Програмата за детегледачките - 2

  • 32 869
  • 374
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 181
Това ми напомня друго - най-новата приумица във връзка с програмата е, че медицинските, които се представят, се изпращат до определен медицински център в София, който да се произнесе дали даденото лице е  годно да извършва работата, за която кандидатства... голяма мистерия - получава се така, че първо един мед.център/ или личен лекар/ издава медицинско, след което то отива в още един мед.център, който само въз основа на документа трябва да се произнесе още веднъж годно ли е лицето  Thinking ами, след като лицето вече има издадено медицинско с ОК.. нужно ли е отново някой да гледа това ОК наистина ли е ОК, или не съвсем  Wink струва ми се, че постоянно се сключват някакви ненужни договори, и се утежняват излишно процедурите, с цел да се намери работа на някого.. каква би могла да бъде идеята и ползата на това нещо, не мога да се сетя..
Хрумна ми и друго - ако някой кандидат отиде точно в този мед.център, и си извади свидетелство от там - то после вероятно Агенцията за соц.подпомагане ще им го прати още веднъж за мнение  newsm78 
ПС. Възможно е аз да съм станала твърде мнителна, щото във връзка с работата ми съм се нагледала на разхищение на средства от страна на институциите.. и като чуя "няма пари" просто умирам от смях..  ooooh!
Edelia за първи път чувам за подобно нещо, моля те разкажи повече. По принцип медицинското се вади откъдето искаш и се прилага към документите. За какъв медицински център става въпрос? От вашето ДСП ли са го искали? Кажи за кое ДСП става въпрос  Praynig

# 361
  • Мнения: 4 181
А ще има ли някакъв лимит на парите за пенсионери или всички желаещи ще имат право? Т.е. ще се състезаваме ли или не? Откога ще започне подаването на документите /преди края на годината или след 01.01.2009/ и какви точно ще са те ? С две думи: какво се иска от мен като "работодател" и от бабата пенсионерка?
По ред на въпросите  Simple Smile
1. за цялата година се залагат определени бройки за програмата, но има възможност ако се изчерпат да се финансират още от министерството.
2.Подаването на документите мислех че ще започне от новата година, но се оказа, че след като гласуваха вече закона, като се направят необходимите промени на програмата може да започне и преди това. Ще ви информирам веднага след като разбера от кога ще могат да се подават документи.  Peace
3. Ти всъщност не си формално работодател, а Агенцията за социално подпомагане  Peace
Документите които ще се подават ще са същите, които са и в момента. Ако има нещо ново ще ви пиша  Peace

# 362
  • Мнения: 958
Понеже обещах да пиша, та да ви кажа. Пратих вчера баща ми в социалното, с удостоверение от работодателя, попълнено заявление и копие от акта за раждане. Казали са му, че още нямат ясното какво точно ще искат. И дали пенсионерите да ги третират като детеглачките от старата програма.
Та закона влизал в сила от 01.01.2009 и да идел поне другият месец, тогава вече трябвало да се знае.

# 363
  • Мнения: 285
Да следя Peace.

# 364
  • София
  • Мнения: 3 291
Аз подадох документите за програмата в края на септември в район Красно село.
Оказа се че все още няма пари .Служителката ми каза че най-вероятно ще има след Нова Година.
Нали уж вече нямало проблеми с финансирането?

Също ме усведомиха че медицинското от психодиспансера трябва да е с преглед от лекар (25 лв).

Та, трябва ли да чакам сега до Нова Година?

# 365
  • Мнения: 163
Понеже обещах да пиша, та да ви кажа. Пратих вчера баща ми в социалното, с удостоверение от работодателя, попълнено заявление и копие от акта за раждане. Казали са му, че още нямат ясното какво точно ще искат. И дали пенсионерите да ги третират като детеглачките от старата програма.
Та закона влизал в сила от 01.01.2009 и да идел поне другият месец, тогава вече трябвало да се знае.
  bouquet  bouquet мноого благодарим за инфото
и аз си мислех че оше е рано и едва ли ще са информирани още служителите,но знае ли човек............

# 366
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Имам питане по един казус на една приятелка:

Тя е с адресна регистрация в друг град, но живее и работи в София. Фирмата, за която работи е варненска и плаща осигуровки и данъци във Варна. От НОИ Варна и изплащат болничните и майчинството. Въпроса е следния - от къде трябва да си търси удостоверението, необходимо за участието в програмата - от НОИ София, НОИ Варна или НОИ по постоянен адрес?

# 367
# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 558
А ще има ли някакъв лимит на парите за пенсионери или всички желаещи ще имат право? Т.е. ще се състезаваме ли или не? Откога ще започне подаването на документите /преди края на годината или след 01.01.2009/ и какви точно ще са те ? С две думи: какво се иска от мен като "работодател" и от бабата пенсионерка?
По ред на въпросите  Simple Smile
1. за цялата година се залагат определени бройки за програмата, но има възможност ако се изчерпат да се финансират още от министерството.
2.Подаването на документите мислех че ще започне от новата година, но се оказа, че след като гласуваха вече закона, като се направят необходимите промени на програмата може да започне и преди това. Ще ви информирам веднага след като разбера от кога ще могат да се подават документи.  Peace
3. Ти всъщност не си формално работодател, а Агенцията за социално подпомагане  Peace
Документите които ще се подават ще са същите, които са и в момента. Ако има нещо ново ще ви пиша  Peace
А какви са те за момента,за да спеширам майка ми да си вади нещо ако е необходимо?

# 369
  • Мнения: 289
Това ми напомня друго - най-новата приумица във връзка с програмата е, че медицинските, които се представят, се изпращат до определен медицински център в София, който да се произнесе дали даденото лице е  годно да извършва работата, за която кандидатства... голяма мистерия - получава се така, че първо един мед.център/ или личен лекар/ издава медицинско, след което то отива в още един мед.център, който само въз основа на документа трябва да се произнесе още веднъж годно ли е лицето  Thinking ами, след като лицето вече има издадено медицинско с ОК.. нужно ли е отново някой да гледа това ОК наистина ли е ОК, или не съвсем  Wink струва ми се, че постоянно се сключват някакви ненужни договори, и се утежняват излишно процедурите, с цел да се намери работа на някого.. каква би могла да бъде идеята и ползата на това нещо, не мога да се сетя..
Хрумна ми и друго - ако някой кандидат отиде точно в този мед.център, и си извади свидетелство от там - то после вероятно Агенцията за соц.подпомагане ще им го прати още веднъж за мнение  newsm78 
ПС. Възможно е аз да съм станала твърде мнителна, щото във връзка с работата ми съм се нагледала на разхищение на средства от страна на институциите.. и като чуя "няма пари" просто умирам от смях..  ooooh!
Edelia за първи път чувам за подобно нещо, моля те разкажи повече. По принцип медицинското се вади откъдето искаш и се прилага към документите. За какъв медицински център става въпрос? От вашето ДСП ли са го искали? Кажи за кое ДСП става въпрос  Praynig

Всъщност, от нас не искат нищо повече - просто медицинското, което представихме, трябвало да бъде изпратено от ДСП до съответния МЦ в София, за още едно мнение. Служителката каза, че, тъй като процедурата е съвсем нова, няма представа колко време ще продължи тази "справка". Както казах, от нас не се иска нищо.. но, на този медицински център все някой му плаща  Wink та си мислех, ако постоянно изникват такива допълнителни и абсолютно ненужни дейности... няма как да стигат парите по програмите.. възмущавам си се просто   Crossing Arms

# 370
  • Мнения: 469
майчета имате ли представа до каква възраст трябва да са бабите? Аз нямам мама а свекърва ми я няма! Искам да попитам поже ли прабаба да се впише в това гледане?

# 371
  • Мнения: 469
Здравейте майчета! Искам да попитам за отглеждането на дете след изтичането на майчинството (т.е. след навършването на 2г) от баба и дядо пенсионери , задължително ли е да са пенсионери, може ли например моята сестра или друг безработен  близък, да го гледа? От много четене се обърках и за това реших директно да си задам въпроса! Благодаря!  Hug

# 372
  • Мнения: 36
Привет мами!
Да се похваля, че при нас нещата се уредиха много бързо и вече сме част от програмата.Първоначално имах проблем с удостоверенията, но срока за който се осъществи удобрението, като се има предвид, че подадохме документите /удостоверение от НОИ, удостоверение от Работодателя и бележката от психото/ в "Социално подпомагане" на 22.09.08 г. и вече всичко е ок и като сравнявам с други случаи си мисля, че по-скоро субективния фактор е пръчка в колелото... и то в големи градове, където има повече произволни тълкования на изискванията.А за бележката от психото, нашата беше най-обикновена, че жената няма отклонения.Успех на всички и благодаря за информацията и препоръките и от всички компетентни и отзивчиви мамчета!

# 373
  • Мнения: 17 987
Evterpa, кое се уреди, вие по коя програма сте- за безработни или за пенсионери, аз лично се интересувам от втората, ако е за нея дай повече подробности- какви документи подготвихте, къде ги подадохте, от сега ли е или от новата година

# 374

Общи условия

Активация на акаунт