Американски колеж-първа тема

  • 218 691
  • 1 273
  •   1
Отговори
# 270
  • България
  • Мнения: 2 164
 Да се похваля - моята девойка е приета! Grinning

# 271
  • Мнения: 7 263
Здравейте на всички, честито на всички дечица приети в АК и много успехи от тук нататък.
Бих искала да помоля за малко разяснение, къде може да се прочете някакъв регламент за класирането?
И какво означават %-тите на участвалите.
Ако примерно имаш 60 или 70 % това какво означава, че си изпреварил толкова % от участващите или че толкова са те изпреварили теб?
Предварително благодаря   bouquet

# 272
  • Мнения: 46
И аз да се похваля, приети сме Simple Smile.

# 273
  • Мнения: 4 877
Поздравления за приетите дечица в АК! И честито! Това е великолепно училище!

Предните 2 дни в нашата тема "Клуб "Родители-частно образование" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373299.255 (вижте и предните страници) се разрази доста интересна дискусия относно новата финансова политика на АК и таксите. Бихте ли ни дали някаква насока коя теза е вярна и всъщност как ще се определят новите стипендии? Само по доход на родителите или ще се вземе предвид и представянето на детето? Основното ни притеснение беше понятието "доход" в българските условия, което поражда доста изкривена картинка. Но имаше интересни мнения. Ще се радвам да ни ориентирате кое точно е вярното. Благодаря!  Hug

# 274
Мами, моля Ви споделете къде се готвиха децата Ви. Ние сме догодина и вече се замисляме за по-сериозна подготовка. Предложения за подготовка много, цени безумни, но доколко са ефективни не се разбира преди да се явиш на изпита.
Всички курсове ли са през уикенда, няма ли нещо през седмицата?

# 275
  • Мнения: 46
Марти ходеше на частни уроци, не сме ходили в школи. Доволни сме от подготовката. Той каза, че изпита е бил лесен, явно е очаквал да бъде по-трудно.

# 276
Дайте моля Ви имена и кординати ако не Ви затруднява.

# 277
  • България
  • Мнения: 2 164
 Светли не се е готвила за АК. Ходи на уроци по математика при един учител, който се разболя през февруари  Sad, а по БЕЛ в една школа, но това си е подготовка за кандидатстване след 7кл. Когато реши да пробва в АК (в началото на февруари  Shocked !!!) успях да намеря от познати някакви тестове от преди 10г, основно за информация. Явно тя е от процента деца, влезли без специална подготовка.

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 19:44 от SofiaV

# 278
  • София
  • Мнения: 5 566
Изтривам.

Мислех, че мнението ми може да помогне и затова го написах. От следващите мнения разбирам, че се е получило едва ли не "вместо да изпишеш вежди, да избодеш очи".  ooooh!

Бъдете здрави и по възможност по-положителни хора.

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 11:19 от .♥.Прасковката.♥.

# 279
  • Мнения: 7 263
Прасковка - още веднъж честито на Дани  Peace и много успехи му желая от тук нататък. Намерих линк към сайта на Лого -3, би ли препоръчала и преподавател там?
Дани индивидуално ли се готвеше в Лого-3 или и там беше в група?

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 17:30 от Lennyh

# 280
Не искам да противореча на никой, но няма вярна формула за приема в АК!
Всички или поне много от преподавателите готвещи за АК казват, че всички техни ученици са успяли да влязат, но това не е вярно, а е само реклама (същото ми го казаха, а с очите си бях свидетел на друго и продължават да ми го твърдят, при условие, че имаме всички имена и телефони на дечицата от групата и това е много далеч от истината). Просто искайте да ви покажат списък с приетите и техните резултати. Също учителите правят вътрешни състезания и класации по време на подготовката и ако тези класации съвпадат с класацията на изпита, може би този учител е допринесъл за успеха на учениците. Бих казала: "... имаше деца, които влязоха, въпреки подготовката ...". Знам, че ви звучи абсурдно, но е точно така.
Похарчихме много средства, положихме големи усилия, имахме всички данни при старта, а също и на финала на подготовката, но усилията се оказаха вложени в грешната посока.
Съжалявам искренно за негативното си мнение!
Пожелавам успех на всички!

(участник съм във форума, но това исках да го наприша анонимно, надявам се да ме разберете)

# 281
Не искам да противореча на никой, но няма вярна формула за приема в АК!
Всички или поне много от преподавателите готвещи за АК казват, че всички техни ученици са успяли да влязат, но това не е вярно, а е само реклама (същото ми го казаха, а с очите си бях свидетел на друго и продължават да ми го твърдят, при условие, че имаме всички имена и телефони на дечицата от групата и това е много далеч от истината). Просто искайте да ви покажат списък с приетите и техните резултати. Също учителите правят вътрешни състезания и класации по време на подготовката и ако тези класации съвпадат с класацията на изпита, може би този учител е допринесъл за успеха на учениците. Бих казала: "... имаше деца, които влязоха, въпреки подготовката ...". Знам, че ви звучи абсурдно, но е точно така.
Похарчихме много средства, положихме големи усилия, имахме всички данни при старта, а също и на финала на подготовката, но усилията се оказаха вложени в грешната посока.
Съжалявам искренно за негативното си мнение!
Пожелавам успех на всички!

(участник съм във форума, но това исках да го наприша анонимно, надявам се да ме разберете)
Прави ми впечатление,  че много се дискутира подготовката, конкретното училище, конкретните преподаватели, но никой не подлага на никакво съмнение качествата на децата. Децата НЕ СА еднакви и с еднакви възможности. Някои заучават по-бързо от други, някои са по-склонни към логическо мислене от други, някои могат, а други не могат да мислят под стрес, някои имат мотивация, а други не. Обучението е много важно, но и какви са децата не е маловажно.  Ако децата бяха еднакви всичко щеше да зависи от "тренировките", но на практика ми се струва, че подготовката за кандидатстване спонякога се превръща в демонстрация на родителски амбиции.

# 282
Същото исках да кажа и аз г-жа някой си

Зависи си от детето и ако някой ви посрещне с обещанията, че всичките му ученици влизат в АК -НЕВЯРВАЙТЕ! Това е реклама. И после почват да навъртат часове за пари и родителите се оказват в "капан".

# 283
  • Мнения: 264
somebody88, Съжелявам, че не са ви приели, но както се казва "всяко зло - за добро" . Просто явно това не е било училището за вашето дете  Wink, но има много други възможности и то ще си намери своята реализация .
Когато по-рано споделих, че няма нужда от кой знае каква подготовка за АК - забелязах , 4е никой не ме взе насериозно. От самия колеж казват, че не е необходима специална подготовка за изпита, но не знам защо повечето родители не вярват , че наистина е така и в желанието си се хващат за всичко , което им предлагат от разните му там школи. Разбираемо е когато видиш че "нещо му куца на детето" , да се опиташ с уроци да компенсираш. Както и ако не е писало есе - някой да му обясни основните изисквания и да напише няколко есета за тренировка. Обаче основното е , че ако не ти идва отвътре - ако ще и 100 да напишеш - няма гаранция, че ще се представиш добре. Все едно някой да каже "аз ще тренирам за изпита на Менса" - да , можеш да видиш няколко примерни теста , за да си информиран за какво става въпрос, за да знаеш какво общовзето да очакваш....но другото си зависи само от твоите качества. (Веднага искам да уточня, че изпита за АК и за Менса са много различни, но и при 2та се търсят някакви качества )
От моя скромен опит мога да кажа, че като му дойде времето за малкото ми дете (ако разбира се има желание) би се явило на изпит за АК без подготовка - пък каквото стане  Wink

# 284
  • София
  • Мнения: 13 153
Зависи си от детето и ако някой ви посрещне с обещанията, че всичките му ученици влизат в АК -НЕВЯРВАЙТЕ! Това е реклама. И после почват да навъртат часове за пари и родителите се оказват в "капан".

Абсолютно вярно! Когато записахме дъщеря ми на такъв курс, тя успя да извлече максимална полза от него. Първо ги учеха да правят есе и второ бяха непрекъснати тренировки в решаването на тестове, подобни на тези които са на изпита. Резултатът и беше много добър. Първото класирало се момиче също беше от нейния курс. Но това не означава, че всички посещавали курса ги приеха. Смятам, че когато детето има потенциал и най-вече логическо мислене, в която и фирма/вече утвърдена/ да го запишете ще има полза. Но ако няма - не си мислете, че и в най-добрата школа ще успеят да го научат да мисли!

Последна редакция: чт, 23 апр 2009, 16:06 от tania tda67

Общи условия

Активация на акаунт