Коя е най-добрата: лазерна, фото или елос епилацията ...

  • 194 805
  • 757
  •   1
Отговори
# 435
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
преди 3 годни си правих и на мищниците и едва ми избиват по няколко косъмчета, но в интимната област са повече и мисля да повтаям

това е резултат от 3 или 4 процедури

# 436
  • София
  • Мнения: 548
Аз си направих първата процедура с фотоепилация на целия триъгълник. След процедурата останах крайно изненадана,когато козметичката ми каза, че трябва да изчакам космите да пораснат и да си ги махна с кола маска... Изпаднах в ужас просто... Бихте ли ми казали дали това е нормално, защото някъде четох, че трябвало само да се бръснат. Моля ако някой има опит във фотоепилацията на триъгълника да ми пише Simple Smile

# 437
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
правилно мислиш  Peace само да се бръснат  Peace

# 438
  • София
  • Мнения: 548
не мога да разбера тогава защо така ме излъгаха..Или тази просто не е наясно с фотоепилацията много-много.. Simple Smile

# 439
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
ти сигурна ли си, че фотоепилация са ти правили?

# 440
  • Мнения: 355
Мария, има нещо гнило в съвета, който са ти дали. Не би следвало да чакаш и да ги махаш пък изобщо с кола. Аз си правих процедурите с elos-техниката, което май се води към фото-то, ама специално ми напомняха преди да ходя да си ги бръсна, и то по посока на косъма, и то два дни по-рано. Хъм, много странно  Thinking

Жоро, ти ги разбираш май тез лазери, нещо да не са я подвели с такъв странен съвет?  newsm78

# 441
  • Мнения: 211
На мен за фотоепилация ме бръснеха на място, и ми препоръчваха да не пипам нищо.

# 442
# 443
  • Мнения: 0
Мария, има нещо гнило в съвета, който са ти дали. Не би следвало да чакаш и да ги махаш пък изобщо с кола. Аз си правих процедурите с elos-техниката, което май се води към фото-то, ама специално ми напомняха преди да ходя да си ги бръсна, и то по посока на косъма, и то два дни по-рано. Хъм, много странно  Thinking

Жоро, ти ги разбираш май тез лазери, нещо да не са я подвели с такъв странен съвет?  newsm78

Здравейте, малко помощ от моя страна. Независимо дали е Елос, фото или лазер, космите трябва само да се бръснат, а не да се махат с кола маска. Най-добре е те да са избръснати около 2 дена преди самата процедура, за да могат да изкарат около 1-2 мм. Тогава процедурата е най-ефективна, с изключение зоната на лицето - там не се пипат или най-много се подрязват с ножичка. Не се прави кола маска след епилация, защото до следващата няма да са излезли всички косъмчета и губиме около 20-30% ефективност от процедурата.
Това от мен!

# 444
  • Мнения: 463
Аз си направих първата процедура с фотоепилация на целия триъгълник. След процедурата останах крайно изненадана,когато козметичката ми каза, че трябва да изчакам космите да пораснат и да си ги махна с кола маска... Изпаднах в ужас просто... Бихте ли ми казали дали това е нормално, защото някъде четох, че трябвало само да се бръснат. Моля ако някой има опит във фотоепилацията на триъгълника да ми пише Simple Smile

Ние с теб да не сме ходили на едно и също място?  Grinning 
И аз днес минах първата процедура фотоепилация на триъгълник и мишници. Казаха ми след 3-4 дни като станат достатъчно големи космите да си направя кола маска, а след това когато израснат 2-3 милиметра да отида за втората процедура.  Чудя се какво да направя. Да ги оставя да си растат и просто да ги избръсна няколко дни преди втората процедура или да направя кола маска. Последното направо ме ужасява тъй като досега не съм си правила, а не търпя много болка. От друга страна ако се бръснат, не се ли връщаме в изходна позиция? Не зная вече на какво да вярвам? Sad

 При теб как потръгнаха нещата? Имаш ли някакъв видим ефект вече?

# 445
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
това, което аз знам е, че косъмчетата не трябва да се изскубват от космените фоликули, за да може енергията да се пренесе през тях към фоликулите и "да ги унищожи"

затова само бръснене, без скубане с епилатор, кола маска и т.н.

# 446
  • Мнения: 0

Здравейте, забравете за колата маска след такъв тип процедура. Космите единствено се отстраняват само с бръснене. Ако ги премахнете с кола маска до следващата процедура ще излязат не повече от 50% от тези които трябва да се третират и губите реално 50% ефективност, а при някои може и доста повече70-80%. По този начин вместо около 6-8 процедури те стават 10-15. По принцип при Елос-а след първата процедура между 10 и 14-я ден космите отпадат и до следващата процедура се появяват около 20-30% от първоначалните. Това са следващите, които се третират и не би трябвало да е проблем да бъдат избръснати.
Надявам се да съм бил полезен!

# 447
  • Мнения: 463
Joro Medefect и a.l.e.n.a, благодаря за отговорите Ви. Реших да не правя кола маска и засега да не ги третирам с нищо за да видя дали ще има ефект и ще паднат сами някой от тях. Чудя се обаче, защо ми казаха да направя кола маска -  от комерсиални подбуди ли, от незнание ли ....?!

# 448
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
според мен е невежество Naughty

# 449
  • Мнения: 463
Joro Medefect, непременно ще пиша за резултатите. Към днешна дата - два дни от процедурата, ефект все още не виждам.

Общи условия

Активация на акаунт