Мами виенчанки сънуват мелби и торти - 20

  • 23 890
  • 285
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 153
Нямам време, ама да допълня за срещите
Обикновено много хора искаме срещи и като се стигне до организиране повечето се покриваме и накрая нищо. Миналата седмица говорихме за вторник Братислава и поради малко желаещи се отказахме и разбрахме за Оберлаа с идеята да се съберем повече. Отложихме го за сряда за да има повече време желаещите да си направят план. Пак бяхме обичайните присъстващи.
Сега Патенце предложи сряда, аз трябваше да излизам и затова не писах, а и звъннах и като се разбрахме побързах да го напиша, за да го имат впредвид желаещите.
Много рядко отиваме всички точно и винаги стоим доста време, така че ако някой ще дойде по-късно може само да каже да имаме впредвид да не се преместим без да знае
И на мен Щадтпарк не ми е много удобен, но пък желанието ми за среща е голямо, така че до утре  Hug

# 121
  • Мнения: 3
И ние идваме утре на срещата.Куфарите Ще стягаме вечерта.

# 122
  • Мнения: 413
 вие какво се хванахте за тия срещи  Wink   Joy Joy Joy
аз от няколко седмици се опитвам да дойда, ...ама те са все в сряда, а това е единственния ден в който не мога  и затова ще си чакааакккааам още докато я организирате някога  през друг ден от седмицата.
   за Братислава, не съм писала, че ще идвам,  Naughty До там само с колата, а не с пролетките в автобуса и бебчо   #Shocked

Joy - Малцинство сме, като "игла в купа сено."   search

# 123
Здравейте отново,
не съм ви чела още от последния месец и първо да се обадя, че съм тук и ставам все по-голяма и да се оплача.Кисела съм като кисела краставица,имах най-скапаната отпуска,която човек може да си представи,изнервена съм, плаче ми се, не мога да мисля и да се концентрирам, а пък съм на работа. Много ми беше гадно в София,майка ми ме посрещна със здравословен проблем и в момента е тук-страдаща все още и аз и сестра ми покрай нея.Няма да изпадам в подробности за болести, че мрънкането по цял ден и притесненията достатъчно зле ми се отразиха на нервната система..освен това установих, че един от най-близките ми приятели е просто поредния използвач и явно изобщо не му пука за мен..и така откарах цялата отпуска без да се видя с никой -тъжно ми беше и само около болната мама..уф,сега тук сестра ми пое щафетата,което обаче не ме направи по-спокойна и щастлива..от другата седмица вече не мога да летя със самолет, а майка ми се прибира самичка в бг и не знам как да не се побъркам от притеснения,а най-гадното е, че се притеснявам да не навредя на бебето с моите притеснения..изобщо супер!!
Да не говорим,че София ми се видя отвратителна…май носталгията ще ми стане чуждо чувство..то това е добрата новина де.
Ох толкова ми се иска да си върна равновеситео,спокойствието и усмивката,а хормоните ми и те се бунтуват!!!
Помощ! някой да ми каже нещо хубаво

# 124
  • Vienna
  • Мнения: 266
Петя, спокойно, сьжалявам zа отпуската ти, но в София е отврат винаги, не ходи с бебето после. аz си спомням как неможе6 коли4ката да си бута6 и я носи6 барабар с бебе. ве4но сме с поврь6тане и раzтройство, и винаги лепваме вируси. Стой си тук. Майка ти неможе ли да поостане дано се оправи жената, желая й zдраве и кьсмет. Ела на сре6та утре да те раzсеем, може6 да вzеме6 и майка ти. горе главата, мисли си zа бебето и как 6те си го гу6ка6....... ако zнае6 Макси какви целувки ми дава и как каzва би4ам мами......направо сьм луда по него и сьм по4ти zабравила какьв киселяк с колики бе6е и как 3 месеца не сьм спала и как не е zаспивал zа пове4е от 2 4аса...... гледай списания, иzбирай не6та zа бебето и споко. Вси4ко 6те се подреди.  Hug Успех.

# 125
  • Мнения: 314
записвам се и аз за срещата утре.въпреки че имам един куп неща за вършене,защото в четвъртък летим за малко до бг,но ще дойдем,за да си поиграе павел малко с децата,а и аз да се видя с тези,които са успели да дойдат.така че до утре. Hug

# 126
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!
Хайде да ви сервирам кафето преди да хукнете по парковете!  Coffee
Ние от сега си казваме, че няма да идваме!

Петя, опитай се да мислиш в позитивна посока, почивай си повече и върши нещата, които обичаш!
Пожелавам на майка ти от сърце скоро да се оправи и сегашните и проблеми да останат само спомен!

Лек ден на всички!

# 127
  • Мнения: 957
Добро утро! Вчера пак бях на косъм да хвана първото превозно средство към Виена. Книга мога да напиша вече!
Петя, споко, има и по-зле от теб. Ние например  Mr. Green Пази си нервите, че ще ти трябват.

Кажете ми, ако не се ползва редовно един климатик, разваля ли се? Чудя се дали да не си сложа тук един, но ще го ползвам от дъжд на вятър...

# 128
  • Мнения: 135
3равейте, момичета.
Искаме да се оженим пре3 ноември във Виена,но не3наем в кое 3аведение да направим пра3ника Thinking Искаме да не е несто голямо и помпо3но а по човешко..Не скромно но по арабийско така ..Канили сме не повече от 30 човека. Примерно неголямо 3аведение където готвят добре или пък някоя 3ала готина и да си поръчаме храната на катерингфирма newsm78 не3нам нямам много идеи...А и следния важен въпрос=А3 съм българка и май трябвало да вадя някакъв документ от там където съм регистрирана в БГ,че не съм била женена и т.н.3наете ли какви документи трябва да се вадят?Мъжа ми е австриец..
Много ви благодаря предварително и ви желая хубави и слънчеви дни  bouquet animal037 beer nature016 nature016
И3винявам се ако не съм попаднала в темата,която трябва Embarassed но не мога да намеря къде да пиша

# 129
  • Мнения: 957
Защо мъжът ти не провери в щандесамта какви документи точно се изискват. Аз не бих се доверила на форум за такова нещо.

# 130
Ехо Simple Smile днес ми е първи ден от доста време, в който ми е добре. Първо, мерси, че ми обърнахте внимание като мрънкам Simple Smile и второ, видях бебока днес и ми стана толкова хубаво. Смуче палче, расте си сладко и се фръцка в корема ми като една истинска госпожица:)хахах още ми е смешно.
Паднаха ми защитните сили от нерви и трябваше нещо много хубаво да видя (то било в корема ми), за да се освестя и да спра да си вкарвам лазери сама в главата. Всичко ще се оправи!!
Патенце, мерси за поканата,не бях прочела, че има среща. Наистина много ще се радвам да се запозная с всички вас, но до края на септември съм плътно на работа през седмицата и ако направите среща някое WE ще дойда задължително, ако не, от октомври съм
свободна по всяко време и пак ще се видим. Тъкмо и  Wombat-а ще е избягала от милата родина. Жени мерси за пожеланието, надявам се да се закрепи докато е тук и да я изпратя спокойна и усмихната.

# 131
  • Мнения: 6
То не може да се каже 4е е утро ,ама аз като сам вампирясала.Е девоики аз ве4е сам на кафе.Петя завиждам ти благородно,4е се 4увства6 по добре.Кога и аз 6те се по4увствам така.Парвите три месеца си бяха съпроводени от прило6аване и гадене, после доиде непрестанния глад.Кажете ми моля ,нормално ли е да сам ка4ила 15кг. след като с преди6ните ми бременности с толко сам се сдобивала за 9 месетца smile3511
Съжалявам, 4е пропуснахме в4ера6ната вазмаожност да се запознаем, но ние съ6то бяхме на контрола при 4и4о Док.Показахме бебето на Емануела, а тя ре6и 4е мама е много болна. В съ6тото време малко бебе явно недоволства6е 4е го притесняват и неспря да рита и да се обра6та.Смяхме се доста, за6тото 4и4о Док каза 4е слон4ето или слонитцата 6те си пази пола в таина до деветия месец.Здраве да е.Пак 6те има изненади.
Мами незнам как е с ва6ите татковци, но на6ият помага6е при раждането на Емата и е твърдо ре6ен да не пропуска и този купон.
За сега 6те ви пожелая лек ден, а ако имам възможност после пак 6те попи6ем.  bouquet

# 132
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро и от мен!  Coffee

Да ви се похваля, вчера съвсем случайно се запознах с Меликат и малката Кати! Много се радвам, беше много приятна изненада! И двете са много сладки и лъчезарни, а Кати какви очи има...уау, страхотни! Добре, че  съвсем ненадейно ми хрумна  да сменя маршрута по който да се приберем, та да  се получи тази неочаквана среща! Явно съдбата пожела това да се случи!
Меликат и Кати   bouquet!

Габи, за мен са множко тези 15 кг., ама аз все пак не съм специалист. Какво каза чичо Доктор по въпроса? И при мен пола на бебчето бе загадка до последно, но повярвай ми, така имам чувството, че радоста от срещата с малкото човече е още по-голяма, поне за мен бе така! Момента на изненадата, подсилва още повече емоцията!  Да е живо и здраво, това е най-важно, което ти пожелавам от сърце!

Петя, желая и на теб, жива и здрава и прекрасна малка госпожица! Радвам се, че си в по-добро настроение и се надявам и ние да сме допринесли за това!

Сюзън, къде си? Вчера гледах за някакви спукани тръби във вашия район, да не сте пострадали и вие?

Рени, кога ще се появиш мила? Нали вече си без баба?

Уомбатче, предполагам, че не би трябвало да има проблем с климатика, ако не се ползва постоянно. Тези които се ползват например само за охлаждане, работят реално горе долу само три месеца в годината.  Защо не питаш в магазина където смяташ да го купиш, може да попаднеш на някой компетентен продавач.

Вчера имаше ли среща? Аз се извинявам още веднъж, че не дойдохме, ама бяхме при нашия детски лекар, а сега това ми отнема малко повече време с пътя от 23-ти до 10-ти бецирк.  Преди ми беше на 2 мин. от в къщи и можех по пантофи да отида, но сега не е така. Засега, обаче не мисля да го сменям.

Ставам, че пак имам задачи!
Лек ден на всички!

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 09:50 от Jeni 1

# 133
  • Vienna
  • Мнения: 266
Добро утро, ве4е сьм zакусила на спокойствие, 2 пала4инки Embarassed, и си пия кафето. 6у6она спи....., но това 4е в4ера бяхме до 5 в парка и не спа ми иzлеzна преz носа..... zа финала в ка6ти иzяде един 6амар и седя накаzан 5мин, стената на пла4а се zдоби с о6те zасьхнали лиги и сополи.  Crazy след това бе6е раzбира се мн, мн хрисим и си легна в 8.30.  В4ера сре6тата бе6е мн приятна, и най сетне се zапоzнах с Sarah. На сре6тата присьстваха аz, Дяна с Габи, Дяна с Вивиан, Ани, Зори,Сара,Сусу, Долсинея,Рени. Моми4ета благодаря ви zа присьствието и приятния следобят, с удоволствие и следва6тия пьт 6те дойдем.
В4ера гледах по Фокус Геzундхайт, не сьм сигурна дали само теzи който имаме примиере го хва6таме или е сбободен, едно предаване zа един който е Babyflüsster. англи4анин, който се свьрzва менталмно с бебета и малки деца, които му каzват какви са им проблемите и zа6то са ло6и, и правят родителите си ненормални. даваха 2 слу4ая, една алайнерzиерин с моми4е на 2год, която иска6е да го даде zа осиновяване, буде6е се по 17пьти на но6т #Crazy, денем не спи, и непрекьснато иzпада в истерии, детето се оправи zа 2 седмици, след като мьжьт предаде на майката какво му е на ду6ата на това детенzе. майката купува6е моркови, zа6тото той й каzа,4е детето иска фре6 плодове и zелен4уzи, а тя  я е хранила само с zамраzени и джьнкифуд. и тя пита как 6те и го даде тоя космат морков, неzнае6е 4е морковите се белат #Crazy, не бе6е виждала пресен лук newsm78, 6окирах се, а zа др. семейство сьм потресена, с 3 деца на 9, на 3, на по4ти 2, кь6тата бе6е мрьсна, навякьде лежаха не6та  #Crazy немога да повярвам,4е някой може така да живее,той й обяснява,4е трябва да 4исти всеки ден инь4е 6те zатьнат о6те пове4е, а тя била уморена newsm78. Аz си поzволявам само 1 ден в седмицата да не 4истя и пребирам, а сьм с 1 дете. каква мьрсотия и нераzбория дадоха, все едно е паднала бомба.....ужасия. утре 6те го дават пак от 20.15
Кажете каква храна ядьт децата в детските градини, там zготвена , кетеринг или zамраzена?

# 134
  • Vienna
  • Мнения: 266
Ех Жени, пак ме иzпревари, докато си поправях гре6ките на писанието  Embarassed
Ани, мерси zаснимките супер са  Hug Габи е като киноzвеzда Sunglasses, ка4и някой и тука ако има6 време, ти си стра6на, винаги то4на бе, браво, аz мога само да се  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт