Бенки

  • 298 263
  • 863
  •   1
Отговори
# 75
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравейте ! Пак едно питане за нашите ужасни бенки...
По телевизора гледах предаване, в което се каза, че който има бенки и лунички по лицето не трябва да си го почиства със скраб или да си го търка по друг начин. Ами въпроса ми е тогава как да си почистваме лицата?? моята кожа на лицето е мазна, склонна към образуване на черни точки и комедони. единствения ми начин на почистване досега баше като го натъркам със скраб или тоалетни трици, ами сега какво да правя?? Вие как си почиствате кожата на лицето?? Simple Smile

# 76
  • Мнения: 2 085
Аз също имам много бенки, повечето са си нормални, плоски, но имах отзад на крака 3 релефни.След бременността започнаха много да ми се закачат по дрехите и беше мн. неприятно.Преди един месец ги махнах във ВМА при д-р Веждарова.Не помня кой тук беше питал дали е безплатно-аз си взех от джи пи-то направление за кожен лекар, той ме прати при хирург.И на двете места плащаш само потребителска такса, хистологичното изследване на бенките също е безплатно.

# 77
  • Мнения: 160
здравейте, аз също имам много бенки по тялото от всякакъв тип, но досега не съм ходила на лекар, но мисля в скоро време да посетя някой дерматолог. Моля ви някой да знае дали може да се ходи на солариум? Много искам да ходя на солариум, но с тези бенки незнам.

# 78
абе момичета, всички казват че плоските бенки са опасни, а в този сайт http://www.afraidtoask.com/skinCA/skinwarning.html , пише че един от признаците за притеснение бил "elevation" т.е. ако бенката е надигната. на кое да вярвам??

# 79
  • там някъде
  • Мнения: 234
абе момичета, всички казват че плоските бенки са опасни, а в този сайт http://www.afraidtoask.com/skinCA/skinwarning.html , пише че един от признаците за притеснение бил "elevation" т.е. ако бенката е надигната. на кое да вярвам??
Абе и аз това питах и така и не можах да разбера. Четох някъде, че са опасни релефните бенки, после мамите от форума казаха, че плоските са опасните, така че незнам. А пък в "Искрено и лично" казаха да не се търка лицето със скраб (ако разбира се имаш бенки там).

# 80
  • Мнения: 205
Аз съм от хората с много бенки и то навсякъде. Тези които най ме притесняваха бяха една голяма, тъмна и с косми на лицето, точно под дясното око и една същата на линията на сутиена под лявата гърда. И двете са изгаряли на слънцето многократно, а тази на корема се раздразваше постоянно. Реших да ги махна  не от медицинска, а от козметична гледна точка-представяте ли си какъв комплекс е това за момиче. Личният лекар ми даде направление за кожен, а той ме насочи към лекар в онкологичното отделение на 3-та поликлиника в Бургас. Записах си час, отидох, би ми на двете места местни упойки и докато се усетя ги резна с обикновен скалпел, а след това обгори местата с някакъв апарат-накрайника му приличаще на писалка. Отрязаните бенки ги даде за хистологично изследване, нямаше никакви проблеми. Интересното е, че за тази от лицето платих 10 лв. защото била козметичен, а не медицински проблем Laughing Останаха ми кръгли белегчета, които ще махна по-нататък(не знам още как). Сега се мажа с контрактубекс.
Между другото съм чувала, че в Бургас един човек ги маже с нещо от което те изчезвали. Знам, че има доволни хора, но не ми се рискува-предпочитам белега, но знам, че съм ги изследвала за евентуални проблеми.

# 81
  • там някъде
  • Мнения: 234
Аз нямам изпъкнали бенки. Всичките ми са плоски, кафеви или черни. Та въпроса ми е за този тип бенки, те могат ли да се премахнат по гореописаните начини (с лазер, изстъргване и т.н.) и някой махал ли си е от естетична гледна точка, точно такъв тип бенка?

# 82
Колко лева струва премахването на бенка от лицево челюстен хирург(по прецизни са ) ,а от обикновен хирург колко е???

# 83
  • Мнения: 4 733
Аз съм от хората с много бенки и то навсякъде. Тези които най ме притесняваха бяха една голяма, тъмна и с косми на лицето, точно под дясното око и една същата на линията на сутиена под лявата гърда. И двете са изгаряли на слънцето многократно, а тази на корема се раздразваше постоянно. Реших да ги махна  не от медицинска, а от козметична гледна точка-представяте ли си какъв комплекс е това за момиче. Личният лекар ми даде направление за кожен, а той ме насочи към лекар в онкологичното отделение на 3-та поликлиника в Бургас. Записах си час, отидох, би ми на двете места местни упойки и докато се усетя ги резна с обикновен скалпел, а след това обгори местата с някакъв апарат-накрайника му приличаще на писалка. Отрязаните бенки ги даде за хистологично изследване, нямаше никакви проблеми. Интересното е, че за тази от лицето платих 10 лв. защото била козметичен, а не медицински проблем Laughing Останаха ми кръгли белегчета, които ще махна по-нататък(не знам още как). Сега се мажа с контрактубекс.
Между другото съм чувала, че в Бургас един човек ги маже с нещо от което те изчезвали. Знам, че има доволни хора, но не ми се рискува-предпочитам белега, но знам, че съм ги изследвала за евентуални проблеми.
Аз при тоя човек съм ходила...преди много години се оставих едно гадже да ме прикотка и отидох...ама това,че " изчезват " не е точно така...намаза ми я с нещо, от което изпитах чувството сякаш ми гореше фас от цигара и след някъде около седчица бенката изсъхна и си падна сама...оттогава минаха 11-12 години...не ми се е появила нова на нейно място,но пък ми остана нещо като мек белег от изгаряне...и до ден днешен не ми стиска да отида на лекар да си направя някакви изследвания, че ме е страх знахарските умения на оня ми ти човек от миналото и глупостта ми да се оставям мъж да казва какво да правя с тялото си....да не ми излязат през носа

# 84
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Аз съм от хората с много бенки и то навсякъде. Тези които най ме притесняваха бяха една голяма, тъмна и с косми на лицето, точно под дясното око и една същата на линията на сутиена под лявата гърда. И двете са изгаряли на слънцето многократно, а тази на корема се раздразваше постоянно. Реших да ги махна  не от медицинска, а от козметична гледна точка-представяте ли си какъв комплекс е това за момиче. Личният лекар ми даде направление за кожен, а той ме насочи към лекар в онкологичното отделение на 3-та поликлиника в Бургас. Записах си час, отидох, би ми на двете места местни упойки и докато се усетя ги резна с обикновен скалпел, а след това обгори местата с някакъв апарат-накрайника му приличаще на писалка. Отрязаните бенки ги даде за хистологично изследване, нямаше никакви проблеми. Интересното е, че за тази от лицето платих 10 лв. защото била козметичен, а не медицински проблем Laughing Останаха ми кръгли белегчета, които ще махна по-нататък(не знам още как). Сега се мажа с контрактубекс.
Между другото съм чувала, че в Бургас един човек ги маже с нещо от което те изчезвали. Знам, че има доволни хора, но не ми се рискува-предпочитам белега, но знам, че съм ги изследвала за евентуални проблеми.

и аз съм чувала за някакъв, който ги махал с някакви мехлеми, някъде около пазара на Краснодар Simple Smile, ще питам една приятелка, която ходи при него и ще пиша пак

# 85
  • Мнения: 4 733
Ввъ
Аз съм от хората с много бенки и то навсякъде. Тези които най ме притесняваха бяха една голяма, тъмна и с косми на лицето, точно под дясното око и една същата на линията на сутиена под лявата гърда. И двете са изгаряли на слънцето многократно, а тази на корема се раздразваше постоянно. Реших да ги махна  не от медицинска, а от козметична гледна точка-представяте ли си какъв комплекс е това за момиче. Личният лекар ми даде направление за кожен, а той ме насочи към лекар в онкологичното отделение на 3-та поликлиника в Бургас. Записах си час, отидох, би ми на двете места местни упойки и докато се усетя ги резна с обикновен скалпел, а след това обгори местата с някакъв апарат-накрайника му приличаще на писалка. Отрязаните бенки ги даде за хистологично изследване, нямаше никакви проблеми. Интересното е, че за тази от лицето платих 10 лв. защото била козметичен, а не медицински проблем Laughing Останаха ми кръгли белегчета, които ще махна по-нататък(не знам още как). Сега се мажа с контрактубекс.
Между другото съм чувала, че в Бургас един човек ги маже с нещо от което те изчезвали. Знам, че има доволни хора, но не ми се рискува-предпочитам белега, но знам, че съм ги изследвала за евентуални проблеми.

и аз съм чувала за някакъв, който ги махал с някакви мехлеми, някъде около пазара на Краснодар Simple Smile, ще питам една приятелка, която ходи при него и ще пиша пак
Да,съвсем близо до Краснодар е

# 86
  • Мнения: 11 547
Ох,знаех си че не трябва да влизам тук ама по-добре че го направих.И аз имам множество бемки по цялото тяло,но най-много ме тревожи една,която по време на бременността получи израстъче.Много ме е страх,но трябва да се стегна и да отида на лекар.Опасявам се обаче,че в нашият град няма добри специалисти.Някой може ли даде координати на добър специалист във Варна.Ако се наложи бих могла там да се лекувам.

# 87
  • Мнения: 532
изчетох цялата тема, която намерих с търсачката, но не можах да намеря отговор на въпросите ми
със сигурност имам две бемки, които се нуждаят спешно от преглед, а въпросите ми са такива
- да ходя ли за направление от личен лекар или няма смисъл, а да тичам направо при специалист newsm78
- какъв да бъде този специалист- онколог, дерматолог или двете заедно   newsm78
- къде ли ще го намеря необходимия лекар да ми извърши моментално процедурата, защото съм в дълбоката провинция и трябва да водя с мен и бебетата  newsm78
- искам да ми направят хистологично изследване, а дали мога да искам изобщо такова или е по преценка на лекаря, ами ако той прецени, че не трябва и сбърка  newsm78
- лазерно премахване ли да предпочета или хирургия newsm78
Е, сега знам, че няма кой да ми отговори, но поне да не ме гризе съвестта, че не съм попитала Praynig

# 88
  • Мнения: 5 317
Между другото съм чувала, че в Бургас един човек ги маже с нещо от което те изчезвали. Знам, че има доволни хора, но не ми се рискува-предпочитам белега, но знам, че съм ги изследвала за евентуални проблеми.
Имам познати които си махнаха бенките при този човек и при синът му в Пловдив,но аз лично не смея. Naughty

# 89
  • Мнения: 251
Здравейте. Аз също имам доста бенки, а и съпругът ми. Наскоро ходих на лекар, за преглед на гърдата, но лекарят ми прегледа и бенките, че са доста. Аз съм много доволна от прегледа, смятам, че лекарят е добър. Той ми каза да внимавам със слънцето, ама аз това и сама си го зная, защото съм беличка и изгарям бързо.
Някой по-горе беше питал за специалисти лекари в различните градове. Лекарят, който аз посетих се казва д-р Василев. Кабинетът му е в гр. Хасково. Приема и пациенти за частни прегледи. Преглежда в Онкологичната болница или диспансер в града, мисля, че така се казваше. Ето и телефона, на който можете да си запишете часове.
 tel:038 66-45-51
 Gsm: 0898678542
Все пак пожелавам на всички да сме здрави!

Общи условия

Активация на акаунт