Нашите "специални" деца с ДЦП-4

  • 66 296
  • 578
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 037
Един железен квадрат, облепен с картон, обвит с дунапрен, после калъфка, за да не я наранява, да тежи и да не се гъне и ластик.
Ластика го прешивате за калъфката, трябва да имате две краища, да минават през раменете отпред и подмишниците,  пъхате в лентичката отзад и в долните два края пак  в лентички от ластик, после минава отпред  и го правите на хикс и завързвате където е удобно.
Дано да съм обяснила както трябва.

# 211
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Браво за изобретателността! smile3501

# 212
  • Мнения: 1 271
ajeliya стрхотна си
възхищавам ти се  smile3501 smile3501 smile3501

# 213
  • Мнения: 4 585
Добър вечер. Правят ли измервания на съдържанието на Депакин в кръвта в Александровска болница? Или някоя друга? Колко струва без направление?

# 214
  • Мнения: 1 037
Вълкът с дълъг ник , кръвта ще я вземат в Александровска,там ще я центрофугират, предполагам.
Ниво на Депакин правят в Майчин дом, много е близо до Александровска, аз съм носила там центрофугираната кръв, последно струваше 20 лева, сега да е най-много 30.
Миналата седмица правих на Сиса, но тук, беше си 20 лв., не знам в София дали са повишили цените.
Ако сте с направление за хоспитализация, там би трябвало да поемат това изследване.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 333
Вълчо, Лабораторията Свинаров прави изследвания за нивото на медикамнети в кръвта. Преди се помещаваше на 13ет в майчин дом, вече са в сградата на Клиничната и Микробиологична лаборатория на Александрвоска болница... намира се в двора на Александрвоска съвсем близо до Неврологичната клиника. На 2-3 етажа е и е с червени тухлички. Изследването струва 18лв. и резултата е готов за около 4 дни. Ако си хоспитализиран изследването е безплатно=поема ти го пътеката.

# 216
  • Мнения: 4 585
Благодаря Ви, идеално е.
Вече ми се изясни графика. Всичко ще ни е наблизо.

# 217
  • София
  • Мнения: 1 333
Вълчо, радвам се че ще ви на близо и на удобно място.
Тези от лаболаторията са много готини и точни.
Дано има положително развитие за Кирил  Praynig

# 218
  • Мнения: 317
Здравейте,
аз по въпроса за интензивността на гимнастиката: ние ходим два пъти седмично на рехабилитация. През останалото време вкъщи. Напоследък обаче той изобщо отказва да прави каквито и да е упражнения: ако трябва да стои прав, свива крачета, решавам да използвам да направя упражнение със свити крачета, изпъва ги... Опитвам под формата на игра, и пак не... Иначе никога не е плакал от рехабилитацията, напротив, винаги я е обичал. Когато прекалим с някое упражнение, отказва да го прави (като например след като правехме няколко дни клякане и изправяне по 120 пъти, напълно отказа за повече от месец ooooh!). Сега обаче всичко отказва. Давайте идеи Hug

# 219
  • Мнения: 3 914
няколко дни клякане и изправяне по 120 пъти, напълно отказа за повече от месец ooooh!).
Наде,това сериозно ли Shocked ooooh!
Мойта ако я накарам да клекне толкова днес,ще откаже всичко....завинаги Mr. Green

# 220
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
.......... няколко дни клякане и изправяне по 120 пъти, напълно отказа за повече от месец ooooh!). Сега обаче всичко отказва. Давайте идеи Hug

Пробвай и ти Joy
Моето дете около втората годинка правеше по стотина, но ги разделях на 2-3 пъти. Използвах това, че обича стериотипите. Имах един здравец на терасата, късах част от листенцето, тя клякаше да го вземе и го изхвърляше през терасата. И така петдесетина пъти. Сега е абсурдно да я накарам да направи нещо такова.

# 221
  • Мнения: 317
Е не наведнъж. 3 пъти по 40 правехме Hug
А иначе той просто започна малко повече да разбира, иска разнообразие, писнали са му едни и същи упражнения според мен...

# 222
  • Мнения: 24
Здравейте мами може би тук не е мястото да поискам мнение някой от вас дали е чул или има някаква информация за др. Георгиева която е физиотерапевт в б-ца Токуда и въобще ходили ли сте там на рехабилитация . Предстои ни преглед и евентуално назначение на процедури , моля някоя от вас ако има информация и мнение да го сподели . Благодаря ви предварително   bouquet

# 223
  • Мнения: 49
Здравейте на всички!Не пиша често във форума,но следя темата защото сина ми е с квадрипареза.На 2 год.  и 9 месеца е и го мъчим да върви/с шини/.Последната година само лазеше,но сега усилено се упражняваме с вървенето и в момента върви,макар и нестабилно хванат за една ръка.Пиша ви за да ви споделя,че в края на миналата година ходихме за около месец до Унгария -"Петьо Институт"в Будапеща и съм много доволна.Това е световно известен институт с пациенти от цял свят-видяхме руснаци,американци,семейство от Египет и мн.други националности.За съжаление в България не бях чулвала за възможноста да заведа детето си в този институт,което е много жалко,защото мисля,че с упражненията по Войта които правихме толкова усилено в София забавихме двигателната активност на детето/да не говорим за стреса който и малкото и ние родителите изтърпяхме/.Но да гледаме напред.Препоръчвам на всички които имат възможност да посетят института-ще съдействам с каквото мога!Децата ни заслужават най-доброто,а аз мисля,че в Будапеща работят по най-подходящият метод за деца с ДЦП.
ПС:Шините ни ги напавиха в Унгария за около 70 евро-за сравнение- в Германия 2800 евро едната.

# 224
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Дими, радвам се че сте намерили къде да помогнете на детето,дано да се подобрява бързо Peace
 Искам да те попитам защо смяташ, че Войтата е забавила двигателното развитие, унгарските лекари ли ти казаха това? Колко време правихте Войта? И с какво се рехабилитирахте в Унгария?
 Извинявам се за многото въпроси, но в момента ние също правим Войта-2 фаза и пълзене и разчитаме на тях. Излишно е да казвам ,какви ревове са.

Общи условия

Активация на акаунт