Ларедутска машина за хляб !!!

  • 29 113
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз забравих да напиша, че се пробвах с панетоне-то, но не стана особено добре. Малко втиклено, но все пак го изядохме. Спазих всичко, не знам защо не се получи. Rolling Eyes

# 301
  • Мнения: 157
chockolina, да не би яйцата да са били студени(имам предвид директно от хладилника). Втаса ли добре или не си го наблюдавала? При мен се получава много пухкаво и меко панетоне.

Някой да е пробвал някоя нова рецепта -кексче или нещо друго сладичко?

# 302
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, студени бяха яйцата. Възможно ли е да е от това? Shocked

# 303
  • Мнения: 157
Да, има вероятност да е от това.Знам,че не се слагат студени яйца.

# 304
  • Мнения: 161
И на мен панетоне-то ми излиза някак тухлесто и тежко, тамън щях да питам какво става тестото преди да се пече...колко е "течно" в смисъл на топче ли седи или се разлива, защото моето определено се разстила по контейнера ,а и  при толкова захар би трябвало да е тежко тестото за бухване. А с яйцата и аз ползвам студени.

# 305
  • Мнения: 1 111
Момичета, Сън беше пуснала превод на книжката за хлебопекарната и там пише "Всички продукти, които ще бъдат използвани, трябва да бъдат със стайна температура.
Крайният резултат зависи изключително откачеството и свежестта на продуктите.
За приготвянето на хляб, курабийки и пирожки се изисква само първокачествено брашно.
Точната дозировка на брашното също има голямо значение за крайният резултат. Затова ви съветваме да теглите брашното със кухненска везна преди употреба.
Вие можете да ползвате, както свежа, така и суха мая, но в никакъв случай “химическа” мая.
Щателно съблюдавайте дозировката и последователността на добавяне на съставките според рецептата.
Внимавайте маята да не е в непосредствен контакт със солта.
За да не се нарушава процеса на втасване на тестото, се препоръчва да се смесят всички съставки първоначално в контейнера и после капака да не се отваря по време на работа на уреда.
Изпечения от вас хляб ще притежава по-плътна среда в сравнение с този приготвен в хлебопекарна.

Последователност на добавяне на продуктите
Препоръчва се съставките да се добавят в следния порядък:
Най-напред течните продукти, а после твърдите.
Маята се прибавя най-накрая : тя не трябва да влиза в съприкосновение със захар, мляко, вода или сол.
След като налеете течните продукти, ви препоръчваме да изпълните следните операции:
Добавете част от брашното.
Добавете всички твърди продукти с изключение на маята.
Изсипете останалата  част от брашното, така че то напълно да покрие всички твърди продукти.
Най-накрая добвете маята.

# 306
  • Мнения: 1 270
Valeria,фокачата е италианска питка.Рецептата която имам е за голяма машинка,затова правя на око.Продуктите са: картофи или картофено пюре, *аз слагам 3-4 с.л пюре на маги*,2 мерителни чаши брашно,150мл.вода,мая,захар,сол,олио.
Картофеното пюре разтварям във водата,добавям към 2-3 с.л олио и след това всичко по ред в машината.Програмата е за бъркане и месене.След като е готово тестото оформям питка и оставам да почине към 30м. *може и без*,правя дупчици с пръст по питката и поръсвам с морска сол. В рецептата пише,че се намазва обилно с олио,но аз не го правя.Пече се 20-30м.на 220градуса.
Довечера ще ви пусна оригиналта рецепта Peace


по тази рецепта направих първата си фокача
Стана много вкусна, но аз я направих с прясно мляко/между другото не знам какво обърках, но доливах мляко/. Правих я на програмата за тестото. Следващият път ще сложа повече картофено пюре  chef
В момента правя кекс, обаче така като гледам ....

# 307
  • Мнения: 35
Здравейте Кулинарни фурии   chef bouquet chef
В тази тема, освен да се облизваш....
Искам да попитам, че нещо не ми стана ясно, бихте ли дали линк на машината, за която става въпрос. Пускам референтния номер на търсачка в ларедут, но излиза нещо, на което няма снимка и струва 49 Е  newsm78
Аз съм се насочила към следната  http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=6709915& … ue&ksource=-1  , има ли  някой такава и какви са отзивите ви за нея ?
Другото, което ме притеснява, е гаранционния сервиз - случвало ли се е на някой да рекламира и въобще как е цялата процедура- то дано не се налага де, но все пак  Cry 

# 308
  • Мнения: 1 111
Elat за машината най добре питай в темата за Ларедут.
А другата за която питаш, е скъпа,малка и нямаш гар.сервиз.
Наскоро гледах някъде хлебопекарна Аляска за около 100лв.,мисля,че и Северин са в този ценови диапазон.

# 309
  • Мнения: 35
Калисто, Благодаря ти   bouquet
Питах в Ларедутската тема, но никой не ми отговори  Cry
Значи ясно, май наистина е по-добре да се поогледам в страната за нещо в този ценови диапазон Rolling Eyes

# 310
  • Мнения: 234
 ooooh! Завърнах се и аз, но вече по-нарядко ше се меси, че лошо става иначе.
Да кажа, че пробвах фокачата е страхотна е   bouquet
 Другия път мисля да сложа повече пюре и малко маслинки  Mr. Green да видиме какво ше стане.
Сега пробвам и панетонето, че за Великден няма кой да меси козунаци, пък това е добър заместник, но да видиме какво ше се получи, дано да стане  Praynig

# 311
  • Варна
  • Мнения: 11 340
anninca, защо не пробваш козунака? Има го по-напред в темата, при мен всеки път става страхотен. А с панетонето два пъти се пробвах - и двата пъти не стана... Rolling Eyes

# 312
  • Мнения: 234
Е току що разрязах панетонето и мъжа ми го тества. Малко повече се е изпекло отвън, но той каза, че на вкус е страхотно  newsm68 Много съм горда. Утре ще си хапна с кафенцето на закуска и пак ще докладвам. Май ще ми се размине месенето на козунаци  Mr. Green

# 313
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Е-е-е, само на мен ли не ми се получава! Tired

Пиши точно какво сложи и как го направи, че много обичам панетоне.

# 314
  • Мнения: 234
Е-е-е, само на мен ли не ми се получава! Tired

Пиши точно какво сложи и как го направи, че много обичам панетоне.
Ами сложих нещата от рецептата, но маслото ми беше на око, малко по малко от половината на 125 и затова сложих малко течна сметана. Другото си е така. Яйцата ги сложих в топла вода, да не са ледени и млякото го затоплих - в него сложих и маята. Сложих си четири шепички стафиди и около 5 - 6 нарязани кайсии още в началото.
На първа програма, но другия път по рано ще го изключа.

Много се бях притеснила, че не ми беше съвсем на топка, направо си се беше разтлало, но си бухна и се изпече добре. Айде ако трябва ше черпя и ше показвам   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт