Кипърски Холдинг (14)

  • 20 072
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 140
Добър ден!
Мастерче, да ти е жив  и здрав племенника  bouquet,родителите му и те Peace Вчера незнам защо така съм пропуснала да те поздравя newsm78 извинявам се за което Hug
Гери, лек път и от мен! А пък като влезеш в ритъм,може и да се запознаем Wink
Жужи,много натоварен графика ти,наистина...ама ще се справиш,знам аз Hug
Лек и усмихнат ден на всички Hug Hug Hug Hug Hug

# 211
  • Мнения: 0
   Жужи, за мой късмет се оказа, че имаме история чаааааак в четвъртък и отложихме ученето за сряда! Та ходих до един магазин да си купя обувки за работа. Не успях обаче, моят номер беше свършил...А урока го прочетох все пак! И доста нови думи ми се наложи да си превеждам...да уточня, че повечето дори ги няма в речника ни  smile3506! На помощ обаче идва познайте кой или кое по-точно smile3508..............Да живее Интернета! newsm44
   Муцка, и аз като теб никога не съм обичала историята, а и останалите предмети, изискващи повече четене. Любител съм на точните науки и няма ли някоя цифра или формулка, не мога да бъда заинтригувана...Сега обаче се налага да се образовам по всичко тук в Кипър. Малко е кофти да не можеш да помогнеш на детето си и в един момент да се окаже, че знае повече от теб за дадено нещо. Но предполагам и това време ще дойде де...Да са живи и здрави децата да ни надминат по знание и можене  smile3501
 

# 212
  • Мнения: 5 001
Юхууууу.....Здравейтеееее... Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Как сте,какво правите?
Аз днес съм на работа,е имаме концерт с учениците и сега разглобяваме апаратурата,после ще пренасяме,сглобяване и т.н.....
Та....Реших да ви се обадя  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 213
  • Мнения: 1 858
Мастерче честит ти племенник  bouquet
Блонди да малко остана аз хем се радвам, хем ми е криво.

п.п. Днес бях за последно на зъболекър newsm44. Всичко е ок само дето извадения зъб има поне още месец да заздравява.

# 214
  • Мнения: 953
Здравейте,
аз днес съм много тъжна,защото Гери заминава,и се отделя от дъщеричката си.
Много ми е мъчно,защото знам колко ще старада ,че са разделени.
Муци,свърза  ли се с Гери или да  ти пратя телефона й на ЛС.
Жужи малко късно ти чета поста,но кажи с какво да помогна.
Чао момичета,отивам да си видя синковеца ,че се събуди.

# 215
  • Мнения: X
Здравейте момичета  Simple Smile Живот и здраве може би ще се присъединя към вашата темичка, предстои ми заминаване за Лимасол след 2 седмици. Заминавам със съпруга си, той има предложение за работа, аз ще търся на място. Много се вълнувам и реших да ви помоля ако знаете да споделите повече за живота на острова:
- За Лимасол коя интернет компания бихте препоръчали, мислим да се обърнем към Cablenet, дали се чака много?
- Чудим се дали да помъкнем комплект за сателитна телевизия оттук ?!
- Ще сме под наем, можете ли да ме ориентирате колко излизат горе-долу сметките на месец за ток и вода (мисля, че се плащат тримесечно, нали)?
- Трябва ли да внимаваме за нещо при подписване на договор за наем?
- Аз знам само английски език, имате ли идеи за търсене на работа - агенции в Лимасол, вестници?
- Как е транспорта в Лимасол? Продават ли карти на града с улиците и линиите, не можах д анамеря такава информация в интернет  newsm78.

Ние засега нямаме бебенце, но работим по въпроса. Надявам да пиша честичко ако успеем да си пуснем бързо интернет и предварително благодаря за всички съвети   bouquet

# 216
  • Мнения: 1 858
Здравей Сесил (?) добре дошла при нас Hug.
1 Не мога да препоръчам интернет, другите момичета ще кажат.
2 За телевизията мисля, че е добре от тук да си носите. До колкото разбрах и там има Булсатком обаче чух че е нещо от порядъка на 30 Е на месец Crazy (може и да греша)
3 Сметките излизат различно (зависи как ползвате) до колкото знам не е на 3 а на 2 месеца.
4 Не знам за какво да внимавате но мъжа ми като подписа договора си прехвърля тока и водата на негово име (каза, че така е по-добре).
5 Щом знаеш английски страшно няма. Аз не съм търсила работа и тук не мога да съм полезна.
6 За Лимасол не знам но в Левкосия (Никозия) градския транспорт беше зле. Ако очакваш градски транспорт като в София ... няма нищо общо. Карти не съм купувала но би трябвало да има


Пишеш, че след две седмици ще летите кога точно, че може да летим заедно Wink.

Деси не знаех, че Гери тръгва сама... много тъжно. Дано пък е за малко.

Малко за мен, до сега спах и сънувах ужасен сън ooooh!. Сънувах, че пристигаме там а мъжа ми само работи... от сутрин до вечер или по-скоро до нощес. Толкова гадно ми е сега, знам, че е само сън ама пак ми е гадно. Ще ми мине

# 217
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
добре дошла при нас, Cecile, чувствай се като у дома си и дано да си изкарваш приятно времето с нас, много се радвам, че още една дама се присъединява към нашата група

вземете си оттук Булсатком, хем по-евтино, хем БГ телевизия, няма никакъв  проблем да си занесете приемника и антената, много наши познати направиха така
а за градския транспорт - не се тревожи от БГ още за тези неща, там хората масово си имат собствени коли и всеки така се придвижва, самите коли са доста евтини и за два месеца може да си купите - или три месеца, поради многото коли не им е нужен много градски транспорт и го няма много, както ти е писала Маатете за Никозия, същото е и в Пафос, един автобус на час, но както ти казах, няма нужда от сега да се тревожиш за това

не знаех, че Гери заминава сама без перличката си, дано скоро да са заедно и тримата Praynig

Маатете, хубаво, че мъките със зъболекаря са към края си, а на сънищата хич не им вярваш - човек като им повярва предизвиква позитивно или негативно, така че бъди оптимист

# 218
  • Мнения: 0
Cecile, аз живея и работя в Лимасол.
 1. Интернета ни е към Ситанет, това е телефонната компания на Кипър. Задължително трябва да имаш прекарана телефонна линия, независимо дали ще ползваш стационарен телефон. Наш приятел ползва Отенет/друга фирма/, доволен е много и плаща около 50 евро, а ние около 65 заради таксата за телефон. За чакането....въоръжавай се с търпение, кипърците не обичат да бързат! Всичко правят лека полека и с много предварителни обяснения.
  2. Булсатком си вземете, тук е скъпо.
  3. Ток за 2 месеца плащаме около ...70 евро при наличие на слънчеви колектори, които ти осигуряват топла вода ако през деня е имало слънце, а през зимата 2-но, зависи как ще се топлиш и дали ще ползваш бойлер. За водата сметките са за 3 месеца - около 40 евро.
  4. При наемането на квартира изяснете с хазаите водомери, електромери /проверете номерата им и дали съвпадат с тези, написани на сметките/ и най-добре е сметките да идват на ваше име. Нас искаха да ни прекарат да плащаме сметките не на нашите водомер и електромер.
  5. За работа можеш да търсиш в един вестнии "Хрисес ефкериес" излиза всеки четвъртък, но е с повече обяви на гръцки, има и на английски де. Зависи каква работа търсиш, за магазин обяви слагат и по витрините на улицата.
  6. Градски транспорт аз лично не съм ползвала, има автобуси, но не е като в БГ, слаба инфраструктура! Хората масово карат коли, чужденците ползват и колелета, малки мотори тип скутер...Карта на града и Кипър можеш да си купиш от всеки сувенирен магазин, а тук те са под път и над път!
   Това е...Очакваме ви  newsm10
П.С. Ако не е тайна къде ще работи мъжа ти?

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 22:03 от dani73

# 219
  • Мнения: X
Благодаря на всички за топлото посрещане и полезната информация  Hug
Живот и здраве като се установим ще пиша повече кое и как, понеже засега всичко е още несигурно, надявам се всичко да се нареди  Praynig

# 220
  • Мнения: 431
Здравейте момичета!
Не ме бийте много, моля ви, знам че съм маааалко несериозна и напоследък почти не ви посещавам....НО обещавам вече по-честичко ще се включвам. Така ме е завъртяла тази въртележка бебешката, че едвам имам време вечер да си пооправя къщата и да погледам ТВ.
Е, след 2 седмици ще си почина малко, ще си ходя в Бг, а малките ще ги сервирам на баба им, малко и нея да я побъркат Mr. Green.
Cecile, не се притеснявай, много лесно ще се адаптирате към обстановката тук. Всичко е така както са ти казали момичетата, само за интернета не съм съгласна, че се чака много време. Ние също сме към Ситанет и точно на втория ден след като си пуснахме телефона имахме и интернет, но има една малка подробност, ако жилището не е ваше, ще трябва да платите депозит(непомня колко точно беше).

# 221
  • Мнения: 39
Здравейте момичета,
Реших, че е по- добре да се включа по- късно от колкото да пропусна...
dani73, твоето детенце в кой клас е? Някой ми беше казал, че децата трябва първо една година да учат само езика и едва тогава могат да продължат със следващият клас... Така ли е наистина?
maatete, още малко търпение и всичко със зъбчето ще се оправи! По- важно е, че си предприела необходимите мерки...
Cecile, добре дошла и от мен  smile3525 Макар самата аз да съм съвсем от скоро в тази компания, сигурна съм, че ще ти бъде много приятно...
Аз от два дена отново чета старите теми и откривам толкова полезна информация... Момичетата са страхотни.
TheNMaster, надявам се, че всичко е преминало без проблеми...
Приятна вечер на всички!

# 222
  • Мнения: 0
Pavlinkata, моят син е в 4-ти клас вече. Преди да тръгне на училище ходеше на детска градина тук и проблеми с езика не е имал. Почват от 6 годишна възраст, а Алекс /сина ми/ не беше ги навършил, т.к. е роден през ноември. Мисля, че не необходимо да изостава детето 1-на година, за да учи езика. Наши приятели си доведоха сина, който бе завършил в БГ 5-ти клас. Тук си влезе в 6-ти клас направо и ходеше на допълнителни часове по гръцки език. Не са се оплаквали, че има проблеми до сега. Детето вече е в 7-ми клас, гимназия.

# 223
  • Мнения: 39
Ехо-о-о момичета, здавейте...

Хайде поспаланки, усмихнете се и да сядаме на масата!





dani73, моят син Алекс също е в 4-ти клас...  Laughing
Той всъщност се справя много добре с английският е-к. Миналата година беше 3-ти на областно състезание... Истината е, че непрекъснато е пред телевизора и от малък гледа само филмчета на английски. А аз в училище учех френски е-к... После ходих на курс, но само за елементарно ниво. Дори сега се чудя на кой от езиците да наблегнем. Намерих школа в нашият град за 16,00лв. - 45 минути час и двамата може да учим гръцки. От др. страна английският е много използван при вас в Кипър, а на място може да се учи гръцки, като разбира се вече сме се въоръжили със самоучител и ще положим усилия...
Моля ви посъветвайте ме как да постъпим!

Прекрасен и усмихнат ден на всички!   Hug

# 224
  • Мнения: 39
Добър ден момичета!
 
Първо добре дошли на Сесил и Павлинката! Да, много си ни е уютно в нашата тема!

Павликата, английски тук е много хубаво да знаеш,ама ако имаш възможност да понаучиш малко гръцки преди да дйдете,ще е добре. Аз сам с перфектен английски,ама шефа сега иска гръцки да уча,а аз като знам че мога да си се оправя на английски и хич не си давам зор. Цената е добра-16 лв нищо не са. А много ще ви помогне.

Сесил
, аз съм в Никозия,но Лимасол е страхотен град! Много повече ми харесва от Никозия. Моята фирма открива салон там след няколко месеца и за лятото ще ме преместят там! Не се притиснявай,лесно ще свикнете и ще заобичате този прекрасен остров. И бъдете положително настроени,много е важно за вас!

Кате
,кво става с пернатия любимец! Заповядай,обади се когато поискаш да ти сложа ранде ву в Министри ъф бюти! За маникюрче,нова прическа,ще направим дискаунт за теб,подаряваме гифт ваучери...

На всички празнували тези дни техни или празници на близки,да са живи и здрави!

Аз момичета тук на новата работа работя всеки ден с почивен ден само неделя. Прибирам се вечер скапана,хапвам,душ и лягам.
Снощи с колегите както винаги на клубче и днес имах планове да спя цял ден,ама то домакинската работа си ме чака мен. Та сега се започва    newsm28 wash hang 1ironing 1dishes newsm71       
    hahahaхората обичат неделя,че си почиваt,аз почвам да я мразя...

Ръката и е по-добре,падна коричката на раната,сега трябва да започна един мазила да слагам да не остане белег.

Та така,захващам се за работа. На всички пожелавам приятен ден!

До по-късно!
 

Последна редакция: нд, 28 сеп 2008, 12:23 от lusien4eto

Общи условия

Активация на акаунт