Бенка

  • 4 365
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 103
Ох,милата,домъчня ми като прочетох.Стресът може да срине всеки,никой не знае от какво може да се отключи подобно състояние.Прочети темата за тревожно разстройство и паник атаки,не са страшни,не са признак на органично заболяване,но се чувстваш по-зле отколкото ако си наистина болен.Ако не отшумяват тези състояния не е срамно да потърсиш добър психиатър,но опитай първо с този Валидол,избирай си комедии ако обичаш да гледаш филми и при всяка тревожна мисъл си повтаряй-ще мине,още съвсем малко и пак ще съм си добре. Hug Hug Hug
Да,да няма срамно дори и за психиатър,аз не се притеснявам да споделя моя проблем,но да е с точни хора разбира се....ами явно ми е много мъчно в душата и затова така се изразявам,но се опитвам по ведро да го карам.Чесно казано сещам се за времето в което бях ,,добре,,радвах се на цветята си,на зеленчуковата градинка,на кафето с приятелка,....но скпро пак ще е така☺☺☺

# 16
  • Мнения: 103
Добре си hit86  Hug

За да се чувстваш така бих предположила, че стреса ти идва в повече и са ти малко положителните емоции. Но то сама с децата няма време много човек за себе си.

Виж сега - рака от бенка не е наследствен. И да си предразположена така се прави - отиваш всяка година и лекар те преглежда с лупа Simple Smile Ако нещо и дори малко го усъмни ще ти каже и насочи за изследване. Сега си здрава. Така си повтаряй "В момента с мен всичко е наред!" Така няма вътрешното ти гласче дето вика  "Ами ако ...." има за какво да се заяде и поне в този миг ще млъкне.
От друга страна напоследък медицината използва много нови уреди за лечението на болните от кожен рак. Вече над 95 % от случаите на кожен рак се излекуват. Човек, който редовно ходи на профилактика и не чака да се влоши ако има проблем е напълно в безопасност. Та ти си напълно в безопасност.  Peace

Но как да си помогнеш на настроението и тревожността? С тоя валидол май няма да стане  Crazy Прочети листовката на Симпатил и виж дали би искала да го пробваш. Или пък мента-глог-валериана на капки.
Ще прочета за това лекарсто,ще се консултирам и с лекарката☺.Много ти благодаря за поткрепата....явно доста по рано трябваше да пиша тук.Тази вечер определено ми е по спокойно благодарение на вас,за това че споделих,изразихте мнение слава богу в хубава насока.....страх ме беше да прочета първото мнение,но после видях че нещата клонят към стрес и  нерви...поплаках си...олекна ми☺

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Много е хубаво да споделиш,да намериш хора,които да те подкрепят,дори и да са непознати във форум.Поплачи си,но си казвай,че пак ще ти е весело и пак ще се радваш на цветята и на градинката,на кафето с приятелка...
Аз например имам две онкологични операции и вече няма да имам деца,но толкова се радвам на детето си,реших,че няма да плача по несъществуващи варианти,а ще се радвам на това,което имам и всеки ден съм благодарна,че въпреки всичко имам едно момченце и то има нужда от мен.
Попитай лекарката за Симппатил,моята ми беше дала рекламна брошура,но моят психиатър е против такива лекарства,твърди,че не лекуват,а временно успокояват и аз му вярвам и си пия неговата схема.

# 18
  • Мнения: 1 518
Аз имам една бенка на лицето. Неотдавна на мястото й започнах да напипвам малко твърдо топче.
Ползвам често маски с глина,измиващи гелове, мицеларни води.
Само те са я раздразнили.
Но като разредих използването им и топчето бързо, до седмица спадна.
Да не дава Господ, но смятам,че не е толкова лесно бенка да се изроди в тумор/рак.

# 19
  • Мнения: 2
Моля помогнете

Общи условия

Активация на акаунт