Летният сезон дойде, на ОКТОМВРИЙСКАТА мама й се ходи на море.

  • 10 604
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2
[iМими, чувала съм че когато родилката има много кърма трябва да се изцежда Grinning, и понеже на моята позната 3 помпи, които беше купила не и свършили работа накрая свекърва й и нейната майка решават да влязат в ролята на спасителки и започват като крава /по нейния разказ/ да я изцеждат като и стискат гърдите  #Crazy Laughing. На мен лично това ми звучи много налудничево, и не бих се оставила в ръцете на жени, които не знаят как, защото според мен си има все пак някаква техника за изцеждане и за подготовка за кърменето newsm78

Вие може в някоя от темите да сте коментирали този въпрос, аз се извинявам ако повдигам въпроса отново, но в интерес на истината чак сега взех да се замислям за кърмата при жените Embarassed Embarassed

Боже, малчо явно се събуди от сън и взе сериозно да тренира в коремчето ми  Joy Joy Joy [/i]

# 271
  • София
  • Мнения: 183
Да ви кажа във вашата компания така се разтоварвам....вече ми е по-леко на душата Hug

Мими, няма ли друг кардиолог, който да те приеме по-рано? Внимавай с това кръвно и гледай да не се ядосваш.

За шишетата- и аз четох темите за вредната пластмаса. Но има пластмасови шишета които са без бисфенол (например BFree). На дъното трябвало да има обозначение в някакво триъгълниче със стрелкички и цифра в него. Тя показвала вида на пластмасата. Ако пише РР,1,2 или 5 всичко е ок, не трябва да са от вида 7,3 и 6.

И аз съм от мамите, които ще пазаруват чак септември. Мен това не ме притеснява. Точно за една седмица човек може да обиколи всички големи магазини и ако има списък(или поне знае какво търси) много бързо ще се сдобие с всичко. А и някои неща могат да се поръчат по нета. Аз на моя мъж мога да му гласувам доверие и даже да сме пропуснали нещо винаги мога да го пратя него.

Ванче, аз мисля че 37 градуса температура не е опасно. За твое успокоение Wink си измерих и моята и е същата, но ми е доста топло в момента. Ако нямаш други оплаквания мисля че си ОК. Но за контракциите освен да досадя пак с дежурното “пий си магнезия и почивай” незнам какво друго да ти кажа. Confused

Рени, браво за прегледа! Аз също се чудех за това изследване и питах Марков, човека каза, че било подробно разглеждане на сърцето и кръвопотока и се правело ако някой като него при ФМ установи нещо притеснително и ме прати на ехокардиография. Да чукна на дърво не се наложи. 

# 272
  • София
  • Мнения: 1 531
Сев, да, това шише имах предвид. Аз съм ползвала само на Авент, но това толкова ми харесва, че ще си го взема и него. Една приятелка го има и е много доволна от него.

Наистина каучуковите биберони много се харесват на бебетата, защото са по-меки. Имах към помпата на Чико едно малко шишенце с каучуков биберон и то беше любомото на Соня през първите месеци.

Mylili,наистина този преглед не е задължителен и щом няма някакви признаци за проблеми се предполага, че всичко е наред. Peace

Аз не се научих да се цедя на ръка. На някои майки им е много по-лесно, но и този път ще разчитам на помпата.

Дайте линк към това Чико дето толкова го коментирате. По принцип много ги харесвам

# 273
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Аз също съм привърженичка на пластмасовите шишенца, мисля, че ако просто внимаваме, когато ги купуваме, всичко ще е наред. Интересно, аз от какво ли съм пила? Трябва да питам бъдещата ни баба Simple Smile

Днес бебчо шава повече от обикновено, явно са му дошли силите вече Simple Smile А вчера се получи много странно - на два пъти като говорех за него и почваше да рита.

# 274
  • Мнения: 217

Ванче, аз мисля че 37 градуса температура не е опасно. За твое успокоение Wink си измерих и моята и е същата, но ми е доста топло в момента. Ако нямаш други оплаквания мисля че си ОК. Но за контракциите освен да досадя пак с дежурното “пий си магнезия и почивай” незнам какво друго да ти кажа. Confused

Температурата при бременни е нормално да е леко завишена - до 37.2 - 37.3, ако няма други оплаквания не е притеснително....

# 275
  • В моята приказка
  • Мнения: 45
Привет и от мен  Hug
Току що се завърнах от ФМ.Всичко си ни е нормално. Бебчо маха с ръчички. Преброих пръстчетата му. Тежи 0,500кг.
Видях му сърчицето, стомахчето, ушетата, но не личице и пол  Sad
Мисля да отида и на 3Д във Фемина пък да видим няма ли да се покаже.
Поздрави от мен

# 276
  • Мнения: 95
Ха добър ден!
Четох ви дискусиите за шишетата, но аз нямам с какво да се включа. Май е по-добре да са пластмасови, от уж безвредната пластмаса...
Ще ми бъде интересно да разбера и как/в какво ще ги стерилизирате. Защото аз съм от темерутите, които микровълнова печка в къщата си няма да внесат. Та съм любопитна за всякакви начини, различни от стерилизатор за МВ. Четох за някакви за студена стерилизация, с някаква течност, има други на пара... За едните много на химия ми мирише, при другите ще има варовик. Мислите ли и за стерилизаторите?

# 277
  • Мнения: 697
Мими, няма ли друг кардиолог, който да те приеме по-рано? Внимавай с това кръвно и гледай да не се ядосваш.

Исках при тази, защото тя ме наблюдава от години. Обаче понеже не искам да чакам утре ще се замъкна към личната да ми препоръча някой друг.

[iМими, чувала съм че когато родилката има много кърма трябва да се изцежда Grinning, и понеже на моята позната 3 помпи, които беше купила не и свършили работа накрая свекърва й и нейната майка решават да влязат в ролята на спасителки и започват като крава /по нейния разказ/ да я изцеждат като и стискат гърдите  #Crazy Laughing. На мен лично това ми звучи много налудничево, и не бих се оставила в ръцете на жени, които не знаят как, защото според мен си има все пак някаква техника за изцеждане и за подготовка за кърменето newsm78


Брррр това ми звучи ужасно. Аз бих слушала лекция или прочела нещо, но не бих дала на никой да ми пипа гърдите.

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Брррр това ми звучи ужасно. Аз бих слушала лекция или прочела нещо, но не бих дала на никой да ми пипа гърдите.
[/quote]

Дадох да ми ги пипат и още как - като се надуха и станаха като бомби, готови да се пръснат всеки момент.

# 279
  • София
  • Мнения: 278
Ох,мина зъбаря  Laughing Както винаги страха беше повече от болката  Laughing
Такаааа,значи за утре сме аз,Енигма,Еличка,Трикси и Галето.Ако има и други от наште,да се обаждат,за да се познаем  Hug
Радкакака,ще ходим и на лекцията на 19-ти,а в предния си пост,мисля,обясних къде точно е пицарията. Чакаме се обикновенно отпред в 9 часа,а би трябвало да ни познаеш,с най-малките кореми сме  Blush

# 280
  • Мнения: 132
 HugБраво за хубавите новини от прегледите Hug
На Дени пак му растат зъбки и ни изписаха разни капки ала бала за да не стане сериозна работата и до края на седмицата е в къщи.Едното зъбче почти е пробилодано мине леко  PraynigТака се надявах да имам време да поспя тая седмица докато е на ясла а то сметките без кръчмар  Sad

# 281
  • Мнения: 217
Mylili, не си внушавай, тя свекито си няма друга работа  #Cussing out

Ванче Мамче, наистина можеш да си болна при такава температура, на мен ми се случи 2 пъти докато бях бременна, но имах и други симптоми - отпадналост, треска, болки в гърлото, кашлица. Просто изчакай 24 ч да видиш как ще се развият нещата.. И дано утре си по-добре  Praynig

Надежда, ако знаеш аз докато следвах колко курсови към 70-100 страници съм изписала... Даже колегите от другите специалности ни бъзикаха, че сме пишели учебниците на преподавателите и че тези обеми били за дипломна работа  #Crazy Така че... хващай се и за 3 дни д аси ги написала тези 20  стр... колкото и да е мързеливо времето и положението ни!

Еличка, няма за какво да ме черпиш   bouquet

Мами, имате ли идея какво може да се пие за обезболяване на невралгична болка? Днес не съм на себе си от болка в ухото... Докторката ми не ме прати на ушен, защото мисли, че идва от гърлото. Изписа ми хомеопатични за гърло. Ама никакви за болката  Rolling Eyes Нищо не помага засега - капки слагам, топли компреси... няма резултат  Sad

За срещата в София... аз има вероятност да идвам в края на месеца да си предам дипломната, но брат ми на 29.06 има имен ден и не знам дали ще мога... Нямате ли си Петровци-именници? Както и да е.. ще следя развитието...

# 282
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. Feel u много съжалявам за болката в ухото, но честно казано нямам и представа какво може да помогне. Сега и аз сам на темета за стерилизирането на шишеттата. Смятам да си купя стерилизатор на авент за микровълнова, но не съм сигурна дали тези извити шишета на chicco ще могат да се стерилизират там, а на мен много ми харесват и чувам само положителни мнения от мами, които са го ползвали. А също не съм много сигурна и колко шишета ще са нужни в началото. Лека вечер на всички.

# 283
  • Мнения: 44
Здравейте!
Марианка, тази твоята свекърва да е чувала за такт ?Недей да плачеш ,не и обръщай внимание,кажи сега как си ,имаш ли още контракции?

Гери, готова ли си с тоалета?

За шишетата-аз съм за пластмасовите.Нека и другите да кажат :при вас имаше ли ефект против коликите с шишето на Д-р Браун?При нас никакъв .
feel_u,миличка пропуснах да ти честитя за рождения ден на мънинкия,извинявай,но все пак  късно ...да ти е жив и здрав ,много послушен и добър батко!  bouquet

# 284
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте, мили момичета!

Напоследък пишете сериозно, не се шегувате ...
Както беше казала Feel_U, темите свършват като топъл хляб ...

Feel_U, на патерица, но от сърце - честит рожденик! Да расте здрав, усмихнат, щастлив и любознателен! Да ви радва много! Разгледах и снимките, много слънчево момченце! Весело детство му пожелавам!
За болката в ухото, това е много неприятно и боли, но не знам лек. Единствено, за което се сещам от моето детство е топло олио, но съм сигурна, че има и по-съвременни средства. Не отлагай - отиди на УНГ, ако можеш!

Sisilia, бройте ме и мен за училището утре. Ще ти пиша на лични.

Mylili, позитивните мисли, любими и добронамерени хора и спазване на съветите на твоята невероятно отзивчива лекарка са твоите акценти и приоритети сега! Нали? Всичко /всички/ друго/и/ да минава покрай теб ..

Темите за количките, шишетата, стерилизатори, чаршафки са ми много интересни. Особено мнението на мамите с опит. Благодарим ви!

Лека вечер на всички!
Прегръдки

Общи условия

Активация на акаунт