Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 47

  • 40 389
  • 293
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 492
ВАНЧЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, да знаеш само от кога те чакам Joy искам да те питам как направи клавиатурата и монитора на твоят лаптоп newsm12

# 181
  • София
  • Мнения: 2 113
Ванче, добре завърнала се! Дано си си прекарала весело и да си се заредила с много сили и фантазия:) Днес мислех да ти оставя едно посрещащо "Добре дошла!", но...се забавих и ти писа първа:)))) Пиши как са замразените торти.

Пепи, на мен цветово нищо не ми се стори нередно при първия поглед, толкова силно ми направиха впечатление розите, не знам дали от цветовете или наистина този път са по-тънки листенцата отвсякога...Разкошни са!

silrai, може тортата като кутия за подарък с хубава панделка и цветя отстрани!

# 182
  • Мнения: 1 173
Ванче добре си се завърнала - наточи зъби за на Пепи розите а  Mr. Green
Пепи аз като пресиропирах не потече , но пък за сметка на това тортата (3тия етаж) си полегна на една страна  ooooh!. Розите са както винаги перфектни - сребърни , златни нали са казали хората "клиента винаги има право"  Grinning
 Аз така и не разбрах как точно я правиш тази мастика - при мен се стричва след около час два Sad. А толкова ми се иска да и открия тайната , че да мога да смесвам с ММФ и да не ми кондензира. А тази мадама Раечка в Кухарка казва че само с тази мастика покрива  newsm78
Марулка  не се коси каквито са станали такива фигурките -здраве да е, пак ще се хареса тортата. Нали се учим  Hug
Тандури тортата е станала страхотна- Дора може би наистина ако се беше доверила на себе си ( а не на инструкции) щеше да стане съвършена като Бъз. Между другото , на мен Дора ми се вижда трудна за правене , а и всички играчки Дора са толкова далеч от филмчето( грозновати ми изглеждат). Най-важното естествено е че на малката сладурана и е харесала ( изядоха ли фигурките  , или бяха от гъм пейст).
 Аз ще се отчитам през септември с торти ( засега само ще ви гледам и критикувам  Mr. Green), събират ми се и на мен доста рожденици - Дида ( за нея 2 торти), майка ми  , 3ма приятели .
 

# 183
  • Мнения: 1 271
Момичета благодаря за предложенията, на Пепи, специално!
За момента се оформи в съзнанието ми един модел, утре ще го реализирам и ще го покажа.

Ванче, душо моя, добре си се завърнала, айди пускай се в боя   bouquet

Марулче, чакам да видя тортата   bouquet

# 184
  • Мнения: 1 965
Благодаря на всички за посрещането!!!!!  bouquet
Откъде да почна - незнам!!!! newsm78
Първо, да отговоря на СВЕТЛАНЕ.
Капака на лап-топа е платка, намазана с разбито масло. Покривах я на две части. Първо отвън по стандартния начин. Оставих го да съхне около 2 часа. След това лепнах "монитора". Нищо сложно. Преди да покрия обаче, набучих трите шиша. Слагаш платката на равно, притискаш я леко с разперена длан да на бяга, и в това хоризонтално положение леко и набиваш шишчетата. С дланта, усещаш идеално как се движи клечката и я контролираш да не излезе. Моите даже излязоха отгоре. Капака става тежък, и след това увисва. Но го сложих в последния момент преди поднасянето и нямаше проблем.
Клавиатурата - 2 платки с кремче между тях като нормална тортичка. Отгоре шпакловка с масло и ДЕБЕЛИЧКО покритие Варна. Клавишите са оформени с ученическа линийка, дръжка на лъжичка, дръжката на любимия ми скалпел, клечка за зъби и.... нокти......  hahahaПросто си притискаш оттук-оттам. Първо оформяш редовете и след това бутончетата. Рисувах ги с четка и боичка. За да не съхне, докато оформям бутоните, предварително намазах с олио за да не се цепи когато притискаш. Нещо ДА ТИ Е ясно??? Че, все още малко буксувам с мисленето.....
Димитрина, благодаря  и на теб. Супер си починах, доколкото може да се почива с още 14 такива луди като мене....... Мъжете ме скъсаха от подигравки, че вместо да гледам мъжки дупета, аз се заглеждах по строителната техника. Имаше я в изобилие.....Тоест, оглеждах и обмислях багер-фадрома, който ще сътворявам около 5-6-7 Септември. Сложничко се очертава, но общо-взето почти съм го измислила кое от какво ще бъде.....
Сега малко да докладвам, за да видите че не съм бездействала. Ходих във Варна в понеделник. Открих фирмата ИЛЧОВСКИ 94. Благодарности на Облачето, която ме ориентира много точно.
Първо: Сайта който имаме е актуализиран и точен.
Второ: Много внимавайте, ако пазарувате оттам. Половината от нещата са с изтекли срокове на годност. Поради тази причина, не си купих боички. Малките разфасовки  които има в сайта са по 3 лв за 100 мл. и срока им е изтекъл в началото на годината. Имаше цветове изтекли миналото лято. Като попитах девойката дали има друга доставка, само дето не припадна от учудване че нещата им са стари. Същото важеше и за боите от 250 мл. Имаше тук-там цветове, които бяха в срок, но до след 2-3-4 месеца. Единствените бои които бяха с добър срок до 2009 и 2010 са от 500 мл. /450+50 бонус/. Струваха 15 лв. Не си взех, защото исках червено, жълто и черно. Нямаше нито един от тези цветове. Имаше МАЛИНОВО червено /цикламово/, но Сребърен облак ме посъветва да търся ЯГОДОВО червено, защото било по-реално червено. Имаше кафяво, оранжево, синьо, зелено. Черно имаше само от средните, но  доста старо и не посмях. Толкова за боите.
Някой скоро питаше за МЪФИНИ. Пакети по 1000 бройки. На размери 1,2,3,4, и по-големи. Цени от 14 лв нагоре за пакет. Приблизително около лев и нещо расте цената спрямо номера за пакет от 1000 бройки.
ПОДЛОЖКИ ЗА ТОРТИ - От Ф15 нагоре 5-6 размера. Пакети по 100 бройки. Цени 5-6-7 лв. според размера. Доста долнопробни изглеждаха. Като за пица. Бял картон, грубо изрязан. Нямаше кутии, нямаше квадратни подложки.
Украси - Захарни - каквито ви роди главата. Подобни на тези от КАУФЛАНД. На бройки, на пакети, както си пожелаете. В сравнение със сладкарниците, цените са смешни. На фона на това, колко ни излиза на нас, цените са високи.
Нещо интересно имаше - буркани от половин кг. за 4.50 лв със дребните украсички, познати ни също от КАУФЛАНД. Перлички - 10тина цвята, но изглаждат малко като стъклени, а не като метални. Не са лоши. Сърчица, стружки, мънички топченца колкото маково семе, едни много интересни като цветно фиде... Пръчици, точици, запетайки.... каквото се сетите. Така и не си избрах.
Взех си нещо, което може би ще заинтригува някои от вас. ВАФЛЕНИ КОРИ И ПАК. Размер 30х30 - 15 броя в пакет - цена 3.10 лв. Взела съм визитка, защото в моя чест спря тока,  и мацката не можа да ми даде адреси на фирми, пазаруващи и зареждащи за София.

За накрая оставих най-важното. Поне за мен. КУВЕРТЮРА. Цените са точно тези които виждате.  Взех от белия и натуралния. Странното е че натуралния изоооооооообщо не горчи, което ме разочарова малко, но за тия пари.... толкова. Белия.... не е лошо.... но аз не съм любител на този вкус и не мога да бъде мерило в случая. В момента в който пробвам тесто, ще докладвам. Може би още утре.
Склада е пълна мизерия откъм хигиена. Шоколада ми го връчиха развит и потънал в прахоляк. Върнах ги за нов разбира се. Стои складиран на рафтовете над главите им. Украсите са на открито. Видях разни "неща" от мишлета и плъхчета зад шишетата. Проверявайте стриктно всички етикети. Иначе мацките са безкрайно любезни и внимателни. Усмихнати и отзивчиви.
РАПОРТ ДАДЕН!!!
Silrai -  За теб винаги: И то двойно! На, ЗаповЕдай:
.
Ако някой не е разбрал, тортите са две. За мъж, и да жена.

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
raya_usa, Раечка покрива с ММФ винаги, а фигурките са и от желатиновата мастика. Трика е пудрата да е 2 пъти пресята, да не се сипва накуп, а начасти (поема по-малко). Всъщност аз си правя кладенче в една купа о озсипвам топлата смес от желатина, глицерина и глюкозата  Simple Smile
silrai, очаквам с нетърпение тортата.
van444eto, перфектни изпълнения. Твоите съобщения определено липсваха....  Не знам що е багер-фадрома, но ти пускам линкче със стъпка по стъпка как се прави багер. Може да ти свътши работа Wink

БАГЕРА

# 186
  • Мнения: 492
ВАНЧЕ мноооого ти благодаря  bouquet а смяташ ли че монитора може да стане със стереопор newsm78
за тортите ти нямам думи, перфектни до последният детайл smile3501

# 187
  • Мнения: 1 965
Много ти благодаря Пепи .Точно това е  машината.  Отпред е с това чудо с което се рие, а отзад е другото чудо с което се рови..... Joy Ама, че го обясних. Багера копае, а фадромата изрива изкопаното като снегорините. А пък поръчката е да има и двете. Точно като твоя модел.
svetlane - Със всичко може да стане, стига да предупредиш рожденника навреме, че не се яде.... hahaha. Само да ти кажа, че самата платка всъщност не тежи толкова. Тежи покритието. А върху стериопора, как ще го залепиш?!?!?! newsm78. .... незнам......

# 188
  • Мнения: 1 271
Лелееее, лееее Ванче, ти ми скри шапката.Поклон!Браво!Направо очите ми останаха в тоя шах, и в двата де!  Hug Много са хубави!
Я сподели сега кончетата как ги прави, че нещо ми се опъват като моделаж?

светлане, върху стериопор покритието залепва с малко вода.Ако му сложеш масло ще се пързаля.

Пепи, мила, тортата утре, защото видях късно, че нямам подложка за нея, та утре на пазар и тогава-торта.  Joy

# 189
  • София
  • Мнения: 2 113
Ванче, много са хубави тези твои фигурки за шах, още преди тортите като ги показа ми се прииска и аз да направя такива, но засега не съм си набелязала повод...ще си потърся:)))

# 190
  • Мнения: 1 965
silrai - Ама, ти май направо си спиш напоследък. Няколко пъти ти пиша тука...... специално към тебе насочвам разни писаници и драсканици...... обяснявам си аз че това е за silrai, а онова е СПЕЦИАААААААААлно за silrai...... ама кой ли да ме разбере..... Naughty.
Айде ако обичаш, сега като едно послушно дете, се разходи из старите ми снимчици и постове си намери лекциите за сполучливите  и несполучливите опити за отливки...... #2gunfire Ето ти и жокер за начало: КОНЧЕhahahaШегувам се!!!! Виж тия снимки и напред  и ако има нещо неясно, утре ще ти го разкажа. Сега вече наистина давам заето и е време да се запътя към леглото.....

# 191
  • Мнения: 1 271
Ванче, аз понеже много обичам да си поспивам и за това така проспивам важни постове !
Много благодаря пак за насоката-ще се пробвам аз.  Naughty

# 192
  • Мнения: 492
Ванче ще пробвам на малко парче както е обяснила silrai, ако не греша някой беше писал че е използвал стереопор Thinking
Silrai   bouquet за съвета, намери ли щампите

# 193
  • София
  • Мнения: 2 671
Малко шопинг ъпдейт и от мен:

Laskova, златно, сребърно и перлено има на Кадемлия, 5 лв. кутийката. /те вече доставят, доколкото разбрах, ако не пиши да ти пратя/

Van444eto, ягодово червено, течно има на Женския пазар в магазинчето. Имаше още зелено и оранжево. Развасофката е малко шишенце /май 30 мл/ за 1.60 лв. на Ремко
Аз взех оранжево и съм доволна общо взето. А що яд брах днес, опитвайки се да оцветя 1/2 кг. бързосъхнеща маса в червеноto Christmas red Wilton  smile3511 и пак розово остана  #Cussing out май ще купя и от ягодовото, белким нещо се пооправи... или първо да опитам с добавяне на кафяво  newsm78

Бяла кувертюра на копчета също имаше на Кадемлия - 1 кг. за 6.5 лв. Имаше и други цветове - оранжеви, лилави, розови и т.н. копчета за 8.5 лв.

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 03:53 от Rumya

# 194
  • Мнения: 7 091
Рая, изядоха ги! Simple Smile От фондан бяха, обаче най-безпощадно ги дадох на 10-те хлапета да ги опустошат Simple Smile Къде ядоха, къде пада по земята, не мога да ти кажа, само знам, че къщата ми е още на бойно поле  Laughing Голям зор беше за Суайпър ( лисицата)! Не могат да се разберат хлапетата Simple Smile
Дора само седи, ама тя бая нещо и аз не им я дадох, че много захар. Другите като ги направиха на парчета и беше ОК Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт