Ще си имаме бебе !

  • 114 966
  • 335
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 280
az bqh o6te u4eni4ka kato se sabrahme s moeto slunce.sled 1 godina po4nahme da se probvame(na maitap)za beb4e.sled blizo godina zabremenqh.prez tova vreme mn. se pritesnqvah dali 6te stane  vaob6te beb4eto.minalata godina dekemvri razbrahme 4e sam bremenna.bqhme mn. 6tastlivi i dvamata.(samo za 3 dni)zagubih go.sled 3 meseca zabremenqh otnovo i do sega (ve4e sam v 9-q mesec)sam treperela da ne stane ne6to lo6o.no ve4e sam po spokoina

Все едно прочетох моята история, на мен ми се случи абсолютно същото. През декември загубих бебчето си в 8-9 седмица и три месеца по късно забременях отново и ето ме в деветия. Желая ти успешно раждане ,на мен също  Laughing на всички лека бременност и здрави бебчета на финала  Hug

# 196
  • Мнения: 3
Здавейте и от мен! Аз разбрах радостната новина вчера! Закъсняваше ми, имах болки в стомаха и реших да не чакам повече! Направих си тестче и като видях двете чертички направо се разплаках от радост! Имахме късмет, че се получи от първия път! После отидох и на гинеколог, който потвърди, каза че вижда малка бледа точица! Не мога да опиша колко сме щастливи със съпруга ми!!! Пожелавам на всички ви лека, безпроблемна бременност!

# 197
  • Мнения: 115
 Здравейте и от мен. Незнам дали е точно тук мястото- ако не е - извинявайте   bouquet . Преди 3-4 дни и на мен ми се появиха двете чертички  Grinning .Още не съм казала на бъдещите баби и дядовци. казах само на колежките от работата, и те ме посъветваха да не бързам да изчакам още веднъж да не ми дойде  Sad . а вас искам да ви попитам  кога да отида за пръв преглед при гинеколог. Благодаря ви предварително. Ще си имаме бебе  Grinning  Party

а иначе историята е следната : правим бебето от края на август, ама то не ставаше. точно този месец страшно ме заболяха пръстете на ръцете и единия пръст ми се поду ама много - чак до китката и реших да отида на лекар. отидох - тя ме гледа гледа и вика " ще пиеш лекарства" , та тогава и казах че може да съм бременна, но не е сигурно , защото за мен е нормално да ми закъснее с до 10 дни . и тръгнах да правя изследвания , ама всичко бесхе чисто , но ръката мои не спада , и докторката каза прави тест за бременност за да знаем какво да правим. И аз направих ......ама беше невалиден с една ясна черта и една бледа,  че на другия ден айде още един тест (ама реших рано сутринта да го направя - докато спи мъжо ) ...и какво да видя  EFP и отивам при мъжо и му викам :"спиш ли " пук той проръмжава нещо , аз пак " спиш ли " - той отваря однота око  и аз пак (показвайки мо теста) "спиш ли ? ще имаме бебе" и той " нееееее как ще спя  #Crazy  #Crazy  #Crazy и с такива очи гледа теста.  Grinning не го бях виждала по-бързо да се събужда. Simple Smile

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 09:36 от iucka

# 198
  • Мнения: 121
Здравейте всички!

Това ми е първия пост в тази част на форума.

Досеега бях в "Нека никой да не се съмнява, който влезе тук - забременява !!! ", но благодарение на подкрепата, която получих от всички и Света Анна сега мога да се похваля с пресни пресни   EFP Laughing

Моля за съвет, знете ли кога най-рано мога да ида на лекар...Въобще не знам какво се прави от сега нанатък- прегледи, профилактики...

Моля някой с опит да ме посъветва.

Открих  EFP днес - на първия ден от закъснението...май е рано за лекар.

За фолиевата киселина съм чувала- да я почвам ли без лекарско предписание?

Благодаря ви!

# 199
  • Мнения: 371
Здравейте и от мен след повече от година опити през август и аз научих добрата новина сигурно повече от месец не можех да осъзная че наистина ми се случва, много сме щастливи с бъдещия татко и с нетърпение чакаме деветте месеца да изтекат надявам се безпроблемно  Praynig
Beba Bebeshka аз отидох на лекар на 5-6 ден от закъснението и ми потвърдиха бременността, а за фолиевата киселина повечето лекари я изписват на бременните, но по добре изчакай да отидеш на лекар.
Лека и безпроблемна бременност на всички, които са се записали в тази тема и дано още много да се запишат след нас!

# 200
  • Мнения: 58
Beba Bebeshka  за фолиевата киселина въобще не се чуди и не чакай,а веднага почвай по едно хапче на ден!По принцип тя трябва да се пие още като решим да си правим бебе,защото когато видим EFP вече са минали две седмици от формирането на тъканите на ембриона!Затова колкото по рано започнеш толкова по добре!!!!А за прегледа много зависи колко е чувствителен апарата на доктора при който ще ходиш!Аз отидох на 4-я ден след закъснението и се видя точицата!Но най- често докторите искат да се отиде на 10-я ден,защото тогава се вижда и ембриона!А за изследванията когато отидеш на доктор ,попитай него какво трябва да правиш и кога да го правиш!

А сега да си разкажа и моята история:Правим бебе от година и половина през,която съм имала много тревоги и разочарования!Всеки път когато ми закъснееше с два дни тичах и си купувах тест,а той все показваше EFNНаправо се побърквах и три дни ходих като болна,добре че имам прекрасен мъж и той винаги ме успокояваше и ми вдъхваше кураж!След една година безуспешни опити започнаха да ми минават какви ли не мисли,че сигурно са ми запушени тръбите и какви ли не още глупости и се бях отчаяла!Ревях вечер не можех да спя нормално.А моя мъж все така ме успокояваше и ми казваше няма да се притесняваш,ако трябва ще си осиновим дете!После тръгнах по доктори,а и мъжа ми кротко като агънце където му кажа да ходи той отива и си прави изследванията.Е установи се ,че нямам запушване ,овулацията си ми е наред,хормоните също.Въобще няма причина да се притеснявам и,че ще стане когато най-малко очаквам!И при мъжа ми също почти всичко беше в норма(смисъл че 60%сперматозоидите му бяха нормална морфология)но и това според докторите не беше пречка и така още 5месеца на очакване,трепети и пак разочарования!Даже лятото ми закъсня цели седем дни и тогава бях убедена че съм бременна!Мъжът ми не ми даде да си купя тест и в деня в който трябваше да отида на лекар и "цъфнах" при това с ужасни болки newsm45Така и не разбрах дали е имало бременност или не!Есента решихме с мъжо 2008г да си купим място извън София и да си построим къща!Тогава си казах ,че на този етап е по добре бебе-появата да се задържи докато се устроим в бъдещата къща!Престанах да си меря температури,да си правя тестове за овулация и да наблягаме на секса по време на овулация!Просто правихме любов когато ни се искаше!А съзнанието изцяло ми се зае с мислите за къщата,как ще я обзаведа каква градина ще си имам и други такива мисли!Е тогава чудото стана!Закъсня ми три дни(трябваше да ми дойде в събота на 3 окт.)Но това дори не ме накара да си помисля че съм бременна ,защото се беше случвало много пъти и преди,даже само се ядосах че ще  ми обърка плановете за през седмицата!В понеделник като се прибирах от работа започна едно ужасно главоболие(което също го е имало и преди) Приготвих си  конска доза аналгин и точно преди да си го хапна нещо ме спря и си казах я да си направя тест все пак да съм сигурна че не съм бременна!Просто не знам какво ме накара да се сетя за този тест,бях сигурна че не съм бременна,а и главоболието го отдавах на престоящия М.Е влязох в тоалетната направих там по инструкциите и о боже какво да видя #Shocked просто веднага след появата на контролната черта се появи и втората! newsm44Направо щях да припадна!!!Не вярвах на очите си!Изхвърчах от банята и отидох при мъжа ми ,наврях му теста пред лицето и му викам"какво виждаш"А той горкичкият се шашна и вика "Не знам!Какво трябва да виждам"А аз пак размахвам му лентичката пред носа и питам "Колко са чертите?"И той още по шашнат с треперещ глас "Ми не знам мисля че са две!"Сърцето ми щеше да изскочи имах чувството че ще умра!Накарах го веднага да тича до аптеката да ми купи шуарчек тест,защото на него вече бях виждала отрицателен резултат и фолиева киселина!Разбира се и другият тест бе категорично+! smile3521Е после спомените са ми гадни,защото си прекарах до късно през нощта в кенефа да плаша тоалетната чиния SickВинаги съм си представяла че ще му представя новината по друг начин,че ще го изненадам ,е не че не го изненадах, но сега като се сещаме как му набутах теста в лицето и двамата се смеем!
А когато видяхме точката на  УЗ вече наистина повярвахме!
Божеее то се получил цял роман EmbarassedДано не съм била отегчителна! CrazyПожелавам на всички успешно бременеене   newsm10както и на мен разбира се newsm03

# 201
  • Мнения: 121
Честито Душичката!

Много се радвам за теб- направо през какво сте минали...

Но щом има happy end - всичко е наред!

Сега само внимавайте да не му треперите многоо на това бебче, че те- много чаканите ги задушават от любов...

Всичко с мярка!

Честито още веднъж!

Аз също много се радвам за нашето бебче и се моля с все сили всичко да е леко и безпроблемно!

Иначе с фолиевата киселина почвам от утре- надявам се да не е късно.

Аз отдавна се каня, но все си мислех "и тоизи месец няма да стане- трябва да изчакам' и когато стана (преди 3 дни видях  EFP  Joy) се оказах закъсняла с ФК.

Ама ще наваксаме.

Тя и майка ми не е пила, ама я каква съм си здрава и хубава;)

Хаиде успех на всички!

# 202
  • Мнения: 139
Здравейте на всички Simple Smile

Ох, ще се пръсна от радост, сама съм...имам  EFP ураааааааааааааааааааааааа!
2 години опити и ето резултата е на лице  Laughing Joy Hug Whistling newsm44.
Много благодаря на всички майчета, тук получих много информация за лекари, методи, ох...
Еййй мамаиииии, имам 2 чертиии Simple Smile.

Казах на съпруга ми по телефона, той е на среща и се прибира вече, ех.....
Много съм щастлива, и малко объркана...и ще викааааам.

 Hug Hug Hug

# 203
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен! Grinning
Първо ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ, КОИТО СИ ИМАТ ДВЕ ЧЕРТИЧКИ!

А сега и аз да се похваля - ЩЕ СИ ИМАМЕ БЕБЧЕ Laughing
Успяхме от първия път и това чак ме стресна, много сме щастливи с кандидат таткото. Вече съм в 8 г.с и днес за първи път чух как тупка сърчицето на малкото съкровище.

Успех на всички кандидат мами! Grinning

# 204
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Здравейте, поздравления на всички, зарадвани с двете чертички!
На очакващите, стискам палци за най-прекрасния коледен подарък.

Да се похваля и аз,най-накрая видях мечтаните 2 чертички, след почти 2 години опити за второ бебче. Имам момченце на 3 годинки.

Бях намислила какви ли не оригинални начини да кажа на таткото, когато чудото стане, но не се получи.
Разболях се от пневмония и ми изписаха много силен антибиотик, а на мен ми закъснява с 2 дни...Мислех, че е от болестта, но за всеки случай, когато купувах антибиотика, взех и един тест за  бременност, от най-евтините.

Та приготвям си хапчето, но отивам да направя теста за всеки случай, и   Изобщо не очаквах 
И тичам веднага при таткото, и му казвам почти ревяща, че не мога да изпия антибиотика, понеже съм бременна.

Сега само се притеснявам да не навреди болестта на бебчето, понеже съм в края на 5 седмица и не мога да пия никакви антибиотици. Ако някоя мама е боледувала в първия месец,  бих се радвала да ми сподели  как се е лекувала.
Благодаря предварително.

Много се надявам бебчето да е добре.
Много съм много щастлива .

# 205
  • Мнения: 990
Честито на всички, и да се включа и аз към вас! И аз днес си имам 2 чертички. Вече се похвалих в една друга темичка, но тук си му е точното място! Късмет и здраве ви желая! Аз съм малко объркана все още, но знам, че скоро ще се ориентирам в обстановката!  Crazy

# 206
  • Мнения: 7 500
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ЗА ЧАКАНИТЕ 2 ЧЕРТИЧКИ ,НО ДНЕС И АЗ НАПРАВИХ ТЕСТ И ИМАМ 2.НАЙ ПОСЛЕ СТАНА СЛЕД 6 МЕС.ТРЕВОГИ .СЕГА ОТИВАМ ДА КАЖА НА МЪЖА.ГОЛЯМ ПОДАРЪК ЗА НОВА ГОДИНА.

# 207
  • Мнения: 57
Днес на 1 януари 2008 и аз ги видях още не мога да повярвам сутринта си направих тест и какво да видя EFP направо не можах да повярвам след като по принцип съм със супер нередовен цикъл идваше ми през месец два даже е имало случаи през 3 месеца и бях почнала да си мисля че нещо не ми е наред всички ме съветваха хормонални изследвания,то не бяха притеснения чудесии,но явно се случва когато ти е писано не зависимо с колко редовен цикъл си вярвайте момичета това си божа работа Peace

# 208
  • Мнения: 55
Здравейте на всички бъдещи мами честито и аз очаквам бебок през април Simple Smile

# 209
  • Мнения: 400
да взема да се драсна и аз в списъка:)Днес направих втори тест и той е  EFP newsm68
Леко бременеене на всички новозаписани:)

Общи условия

Активация на акаунт