"Зелена" (ЕКОЛОГИЧНА) тема-3

  • 75 046
  • 904
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 759
                       Някой ходи ли на 'Европа минава на зелено'? За мен беше невъзможно, а и късно разбрах...

# 346
  • Мнения: 762
а може ли да попитам менструалната чашка мека ли е, или е твърда? и една напълно достатъчна ли е? (когато я изпразваш само я миеш и си я слагаш пак, или трябва да се изварява?)
Ами мека е-мисля,че е направена от медицински силикон.По принцип съм чела,че е вечна (предполагам не се ползва от друга жена де),но на сайта пише,че при подходяща подръжка може д аиздържи няколко години.Не пише колко.Не е нужно да се дезинфекцира всеки път,защото кръвта се измива под течаща вода (аз не ползвам сапун) и не остава никаква следа.Препдолагам,че това е благодарение на самият силикон.Ползва се един,единствен брой,защото съвсем не е нужно да се сваля всеки път,когто ходите до тоалетната (ако тоалетната няма мивка,например),защото кръвта се събира в нея по-дълбоко и не може да влезе урина в нея по никакъв начин.На самото упътване пише,че може да се изсипва съдържанието и на 4-8 часа,което значи,че дори да стоиш цял ден с чашката няма да има проблем и вярвам в това,защото кръвта не се докосва по никакъв начин до теб и дори не се съсирва,нито започва д амирише,както се случва с превръзките,наприер.Просто си се събира и можеш да видиш точно колко кръв е изтекла от теб,защото има разграфяване в милимитри.Освен това,четох една майка,която беше писала,че е удобна и за лохии.Има и нещо друго-като се извади се получава един минивакуум,който изтегля кръвта и в следващите няколко минути тя не тече,което позволява да си я измиеш и сложиш съвсем спокойно без да притесняваш,че около теб ще нацапаш,но това си е мое наблюдение и то само от ползване веднъж.Най-удобно ми се струва,че можеш да се къпеш с нея,както и че можеш свободно да ходиш на басейн или море (предполагам де-не бих опитала),както и че мъжа ми няма да се радва на препълнен с мартенски цветове кош в тоалетната.
Има и други предимства,ама стига съм брала срам. Wink
Единствено цената ме спира, иначе бих си я поръчала веднага. Много благодаря за споделената информация  Hug.
Скъпа е,наистина,но според мен си изплаща парите,защото поне на мен ми спестява скъпи превръзки,както и много отвратителни усещания.Като се замислиш си е един пакет памперси (или два-нямам представа),а и идва 8ми март. Wink

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 01:19 от dimitriana

# 347
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Страхотна тема  bouquet  bouquet Отивам да ви чета с интерес Peace

# 348
  • Мнения: 2 641
и аз искам да попитам нещо...виждам че има много мами еко привърженички. може ли да покажете жилищата си? искам да видя как може да се направят екологични, не само на думи , а и на практика? детската стая, играчките ви, кухнята, съдовете, прозорците, подовете и всичко за което пишете в темата. също така с какво лично вие почиствате. видях много линкове и сайтове на първа страница, но всичко това приложили ли сте в вашите домове ?

# 349
  • Мнения: 1 266
Anaise, нашият дом засега не е супер екологичен, макар че разделям всяко боклуче (ама системата за разделяне на отпадъци в БГ е много lame - живяла съм мноооого години в Германия и там са професори по рециклиране направо: http://www.makingthishome.com/2009/02/08/recycling-in-germany-pr … ally-takes-a-phd/)

Но за играчките е лесно: моля всички да не подарят пластмаса, а дърво и плат, аз самата не купувам пластмаса. Плюшки много са ни подарявали. Гледам да използвам стъкло в кухнята, колкото мога. Примерно, детето има стъклени шишета, не купувам пластмасови съдове за храна, нямаме микровълнова. Подове чистя с вода само, никога не съм слагала препарат. Чинии мия с един препарат на Amway, който е скъп, но е концентрат и стига за дълго. Бебешкото пране пера с екологичен прах, мисля и за нашето да мина на такъв, но е скъпооооооо... Бебешката козметика е на Веледа и Икаров маслата, а аз самата почти не ползвам козметика и сигурно ще се преориентирам към разни неща, дето сама мога да си ги забърквам (още не съм). Ползваме пелени за многократна употреба.

Прозорците са ПеВеЦе, тук сме под наем, но ще се местим. Много ми се иска да си направим хубава дървена дограма, но е почти двойно по-скъпо - в този ред на мисли, някой някакви идеи има ли???

Абе, много сме далече още от истински еко-дом, но и с малки стъпки е добре да се върви напред.

# 350
  • Мнения: 3 376
dimitriana  bowuu

Вече наистина се убедих,че си заслужава и ще е следващата ми придобивка Peace

За уреда за покълване питах една наша съфорумка- JeniB,каза,че го има същия и останах с впечатление,че е доволна/щом го ползва явно Grinning/.Поръчах си го,като пристигне ще напиша и аз отзиви Peace

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 16:40 от EASpirit

# 351
  • Мнения: 1 849
Anaise, моят дом също не е еко, но се опитвам да го доближа. В стаите е паркет, без лак, решила съм да го мина с масло Озмо. В коридора и кухнята ще слагам корк клик система. Диваните са дърво и дамаска, отдолу с пружини, от старите, само дамаската смених. Гардероба и библиотеката са дървени, леглата - също. Килима е чипровски.
За съжаление спалнята е от ПДЧ, още от майка, но си е удобна и вече вредните елементи от нея отдавна са излетяли. Гледам да използвам естествени материи за дамаски и постелки, пердетата са кенар. Съдовете са порцеланови или керамика. Е, имам микровълнова, ама се стремя да не я ползвам много. 
Исках да ви питам каква вода давате на децата? Слагате ли филтър или изворна? Аз си пия от чешмата, на детето преварявах до едно време, водопровода го сменихме във входа преди 2 месеца.

# 352
  • Мнения: 1 266
М–Ник, моля те, дай линкове или нещо за тази корк-клик система? Би трябвало да става и за пода на стаите, нали?

Аз днес купих филтърна кана за вода и водата е страхотна. Иначе от чешмата директно има вкус на ръждясал тръбопровод. Ако може да се вярва на производителя, във филтъра има активен въглен и смола - нищо, което да ме притеснява. Като му дойде време за смяна, ще го разпарчетосам да видя Simple Smile

# 353
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
От близо година си пазарувам храните  и козметиката в Био-магазина на площад "Журналист" Peace Много съм доволна, и сега гледам,че са пуснали и дрехи - от еко памук,за големи ,има и детски. От там си купувам и препаратите за чистене, и памперси съм си взимала за малкият,въобще интересни неща имат.  Peace

А  за тази менструална чашка ми стана интересно Grinning Ама нещо много голяма ми иглежда бе хора Rolling Eyes

# 354
  • Мнения: 2 759
...В коридора и кухнята ще слагам корк клик система. ... Исках да ви питам каква вода давате на децата?...
                     Корковите настилки и аз ги наглеждам редовно, но не се бях сетила да ги драсна тук (освен ако не съм)... За водата... чух, че до Боянското ханче има чешма със сребърна вода и все се каня да отида да поналея да я пробваме...
                     За корка може да погледнете тук и тук. Аксесоари от корк. Мисля, че има фирми с такава дейност във всички по-големи градове. Излизат много резултати в Гугъл.

# 355
  • Мнения: 1 153
Здравейте, за тези коркови настилки да ви питам - дали има нещо като корково килимче, което да използвам за игра на бебето - трябва да измисля нещо, а тези космати синтетични неща не са ми много симпатични.

# 356
  • Мнения: 762
Коркът как го чистите?

А  за тази менструална чашка ми стана интересно Grinning Ама нещо много голяма ми иглежда бе хора Rolling Eyes
Размерите са 2:А е големият,а Б-малкият.Аз ползвам Б,защото не съм раждала нормално.Има си начин на поставяне (сгъва се) и не затруднява дори мен,която никога не съм си слагала тампон безболезнено.Когато се разтвори-не усещам нищо,но и не пропуска.Мисля,че трикът е в самият материал,от който са изработени.

EASpirit,чакам отзиви,защото и без това кухнята ми е пред ремонт и сега точно не ми трябва,та за това се ослушвам само.А ти откъде ще го купиш?Аз мисля да си го поръчам и да отида в магазина,които е даден да видя и какви семена имат.

# 357
  • Мнения: 5 173
Микровълновата с какво вреди?
От скоро имаме, но избягвам да я ползвам, ползваме я изкл рядко, подушвам, че не е мн полезна, ама с какво?

# 358
  • Мнения: 232
Anaise , хъм,
видях много линкове и сайтове на първа страница, но всичко това приложили ли сте в вашите домове ?

еее, чак всичко?!, да оставим  малко и за доусъвършенстване, а?

Сега сериозно, ами играчки за съжаление имам подарени пластмасови, но когато купувам аз ли близките ми се стремим дървени, в момента пък съм на вълна да й шия разни нещица, но пусто много ме изнервя това занимание, ама ще устискам. Памперси не ползвам, на многократни пелени сме. За къщата- еми мия с Frosh,  от години ползвам Amway( котката го е споменала)- страхотен препарат,дрешките на малката пера с безфосфатен и без ензими, ( сега съм се зарибила да почна да ползвам прословутите сапунени ядки). На пролет ще си правим компостьор на двора. Иначе вече от няколко години отглеждаме зеленчуци на двора, плодове също( имам машина за сушене и ги суша и за зимата), месото също е домашно( мъжът ми се занимава- отглежда си зайци, пъдпъдъци, ама си ги консумира сам  Simple Smile ), лятото предимно си купуваме домашно мляко и си квасим, от миналата година пък попаднахме на страхотна мандра наблизо( има-няма 100 км) и на няколко месеца си взимаме сирене от там, хляб не купуваме- взимаме си брашно и имаме машина за хляб. Найлонови пликчета напоследък гледам да не взимам толкова много, че.... ooooh!, имам една платнена торба за бирички  Drunk.

 Не е малко, но не и много. Тъй като в същото време ползвам сушилня, миялна, изхвърлям батерии, куп други боклуци, карам кола и пр.
Въпросът е че се стараем.

# 359
  • Мнения: 3 271
Въпросът е че се стараем.

Ето това е най-важното!

Общи условия

Активация на акаунт