Тортено предизвикателство Октомври 2008

  • 62 418
  • 1 138
  •   1
Отговори
# 1 020
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Шеметче, аз да не остана назад и да кажа, че тая баба Яга  Shocked, е нямам думи . Изобщо цялата ти тортичка е много оригинална и от към изпълнение и от към идеи. Много ми харесва и мисля, че си си се справила невероятно наистина   bouquet  bouquet  bouquet
Алана, аз днес се изненадах с твоята тортичка и то много, много ама много приятно. Не знам де съм бляла, но някак си съм я пропуснала да я видя, с две думи днес е мернах за пръв път. Обаче какво друго да кажа освен, че си се  справила пърфект наистина. Прасенцата са страшни сладури, тортичката ти е много жива от към сцена и изпълнението ти е супер. Поздравления и от мен  Hug
Ще ме извините, но искам да напиша по някое редче и за всички които съм пропуснала на обсъждането.
Ванче, Ванче не спираш да ме удивляваш с нестандартните си и невероятно интересни идеи. Абе от къде ти дошла идеята за тия къщички на барбароните  ooooh!. Гледах и се пулих още първия път като видях тортата и викам това Ванче пак си е впрегнала изобретателното мозъче. После видях снимките и паднах от идеята. Е, нямам думи останала си и тук вярна на своя неповторим почерк. Тортичката ти е страхотна и от към изпълнение и от към идея.   bouquet
Силсав, много интересна идея си използвала за направата и на твоята тортичка. Много творчество си вложила в изрисуването на детайлите. Идеята ти ми допадна определено и искрен но те поздравявам за крайния резултат   bouquet
Елена, ти си поредния човек който ме удиви с интересни идеи относно направата на някой детайли. В случая то е ясно, таз ръкавичка много хитро си я измислила. Твоята тортичка също много ми хареса и те поздравявам за избора на приказка  Heart Eyes
Джема, първата ти торта не съм пропуснала, ама втората явно съм. Мога да кажа, че във втория рунд си се справила невероятно. Детайлите са много повечко пипнати, изобщо тортичката ти е пълна със живот и цвят. Определено  мисля, че в тая тортичка вече напълно си се развихрила и си показала какви чудесни неща умееш да твориш   bouquet
TheDragonBg завидях ти за изпипаните пръстчета на фигурката  Shocked. Не ми се мисли как си ги цвъкала такива мънички. Аз на моето 'говедо' за тортата такива тукмаци му барнах  Embarassed ама не можах по-добре какво да се прави. Харесва ми тортичката ти, мисля си само, че ми е малко мрачна и нещичко й липсва, но честно казано не мога точно да кажа какво.
Краси Мира, а на твоята торта определно има какво да се гледа. Мнооого богата и много оригинална. Поздравления !  Hug Hug Hug
Силрай, една от любимите ми тортички. Харесва ми идеята ти  самата торта е фигура и си я направила чудесна. За идея и изпълнение ... отличник  Heart Eyes
Спирам за малко, че си имам компания от едно дребно човече, дето ми мрънка. Отиваме да се приспим и после се връщам да довърша   bouquet

# 1 021
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Аз да си доизкажа приказката  Mr. Green
Рая, снимките на твоята тортичка изгледах с голям интерес. Ти не само си оживила сцената с мноооогггггоооо детайли, ами и толкова си ги изпипала  Shocked. То като почнеш от по-големите фигурки и стигнеш до гъбките, таралежчетата, птичките по дърветата ...... от къде толкова търпение бе мила, честно ти казвам удиви ме на макс. Едно голямо Бравоооо от мен  Hug  bouquet
Пина, при теб много ми хареса начина по който си съчетала стандартна украса за торта с фигуративна. Ефекта който си постигнала е наистина уникален. Вързала си нещата перфектно и се е получило много сполучливо. Поздравявам те   bouquet
Мисля, че не съм пропуснала никой вече. Благодаря на всички ви за прекрасните торти Hug Hug Hug

# 1 022
  • Мнения: 2 185
Шемет, страхотна идея и изпълнение. Много нестандартно- браво  Peace Не виждам какво да изкритикувам, май всичко ми харесва, може би ако беше сложила малко есенни листа около метлата щеше да стане хунаво цветно петно, но и така е супер  Peace

Алана, много сладка тортичка. Много добре си направила прасенцата- израженията са супер. Единствено ми се наби на очи ръкавчето на едното прасенце- оставула си да се вижда ръчичката отгоре, ама тва не е болка за умиране. Надписа на чувала кърти мивки  Laughing

Поздравления и за двете много добре сте пресъздали настроението около героите  Peace

# 1 023
  • Мнения: 1 271
Алана-тортето ти е върховно!Днес успях да го разгледам с подробности-еми няма равна!И аз щях да пиша за надписа на чувала  Joy Страаааотен!За керемидките никога не бих се сетила как да направя така!Много новаторство много нещо в това предизвикателство!   bouquet

# 1 024
  • Мнения: 7 091
13 Ноември
Обсъждане на тортите на Clairette и КорНиШонка.

Малко за правилата на обсъждането:
Форматът на обсъждане ще е свободен, както предния път. Моля както наблюдателите, така и участниците да имат чувство за такт при коментарите си, като се стараят да предложат конструктивна критика!
В първият постинг на всяко обсъждане ще пускам описанието на изработилите тортата точно както са ми го пратили.

Няколко съвета към обсъждащите:
- Моля, уточнявайте към кой е отправен въпроса ви!
- Преди да зададете въпрос, убедете се, че авторката не е отговорила на същия или подобен въпрос. Имаме само по 1 ден за 2 торти, времето не е много, така че постарайте се въпросите да не се повтарят!
- Моля, не обсъждайте други торти и не задавайте въпроси на други участници докато дискусията за настоящите тече!
Благодаря на всички ви за разбирането!

Clairette
Тортата наClairette можете да видите тук:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157608545240442/
Описанието на Clairette

Торта " Малкият принц"

За мен това е най-емоционалната ми торта, защото безумно харесвам книгата, героя и автора. Още докато гласувахме за първото предизвикателство стисках палци да изберем тази тема, защото вече имах идеята да направя точно тази торта. За съжаление така се стекоха нещата, че нямах много време да я направя- всичко се случи в последните часове от крайния срок. Първоначално идеята ми беше друга- исках под самата торта подложката да е като от листове и да стане като ръкопис, мислех и за торта книга и отгоре тортата с планетата, но нямаше да има кой да изяде толкова торта и се отказах, накрая като ме притисна и времето и нещата се получиха в сегашния им вид. Първоначално мислех да добавя още фигурки-лисицата, стрелочникът и т.н. , но се отказах и съм доволна, че го направих, защото сегашния резултат повече ми допада. Предава по-добре настроението на приказката- той е сам и не разбран, на своята малка планета, някъде там във Вселената, само розата му е компания  Wink
Като рецепта няма нищо особено- пак фактор време е причината. Използвах остатъците от замразени блатове, които ми останаха от миналото предизвикателство ( блатове с  бял шоколад), както и крема който ми остана от миналото предизвикателство ( шоко-ганаче бътъркрийм айсинг). Правих я в купа, по метода на тортата с рула, като на места се наложи да използвам малко готови блатове за по-голяма стабилност, защото изрезките ми бяха с определена форма и не знаех дали ще издържат. Към крема има добавена сметана, течен шоколад и желатин, а вътре съм натрошила също от блатовете с бял шоколад.
Относно декорацията- фигурката я правих 2 пъти. Първата се получи добре, но в лице не си приличаше много, торса беше по-дълъг, а ръцете по-къси от оригиналния образ. Приложила съм снимка, където се вижда какво имам предвид  Peace Мисля, че втория път по-добре ми се получиха нещата. Постарах се да спазв всички цветове, но не знам на снимката доколко си личи. Отдолу е картонена подложка с разточен фондан. Вулканите са от фондан и Пайпинг джел ( не съм сигурна дали се превежда кристалина или фарситура, но е едно от двете). Същия пайпинг джел използвах за под чаршафа. Фонът отзад е отново картонена подложка с разточен фондан отгоре. Честно казано точенето и оцветяването на фондана в определени цветове ми беше най-голямата мъка за тази торта. За да направя звездите си купих перфоратори звезди в 2 различни размера и перфорирах прозрачната страница от една папка, после наложих върху фондана и оцветявах една по една, докато ми се зави свят  Crazy Използвах златна боичка разтворена във водка.
Ами май е това  newsm78
Ааа може би ще има въпроси какво означава текстът, който съм написала. Това е най-известният цитат от " Малкия принц" : " Най-същественото е невидимо за очите, то може да се усети само със сърцето." Дано да пресъздавам коректно брилянтния превод на Валери Петров

КорНиШонка
Тортата на КорНиШонка можете да видите тук:
http://flickr.com/photos/26588310@N04/sets/72157608793840091/
Описанието на КорНиШонка

“Приключенията на Пинокио”

За тортата:
Няма нищо особено, тортата е тип “сладък салам “
За моята смес сложих изрезките от блатове за  скоро правена торта, 2 малки кофички заквасена сметана, бурканче конфитюр от круши, един млечен шоколад, едно пакетче масло 125 гр.
Блатовете натрошавам на малки парченца в една купа. Разтопявам маслото и шоколада и ги прибавям към трохите. В отделна купа разбърквам сметаната и конфитюра и след това ги прибавям към трохите. Внимателно разбърквам сместа, за да се намокрят всички трохи и с получената смес оформям силуета на тортата.

Покритие:
За покриването на тортата си направих марципан ‘Варна’, за фигурките обаче съм ползвала готова бързосъхнеща маса, защото ми трябваше моделираща маса която да се оформя лесно, но най-важното да съхне бързо за да успея да завърша всичко максимално експедитивно.

Бележки от мен:
Идеята на тортата всъщност е да има отворена книга като едната част на книгата да се преплита с част от сцена от историята , но да си призная нямах достатъчно време да изпипам детайлите до толкова, че това да си личи. Не е тайна, че останах последна на опашката и че имах седмица повече за направа на тортата , на практика обаче аз точно тая седмица правих всичко, но няма да се обяснявам повече, че съм достатъчно за бой и без обяснения.
Предпочетох да направя тортата като ‘сладък салам’ защото имах доста парчета от блатове, които трябваше да се опълзотворят, а и тортата беше за домашна консумация и исках да ползвам продукти които имам под ръка. Иначе мисля, че освен това най-лесно и бързо торта с особена форма или някакви неравности се оформя по този начин.

Както писах по-горе покритието ми е марципан Варна, но незнам дали не наруших правилата като ползвах бързосъхнеща маса за фигурките . Надявам се че не съм, но това ще прецените вие. Обикновено се презастраховам и най-сигурно бих направила всичко от направена от мен моделираща маса, но  си дадох сметка  за това, че най-вероятно фигурките няма да има време да съхнат ако ги правя от друга моделираща маса затова реших да ползвам готова бързосъхнеща, (това се отнася най-вече за фигурката на Пинокио). Самата фигурка е правена на 5-6 етапа като след всеки етап трябваше да чакам да съхне напълно всяка част и това отне доста време. На снимката не се вижда добре, но всъщност заради незасъхнали добре части единия крак се счупи докато го прикачвах към тялото.
Един голям недостатък на фигурката ми е че крайниците са малко несъразмерни като пропорции спрямо главата, особено това се отнася за ръцете, но не посмях да ги направя по-малки.
Другото е очебийно, но аз да си кажа предварително ... листчето ми също е несъразмерно с останалата книга, ако мислено се разгънат нагънатите ъгълчета ще се окаже, че точно тоя лист е по-голям от останалите. 
Общо взето съм доволна, че успях да осъществя поне на 90% първоначалната идея, но не съм доволна, че тия 90% не са изпипани на 100%. За себе си знам, че  има какво още да се желае и знам, че можех да се справя още по-добре ... просто трябваше да почна да се готвя веднага за предизвикателството, за да има време да се поправят грешките.
Ами това е от мен, надявам се тортичката да ви хареса.Още веднъж благодаря на всички ви за жеста  който ми направихте със срока.
Целувки от мен!

# 1 025
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Алана много сладки прасчовци си направила и къщичката е супер, а надписа на чувала е направо трепач. Поздравления за чувството ти за хумор. Много ти е изпипана тортата - БРАВО.

Рецепта за меденки, от която става и медена къщичка и медена елха и най-необикновено вкусни меденки.

Продукти:
1 ч.ч. захар
3 яйца
1 ч.ч. олио
1 к.ч. мед
1 ч.л. сода бикарбонат
брашно
орехи и мармалад за гарниране.

Разбиват се яйцата със захарта, добавят се олиото и меда. Добавя се брашно и содата бикарбонат и се омесва до не много твърдо тесто. За меденки се правят малки топчета колкото лешник (може и по-големи но малките са по-вкусни). Забожда се по едно парченце орех и се пече до златисто. Като се охладят меденките се слепват с шипков мармалад.

Май не се класирах преди Tandoori да пусне новите торти  Blush



# 1 026
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Clairette много хубав подход за рисуването на звездите. Аз забележки и питания нямам сякаш. Вулканите много ме кефят а небето е страхотна тоналност на синьото.

КорНиШонка моите поздравления за избора на приказка и идеята за тортата. Пинокио в книгата за неговите приключения при това изработени чудесно. Случайно да си снимала отделните фази на сглобяване на фигурката? Отдавна си търся повод за торта-книга а изобщо не съм се сетила че приказките виреят точно в книжките  Embarassed 

# 1 027
  • Мнения: 5 877
Фантастични са тези две торти, очите ми останаха в тях!
Clairette, суперелегантна торта, наистина нестандартна, каквото беше предизвикателството. Много точно око, много премерени цветове, чудесна фигурка; интересна идея за небето от фондан, също за цитата. Чудна е, доставя ми огромно удоволствие да я гледам.
Един въпрос, откъде купи цветовете? Много са добри, особено синьото. А, и фигурката от какво е?


Корнишонка, абсолютно майсторска торта, дзверих се на този лист да не е всъщност истински.
С какво рисувате толкова фино, флумастри някакви ли има с хранителна боя? Нагъването как направи, предполагам "остаряването" на листа си го постигнала с памуче с боя?
Много хубав Пинокио, с изражение и много детайли, и добре си пасва с обстановката, все едно наистина е 3Д сцена от книжката. Много ми харесва, дай подробности кое-как.

# 1 028
  • Сливен
  • Мнения: 295
Clairetteq, никога не съм чела Малкия принц, само на анимация съм го гледала, но тук колежката като го видя и веднага реагира "Ама това малкия принц е нали" - страхотна торта, наистина много добре пресъздадена, точно като по книгата. И фигурката много добре е станала.
Корнишонка, онемях, не бях я виждала до сега, толкова изпипани детайли, като фабрична е куклата, от човешка ръка непипана, книгата е като истинска, просто незнам как да изкажа възхищението си. Наистина си заслужаваше чакането, благодаря ти че си направила тази торта - разкошна е.

# 1 029
  • Мнения: 11 747
Клеърет, идеална торта, много добре изработена!  Peace Малкия принц точно така си го представям. Аз не го харесвам особено произведението, ама точно тъй в нищото сред звездите съм си го представяла винаги, както и ти си го показала. Поздравления, тортата е перфектна!

Корнишонка, тортата е убиец просто!  Hug Страшно много елементи има и всички са така изпипани... Направо е разкош! Шедьовър!  Peace

# 1 030
  • Мнения: X
Clairette, много оригинална торта,много изчистена и същевременно казваща всичко!  Peace
И моя въпрос е за боите,как направи това тъмносиньото?

Корнишонка, струваше си чакането.Какво щяхме да пропуснем...като истински са ,и Пинокио ,и книгата...  Peace 
Как успя дя "състариш" така страницата?И как са боядисани "дървените "части на Пинокио?

И двете торти са върха,много ми харесаха!   bouquet

Аз благодаря на всички,които се включиха и ни доставиха това удоволствие...ще ми липсва...но идва януари!  Peace

Благодаря и на Тандури,за труда и ангажимента,който поема да организира всичко това!  newsm51
Пожелавам на всички много идеи за следващото предизвикателство!  Hug

# 1 031
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ей, ама може последни да направихте тортите, но са супер.

И двете торти ме грабнаха още като ги видях. Чакам разясненията на Нели за състарената страница и боядисването на Пинокио.

Няма какво друго да кажа. Момичета, идеите и изпълненията ви са супер.

Тук е момента да кажа едно огромно благодаря на всички за участието и на Тандури за цялата организация  Hug

# 1 032
  • Мнения: 452
Clairette много ми харесват цветовете на тортата ти,като изпълнение ми харесва,много добре си го моделирала принца.

Корни ти направо ме уби бе жена,толкова изпипана и като истинска тортичка досега видях само няколко.Заслужаваше си да чакаме.Аз имам въпроси, но момичетата преди мен са те питали.Моля те, непременно сподели тайните,не ги пази за себе си,ако имаш снимков материал още по-добре. newsm51

# 1 033
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Толкова се кщанех на това предизвикателство да чета и да задавам въпроси - да го използвам да науча мног нови неща, но това май ще го правя задочно - след като приключи. Последните дни успявам само през телефона да ви чета и много съжалявам че не мога да пиша Sad

Клеър - много стилна торта ! Изчистена и премерена - напълно в духа на приказката. Цветовете, фигурката, планетата - всичко много ми хареса   bouquet

Корни, този пинокио си заслужаваше чакането - като истински е! Винаги съм се възхищавала на твоите торти и тази не е изключение от правилото  bouquet И аз чакам да споделиш за фигурката повече подробности Praynig

Пепи, тортата ти е изпипана както винаги  bouquet
Виолетке, много ми харесаха лебедите! Тази кака наистина е ячка, но пък движението е пресъздадено страхотно!
Шемет, страхотна баба яга! Много ми хареса начина, по който си качила къжата върху крака - радвам се че обясни как става, а меденките сигурно ще се пробват в най-скоро време Simple Smile
Алана, много весела торта! Тези прасчовци си ги направила като истински - най-мног ми харесва сладура върху покрива - един такъв сърдит - ела ми Вълчо   Crossing Arms

Тандури, благодаря за всички положени усилия от теб, за да стане и това предизвикателство възможно  bouquet

# 1 034
  • Мнения: 7 091
Включвам се чак сега, че си имам болен Sad , но просто исках да кажа, че направо ме разбихте Корнишонка и Клеърет!!!

Клеърет, тортата ти е просто показно! Оригинална, изпипана, изчистена, просто нямам думи! Не мога да намеря нещо, което не ми харесва, идва ми да питам само как, как успя да го направиш като с ръка не пипнато! Simple Smile Браво!!! Ти си едно от момичетата, при които напредъка с правене на торти беше просто светкавичен! Спомням си кога започна за пръв път да правиш и дойде в тортената тема, просто "подобрението" е невероятно! Свалям ти шапка, определено имаш талант!

Корнишонка, може да те чакахме, обаче определено си заслужаваше! И другият път да знаеш, че ще те ръчкам всеки ден от месеца, да пуснеш навреме, защото тортата ти е просто върха! Както казаха момичетата, направо изглежда като истинската приказка, просто нямам думи! Съжалявам, но и за твоята торта не мога да намеря нещо, което не ми харесва или има нужда от подобрение! Само като погледна хълмчето как си направила, а за Пинокио въобще да не говорим! Направо неземна торта! Като я видях просто щях да падна, не съм си и помисляла, че може така да се направи тази приказка!
Аз също искам да попитам за повече снимки и подробности за направата на всички неща!

Момичета, просто две разкошни торти!!! И избраните приказки са перфектни, и изпълнението е направо нереално добро!
Напълно заслужени овации и за двете!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт