Бенка

  • 4 346
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Моля ви,кажете ми една бенка която е прегледана от кожен лекар външно с някаква лупа,може ли нещо от вътре да не е наред.лекарката каза че е спокойна,нямам основание за притеснение,но аз така съм се притеснила че като че ли усещам някави боцкания около нея на ребрата/те се намира на ребрата/ох извинявам се за обърканото изказване.Отидох на кожен,прегледа ми всички бенки с лупа,каза няма проблем с нито една,но аз след няма и месец пак отидох казах и че нещо съм притеснена,тя пак ме погледна и каза че ако има нещо съмнително ще ме насочи лъм конкретна болница.уж се пооспокоих,но не това си ми е в главата.смуча валидол по препоръла от л лекар и като чели тогава малко се успокоявам.много ме е страх каква да правя усещам някави поцкания по ребрата.Много ще се надявам някой нещо да ми пише.

# 1
  • Мнения: 25 782
Ами успокой се като за начало. Баща ми имаше една съмнителна бенка, отиде на хирург и му я отрязаха, взеха биопсия за изследване. Всичко мина и замина.
Ако толкова те дразни и бучка и т.н на частно с радост ще ти я махнат. Интервенцята е с лазер нищо страшно.

# 2
  • Мнения: 3 157
 След 2 прегледа от дерматолог какво точно искаш да ти каже някой от форума,който не е лекар,не те е преглеждал и няма идея за какви пробождания говориш?Май много искаш да си болна от нещо и се чудиш какво да измислиш!
 Прави са хората като казват,е сегашното поколение е с много слаба психика,явно избива отвсякъде-намери си работа,занимавай се с нещо смислено и виж как прободданията ти ще изчезнат!

# 3
  • Мнения: 10 073
Известно време и аз бях със същите притеснения.
Отидох на преглед при кожен специалист в онкологичен диспансер.
Ако не ти дава мира тази мисъл, по-добре иди на такъв. Да се надяваме, че тогава ще се успокоиш.

# 4
  • Мнения: 12
Каквото и да предприемеш по въпроса първото, което трябва да направиш е да се успокоиш, както беше написано по-горе. Нервите и постоянния стрес не помагат. Аз също си мислих, че имам ново появила се бенка и то под нокътя на големия пръст на десния крак, но се оказа, че просто съм го наранила и затова е потъмнял. Толкова се бях притеснила, че и аз "усещах" някакви пробождания или нещо подобно на засегнатото място. Моят съвет е няколко дни да си поставиш за задача да не мислиш за бенката, дори и когато се сетиш случайно или усетиш тези пробождания бързо сменяй мисълта с друга. Може в началото да ти е трудно, но ако го направиш може и да се окаже, че  всичко това е коварна игра на ума и подсъзнанието ти. Желая ти успех, дано всичко е наред. Пиши, ако има някаква яснота по въпроса след време. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 12
След 2 прегледа от дерматолог какво точно искаш да ти каже някой от форума,който не е лекар,не те е преглеждал и няма идея за какви пробождания говориш?Май много искаш да си болна от нещо и се чудиш какво да измислиш!
 Прави са хората като казват,е сегашното поколение е с много слаба психика,явно избива отвсякъде-намери си работа,занимавай се с нещо смислено и виж как прободданията ти ще изчезнат!

Извинете, че коментирам вашето изказване, но смятам, че да се тревожиш за здравето си, дори и да изглежда малко нелеп начинът, по който го правиш не означава, че имаш слаба психика. Слабост и грешка е да си мислиш, че не може да ти случи нищо лошо, и че по презумпция си застрахован от здравословни проблеми. Хора сме, имаме емоции и слабости. Всеки изразява и изживява страховете си различно. Не трябва да се съдим за това.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Отиди при хирург-онколог.Ако наистина е за отстраняване ще я отстрани,предимството е,че ще даде материал за хистология,за да си съвсем спокойна

# 7
  • Мнения: 11 398
Проблема не е бенката и ти го знаеш  Wink
И аз съм хипохондрик та знам за какво говориш. Сега ще е бенката, после друго.
Я кажи с кого е станало нещо лошо с бенка, че си се панирала?

Видяла те е лекарка и значи нищо ти няма. Усещанията ти са нервна почва - всичко с бенките е наред. И не, неможе отвътре да работи рака, а отгоре да си е напълно здрава.

# 8
  • Мнения: X
След 2 прегледа от дерматолог какво точно искаш да ти каже някой от форума,който не е лекар,не те е преглеждал и няма идея за какви пробождания говориш?Май много искаш да си болна от нещо и се чудиш какво да измислиш!
 Прави са хората като казват,е сегашното поколение е с много слаба психика,явно избива отвсякъде-намери си работа,занимавай се с нещо смислено и виж как прободданията ти ще изчезнат!

Извинете, че коментирам вашето изказване, но смятам, че да се тревожиш за здравето си, дори и да изглежда малко нелеп начинът, по който го правиш не означава, че имаш слаба психика. Слабост и грешка е да си мислиш, че не може да ти случи нищо лошо, и че по презумпция си застрахован от здравословни проблеми. Хора сме, имаме емоции и слабости. Всеки изразява и изживява страховете си различно. Не трябва да се съдим за това.
А да се тревожиш за здравето си във форум е изключително разумно и здравословно.  Mr. Green
Има едни хора  - лекари им викат. Ако им нямаме доверие и след преглед и диагноза ревем в Мамата, кой е виновен?

# 9
  • София
  • Мнения: 8 131
Проблема не е бенката и ти го знаеш  Wink
И аз съм хипохондрик та знам за какво говориш. Сега ще е бенката, после друго.
Я кажи с кого е станало нещо лошо с бенка, че си се панирала?

Видяла те е лекарка и значи нищо ти няма. Усещанията ти са нервна почва - всичко с бенките е наред. И не, неможе отвътре да работи рака, а отгоре да си е напълно здрава.
newsm10
Тъкмо това исках да кажа. След като си изпаднала в такова състояние, след бенката ще намериш друго, което да мислиш.

# 10
  • Мнения: 103
Много ви благодаря.Неочаквах толко бързо и толко много отговори.Ох как да ви обясня много имам нужда от обич и спокойствие.Наистина психически не издържам вече,не че не съм в ред,но имам нужда от почивка.Мъжа ми го няма в чужбина е аз съм малда,сама с двете си дечица на село,нямам много контакти с хора,изнервена съм от децата и от липсата на мъжа ми.Замислям се че някой пут наистина все едно си търся болести,преди няколко месеца друго ме тревожеше,после друго,след това нещо за децата,сега с мене тук ме пробожда там ме боцка по лекъри звъня по форуми чета....не ми е лесно вярвайте ми не си го искам.Изпадам в страх и ужас и това ми разваля целия ден.сядам на стола да пуша една цигара и само се замислям сега ще ме боцне ли?Претърпях голям стрес наскоро ,стрес който сама си създадох,нищо лошо не ми се е случвало просто си внуших някой работи и от тогава запичнаха твзи проблеми.И най големия стрес ми беше че баща ми е починал от бенка преди години,това много ми повлия.Отклоних се извинявайте,но на мъжа ми неискам да казвам тези неща който ми се случват,а имам нужда да ги споделя.Значи както казах ходех два пъти на кожен като втория път казах на лекърката че аз все още си се притеснявам и че като чели усещама някакви пробождания по ребрата.Тя с усмивка ме погледна и каза че си въобразявам и че всичко е спокойно и че ако има съмнение ще ме прати на др изледвания.за малко се успокоих и пак почна стреса.Личната ми лекърка знае всичко и ми каза че е от нерви и затова ми изписа валидол.Леле боже не пожелавам на никого такова нещо дори на на най големия ми враг.Това нещо може да съсипе човек,ужасно е.много отдавна исках да ви пиша,но ме беше страх да чуя отговор .Не се сърдя на никой,каквото и да изказва за мен☺Искам здраве,здраве и на вас пожелавам същото.Ще препрочета пак мненията ви.

# 11
  • Мнения: 103
Проблема не е бенката и ти го знаеш  Wink
И аз съм хипохондрик та знам за какво говориш. Сега ще е бенката, после друго.
Я кажи с кого е станало нещо лошо с бенка, че си се панирала?

Видяла те е лекарка и значи нищо ти няма. Усещанията ти са нервна почва - всичко с бенките е наред. И не, неможе отвътре да работи рака, а отгоре да си е напълно здрава.
newsm10
Тъкмо това исках да кажа. След като си изпаднала в такова състояние, след бенката ще намериш друго, което да мислиш.

Леле боже разплака ме наистина нямам думи направо ме стрелна в сърцето.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох,милата,домъчня ми като прочетох.Стресът може да срине всеки,никой не знае от какво може да се отключи подобно състояние.Прочети темата за тревожно разстройство и паник атаки,не са страшни,не са признак на органично заболяване,но се чувстваш по-зле отколкото ако си наистина болен.Ако не отшумяват тези състояния не е срамно да потърсиш добър психиатър,но опитай първо с този Валидол,избирай си комедии ако обичаш да гледаш филми и при всяка тревожна мисъл си повтаряй-ще мине,още съвсем малко и пак ще съм си добре. Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 11 398
Добре си hit86  Hug

За да се чувстваш така бих предположила, че стреса ти идва в повече и са ти малко положителните емоции. Но то сама с децата няма време много човек за себе си.

Виж сега - рака от бенка не е наследствен. И да си предразположена така се прави - отиваш всяка година и лекар те преглежда с лупа Simple Smile Ако нещо и дори малко го усъмни ще ти каже и насочи за изследване. Сега си здрава. Така си повтаряй "В момента с мен всичко е наред!" Така няма вътрешното ти гласче дето вика  "Ами ако ...." има за какво да се заяде и поне в този миг ще млъкне.
От друга страна напоследък медицината използва много нови уреди за лечението на болните от кожен рак. Вече над 95 % от случаите на кожен рак се излекуват. Човек, който редовно ходи на профилактика и не чака да се влоши ако има проблем е напълно в безопасност. Та ти си напълно в безопасност.  Peace

Но как да си помогнеш на настроението и тревожността? С тоя валидол май няма да стане  Crazy Прочети листовката на Симпатил и виж дали би искала да го пробваш. Или пък мента-глог-валериана на капки.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 131
Дам...Доста си объркана, разстроена притеднена. Не е заради бенката. Проблемът е по-дълбок. От личен опит да ти кажа, че трябва първо сама да пожелаеш да си помогнеш и да излезеш от омагьосания кръг!
За да не дойде след бенката друго, после трето. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт