Баби гледат внучета срещу заплащане

  • 13 554
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
NBM,благодаря ти!
А това днес ли са го казали да следя късните новини?

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
Не, това е предложение от миналата седмица. Гледах Масларова в "На 4 очи" по Нова в неделя и тя обясни точно какво им е предложението. Но все още предстои да мине в Народното събрание. Не знам за кога е предвидено.

Ето виж малко старо инфо:
http://www.pyce.info/news,1,16999.htm

# 17
  • Попово
  • Мнения: 687
става въпрос за 3 годишния отпуск, баба пенсионерка и 150лв месечно, но аз разбрах че ще влезе в сила от 1 юли 2008 Rolling Eyes

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
става въпрос за 3 годишния отпуск, баба пенсионерка и 150лв месечно, но аз разбрах че ще влезе в сила от 1 юли 2008 Rolling Eyes

Да, точно Peace Тъкмо смятах тогава да се връщам на работа, дано се приеме, добре ще ми дойде Sunglasses

# 19
  • Мнения: 145
А за прабаби може ли?  newsm78
И задължително ли ще е да е в двегодишният отпуск? Rolling Eyes


Знам ли Rolling Eyes Казаха да са пенсионери, ако е пенсионерка що да не може newsm78
Иначе става въпрос за 3-годишния отпуск. Т.е парите ще могат да се ползват и пред 3-те години(нали по принцип майките имат право на 3 години, последната неплатена) но условието бабата да ги получава е майката да се върне на работа.
Само едно уточнение - вече я няма тази 3-та година неплатен отпуск като вариант.Вместо това след изтичане на 2-те години, двамата родители имат право на по 6 месеца неплатен отпуск до навършване на 8-годишна възраст на детето. Иначе в конкретния случай действително проектът предвижда възможност детето да се гледа от баба - пенсионерка до навършване на 3 години и идеята е до юли месец да мине през парламента.

# 20
  • Мнения: 377
Супееееер! Дано! Praynig

# 21
  • Мнения: 4 753
Ту да му се не види... наште баби не са пенсионерки... Ще гледат второто...  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 428
Ту да му се не види... наште баби не са пенсионерки... Ще гледат второто...  Grinning
И при нас е така.

# 23
  • Мнения: 1 428
Тази тема си я пуснала няколко пъти.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Имаш правописна грешка в заглавието.
По темата - не съм гледала въпросния репортаж.

# 25
  • Мнения: 3 069
Мисля си че ставаше така ако майката тръгне по-рано на работа и майчинството се взима от бабата която го гледа...но не съм сигурна дали процедурата е точно такава.
Ние сме с бавачка.

# 26
  • Мнения: 7 723
Здравеите мили мами,интересува ме дали някой има представа за какво става въпрос.Онзи ден го мернах по новините но беше почти на края.По каква програма е?Има ли някакви изисквания?Ако някой има инфо ще сум му много благодарна

Програмата е следната:
1. Свекървата почти никога няма пари да купи на внИчето си близалка.
2. Нейните сметки винаги са огромни, щото влиза в преразход
с отоплението на къщата, дето гледа внИчето.
3. Освен това тя- свекървата отделя от така скъпоценното
си време за собственото си внИче, прави се на жертва,
щото пропуска части от поредната серия "Дързост и красота".
4. Съобразява се с неговия режим за матинетата с другите баби
и това я води до изнервеност, защото си дава ясна сметка,
че за времето, което отделя в пасиране на манджи
може да се хване да чисти съседния вход,
или при по- голям късмет- офисите в бизнес центъра до тях.
5. Следи обявите в пресата, че детегледачките
вървят скъпо и се чуства прецакана.

...6...Изборът с бавачка, като Емоли е най- добър Wink Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 840
.....Изборът с бавачка, като Емоли е най- добър Wink Peace

Ауууу!
Каква несправедливост към внИчетата! Naughty

# 28
  • Мнения: 454
Не съм гледала новините, но от есента мисля да се възползвам от програмата за детегледачките и когато говорих с жената в Социални грижи(или нещо подобно, не съм сигурна), тя ми каза, че в момента се обсъжда варианта да отпадне изискването човекът, който гледа детето да е с трудоспособна възраст - тоест да могат да бъдат наемани бабите и дядовците. Ние сме с детегледачка, но ще ползваме и този бонус.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Тази тема си я пуснала няколко пъти.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт