Нашите "специални" деца с ДЦП-4

  • 66 352
  • 578
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 914
Пак ви почвам ,ако трябва и ще ви напляскам накрая Mr. Green
Не мислете че целодневно зор за едно дете,каквото и да е то,му се отразява добре,защото и нашите деца преди всичко са деца.Ще ви кажа и друго,дори и деца като нашите имат нужда от разходка навън,сред другите деца,с мама и с всичко онова което имат всички други деца.Водейки ги нон стоп по процедури и всякакви неща ,дали не им вредим мъничко.Представете си вие,здрави и големи хора,всеки божи ден по 4 пъти на фитнес,на работа/щото играта с логопеда и психолога се равнява на нашия умствен труд/,после да идем да поплуваме и накрая да пояздим,ами аз няма да издържа Peace
Ще опиша аз какво правя в дни, в които още не ходехме на училище:Сутрин ставаме и правим всичко онова дето се прави ,закуска,тоалет и прочее,след което гимнастика между 45 и 60 минути,според зависи от настроението и,разходка,обяд,следобеден сън,ако има възможност пак разходка,вечер игра на масичка с играчки/онова което ни казва логопеда и психолога/,малко вертикализатор,но в нашия случай вече разходка с проходилка,също и сутрин,след фитнеса.Гимнастиката аз си я правя,със всичко необходимо като уреди/правила съм си всичко/,логопеда посещавахме веднъж седмично и това което ми кажеше го правех до следващия път ,когато вече имаше други инструкции.Ами това е горе долу,аз съм доволна от този режим,защото наистина дава резултат.Според мен всичко прекалено не е полезно.Ако имам възможност бих я водила на езда,но събота или неделя,това са дните в които тя почива,така както почиват всички хора и ездата ще е просто развлчение и игра.
За мен рехабилитацията е най-важна,но това може да е час -два на ден,повече само би изтощило прекалено МОЕТО дете,за вас незнам.А всичко останало все пак зависи и от потенциала на детето,ако то го има и час гимнастика би помогнало да се научи да го прави и пак да е щастливо дете,като всички други.
Това е мое мнение и не искам никой да се съобразява ако не мисли по същия начин Hug
Горе главите и се вслушайте в гласа си отвътре,той ще ви подскаже най-добрия начин за вашето си дете Hug

# 196
  • Мнения: 1 037
bebo4e , ти обвиняваш ли се?
Недей! Hug
Аз да допълня Вики и мама, децата ни преди всичко са деца.
Няма начин всеки ден да ги водим на Логопед, Психолог, Рехабилитатор.
Аз се занимавам основно с нея, тя е до мен като готвя, пера, простирам, чистя,седи си в количката или е на вертикализатора, аз говоря "мама реже морков, бели домати, меси тесто", понякога слагам в една купа разни неща, пъхам и ръцете вътре и месим заедно, опитвам се да направя така, че да се почувства част от средата в която живее.
Има дни в които нищо не правим, наистина нищо, само разходки, ходим на кафе, на гости и така, хора сме, не роботи.
Признавам, прекалявала съм със специалистите и това понякога вреди, затова спрях.
Бебоче, какво си мислиш, че прави психолога, срещу скромните 20 лв.
Е, не мога да си позволя такъв три пъти седмично и не се обвинявам за това, ако имах възможност пак не бих я водила, няма да ми стига и деня и нощта, а ти с две деца , няма начин.
Наблюдавам я и преценявам от какво има нужда, каквото не мога да си позволя го компенсирам с нещо друго.
Сега съм и изработила шини за ръце, шини за крака, подсилващо елече за гърба, да го държи изправен и като сложим и ръкавиците, прилича на пострадал от войната ветеран, но има ефект.
Петя е щастливка, има страхотна майка, която я обича и прави всичко по силите си.  bouquet

# 197
  • Мнения: 1 193
сладурки , обичам ви

# 198
  • Мнения: 154
Както винаги Viki i mama и ajeliya успяха да ми вдъхнат нови сили и надежда.Благодаря ви момичета!Моето слънчице напоследък като се събуди сутрин и започва да пита дали днес ще ходи на гимнастика. Ами сигурно и на нея и е писнало вече и аз от време на времи я оставям да почива,отдаваме се само на игри и развлечения.При нас голям плюс е, че имаме кака.Малката постоянно я имитира и повтаря след нея,сигурна съм,че от това дърпаме доста напред.

# 199
# 200
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
И аз да успокоя майките, които се чувстват малко виновни , че не осигуряват всичко на дечицата - не сте сами, и аз съм в отбора Blush Гимнастиката я правя сама, защото истинската рехабилитация й действа много зле на психиката, но пък тя и няма чак наложаща нужда, затова си го позволявам. На логопед я водя по линия на разни програми, безплатно. Преди идваше у дома едно момиче, което завършваше, оправяше се прекрасно и ...евтино Blush Сега обаче има кабинет и няма тази възможност да идва Confused
На езда сме ходили пак по безплатна програма, на детето му харесваше много, но и друг път съм писала - начина по който се правеше не може да доведе до резултати. Всъщност как точно трябва да се прави  и най-вече колко, не знам Rolling Eyes Всичко наведнъж не ми е по силите, в никакъв случай!

# 201
  • Мнения: 153
  Ajeliya, заинтригува ме с това подсилващо елече!Какво представлява?

# 202
  Ajeliya, заинтригува ме с това подсилващо елече!Какво представлява?
И мен ме вълнува  Praynig, Теа доста се сгърбва като седи Tired

# 203
  • Мнения: 1 037
Аndrea.a , радвам се да те "видя", как е Анди?
Ще направя снимки и ще ги кача да ви покажа, това е най-трудното ми изобретение, голямо умуване беше.
Аndrea.a, идеята е на наша обща приятелка от Ловеч, аз малко я побългарих.
Ivi2000, защо си гост? Simple Smile

# 204
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
Нашата рехабилитаторка ни беше дала идея, за да не се изгърбва детето като стои право (слаби гръбни мускули), да й слагаме някаква раничка с тежести на гърба. Идеята беше добра, обаче моето диване не я търпеше и минута ooooh!

# 205
  • Мнения: 1 037
Здравейте!
Елечето на Сиси, ако може да се нарече така.
http://media.snimka.bg/2144/010543296.jpg
Така изглежда отзад,а  отпред минава ластик през рамената и подмишниците и друг ластик отпред на хикс.
http://media.snimka.bg/2144/010543301.jpg
Изправя и гърба и раменете перфектно, незнам вижда ли се добре, дава и също по-добра опора на главата.
Ако нещо не Ви е ясно, питайте. Hug

# 206
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Това е само за мен работа,/професията ми е модна Wink/обичам самоделките.
 Обаче в кой случай е подходящо може би трябва да прецени д-р. Thinking
 Боян напоследък изяви желание да стои седнал, надига се от облегнато положение в кошницата или в мен. Но виждам, че в кръста се огъва гръбнака като издутина, не е съвсем прав гърба.
 Аз не го слагам седнал, само когато сам се надигне, тогава и винаги може да се облегне.
 Това дали е нормално или мускулите са твърде слаби на кръста?

# 207
  • Мнения: 1 193
Ажелия както винаги идеята ти си я бива, но от какъв материял е

# 208
  • Мнения: 153
 Елечето е страхотно!Анди е със сколиоза, но смятам, че не би било противопоказно.Идеално изправя гърба, а това е целта.И аз като Бебоче ще попитам с какво е направено.
 

# 209
  • София
  • Мнения: 1 333
МОже ли и на мен по-конкретни обеснения как да си го произведа това елече ... нямам много триизмерно виждане на нещата и ми трябват разяснения  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт