ОКТОМВРИ вече наближава, а бебчо ритничета раздава ли, раздава.

  • 10 958
  • 291
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 899
Момичета не се шашкайте от раждането. То е лесно и бързо.
Мда, невинаги, невинаги.... Wink. Моето беше 7-8 часа и не лесно. Въпреки това се присъединявам и искам да дам кураж на Бебочка и другите евентуално притеснени мами. Неслучайно жените раждат   Mr. Green, ние сме силни и всичко преодоляваме, а пък резултата е толкова прекрасен, че няма място за сравнение. Не е чак толкова страшно и като гушнеш бебчето всичко си идва на мястото. Твърдо съм за естественото раждане, ако не се наложи секцио по медицински причини  Peace Hug
Честито на Miss Fairy момченце, не е много и моето е почти толкова, а е момиче  Hug
От повече от час чета назад и забравих на кой друг щях да пиша  Embarassed, трябва като Северинка и аз да си записвам
Ах, да - за отичането на краката - на мен лично много ми помага Lioton 1000 гел, питах доки дали може, тя вика нямам сведения да не може така че давай  #Crazy

# 136
  • Мнения: 817
Здравейте, мами! Минавам само да ви поздравя, че сутринта нямах нет, после много работа ми се струпа, а сега бързам да отида на обяд. Ще ви чета като се върна.
Исках да попитам дали и други мами имат като мойто усещане: от няколко дни имам напрежение в ребрата, все едно бебо ги подпира отвътре. Според мен си е нормално, но ми е любопитно дали има и други като мен.
Хубав ден от мен засега. После пак ще се включа   bouquet

# 137
  • Мнения: 44
Ле-Ле-е Пуки,да не сте обрали магазина за детски стоки?Дълго очаквано бебе ,нали?
Вие не сте оставили никаква възможнаст на близки и познати за подаръци за след раждането!
feel u , голяма сладурана си,по-скоро щура!Ха-ха много весело ми стана.
Лек ден ,отивам на работа wavey

# 138
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте, мамчета! Сега успях да ви изчета и естествено не си спомням всичко, което исках да отговоря на всички  Embarassed  Embarassed  Embarassed Днес пак ми е много твърд корема, схващат ми се прасците и ще трябва да лежа цял ден, размина ми се разходката  Sad
За срещата съм ЗА с двете ръце, идеята е страхотна, само трябва да се уточним за подробностите! 28 или 29.06 как ви звучи?
Цвети, много хубава булка си! Желая ви цялото щастие на света и едно прекрасно бебче през октомври!
Честити розови и сини щъркелчета!
Зори,дано детенцето ти е по - добре днес!
Ради, аз докато се включа и Енигма ти е отговорила!  Hug
За килограмите съм +4 за сега!

# 139
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Дълго очаквано бебе ,нали?

Многооооооооо дълго чакано. Доста години в рев, опити и изследвания бяха. И е ин витро бебе.  Останаха ми замразени бебета в клиниката.Догодина ще опитам и с тях за третичко. Ако това не ми стопи лагерите де. Laughing

# 140
  • Мнения: 920
alliss3 и Tsv благодаря ви за куража  bouquet
Пуки надявам се този път да имаш най - лекото раждане, всъщност пожелвам го на всички Hug Направила си страхотни покупки, аз направо някой неща като ги видях и се влюбих Hug Има и неща които не знам за какво са Embarassed като имаше един комплект с ножичка и инфрачервеното термометърче. Божеее колко съм непросветена, извинете ме Crazy
Искам да ви питам колко и какви шишенца се купуват за бебето, хич не ми е ясно, може и да сте я кометирали тази тема, но а лично не се сещам. Ще бъда благодарна ако някой ми отговори Hug
Miss Fairy честито момченце  bouquet
mylili много ме потресе с този разказ за хлебарката #Crazy Аз в Шейново съм се насочила и направо се изумих newsm78

# 141
  • Мнения: 32
Здравейте момичета!

За раждането и мен е страх доста. Дори бих предпочела секцио сякаш, ама тук в Германия няма пожелание секцио все пак касата поема всичко и аз нищо не плащам. Ама пък като слушам приятелки, познати, раждали нормално, как говорят за раждането че е просто нещо нормално и никоя не съжалява или пък да и са и останали лоши спомени, имам все повече кураж. И аз мисля да ходя на курс подготвителен и се надявам там да ми вземат и последния страх  Laughing
Ама както беше писал някой по напред да знаех деня поне  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes, да се подготвя психически.
Аз дори сънувам че раждам и от болка не искам и не мога да напъвам и такива глупости, абе бях се стресирала по едно време много.

Сетих се нещо друго за количките което ми се струва важно. Миналата седмица бутах едно бебе по едни павета и да знаете как се друсаше цялата количка, е то си продължаваше да спинка ама все пак знаем че едно малко бебче не трябва да се друска. За това мисля че е важно количката да има амортисьори.

Точно щях да ви питам Трикси, Лили как са ви контракциите, пиете ли още магнезия? И гледам че Трикси си писала че пак имаш  Sad. Моите контракции намаляха значително (за една седмица 2-3), но си пия магнезия по 6таблетки на ден. А преди имах по 7-8 на ден Shocked  Shocked .Но да ви кажа аз се поспрях малко, не обикалям толкова много, почти никаква работа не върша вкъщи, само някоя манджа да наготвя, а и се поуспокоих, че имах един стрес тогава.
Пожелавам ви да отмине и при вас. Стискам палци и си почивайте повече!

Пуки радвам се теб, за вас че всичко се е наредило накрая и ти пожелавам дълги години щастие и усмивки. 

# 142
  • Мнения: 275
А аз нямам никаква представа как да избера матрачето и завивките. Какви материи трябва да са и прочее.
Чудя се също за тия пелени за многократна употреба  newsm78

# 143
  • Мнения: 9
bebo4ka, аз също бих искала да обсъдим темата за шишетата и
моля мамите с опит да споделят за тях - марка, бройка, размер - изобщо всичко което се сетят.

# 144
  • Мнения: 10
Аз съм за естествено раждане. Имам приятелки, който родиха със секцио  и не станаха от легло 1-я месец. Лично аз родих седалище – колкото и трудно да е раждането изтърпява се. КУРАЖ на мамите, който ще раждат за първи път. По-страшното е после – не знаеш защо реве, а на теб ти се къса сърцето. С температура е, а доки казва: - А нищо работа – зъб. Раждането ще ви се стори песен пред тревогите на гледането. Не изпадайте в паника. Най – важно е да сте смели и концентрирани – докторите ще си свършат работа  Simple Smile
 


[/url

# 145
  • София
  • Мнения: 183
За шишетата след изчитане на сумати мнения и коментари в нета се спрях на BFree заради липсата на вредния за бебетата бисфенол в пластмасата. Имат и система против колики и термопръчица, която си променя цвета ако млякото е горещо още. Като за начало мисля че едно малко и едно голямо шише са напълно достатъчни (особено за бебе на кърма), а и да не са винаги може да се купят допълнително. Освен това в помпата на Авент, на която съм се спряла има още 2 шишета.http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_45_158&products_id=197

За матрачетата - категорично от пенолатекс Peace
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_id=2533
Завивките-от естествена материя.

syconium, само да обърна внимание, че бебчетата ще са зимни и сушенето на дрешките, включително пелени ще е голям зор. Майка ми ми е разказвала как всекидневно е имало (аз съм ноемврийско бебе) цели камари пелени за пране и гладене и едва е смогвала да ги суши.

Ванче, мерси, че питаш как сме с Трикси  Simple Smile Да чукам на дърво нямам контракции напоследък, но и аз много слушам доки и лежа. Онзи ден трябваше да сляза пред блока да оставя едни документи и докато сляза 3 етажа и после да се кача обратно ме заболя корема. Като си полежах ми мина.

# 146
  • София
  • Мнения: 183
Момичета, имам един списък с нужните неща, които трябва да се купят за бебето, свалила съм го от нета....ако искате да го копирам тук или да го сложим на първа страница и да го коментираме и дописваме. Така до октомври ще е окончателен.

# 147
  • Мнения: 10
За шишета е важно да не се бърза според мен. От опит знам, че бебчета сами си избират с какви беберони да са. Не всички им харесват тези на NUK. На Чико са големи за някой бебенца в началото. Съветвам ви да вземете първо едно от тези който харесвате и да пробвате. Аз съм за стъклени шишета до към 7-8 месец. Много по – лесно се почистват и не се боядисват от сокчетата и чая. След 7-8 месец бебето вече може да ги държи само и можете да помислите за по – леки и с дръжка. За Дени използвах на Камера и бях доволна-но сега има толкова по-красиви ............... Simple Smile
 


[/url

# 148
  • Мнения: 678
Здравейте. Бая време измина докато успея да ви порчета  Mr. Green
Аз нес си занесох болничния в работата, предадох си работата и сега мога да се отдам на почивка.
За раждането - няма нищо страшно, болката се забравя и после виждаш само едно малко слънчице, което те гледа изпитателно. Мамите, които казват, че е било трудно рждането, явно не е чак толко щом са решили да имат още едно бебче  Wink По мое сравнение бих могла да кажа, че ако някоя от вас е имала бъбречна криза, то раждането ще й се стори песен в сравнение с болката от болни бъбреци. Аз също се шашках и си измислях хиляди причини за да родя секцио, но добре че мойта докторка не се води по ъкъла ми.
За шишетата - при раждането на малкия си купих комплекта на Авент и помпата за кърма и дасега само с тях карам - все още. Не са се надраскали от употребата, не са оцветени (но по принцип на малкия сокове не му давам), единствено съм сменяла биберона, според възрастта. Малкият не е имал някакви ужасни или продължителни колики, но това зависи според мен по скоро от това дали си държал бебето да се оригне и от самия организъм, едва ли е толкова от шишето.
Ванче-мамче моят син най-добре спеше, когато преминавахме през неравен терен  Laughing Количката ни има амортисьори, но и те не помагат за някои улици в БГ  Rolling Eyes
Пуки искам специално да те поздравя за смелостта и упоритестта да гониш мечтата си   bouquet
Северинка, напълно нормално е усещането, което имаш. Ти по принцип си по дребничка, а бебчо расте и му е необходимо пространство - тепърва ще започва да ни притиска и подбутва на още хиляди места  Grinning
Трикси, ако не се чувстваш добре си стой вкъщи и почивай. Момичета контракциите наистина не са шега работа и трябва да сме внимателни с тях - поне до края на седми месец.
И информация от нашето счетоводство - когато не сте наясно с начина на изчисляване на болничните и се съмнявате, че са ви превели по-малко пари, може да им отправите писмено питане и те много подробно обясняват как са получили сумата на болничния.

# 149
  • Мнения: 10
mylili - аз съм за списъка мисля че много добра идея. Мамите с опит ще допълним нужното и такаще ви е по - лесно. На мен леля ми много ми помогна от тая гледна точка като раждах първото си дете и  бях добре подготвена. Надявам се сега да мога и аз да помогна на някои.




[/url

Общи условия

Активация на акаунт