Раничка на шийката на матката - 3 част

  • 129 948
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 22 948
Момичета, как се диагностицира раничката на шийката? Само с преглед? С резултат от цитонамазка или...
Това + колпоскопски преглед,за да се види точно как изглежда изменението.Какво ти е течението?

Течението ми е хронично, на цвят е бяло и мирише на кисело. Лекувахме го с толкова много неща и накрая ми казаха, че е нормално. Е за мен не е нормално! Още повече, че споменаха, че може да се дължи на раничка. Цитото ми е от 2 ПАП, ЧПВ отрицателно, имам и тест за положителна хламидия, после още един за отрицателна. За колоскопски преглед - не знам дали са ми правили... Той с какво е по-различен от другите и как протича?
Колпоскопа е уред-микроскоп за оглед на половите органи:
Колпоскоп
Преглед с колпоскоп

Течението ти променя ли се или постоянно е бяло.Миризмата остра ли е,постоянно ли я имаш ,преди имала ли си я?Моята цервикална слуз също има специфична миризма,така съм си от години.

# 406
  • Мнения: 130
ДесиX2,
течението винаги е бяло, но в някои дни е по-обилно. Миризмата не е на риба (както обикновено ме пита лекаря), а на нещо кисело. Имам това течение от много години. За мен е притеснително, защото едната док. твърди, че е вследствие на инфекция (положителната хламидия, която обаче излекувахме), а другият док., че течението е нормално и ще го имам цял живот. Имам тестове за ХПВ и гарданела -отрицателни. Под микроскоп се видяха 2 гъби, които той каза, че е нормално да имам в организма.
Вероятно и на мен ми е правен преглед с колоскоп. Поне уреда ми се струва познат.
Благодаря са снимките ДесиX2   bouquet!

# 407
  • Варна
  • Мнения: 728
Teffita, а микробиология пускала ли си си, може да е някоя бактерия ?

# 408
  • Мнения: 130
Обща микробиология не - но тест за хламидия, гарданела и ХПВ, които са микробиологични изследвания да! Не знам дали въобще има обща  микробиология де! Но някак си си мисля, че всички жени имат течение, но повечето не го признават. И не разбирам как за едни специалисти течението е нормално, а за други не.

# 409
  • Мнения: 199
Здравейте, извинявам, се че немога да изчета всичко, просто нямам такова време. Преди 7 дни получих контактно кървене / след полов акт/.То беше бледо и продължи 3 дни но не обилно. Ходих на гинеколог и тъй като имам отдавна раничка, ми направиха цитонамазка, но резултата ще е готов във вторник. Искам да ви попитам дали има някой с подобни симптоми. Аз имам от няколко месеца и болки ниско в корема и лекарката ме видя на видеозон и каза че яйчника е поликистозен / но нямам киста/ и е възпален, а пък и пикочния канал също. Изписа ми амоксиклав -антибиотик и свещички- клотримазол.Чета в нета че това кървене е доста опасно, а като ми взе цитонамазката пак прокървих.Немога да спя вече от притеснение, а правим и опити за второ дете.
Дайте съвет какво може да е. Благодаря ви предварително

# 410
  • Мнения: 13 815
при лекарката ми имаше солкожин беше останало, но предишната ми гинеколожка също имаше солкожин направо си го платих на същите пари както в аптеките даже и по евтино 25 лева ако не се лъжа платих преди 1 месец

Таласъмче
моля изчисти си пощенската кутия, не мога да ти пратя съобщение

# 411
  • Мнения: 506
Искам да ви попитам нещо :  Rolling Eyes
След обгарянето на раничката ми (втора група беше) през септ'08, менструацията ми се обърка, мисля, че минаха доста месеци, а аз продължавам всеки път да изхвърлям съсиреци...това нормално ли е?..И да знам, че трябва да отида на преглед, но засега не мога, дъщеря ми не е добре и съм с нея постоянно, няма как, няма баби, няма нищо.Искам само, ако на някои от вас му се е случвало подобно нещо да сподели...все пак минали са осем месеца, а още да изхвърлям съсиреци при менструация, някои от които са по 2-3см(големички)....Благодаря предварително и ме извинете за притеснението! 
bouquet

# 412
  • Мнения: 13 815
Искам да ви попитам нещо :  Rolling Eyes
След обгарянето на раничката ми (втора група беше) през септ'08, менструацията ми се обърка, мисля, че минаха доста месеци, а аз продължавам всеки път да изхвърлям съсиреци...това нормално ли е?..И да знам, че трябва да отида на преглед, но засега не мога, дъщеря ми не е добре и съм с нея постоянно, няма как, няма баби, няма нищо.Искам само, ако на някои от вас му се е случвало подобно нещо да сподели...все пак минали са осем месеца, а още да изхвърлям съсиреци при менструация, някои от които са по 2-3см(големички)....Благодаря предварително и ме извинете за притеснението! 
bouquet


Здравей
Съсиреци имат и жени които не са минали през обгаряне. Понякога има такива периоди в живота. После спират , но може наново пак след време да те притеснят. Според мен обгарянето няма нищо общо с това. На мен за съсиреци ми препоръчаха да пия витамин С ( сега от този с удълженото действие със Цинк всеки ден от МЦ  по една скатула) . Ако все пак се притесняваш консултирай се с гинеколог но определено не е от обгарянето.  Напълно е възможно да е от объркания цикъл или нещо с лек хормонален уклон, което лесно се решaва с щадящи медикаменти.
Успех.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 13:01 от _re_ge

# 413
  • Мнения: 506
Искам да ви попитам нещо :  Rolling Eyes
След обгарянето на раничката ми (втора група беше) през септ'08, менструацията ми се обърка, мисля, че минаха доста месеци, а аз продължавам всеки път да изхвърлям съсиреци...това нормално ли е?..И да знам, че трябва да отида на преглед, но засега не мога, дъщеря ми не е добре и съм с нея постоянно, няма как, няма баби, няма нищо.Искам само, ако на някои от вас му се е случвало подобно нещо да сподели...все пак минали са осем месеца, а още да изхвърлям съсиреци при менструация, някои от които са по 2-3см(големички)....Благодаря предварително и ме извинете за притеснението! 
bouquet


Здравей
Съсиреци имат и жени които не са минали през обгаряне. Понякога има такива периоди в живота. После спират , но може наново пак след време да те притеснят. Според мен обгарянето няма нищо общо с това. На мен за съсиреци ми препоръчаха да пия витамин С ( сега от този с удълженото действие със Цинк всеки ден от МЦ  по една скатула) . Ако все пак се притесняваш консултирай се с гинеколог но определено не е от обгарянето.  Напълно е възможно да е от объркания цикъл или нещо с лек хормонален уклон, което лесно се решива със щадящи медикаменти.
Успех.
Благодаря ти много за отговора.Моя вит. С е на прах разтворим веднага ще си направя!     bouquet

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 23:45 от nikiki

# 414
  • Мнения: 22 948
Здравейте, извинявам, се че немога да изчета всичко, просто нямам такова време. Преди 7 дни получих контактно кървене / след полов акт/.То беше бледо и продължи 3 дни но не обилно. Ходих на гинеколог и тъй като имам отдавна раничка, ми направиха цитонамазка, но резултата ще е готов във вторник. Искам да ви попитам дали има някой с подобни симптоми. Аз имам от няколко месеца и болки ниско в корема и лекарката ме видя на видеозон и каза че яйчника е поликистозен / но нямам киста/ и е възпален, а пък и пикочния канал също. Изписа ми амоксиклав -антибиотик и свещички- клотримазол.Чета в нета че това кървене е доста опасно, а като ми взе цитонамазката пак прокървих.Немога да спя вече от притеснение, а правим и опити за второ дете.
Дайте съвет какво може да е. Благодаря ви предварително
Аз бях с такива симптоми и се пказа,че съм с умерена дисплазия,предраково изменения на клетките,в следствия от ЧПВ.оПЕРИРАХА МЕ ИМАХНАХА "РАНИЧКАТА".Сега съм ок.Не си НОСИ "раничката" ,особено щеом не е ясно от какво е причинена.Ела в темата за цитонамазките,цъкни на заглавието в подписа ми.!!!

# 415
  • Варна
  • Мнения: 728
Обща микробиология не - но тест за хламидия, гарданела и ХПВ, които са микробиологични изследвания да! Не знам дали въобще има обща  микробиология де! Но някак си си мисля, че всички жени имат течение, но повечето не го признават. И не разбирам как за едни специалисти течението е нормално, а за други не.

Според мен щом има неприятна миризма, както споменаваш, това не е нормално течение. А относно микробиологията, това е изследване, в което се улавя дали някоя от попринцип нормално обитаващите влагалището бактерии не расте в по големи количества от колкото трябва, също и гъбички. Добре е че си направила другите изследвания, но не е зле и да си пуснеш една микробиология, за да видиш дали от там няма да е проблема. И аз вече дълго време лекувам течение, и въпрек че нямам оплаквания- к ато сърбежи и миризма, не мисля че е нормално и искам да се излекувам.
Успехи и здаве на всички.  Hug

# 416
  • Варна
  • Мнения: 728
Таласъмче какво става с теб, отиде ли на колпоскоп   newsm78

Здравейте, извинявам, се че немога да изчета всичко, просто нямам такова време. Преди 7 дни получих контактно кървене / след полов акт/.То беше бледо и продължи 3 дни но не обилно. Ходих на гинеколог и тъй като имам отдавна раничка, ми направиха цитонамазка, но резултата ще е готов във вторник. Искам да ви попитам дали има някой с подобни симптоми. Аз имам от няколко месеца и болки ниско в корема и лекарката ме видя на видеозон и каза че яйчника е поликистозен / но нямам киста/ и е възпален, а пък и пикочния канал също. Изписа ми амоксиклав -антибиотик и свещички- клотримазол.Чета в нета че това кървене е доста опасно, а като ми взе цитонамазката пак прокървих.Немога да спя вече от притеснение, а правим и опити за второ дете.
Дайте съвет какво може да е. Благодаря ви предварително

Интересно ми е защо при тези оплаквания, които имаш са ти изписали Клотримазол, който е за гъбички. Иначе за АБ и аз съм го пила, когато имах цистит.

# 417
  • Мнения: 199
Благодаря за отговорите,           
изследването ми е ПАП 2 имам инфекция и гъбички, а яичника и пикочния канал са с инфекция, утре отивам за нова рецепта и да си взема изследването / разбрах резултата по телефона/, благодаря ви още веднъж Wink

# 418
  • Мнения: 22 948
Благодаря за отговорите,           
изследването ми е ПАП 2 имам инфекция и гъбички, а яичника и пикочния канал са с инфекция, утре отивам за нова рецепта и да си взема изследването / разбрах резултата по телефона/, благодаря ви още веднъж Wink
Не оставяй така нещата след като излекуваш бактериите.най-обстойно виж какво ти е състояните ,относнодисплазията/раничката.Това контактно кървене не ми харесва.

# 419
  • Мнения: 99
Момичета, здравейте, да се присъединя и аз към отбора. Още 2001 ми откриха раничка, голяма 5 стотинки. Тогава ми я гориха с ток. Беше отвратително, но се преживява. За съжаление последната година като съм ходила на прегледи се оказа, че имам останала раничка около 1 см.
Понеже съм чувала, че не е хубаво горенето с ток за нераждали жени и все отлагам пак да ме горят. Януари ми правиха кюртаж и сега се оказва, че имам някакво срастване, вследствие на възпаление. Доктора казва, че тази раничка е вход за възпаления и иска да ме гори. Но аз понеже се двоумя, каза че ако искам може и с лекарство. По мое желание било. И не знам сега какво да правя. Миналата год. бях Pap I. Но той твърди, че това няма пряка връзка с раничката. Склонна съм да я горя, но какви са противопоказанията, заради които не се препоръчва на нераждалите момичета?

Общи условия

Активация на акаунт