МAРТенчетата прекрасни викат с гласчета ясни !

  • 10 043
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Благодарим за заглавието на cosmopolitan






 27.01.2008







09.02.2008



12.02.2008



15.02.2008




16.02.2008



17.02.2008


18.02.2008



19.02.2008



20.02.2008



21.02.2008



23.02.2008



25.02.2008



26.02.2008



27.02.2008



28.02.2008




29.02.2008







01.03.2008



02.03.2008



04.03.2008



05.03.2008




06.03.2008



07.03.2008



08.03.2008



09.03.2008




10.03.2008



11.03.2008



12.03.2008



13.03.2008




14.03.2008



15.03.2008



16.03.2008



17.03.2008




18.03.2008



19.03.2008



20.03.2008



21.03.2008



22.03.2008



23.03.2008



24.03.2008



25.03.2008



26.03.2008



27.03.2008



28.03.2008



29.03.2008




30.03.2008



31.03.2008





03.04.2008



04.04.2008





Имаме и две ангелчета

Nefertity - мама на ангелче
slancice - мама на ангелче
Александър - на мама ира79 ( 02.Март 2008г. - 01.Юни 2008г. )

Почивайте в мир малки ангелчета 

Flowers Rose Flowers Rose




Нашите снимки
потребител: mart2008
парола:2008


Тук качвайте снимки за колажа
ЦЪК



Нашата поща
потребителско име: martenki2008
парола:mart2008



За промени в първи пост
потребителско име: martenki
парола: 2008



ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ И ВРЪЗКИ


За кърменето

Подготовка на гърдите за кърмене
БИБЛИОТЕКА - Всичко за кърменето
Кърмене
12 пози за кърмене-ново!
Хранителен режим на кърмачката-ново!
Какво трябва да знаем за кърменето-ново!
Указание за съхранение на кърма
Начини за съхранение на кърма

За бебето

Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба-от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Никне ни първото зъбче
Референтни стойности при кръвните изследвания при децата

За захранването

Готово ли е бебето за захранване ?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
в менюто на малкото дете

Наръчник за хранене според възрастта на Вашето бебе и малко дете
За глутена
Въвеждане на твърдите храни
Препоръчителен режим на хранене през първия месец на кърмачето
Първите храни на бебето
Асортимент и състав на пюрета
Асортимент и състав на кашите

Разни
Декларация, която се подава до работодателя заедно с третия болничен лист
Молба-декларация, въз основа на която сеизплаща обезщетение за дните от 135-я до 315-я
Молба декларация за получаване на еднократка помощ при раждане на дете
Молба декларация за получаване на месечни помощи за дете до завъ … 0 годишна възраст
Детски песнички,приказки,анимации,филми,игри!
Електронен бебешки дневник- ново!








Феи вестителки

Били- 0885 98 55 43
Diana-0878 92 55 27 , 0895 00 02 42
*Марги-0898 77 94 09
ralli_and-0897 99 07 27




Заглавия за нови теми

Мартенче шавливо, не бъди ревливо! - Къдричка
Щастливи са мартенските мами, имат вече бебета голями - Tincheto_78
Мартенското ни дете сладко папка своето краче! - cosmopolitan




 

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 22:33 от martenki

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
добро утро!
Да ни е пълна с хубави новини темата!

Честита 7-ма месечинка на Лилиан-на мама Tincheto_78!
Честита 6-та месечинка на Дарина-на мама terre,Габриела-на мама аз,Елизабет-на мама Льо Пингвин!
Честита 5-та месечинка на Виктор на мама Chili ,Любина-на мама jul !


Благодаря ви за успокоителните думи.Снощи,малко след като писах,преместих бебо в неговото креватче и се събуди.Папка,игра си ,наака се и по-късно заспа,а днес ни вдигна в 7. Mr. Green

Iva-1977 ,не и давай няколко дни и после пак пробвай.А може и по-натам и без това спанака има много оксалова киселина и се препоръчва по-късно уж.
Chili ,честито зъбче и за вас!
Mrs. Lovett ,весело изкарване в Триград!
lorisita ,Марги* ,весели почивки и на вас-да се върнете щастливи и отпочинали,заредени с много енергия! Hug

# 2
  • Мнения: 318
Привет и от нас Simple Smile Честоти месечинки и зъбчета на всички с повод!

Аз сега сериозно се притесних за размерите на наш Иван. Като прочетох тези на Тичето, които са по-големи от нас с цял месец и малко.....Ние днес бяхме на консултация и "малкия човек" тежи 8500  и е висок 68 см. На всичкото отгоре от днес следобедното ядене го заменяме с плодоео пюре.... ooooh! Той на обяд изяжда по 200 мл зеленчуково, сега и това .....не ми се иска да гледам дебело бебе, лекаря каза категотично - никакви диети.....Ще кача в албума малко снимки да видите Иван - дебелан Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 123
стига бе Поли,как ще се притесняваш за това.Всяко дете е различно.
 Жори в началото на 5-ти месец беше 8100 ,сега на 6м. има 9 кг. със сигурност-още не сме ходили на преглед.А изобщо не е дебел.

# 4
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Ангелче,   bouquet за хубавата темичка, и аз се шашкам Ева като спи повече от половин час, защото е нетипично за нея, радвам се че Жорката е добре.

Честито на всички месечинки, Тинчето, ама много голямо станало най-голямото ни момиче бе, кога мина това време Thinking

Тара, честито ви зъбче, заради него ли беше температурата или вирусче не разбрах.

Марги, наистина си избрала най-доброто място за почивка със семейството. Албена по мое мнение е единствения ни що годе европейски курорт, съжалявам само, че не мога да си позволя все още да почивам там. Приятно изкарване и много да слушкате.

Чили, много ме кефиш да знаеш.

Сега почвам да се оплаквам: малката се е превърнала в голяма глезла, направо актриса от Балшой театър, само да я оставя сама за минута и почва едно пищене, реване, чудесия. Взема ли я и се нахилва до ушите.Освен това е минала на диета, не иска да изява дори 130 мл., не знам какво да я правя вече, сигурно и грам не сме качили от предния месец. Още има да се оплаквам - не ще да се обръща, не пружинира с крачета, абе притеснява ме с други думи, поне взе да си хваща краката, ама не си цели устата още.

 Ира79, много ми стана мъчно, нека твоето ангелче да те закриля от небето и ти пожелавам скоро да имаш нов повод за радост.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 123
wiwi,не се притеснявай-нищо и няма на Ева.Жори е цял месец по-голям,а също не иска да се обърне.Извърта се ,колкото да си вземе нещо и пак се врътва по гриб,но така хубаво да си се обърне по корем,не се е случвало.
На моя приятелка детето първо седна само,после се обърна и първо проходи,а после взе да пълзи. Mr. Green
 Ние след час ще се борим с тиквичката,дано като сложа и малко АМ по да се яде.

# 6
  • Мнения: 83
Хайде и аз в новата тема.Зори  bouquetмерси!
А как така месо от 6-я месец newsm78а  на кухнята след 7,5 месеца Shocked
обърках се съвсем,да не ви казвам че съм дала 1/6 жълтък само два пъти и то за две седмици Embarassed

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Записвам се в новата тема,сега ще ви дочета. Hug

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Честита ни нова темичка,за което и аз благодаря на Ангелчето!Нека да е пълна с добри новинки!
Весело изкарване на всички,отпътуващи за морето!Дано да си изкарате невероятно и бебетата да са много спокойни.
Честита 7-ма месечинка на Лилиан!Нека бъде жива,здрава,да радва мама и тате с много нови открития с всеки изминал ден все повече и повече!
Честита 6-та месечинка на Дарина-на мама terre,Габриела-на мама аз,Елизабет-на мама Льо Пингвин!
Честита 5-та месечинка на Виктор на мама Chili ,Любина-на мама jul !
За глутена сте говорили в предишната тема-аз го въведох с прасковената каша преди половин и повече месец.А от 3-4 дни вече давам попарка с 1 бисквитка и малко обезсолено козе сирене на Мария.Яде я,но е голяма мацаница.След нея всичко е за пране,а аз-за къпане.
На нас педи ни каза,че още не е време за жълтък.Не знам по какви схеми работят педиатрите,но всичко е много объркващо.Май ще си караме както си знаем.
Аз месо давам пилешко,но от навършени 6 месеца.
Тара,и от мен честито ви зъбче,дано да е бяло и здравичко,както и всички останали!
Ангелче,успех с тиквичката!При нас не се приема много,дано при вас да е друго положението.

# 9
  • Мнения: 308
   Да се запиша и аз в новата темичка. Зори, благодаря. Космополитен, и на теб за хубавото заглавие.     bouquet

   Благодаря на всички за милите пожелания. Лили не пълзи, но за сметка на това, така хубаво се върти, че си достига всяка желана играчка, дори да е на 2метра от нея. Постилам й на зематя един олекотен юрган, а тя винаги е или на килима или вече е стигнала и до паркета.

   Днес хапна от попарата около 15лъжички. Отваряше си устата, което би трябвало да означава, че й е харесало. Но после спря. Направих й половин пюре с бисквити Плазмон и си го изяде.

   За жълтъка - все ми се струва, че ни е рано. Ще изчакам още.

   Поли, не се коси за килограмите. Лили се роди мъничка, а и предишните два месеца не е качвала много. Което доказва, че всяко дете е индивидуално от където и да го погледнеш.

   Зори, късмет с тиквичката. Аз по принцип разреждам винаги пюретата, които са доста гъсти. Иначе им се залепва за небцето и е много неприятно. Другото, което правя е да давам даден зеленчук в комбинация с нещо, което й харесва, за да може хем да яде от него, хем да не я отвращавам от храната.

   

# 10
  • Мнения: 473
Добър ден !
Зори, благодаря ти за темичката   bouquet
След вчерашното фиаско и аз най-накрая да се запиша. Лудницата беше пълна  Crazy
Благодаря на всички за пожеланията за детенце то ми. Много сте мили  Heart Eyes А ние с татко и такъв автогол си вкарахме с подаръка  ooooh! купихме и синтезатор (до преди малко и ние с Косьо се вихрехме като пианисти) , но не чак толкова голям ... е заема си холната маса на широчина. И снощи до 24.00 близо ни е свирила  Tired добре че Коки ако заспи на шум, после не се буди. Сигурно до няколко дни щи намразя "За Елиза"


На моя приятелка детето първо седна само,после се обърна и първо проходи,а после взе да пълзи. Mr. Green


Така е и Хриси, започна да се изправя на 11 месеца, проходи на годинка и седмица и започна да пълзи на годинка и половина. Като бебе тя незнаеше как се пълзи  Mr. Green

# 11
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Тиквичката аз сама си я приготвям и става доста течна, затова я давам в съчетание с картоф и морков/то ние само това ядем де/ и въобще не протестира.
В предната тема бяхте разисквали стерилизирането на пюрета, та да споделя опит - не съм варила в бурканчета, че хич не си нямам вяра, обаче пробвах номера с готово пюре във формички за лед, много е тарикатско. За сега само тиквичка съм замразила и сме я пробвали де, става за ядене, като се сдобия с други домашни зеленчуци и тях смятам така да направя. Утре сме на тиква, не намерих домашна, то май не им било сезона още, но добре, че на Хип имат еднокомпонентно тиквено пюренце.
Ангелче, мерси за успокоението, нали съм амбициозна като всяка майка и се побърквам, като изостава от другите деца. Пък като порасне и започне да разбира кой знае как ще я тормозя Embarassed
Знаете ли от колко месечни бебета могат да се разглезват? Нали ви споменах в предния пост какво става с нас, забравих да кажа, че като и повиша тон и започва да плаче, ама рев със сълзи и мен ми става жално, кой знае каква гевезана ще я направя ooooh!

# 12
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Зори - благодарско за труда ти по темичката   bouquet
А и все пак Цвети имаше доста уважителен повод, за да се занимава с нас  Wink
По въпроса за спанака - ще го отложа, не знам защо реших че може да го пробваме - утре ще видя какво има в "мазичката" на малката и ще й харесам нещо друго  Crazy
wiwi - нашите девойки ще се съревновават за приза "най-глезена кокона" да знаеш  Blush

# 13
  • Мнения: 3
Здравейте мами и дечица.Честито на всички които и мат повод и порастват с всеки изминал ден.
Ние отдавна не сме се включвали защото просто няма какво да се похвалим пък и не сме идвали на мама на гости отдавна. Ние сме добре растем и всеки ден измисляме по нещо ново. Обръщаме се по корем а от вчера и по гръб, ядем си краката и пищиме колкото ни глас държи. Опитваме се и да седим но все още не е както трябва.
Вчера се върнахме от морето много беше хубаво. Малкия поплака по път защото явно му дотежаваше и се наложи да спираме по често но общо взето мина добре. Добе че беше татито че незнам с това спане... Докато го вземеше и той заспиваше а при мене не иска голямо носене голямо друсане и нищо. А при него като се гушне и прав заспива.
Ние все още сме само на АМ защото малчо много плачеше и педито каза да спрем с пюретата и да продължим чак шестия месец. Каза че ако го насилвам и той плаче може да развие астма или алергия. За това ме посъветва да е от  по късно когато вече е по- голям. Това е за сега.          
Чао и приятен ден. Отивам че малчо плаче.

# 14
  • Мнения: 0
Днес всякакъв размер месечинки,бе!
Честити да са на всички!!!


Ани от 2дни ми отказва,всяко пюре,а вчера от страх да не я държа гладна й разбърках Хумана Банана,но...нищо по-различно,даже това бяха най-гадорийските физиономийки досега.То за 5.80лв. кутията трябва да я продават с гаранция,че бебчо ще я яде.Но няма нищо мама я обича. eat
Та след 10-ти ден от захранването днес за първи път изяде около Половин бурканче тиквички с ориз и то с голям апетит.В подкрепа на тиквичките.
Много сме ревливи напоследък..............не спи толкова, колкото я приспивам.
 Айде!После пак,че..........

Общи условия

Активация на акаунт