"Зелена" (ЕКОЛОГИЧНА) тема-3

  • 74 917
  • 904
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 385
Ескарина  как переше майка ти т.е. с каква пералня
Горещо се интересувам дали домашния сапун поврежда автоматичните перални
И ако ги поврежда,  какви повреди може да причини

Имам домашен сапун които ползвам само за ръчно пране

Като дете имахме обикновена пералня и перяхме само с такъв. Дрехите се изпираха безупречно.
А аромата който помня беше на чисто

Присъединявам се  thumbsup, още повече че баба ми добавя някаква есенция, която прави аромата на домашния сапун още по-приятен Flutter и ако мога да земеня праха за пране, без да "утрепя" пералнята, ще е чудесно.
Аз имам някакви бегли спомени че при изпирането, т.е при досега с водата сапуна се разделя на съставките, от които е забъркан, т.е мазнина и сода каустик. За содата не съм много сигурна дали е в същия вид като изходната съставка, но мисля че мазнината, която се отделя е тази , която затлачва пералнята.

# 256
  • Мнения: 4 555
Значи явно аз имам някакъв проблем с миризмите, защото на мен всичко, изпрано със сапун, ми мирише лошо. Дори да е с най-хубавия и ароматен сапун, после дрехите не мога да ги доближа.

Нашата пералня беше от обикновените, неавтоматична. Пак има някакви маркучи, по които се източва водата, но не знам дали може да се направи аналогия. На баба ми пък пералнята сигурно вече е на 40 години, не се е разваляла и винаги е прала само с домашен сапун. Но и тя не е автоматична, така че не мога да ви посъветвам да си ползвате домашния сапун в автоматични перални.

# 257
  • Мнения: 902
Има ли на Бг пазар списание, което е на екологична тематика?!  Rolling Eyes

# 258
  • Мнения: 2 759
                       Аз пък намерих много стар домашен сапун, смлях го с машинка за орехи и сега ми пере отлично.
Не ти ли миришат лошо дрехите после?...
                       Не, миришат си на чистичко. Но пък винаги при правенето на самия сапун може да си добавиш различни ароматизатори и да ти стане чуден. Не вярвам да поврежда по какъвто и да било начин домашния сапун, но ще пиша пак след година-две  Mr. Green. В момента го пробвам на две перални паралелно. По-скоро се чудя за кестените дали са ок за пералня, но така или иначе още не съм ги смляла и може просто да си смесвам с домашния сапун.
                      smurfette, има такива списания, но аз лично не ги следя и ще излъжа за заглавията.
                      В момента ме притеснява някакво вагинално течение, вследствие на двумесечен грип и ми се иска да опитам лечение с мед и спиртен разтвор на пчелен клей. Ако някой може да ми разясни как точно се правят нещата ще съм много благодарна. Търся и инфо в нета, ама...

# 259
  • Мнения: 2 759
                       Също така ме интересуват корковите подови покрития - 'за' и 'против' най-вече. И стенни коркови облицовки също.

# 260
  • Мнения: 385
                      В момента ме притеснява някакво вагинално течение, вследствие на двумесечен грип и ми се иска да опитам лечение с мед и спиртен разтвор на пчелен клей. Ако някой може да ми разясни как точно се правят нещата ще съм много благодарна. Търся и инфо в нета, ама...
За клея и меда не съм наясно, но знам за лечение с етерично масло от чаено дърво. Не съм го пробвала, но има отзиви в тази тема

# 261
  • Мнения: 2 759
                          Супермного благодаря   bouquet! Макар към конкретната рецепта да съм с големи резерви, тъй като и аз употребявам масло от чаено дърво за разни неща, но доколкото знам не се препоръчва директната му употреба върху кожата  Rolling Eyes. Обаче пък намерих това при бебетата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=285064.0.

# 262
  • Мнения: 623
                       Не, миришат си на чистичко. Но пък винаги при правенето на самия сапун може да си добавиш различни ароматизатори и да ти стане чуден. Не вярвам да поврежда по какъвто и да било начин домашния сапун, но ще пиша пак след година-две  Mr. Green. В момента го пробвам на две перални паралелно. По-скоро се чудя за кестените дали са ок за пералня, но така или иначе още не съм ги смляла и може просто да си смесвам с домашния сапун.

Ангел чакаме да ни информираш за пералнята
Не е нужно да е чак след две години, може и след няколко месеца
Ти от колко време ползваш домашния сапун в автоматичната пералня, а и тези кестени какво за тях..........


Иначе, като се прави домашния сапун има разни ароматизирани масла и води които стават да поправят аромата. Може да бъде добавен и омекотител, които сам по себе си е ароматизиран

# 263
  • Мнения: 1 849
Аз пера със Махима Сензитив на Сано за детето и нас. Иначе преди имаше един готов настърган сапун в пликчета, турски, тип домашен - сензитив. Скоро не съм виждала.
Екосписания: http://www.preszona.com/rubbg.php?r=221&sr=223
Ето и разни екоинициативи http://ekologia.start.bg/
За вагинални проблеми се прави тампон, намазан с чист мед и се стои с него през нощта, но може би зависи от проблема все пак.  Thinking

# 264
  • Мнения: 7

 но доколкото знам не се препоръчва директната му употреба върху кожата  Rolling Eyes.

А за какво се препоръчва? Ти как до ползваш?

# 265
  • Мнения: 1 153
Здравейте, да се намеся и аз с един отнесен въпрос. Мисля скоро да покажа на малкия Боби чудото на пода и да го оставям да си играе там. Вкъщи сме с паркет, но въпреки това ми се струва, че ще му бъде студено директно на паркета и ми се иска да ми постеля нещо. И въпросът ми е какво да е това "нещо" - не искам да е килим, защото събира много прах, няма да е и ПВЦ пъзел по разбираеми причини, няма как да е и одеало, защото ще се пързаля. Какво ще ми препоръчате?

# 266
  • Мнения: 4 555
secret girl, аз постилах обикновено памучно одеало. Имах няколко еднакви и и ги сменях. Макар че моето дете на 6 месеца все още искаше само да лежи по гръб в шезлонгчето и не допускаше дори леко да и повдигна облегалката. Така че това с одеалото беше на по-късна възраст, когато лазеше вече.

За тампона с мед, аз съм го правила. На мен ми помогна да спра кървене от раничка на маточната шийка в началото на бременността. Някъде из форума прочетох този метод и го направих, много помага и срещу течения. Няколко вечери последователно се спи с тампон, натопен в мед.

# 267
  • Мнения: 2 759
...За вагинални проблеми се прави тампон, намазан с чист мед и се стои с него през нощта, но може би зависи от проблема все пак.  Thinking
                         А някакви идеи колко пъти? Няма как да разбера дали проблемът ми е решен, ако не спра за 4-5 дни. За маслото т чаено дърво ще пиша по-късно като намеря хартиеното му упътване. А, и още нещо: как така тампони? Четох някъде, че се слага в марля - но как да закрепя мед в марля? И изобщо за какво ми е марлята?

# 268
  • Мнения: 4 555
Аз слагах тампона да стои натопен в мед през деня, а през нощта си го слагах. Мисля, че 3 или 4 нощи го правех и ми беше достатъчно.

# 269
  • Мнения: 2 759
Аз слагах тампона да стои натопен в мед през деня, а през нощта си го слагах. Мисля, че 3 или 4 нощи го правех и ми беше достатъчно.
                       Много благодаря  Hug, ще опитам по този начин  Peace. Отделно, мога ли да слагам мед върху отворена рана? В смисъл мога (много щипе), но има ли някакъв положителен ефект от цялата работа  newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт