Училищният звън децата сбира,АПРИЛчето на ясла нови другарчета намира

  • 10 921
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Привет и от нас в новата темичка! Hug

За бибата - още сме далеч от отказване, а и в момента зъбите ни мъчат та ще изчакаме. Валко изкара и четирите кътника, обаче продължава с кривенето, събужда се през нощта, дупето му се зачерви и това ме навежда на мисълта, че и кучешките са на път.

И да се оплача на Валко му излезе ечемик на лявото оченце. Направо ми се къса сърцето като го гледам горкото с това червено око. Добре е, че не го дразни много и само от време на време се сеща и го търка. В тази връзка някой знае ли ефикасно средство за бързо лечение на ечемик?

Пепена, то не останало вече, леко раждане и чакаме с нетърпение малката красавица! Grinning

Ние се прибираме другата седмица във Варна и ще сме налице за среща (че то направо се забравихме и много ми е домъчняло).

Болничките бързо да оздравяват!

Връщам се назад да чета!

Лек ден на всички и дано днес вали по-малко!

# 16
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!!
Нямахме няколко дена нет,а от БТК едва днес(3-ият ден от спирането на телефона),дойдоха.Оказа се,че кабела е скъсан у нас.
Консултация:Бяхме на консултация.Мерки:14.500кг и 89см Shocked ShockedДок каза,че е на горната граница,ама както отбеляза:Не се чудете,че е такъв.Вижте се вие.Странно щеше да е ако е 70см и тежи 9кг:))) Joy JoyСложихме Инфанрикса,Полиото,пуснахме изследванията за ясла и сега чакаме резултати:)
Желая скорошно оздравяване на всички болнички дечица.
Ели,радвам се,че Боби е по-добре Hug
И ние с тати прекарахме грипа с повръщането,разтройството и темпа,но Слава Богу,макар и контактен с нас,Кико не се разболя.Пу-пу.
Предлагам другата седмица около сряда го дават по-топличко,да се видим:)
Между другото,има много симпатична сладкарница в Чайка с детски кът като за нашите деца.казва се Анджелика.Може и там да се видим:)В кафето се пуши,а към детският кът има врата.Там може да ги наглеждат срещу заплащане,а ние да се видим като хората:)))И аз искам много да се видим вече:) Hug Hug
до скоро

# 17
  • София
  • Мнения: 2 474
Бибата я махнах с цената на приспиване пак на ръце. Отначало просто я носих, докато се измори страшно и понеже все нещо си мрънкам песнички, явно действаше приспиващо и така. Не ме притеснява толкова носенето на ръце, защото него вече успях да откажа веднъж, но не знаех как ще се справя с бибата. Повече от седмица нощите бяха много неприятни, будеше се и плачеше. Да си призная преди няколко дни се предадох на едно от ставанията и пак й я тикнах в устата, за да спре да плаче, но не! Избута ми ръката с бибата и продължи да си плаче, така че реших, че повече няма смисъл да опитвам, може и да не е плаченето от липсата на залъгалка. Обаче снощи /си заспа по учебник, на креватчето, без биба, даже без да пея. Mr. Green

Къпането е голям проблем. Все още я къпем в корито на стойка в кухнята! Shocked Не иска и да чуе за банята, само като й покажа душчето, на което мама и тати се къпят, почва неистово да се дърпа и да мрънка, че не иска. Веднъж опитах да преместя коритцето в банята и настана една... рев, вкопчи се за мен, не мога да я оставя в коритцето. Може да опитам и аз да се къпя на отворена врата, а тя да гледа, за да види, че не е страшно. Thinking Подозирам обаче, че няма да иска да гледа, ами ще хукне сама да вършее безконтролно по стаите. Дори и когато сме на познатото място в кухнята, пак е проблем, когато стигнем до миенето на косата. Какво става не знам.
И аз отивам да гледам снимки Simple Smile

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 12:21 от Илит

# 18
  • Мнения: 11 031
Момичета, палцестискането даде резултат, и то перфектен!  motor

Ето обещаната и заслужена почерпка! Да ви е сладко!
Two Hearts

# 19
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Миленче,Честито!!Безаварийно шофиране ти желая и умната!! Hug
Момичета,излязаха резултатите на Кико за яслата-кръвните.Утайката му е 24:(((,което 2 пъти повече от нормалното.Детето е добре,само че много сме зле с венците......чакаме още 2 предкътника и нощем ни побърква.Дали може от това да е???Джипка каза,че е възможно,но не е сигурна.Детето е жизнено,играе си,само дето нощем ни прави луди с баща си.
Заспиване,до скоро заспиваше сам.Напоследък обаче като затворя вратат и го оставя да заспи,настава луд рев.Сякаш го е страх от нещо.Едни сълзи,сополи,лудница....а той не е ревливо дете.
Залъгалка,ползваме все още.Дори ако му я измъкна ако не е заспал дълбоко настава кански рев.....

# 20
  • Мнения: 1 114
Здравейте и от нас!
Аз съм на работа тия дни, но само до края на седмицата. Много странно се чувствам. Омързеливила съм се от седене вкъщи и много трудно влизам в час. А като се сетя как нямах търпение да се върна на работа. Но засега си оставам вкъщи де, че Дари още не се е закрепила на яслата и ако така продължава да боледува ще изчакам още.
Къпане - ние от доста време къпеме Дари в голямата вана. Някой път се къпем и заедно под душа. Гушкам я и така се къпем, или я оставям права до мен. Но тя много обича къпането, сама вечер казва "чипа-чипа" и отива към банята.
Бибата - засега не виждам шанс да я откаже. Търси я за заспиване, а сега с многото растящи зъби я дъвчи и по друго време. Ще го мисля по нататък.
Хрема   - при нас продължава. Днес ще я водя на лекар, не че има какво вече да ми изпише за хремата, но то вече незнам колко време се влачи така.
Мерките - Дари не е от снажните. Не съм я водила на консултация, но вкъщи я меря на електронен кантар и е около 9200. Като слушам ваште мерки, срам ме хваща. Но какво да направя, и да яде и да не яде така си наддава. На сантиметри е около 80.
Говоренето - тука вече сме отличници. Laughing Повтаря всичко като папагал. Вече връзва и по две думи и комуникацията е доста по-добра. 
Кръщене - Дари я кръстихме на именния и ден - 19 март. Аз съм вярваща, мъжа ми също. Не е имало спор дали да я кръстим. По скоро за нас си беше ясно, че ще има кръщене.
Хриси - вие не питахте ли докторката за утайката. Имам някакъв спомен, че при децата е по принцип по ускорена, но да не те подведа. Иначе е възможно и да е от зъби, всеки процес в организма дава отражение.
Linofrina - ЧЕСТИТО! Безаварийно шофиране!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте момичета,

Linofrina честито!!!

Бибата - ползваме я за заспиване само, през другото време я крия и не и я давам. Иначе си заспива сама в креватчето.

Къпането - от около 2 мес. я къпя само под душа /душ- слушалка/. В началото се страхуваше и мрънкаше, но бързо свикна. Коритото съм го приготвела вече за едно бебенце.

Кръщене - ще я кръстим, но като стане на 3 г. Баткото тогава го кръстихме и нея смятам така.

Говоренето - имаме няколко странни думички в не дотам богатия ни рачник. Ги - топка, идва от гол, Гагн - това е всичко което се обува, чорапи, обувки, пантофи и т.н., но от къде идва, бога ми, не ме питайте   newsm78 и Тииии - мерси.

Сега като видях какво е писала di p за бибата, аз смятам да приложа пък друга тактика за отказването и. Имам една скосена биба /нашата е кръгла/ от баткото още, която изобщо не е ползвана. Мисля да и дам нея, тя няма да я иска, ще я плюе и така ще се откаже или поне така си мисля Mr. Green

# 22
  • Мнения: 872
Linofrina, честито   bouquet Безаварийно шофиране !Ще правиш ли и Рая рокерка  Simple Smile
Къпането - за Мира е голям кеф къпането с душа.Не помня кога последно сме ползвали корито.
Заспиване - сама в кревата,обаче с биба  Confused Мисля като изкара кътникът,който е тръгнал в момента да пробвам номера с рязането на бибата,да видя дали ще помогне за отказването й.
mama_na_kiki ,и аз си мисля,че ускорената утайка може да е от зъби.А другите изследвания как са,левкоцитите в норма ли са,урината?
TanyaSSK , най-добре посетете офталмолог,ечемикът е запушване на мастните жлези на клепача,да не стане някое възпаление.
Говорене - в момента сме го зациклили нещо, като беше по-малка казваше повече думи,сега като,че ли ги е забравила,не иска нищо да повтаря.

# 23
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Другите ни изследвания са ок!
Хемоглобин 128
Левкоцитите са малко височки-10.3 при норма 11
Еритроцитите са малко:4.37,при долна 4.6
Урината му е перфектна-1-2 левкоцита
di_p ,ти май беше мед.лице....помагайте,че ще лудна
Док каза,че може да е от зъбите,но не е сигурна.То как можеш да си.... Rolling EyesИначе като й казах за другите показатели,каза че са ОК.

# 24
  • Мнения: 635
Здравейте,

нямам никакво време , но днес реших да ви пиша !

Дани вече седмица е при нас, така се радвам, взех изпита , но остана още един !

Чудесни снимки !

Бибата - и аз се чудех какво ще правим, вече имаме 4 ри кътника и все я иска, а без нея не заспива ! И се притеснявах , но като виждам повечето сте с биби ! От както се научи и да казва - биби, вече немога да се правя че не разбирам ! Но като виждам как чужденците им дават на големи деца биби сигурно по на 2 3 години и се возят в колички се успокоявам, явно ние винаги бързаме , мисля че детото само ще се откаже, защо да го тормозя, е не ми харесва голяма мадама а с биби , но  Grinning

ваксини - вчера сложхме последните две които бяхме поотложили , защото беше при баба си !

сън- заспива още с мляко нощем, понякога се буди сутрин и иска мляко, но нали си е полезо нека пие! На обяд заспива уморена от игра !

танци - танцува мноо като и пусна детски песнички, много ми е сладка !

говорене - казва доста неща !

Хубав ден !

# 25
  • Мнения: 872
kler ,честит взет изпит,успех и на следващия  Peace
mama_na_kiki , изследванията ви са си съвсем добре,повторете след месец пак утайката и ще се види дали е от зъбите,освен,ако до тогава не се появи още някой нов  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 925
за бибита - Мая понякога заспива без нея, даже много често, но пък през нощта се сеща и си я взима, стои на шкафа до креватчето и. До скоро изобщо не и правеше впечтление има ли биба, няма ли, но напоследък от 1-2 седмици, само я търси, иска си я, застава на шкафа, на който седят бибите и крещи ( доста силно  ooooh! ). За сега още няма да я отучвам...
банята - Мая я къпем, в корито или в един леген в банята, много отдавна почнахме да я къпем в банята, още докато беше коритото на стойка. Къпала съм я и права с душ слушалката, не се плаши. Но пък с мен не съм, пък и не виждам защо да го правя  newsm78
ваксини - ще слагаме другата седмица във вторник тази, която е преди пентаксима, че тоя нашия доктор нещо яко се е объркал, то че ние не сме ходили от сумати време, ама в крайна сметка нали въвежда какво е ваксинирал и какво не  Close
танци - е тук ни е силата  Laughing Като мечките от Белица е, щом чуе музика, независимо от къде телевизор, радио, телефон, веднага почва с едни чупки ooooh!  Joy
сън - спи горе-долу добре. До преди 1 седмица, т.е. откакто се върнахме от морето, където не и се беше променил режима, лягаше си към 20:30-21, откакто сме се върнали обаче, не иска да заспива по-рано от 22, снощи даже заспа в 23, иска да съм при нея, крещи и се дере, ако я оставя като преди сама да заспива. Но поне става по-късно към 9, а преди към 7. Дано да се оправи и пак да си заспива самичка.
говорене - тук ни е най-слабото място. Нищо не говори, само нейни си бебешки неразбираеми неща...Казва само Мами, ам-ам, Баби, Мими ( нямаме Мими около нас и не знаем на какво го казва ) и до там
  Sad

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 1 740
Голям смях с това говорене. Като прочетох за Мая за Мимито. Вики на всички батковци вика Боби и тича подир тях. Нямаше да е чудно, ако имахме поне един батко Боби наоколо, ами то нито един няма. От къде го измисли само тя си знае. Не че ако усети, че не и обръщат внимание не обръща на бате, ама първо трябва да в Бобо. Мъжа ми оня ден реши, че Вики мисли, че е момче. Ама как не, като види ли момче хуква след него. Отидохме на гости, имаше батко и кака. Каката се скъса да лежи по земята, да я вика, да и предлага да си играе с нея. Нула внимание. Баткото я погледна с половин око и се изнесе. Имаше даже изказвания от рода: "Би ли било възможно някой да не ми крещи" (сега имат бебе, чак смях ме хваща какво го чака), а Вики тичаше по него и му се радваше.
Танците - същата работа. Чуе ли музика и почва да се кълчи. Да кажеш, че с баща и сме големи танцьори, ми то ... Сама си измисля стъпки  Laughing
Я кажете вашите деца дали се радват като причинят болка на някого? Умира от кеф като ощипе някого и той викне. Онази реклама на Нестле лайън с мъжа бъркащ в апарата за шоколадови десерти. Само като чуе музиката и почва да крещи по телевизора и да се смее  ooooh!
Научила се е да отговаря на въпроса Колко обичаш тати. Вдига двете ръце нагоре и вика еееееееееей толкооооо  hahaha На същия въпрос за мама казва ха-ха и се изнася  #Crazy
Я кажете да се спичам ли, че Вики не си знае частите на тялото? Като и кажеш вдигни ръце ги вдига, дай краче да цункам, дава. Но ако я питам къде ти е носът показва ушите, защото тях първо научи  ooooh! Същата е историята и с очите. Виж пъпа знае къде е, вдига блузата и почва да бърка със все сила в него. Абе не ги ли боли тез деца бе  ooooh!

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
450 ,ти имаш погромен проблем JoyНие не знаем въобще коя част на тялото коя е.Мисля,че няма смисъл да насилваме децата си да правят и учат неща,които не са им по сърце.Рано или късно ше ги научи,споко Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт