник
детски песнички, стихове, филмчета, игри....
Детски центрове-София
ЧАСТНИ ДЕТСКИ КУХНИ(Сф)
Ози
Хер бебе
Джуниър меню
Кухнята на мама Люси
ХУМАНИТАРНА КАМПАНИЯ "ОТ БЕБЕ ЗА БЕБЕ"


Детски магазини(с линкове по градове)


Детски on-line магазини:
www.shop.danet.bg   www.pakostnik.com   www.family-bg.com   www.simonovi-bgshop.com   www.smenzamen.com   www.igra4kite.com   www.stefi.biz   www.marseltoys.com   www.bgbazar.com   www.marti-online.com   www.zadeteto.com   velanas.com   www.vip-baby.com   shop.dechica.com   nanibg.com  Comsed    www.crazykidsbg.com   bulstore.com   baby-market   www.mobilis.bg   bazarbg.com   megashop.bg   www.zabebeto.com   www.papagal.net   www.vegatoys.com   mal4o.com   www.best.bg   monitrade.911.bg


Предложения за заглавия:
АВГУСТовска мама си мечтае кога ли беб с играчки ще играе - shoshi84
Зъбче имам си аз вече, похвалило се АВГУСТовското човече - Калеко Алеко
С първи стъпки крачи вече АВГУСТовското човече - Curlicue
АВГУСТинче зъби се в огледалото, майка му старателно и четката и пастата подбрала е - Оранжево небето
АВГУСТ, в жегите сме ний родени и за всичко сме калени - Оранжево небето
Най-прекрасното е то, АВГУСТинчето добро! - DiVeNa
Идва лято и моренце за АВГУСТинското мишленце - DiVeNa
АВГУСТинче, палавниче малко, всяко от тях ще стане християнче! - PIVANOVA
Смях се чува отдалеко, АВГУСТинче идва с букет в ръцете! - PIVANOVA
Лято идва с топли дни, АВГУСТинче в количката не иска да стои! - PIVANOVA

Предишните ни теми:
15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 10:54 от Август07

# 1
# 2
  • Мнения: 514
 HugЕто ни в новата темичка! Hug

Момичета да Ви питам две неща:
1.Правите ли мажаси на малките?
Ние всяка сутрин си правим разтривка на крачета и на ръчичките и като се къпем я мажа с зехтинче и пак навсякъде я разтривам!
2.Купила съм каша на Хумана--Банан и череша за над 6 месеца!Та въпроса ми е --Някой давал ли е от нея и дали я харесват бебоците?

П.П.----Витамин Д никога не съм давала!
За спането някой питаше /забравих кой за което съжелявам Embarassed/Ние спим през деня по 2 часа---разделини 2 пъти по 1 ---от 12:30-13:30 и от 16:30-17:30!
Димяни --Честити Ви Придобивки!

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 17:30 от DiVeNa

# 3
  • Видин
  • Мнения: 685
Венера, защо да се кара педи? Та вие сте си съвсем добре на килограми, а какво да кажем ние с 9500 а има и повече. Не се притеснявай Hug
Вигантол не съм давала от 1,5-2 месеца.
За кръщането, мисля да му взема бели дрешки, защото много ми харесва облечен така.
Славче, добре завърнала се  bouquet
bgangeleyes, има всички неща които си писала. А в по-големите хипермаркети и по пазарите може да се намерят и някои неща извън сезона Peace
Дивена, всяка вечер се мажем с мляко и си правим масаж. Не съм давала такава каша, но пък съм су давала суровите плодове, даже вчера и ягодка опита bowuu

# 4
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Дивена, при нас масажът е през вечер, след къпане. Аз нали го къпя през вечер заради по-нежната кожа - да не се изсушава, затова.

# 5
  • Мнения: 1 258
 DiVeNa ,Много готино заглавие!  bouquet  bouquet  bouquetЗа витамин Д-аз още давам.незнам до кога обаче!давам го през 2 месеца.

всяка вечер като го къпя си правим масажи,но не със зехтин а с бебешко олио на Бюбхен.А за кашата-Пламен още яде на Фризокрем с 4 плода за деца над 4 месеца.не съм сигурна кога трябва да я сменя! feeding

Niya_Petrova ,за кръщенето-то не е ли задължително да е с бяло облечено детенце? newsm78.а за спането-спи по 3 пъти през деня!за по 40-50мин.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 20:29 от poison mother

# 6
  • Мнения: 222
Аха, нова темичка!   Sunglasses Laughing

За витамин Д-ще давам до края на май, по 2 капки на ден, по съвет на педито.

Момичета,аз много закъсах с кръста. Едва успявам да вдигам Перси. Като се прибера в София, е необходимо да взема мерки. Какво ми стана от няколко дни, направо незная newsm78

# 7
  • Мнения: 79
, а какво да кажем ние с 9500 а има и повече. Не се притеснявай Hug

Казвам веднага - 9,700 живо тегло. И ни стои добре! Mr. Green

Вигантол давам по капка през ден, но като свърши шишенцето ще го спрем окончателно...
От два дни Калината ме мамосва постоянно...Страшна манипулантка е станала. Не се изправяме, имаме малък напредък с приема на вода, спим по два пъти през деня, общо около 2 часа и 10-11 часа през нощта...

На кръщенето си Гери беше в розово...Такова рокле харесах тогава...
Не мисля, че има някакъв канон по отношение цвета на облеклото, но бялото все пак е символ...Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 546
ама попа ли ще ми преоблича бебето? мислех, че не ги топят във вода  newsm78

# 9
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Хери, детенце си го преобличаш ти. Ама попът го къпе. В някои църкви и особено в манастирите не събличат децата, а само краката им топват във водата, което не е много редно. В църквата до нас, където кръщавахме Теди си къпят изцяло децата, потапят ги в купела. То това е смисъла на кръщенето. Но това го прави попа. Хавлията я държи кръстника и той поема детето, а ти го обличаш след задължителните молитви, миросване и т.н. ритуали След като го облечеш, кръстникът поставя кръстчето на врата на детенцето, а попът отрязва кичур коса, който си го запазваш после за спомен. Преди това обаче попът освещава кръстчето и иконата, която ще се подарява на кръстниците. Не е проблем, ако на детето до този момент са подарявали някакви бижута да се оставят също там, за да бъдат и те осветени.
Poison, няма изискване за цвета на дрехата. Специално съм проверявала. Идеята за бялата дреха като символ на чистотата си е градска легенда. Ако ти харесва може и така да облечеш детето, но и никой не те задължава да го направиш. Теди например, беше с розов костюм, даже не и с рокля, защото я кръщавахме в студено време и нямаше начин.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 19:38 от lulumba

# 10
# 11
  • Мнения: 1 380
Запис и от мен ... днес времето беше страшно променливо ... все пак около 14.30ч. успяхме да поизлезем навън за около час.
Взехме си част от дневната разходка и сън! Wink

Момичета, дайте съвет относно петната останали от времето на бременността ... аз все още имам едно около слепоочието ... да се мажа ли с нещо или да ида на козметик?!

P.S. Много ми хареса това предложение на DiVeNa - Идва лято и моренце за АВГУСТинското мишленце ... така ми се иска да става по-бързичко време за моренце!

# 12
  • Мнения: 389
Отчет вече сме 9450г,77см
Спим сутрин по 30мин. до час,защото сме от ранобудните в 6,30-7ч ,след обед спи по 2ч .Но това е от скоро.Масажи правим след баня вечер с тоалетно мляко на Мустела
За Кръщенета си говорите и мен ме вълнува тази тема .Мисля да го правим на св.Мина   но да се възстановя  и тогава а и да се стопли малко ,нали ги събличат ....
 за петната от бременноста трябва задължително защитен крем ,за да не се увеличат от слънцето а те постепенно ще изчезнат.Аз ползвам на  Daylong25

# 13
  • Мнения: 498
Добър ден и от нас!
Да не ни забравихте  Grinning, компа се развали и ходи на доктор, диагнозата бе захранването, та се разминахме с 75лв, иначе щях да го хвърлям  hit.
Тони, Мир на праха на баба  ти Flowers Rose Flowers Rose!
Ох нищо не съм чела, но ще ме извинявате  newsm51. Но май с това гадно време, ще наваксам бързо  Wear Umbrella.
Покахонтас   bouquet, добре че навреме а отреагирала докторката, знаех си още има добри специалисти.
М-да ето и новини от нас кръстихме се  bishop и имаме зъб  tooth.
За съжаление нямам снимки качени по обесними причини, но много скоро ще ви се покажем. Не съм си го и представяла така хубаво, наистина си бе празник   baloni, Цвети не пророни и една сълза, смя се и пя на попа, после апнахме, пийнахме в едно кръчме, че бая народ си бяхме родата   party023.
Хери по въпроса ти, все още ми е прясно. Няма ограничение в цветовата гама на дрехите на кръщелничето. Отива си с едни дрешки, после си го събличаш, къпе се бебчето/ако майка позволи, може само крачетата да се потопят/ ние е поплацикахме и после си го обличаш с новите дрешки да му попеят вече като християнче. Накрая ако има златно кръстче, остава се на попа да го освети.
На нас ни искаха, една бутилка олио, две хавлии една за детето, другата остава в църквата и един сапун. Но зависи какви изисквания има църквата.

# 14
  • Мнения: 1 258
elissee ,честито ви  зъбче!  newsm47,Пламен още си няма зъбче! Weary но го мъчат венците мноооого!За кръщенето-мислих да го кръщаваме другия месец,но мисля че е студено!А и още не мога да разбера-Майката присъства ли или не?!radostche_plovdiv ,Мисля че е по-добре да отидеш на дерматолог.Той ще ти обясни най-добре какво да правиш с петната Peace

Общи условия

Активация на акаунт