4-та тема на снежните мами и бъдещите такива /Финландия/

  • 19 462
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 10
Цитат
Сигурно супер готиният първи секретар пак ще е там.  Crazy

А нещо снимков материал да поизплакнем очи или да го караме на въображение  amiiii

# 271
  • Мнения: 35
Снежинчета, как сте в това хубаво, есенно време?! Crazy
На мен ми действа много отпускащо, да не кажа....."размазващо"! Нямам сили и желание за нищо! Трябва да се стегна, че направо не мога да се понасям - аз обикновенно съм много организиран човек и върша по 100 неща наведнъж, ама понякога като ме налегнат такива настроения и ми е трудно да се организирам за каквото и да било!

Такааа, до тук с мрънкането, сего започвам да отговарям по същество:

Винце, защо бе слънце, ти се видя толкова сложно това филенце?!  JoyПросто аз много подробно съм го обяснила, защото исках да стане масимално ясно всеки от моментите, иначе си го правиш между другото....Идеята на Щастлива е много добра - някъде бях чела, че хората му мятали отгоре тензух или нещо такова "проветриво".  И да ти кажа - наистина си струва да си поиграе човек, много хубаво става! Wink

Щастливче, още нищо не съм им предложила - чакам да кажат в каква насока горе-долу да са рецептите - закуски, основно ястие, десерти....Както казах, проявиха голям интерес към такива с кисело мляко, та ще видим какво ще искат....

Ралинце, времето е не "пикливо", ами направо.....ужасно! Мен поне много ме дразни такова! А поздравите ви - твоя, на Пчеличка пачангата и на Винцето ми дойдаха много добре за тонус!  bouquet

Рецептата за крема е много проста - 1-2 пакета бисквити с парченца шоколад/или каквито обичаш/, 1 л. прясно мляко, 5-6 с.л. нишесте /има едно царевично, без аромати и оцветители/, захар на вкус, ванилия и по желание - 1-2 с.л натурално какао и 1с.л.масло. Разтваряш нишестето в млякото, слагаш захарта и какаото и слагаш на котлона. Добре е котлона да не е много силен, за да не ти загори, бъркаш хубаво и като се сгъсти - прибавяш ванилията и маслото и махаш от котлона. Накрая редиш в чаши /може да го направиш и като торта, но на мен повече ми харесва в чаши/-  крем, бисквитка, крем бисквитка и....така, докато свършиш всички продукти. Отгоре натрошаваш от бисквитите / ако са ти останали/, аз имах няколко пурички, може да настържеш шоколад, абе - каквото си искаш! Това кремче си е най-просто и обикновенно кремче от моето детство, което става много бързо и лесно. Когато ми се занимава, правя и варен крем с яйца и прясно мляко, който е несравнимо по-вкусен /поне за мен, де.../, ама вчера не беше от тези дни, в които ми се занимава с кремове Wink!

Еовинче, много ще ми бъде интересно какво ще кажеш после за финскито изкуство! Намен ми идва малко странно на моменти, ама то....вкусове разни, а и при такъв готин първи секретар..... все нещо ще ти хареса! Wink
И мен много ми харесаха линийките ти и ще стискам палци особенно за бебето! Praynig

Моф, какво стана - имаш ли още коса?! Joy И аз да се оплача по този повод - не знам аз ли съм калпава, ама все не мога да попадна на "моя" цвят тука! То, вярно че и аз имам едни сложни обяснения какво точно искам да докарам като цвят, ама при наличието на толкова бои и да не мога да си намеря подходящата е направо....гадост! Аз искам нещо такова...кафеникаво, с медни отенъци, абе с две думи - "топъл цвят", а сега съм с едно компромисно червено /колкото да прикрие гадния виолетов цвят, който си сътворих експериментирайки Rolling Eyes/, ама толкова да не ме кефи тоя цвят, че ако не ме беше страх, че накрая ще ми окапе косата - още тези дни щях да гооооо "коригирам"! Чудя се, дали да не взема да си направя някакви кичури, че малко да го махна тоя гаден цвят..... newsm78



# 272
  • Мнения: 6 993
Благодаря, момичета   bouquet
Кукумявке, ако разрешават да се снима (Че в галерии не винаги е позволено), ще го щракна Mr. Green и ще ви го покажа.
Пък и някоя и друга картина ще ви покажа . Grinning

# 273
  • Мнения: 312
Мерси много Марги   Hug А случайно да знаеш някоя рецепта за салам-торта, която е също с бисквитки, масло и т.н.?
И аз се присъединявам със стискащите палци за бебето Еовинче  Peace
МОФ каква боя ползваш? На мен приятелките ми направо ми се накараха един път като им казах че съм си взела боя от обикновените магазини. Хубаво било да се взема от "Hair Store"  newsm78, че не увреждали толкова косата.

# 274
  • Мнения: 10
ralivd, Пробвала ли си с боя от Hair Store? Да кажеш дали има разлика или е само в цената Simple Smile

# 275
  • Мнения: 2 786
Hair Store не продават ли професионални бои за коса, които фризьорите използват?  newsm78
Те не са много за масова употреба, защото се смесват няколко цвята, доакто се получи желания свят и не всеки може да си направи подходяща смес  newsm78

# 276
  • Мнения: 3 634
Боята беше някаква на L'Oreal... изхвърлих опаковката та сега не мога да кажа каква точно... За резултата какво да ви кажа... май трябваше да е по-друг от това което излезе де... Никой от приятелите и колегите не коментира, значи не се различава от предходния цвят, чак ме е яд, честно казано.

Тез боите от Hair Store са доста скъпи, не мислите ли?

# 277
  • Мнения: 35
МОФ, може да не коментират от деликатност.... Wink Мен като ме орезили една фризьорка преди известно време със "страхотна" прическа и "умопомрачителен" цвят, познатите ми изобщо не го коментираха, а само гледаха странно. Единствено една приятелка, естонка, изрази удивление от вида ми... Joy

Рали, ще ти напиша рецепта за такъв салам-сладкиш, ама първо трябва да я изрова, че отдавна не съм правила. Преди често им я правех на моите диванета, ама е доста калорична /нали е с масло.../ и за това бях спряла. Наистина става много вкусна, обаче!

# 278
  • Мнения: 2
kukumiafke,че какво му е лошото на белота?най-много да ги разсърдя,че ги е било момиче  hahaha
аз помня,че той много хареса таратор,ама не съм му правила откакто съм тук....голям пропуск.сега опитвам баница,ама отдавна не съм правила,( с тия готовите съм се разглезила) и не знам какъв ще е резултата...сега се пече,пък да видим.а другия път ще опитам баницата на Морена,вижда ми се интересна, а и доста я хвалят  Mr. Green ето я и темичката http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122983.0

# 279
  • Мнения: 10
sweet_puppy1103, аз много обичам да играя белот, но те определено искаха да си играят само помежду си  Confused Много някак си бай ганьовски ми дойдоха, а не съм дошла във Финландия за такъв тип манталитет Simple Smile

# 280
  • Мнения: 2
е,тогава съм съгласна с теб  Peace баща ми е такъв бай ганьовски тип,предполагам че заради това не се разбираме с него  Thinking
баничката стана страхотна,нищо че е с Фета сирене....ама се усети разликата,другия път ще сложа малко сол в плънката,дано стане   chef
момичета,време е за нова темичка,кой ще я отвори?  Wink

# 281
  • Мнения: 35
Ралииии, къде си мила?! Нали си знаеш, че новите темички са твое задължение Wink - като се почна от първата, таааааа..............дано да има още много!

# 282
  • Мнения: 312
sweet_puppy1103, аз много обичам да играя белот, но те определено искаха да си играят само помежду си  Confused Много някак си бай ганьовски ми дойдоха, а не съм дошла във Финландия за такъв тип манталитет Simple Smile
И аз съм луда по белота Crazy Може да направиме някой път белот-парти  Wink
Кукумявче не съм пробвала досега с боя от там, но мисля следващата седмица да си взема и ще пиша за отзивите ми.
Моф има и по-скъпи и по-евтини. Аз съм виждала бои там от сорта на 18 евро, което е малко по-скъпо от обикновените, но пък ако е по-щадяща косата си струва (а и аз не се боядисвам всеки месец).
Щастлива не мога да ти кажа дали са изцяло за професионална употреба. Знам ,че професионалните обезцветители са доста по-силни и съответно вредни за косата, така че ако и тези бои са така, то ще се откажа да си купувам. Ще отида следващата седмица да проверя.
Марги ако знаеш как съм се настроила за тази торта  cook ,калорична или не, ще си хапна без угризения  Mr. Green

# 283
  • Мнения: 2 786
Момичета, отваряйте новата темичка преди Дивиана да е сложила катинара на тази  bouquet

# 284
  • Мнения: 312
Сорри момичета, вчера видях,че сме навъртели вече 15 страници, но реших,че мога и за днес да оставя  Embarassed Ето я и новата ни тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=337269.new#new

Общи условия

Активация на акаунт