Деца с увреден слух - 5

  • 33 911
  • 441
  •   1
Отговори
# 90
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
           Честит Рожден Ден на Руми! С пожелания за много лично щастие и успехи с Руменчо!

            bdbaloni bdbaloni bdbaloni

# 91
  • Мнения: 206
Честит рожден ден на Руми! Много да я радва Руменчо!

# 92
  • Мнения: 206
Поничката, ние понеже проучвахме, мога да ти кажа какво разбрахме. Ако съм в грешка по-знаещите ще ме поправят.
Много по-бърз е от предния, обработва 51 700 импулса/секунда! Обикновенното човешко ухо възприема 75 000 имп/сек, при идеален слух в идеална среда! Предичния процесор опус-1 е обработвал 32 000 имп/сек. Има нова речева стратегия-финно структурно кодиране за по-добро предаване на финните звукови детайли. Това е технологията "Fine Hearing". Звукът не се предава по "обвивката", а се детайлира. Интензитетът и яснотата на звука стават по-ясни. Тази нова стратегия дава предимства в шумна среда!
Четох интервю с една жена, която е изгубила слуха си в зряла възраст. Преподавателка, т.е. силно социално ангажирана. Носила е и двата процесора, и опус1, и опус2. Казва, че не може да намери разлика между начина, по който е чувала преди да оглушее и сега с опус-2! Т.е. максимално се доближава до нормалния слух.
И аз чакам с нетърпение коментарите на Марти за новия процесор. Дано и той да сподели същите добри впечатления!
Беа, разказвай всичко ново, което ти или Марти забележите!

# 93
  • Мнения: 206
И последна публикация!
Някои има ли на CD една игра Otto's World of Sounds? Героят може да бъде поставен в различни звукови среди-вкъщи, на двора сред животните, в зоогическата... Като кликнеш на животно или предмет, издават звук. Предполагам че не само мойта хала виси на компа като пощуряла и им е много забавна на децата.

# 94
  • Мнения: 2 543
RumiA, честит рожден ден! Жива и здрава бъди!  bouquet

Аз мисля, че няма разлика в поддържаните говорни стратегии между Опус 1 и Опус 2. Колкото до скоростта на стимулация - това е спецификация на самия имплант и се отнася до Pulsar и Sonata (50,704 имп./сек.) и стария имплант, който не се сещам как се казваше и който е с по-малката скорост на стимулация. В началото Йоан беше с имплант Pulsar, но с по-стария процесор Tempo+ и не можеше да използва всичките качества на импланта, но след влизането на пазара на Опус 1 веданага го заменихме. bebonina, може би тази жена, за която си чела, е имала предвид стария говорен процесор Tempo+. Опус1 и Опус 2 се появиха почти по едно и също време и според техническите им спецификации, които разглеждах в сайта на МедЕл, между тях няма съществени разлики. Основната разлика е в дизайна и тя е наистина голяма.
bea, Марти коя кутия за батерии ползва? Задушния вариант на процесора ли носи или този детския, с изнесената кутия за батерии?   

# 95
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН РУМИ. ЖЕЛАЯ ТИ МНОГО ЩАСТИЕ .
Благодаря ти bebonina.

# 96
  • Мнения: 94
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА РУМИ! САМО ЗДРАВЕ, РАДОСТ И СЕМЕЙНО ЩАСТИЕ.
Момичета, на този етап ми е трудно да кажа как точно чува Марто. Още сме само на първа настройка, почти стигнахме последната програма. Справя си се много добре, като на моменти изключвам другия процесор, за да стимулирам максимално новия. Обаче не забравяйте, че той не тръгна от нулата; левият имплант прекъсна някъде средата на юли, т.е. около два месеца му се губят. Ще ми се да изкарва повече време само с Опус-2, но още не смея да го пращам на училище само с него, защото там правят диктовки и разни по-сложни упражнения и засега не му е 100% програмирането. Ще видим след следващото.
Ieppe, ползваме основно два от вариантите за батерии - детския / с изнесената на безопасна игла кутия/ и кутията за батерии АА, защото и той може да си ги сменя, пък и да закъсаш някъде, на всяка крачка можеш да си купиш. Чисто задушния още не смея да му го слагам, умирам от ужас да не го изтърве някъде, въпреки че сме подсисили магнита. Може би новия процесор ще го ползваме само задушно, защото е много компактен. Не сме решили още.

# 97
  • Мнения: 147
Здравейте , ние се върнахме от София и на мен ми беше приятно на срещата не разбрах как бързо мина времето .И се радвам че се запознахме че видях Марти и  останах очарована , мисля си дано някой ден ще чуя и моят син да говори .
bea уведоми ме когато имате събрание бих искала да стана член и да разгледам книжките да се запозная и с други мами.
Добре дошла мама Роси .
bubica защо не дойде да се запознаем не мога да се сетя коя беше аз в тази суматоха не се сещам коя си   , сега като че ли настройката му е по добра впоследствие вкъщи ще видя , като правим упражненията .
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и от мен Руми ,много щастие ти пожелавам да те радва със своите постижения Руменчо. newsm59 newsm59
 Аз го инсталирах Otto's World of Sounds на компютура но това е хубаво за да видиш кое чува и дали чува детето , иначе за да и привлечеш вниманието може да свалиш baby einstein , които лони ми беше записала (много съм и благодарна) на диск като я помолих но и от нета свалих няколко серии ,като го сложа пред компютура той много ги гледа и аз мога да му показвам животните и различните предмети , и даже мога да готвя докато той стои и гледа като хипнотизиран и Телетабисите много ги харесва но успях да свяля само няколко серии , ако някой ги има моля да се обади .

# 98
  • Мнения: 121
Много ви благодаря за пожеланията момичета. Черпя ви от тортата.   party023

# 99
  • Мнения: 239
Честит рожден ден на патерици на Руми  да си жива и здрава и много много обичана  bouquet newsm59 Tada

# 100
  • Мнения: 950
 newsm59 Руми бъди щастлива .много щастливи мигове и най-вече здраве !  bouquet

# 101
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте , ние се върнахме от София и на мен ми беше приятно на срещата не разбрах как бързо мина времето .И се радвам че се запознахме че видях Марти и  останах очарована , мисля си дано някой ден ще чуя и моят син да говори .
bea уведоми ме когато имате събрание бих искала да стана член и да разгледам книжките да се запозная и с други мами.
Добре дошла мама Роси .
bubica защо не дойде да се запознаем не мога да се сетя коя беше аз в тази суматоха не се сещам коя си   , сега като че ли настройката му е по добра впоследствие вкъщи ще видя , като правим упражненията .
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН и от мен Руми ,много щастие ти пожелавам да те радва със своите постижения Руменчо. newsm59 newsm59
 Аз го инсталирах Otto's World of Sounds на компютура но това е хубаво за да видиш кое чува и дали чува детето , иначе за да и привлечеш вниманието може да свалиш baby einstein , които лони ми беше записала (много съм и благодарна) на диск като я помолих но и от нета свалих няколко серии ,като го сложа пред компютура той много ги гледа и аз мога да му показвам животните и различните предмети , и даже мога да готвя докато той стои и гледа като хипнотизиран и Телетабисите много ги харесва но успях да свяля само няколко серии , ако някой ги има моля да се обади .
Аз бях жената, която беше отвън след като вие излязохте от стаята за настройки. С Розов шлифер, с червена коса съм. Щях да ти се обадя, но ти си тръгнанадолу по стълбите, когато Върбанова ми заобяснява коя си, как смепишеливъв форума и т.н.

# 102
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Gyulcem,
Ох, отговорих ти, но е във цитата ти.....извинете, за тъпата грешка Embarassed

# 103
  • Мнения: 2 563
Искам да споделя за проблем, който имам с частите на Кохлиър. Предстои ми да сменям трети контролер, защото се пукат. И се пукат именно от натиска, нужен, за да мушнеш акумулаторната батерия. Аз си мислех, че проблемът е в мен - много силно бутам. Но се оказва, че много хора го имат този проблем и се дължи на факта, че по-старите акумулаторни батерии по-трудно влизат. И наистина, аз имам и една нова - тя влиза по-лесно и не се налага да бутам.

Та ако имате такива проблеми, според мен е разумно да се сменят батериите. Кохлиър засега предпочитат да ми сменят контролерите, но след като трети ми се спука в рамките на 6 месеца, мисля, че ще се навият да сменим батериите.

# 104
  • Мнения: 179
Наистина го има този проблем, но моето впечатление е, че проблема е когато се ползват 3-те нормални батерии. Последната (най-долната) стърчи малко повече от останалите, ако се прибере преди да се постави в контролера- няма проблем. Освен това официално получих че е променена технологията на изработване, тоест би трябвало да отпадне проблема.

Общи условия

Активация на акаунт