Тук във слънчева Елада есента ни изненада (Гърция -13)

  • 19 368
  • 298
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 111
Снимах една статия, може да е полезна за някой:
Заглавието - До 3180 евро връщат на живелите под наем
Статията

# 136
  • Мнения: 67
И аз го 4ух,това за наемите.Трябвало да имаш договор с хазаина си,вси4ки бележки от ток,вода и др.Така каза един познат.

# 137
  • загубено
  • Мнения: 6 499
Това с наемите е от преди.
Но мисля че имаше някакъв праг на доходите и от значение беше колко деца има семейството.
Отидете в някой КЕП там ще ви обяснят.

Spender,много хубаво е намислил мъжът ти Grinning
Прекрасен празник е Коледа,и най-добре със семейството да се празнува.
На мен най-ми липсват роднините около празниците Confused
Ще ти е трудно да организираш всичко,но си заслужава Laughing
Бързо оздравяване на 1/2  bouquet

# 138
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Spender, дъщеря ти сама ли живее в БГ или под нечия опека? Извинявай, ако е твърде личен въпрос, но ни предстои местене в Елада в близките месеци, а дъщеря ми категорично отказва да учи там...Сестра ми отказва да я поеме, тъй като й се вижда голяма отговорността, та мисля едни варианти и схеми... Sad

# 139
  • Мнения: 0
Знам, че по принцип иката се занимава с тези проверки. С тях нямам проблем защото шефа ги познава и когато минават на проверка не ходя на работа. Но сега имало акция "метла" и полицията, търси хора без документи. Аз нямам проблем с престоя си тук, а това че хазаина не ми даде договор за квартирата и не можах да си извадя и разрешително за работа.

# 140
  • Мнения: 334
Относно договора за наем, може да се замени от υπεύθυνη δήλωση от човек, при когото живееш, не е задължително да имаш договор за наем на свое име. Но в този случай може да ти поискат (не съм сигурна) бележка за комунален разход на твое име. Питах те за работата не за друго, ами ако си примерно в обслужващата сфера, да кажем  работиш на гише, шансът да те "изловят" е по-голям.
Дано наистина от догодина отпадне ограничението за български работници и да си извадиш разрешителното без проблем Peace

# 141
  • Мнения: 67
 За наемите,цетирах мой познат(не съм запозната).Също каза за Ипефтини Дилоси,нали всяка година се прави и пишеш,4е си под наем.

# 142
  • Мнения: 0
Попитах няколко човека да ме запишат на техния адрес, но на никой не му се занимаваше най-вероятно. Така си останах и без документи. Аз съм на остов  и тук всички се познават(все едно си на село) и с местната полиция също нямам проблеми, но сега дошла група от друг остров и това ме притеснява. Тези проверки ги правят заради албанците и руснаците(нали са визови), но не искам да имам неприятности покрай тях. Иначе работя, като сервитьорка и то на паралията. Харесва ми работата, а и сме много сплотен колектив.
 Ще ви разкажа за срещата ми с полицаите. Бяхме взели кола под наем и след работа приятеля ми дойде да ме вземе, изявих желанието аз да карам. В 4 сутринта и понеже съм голям карък и бам полиция Embarassed ( за първи път карах кола в градски условия без инструктор). Приятелят ми отиди да ми вземе документите. През това време ме извикаха при тях и се почна... от къде си, къде работиш и аз си казах всичко, но като ме питат къде работиш започнах да се правя, че не ги разбирам питаха ме как се казва заведението. После идва приятелят ми и него започват започват да го разпитват. Но ние и двамата не го знаем езика добре и те му викат къде работи момичето, той никъде, и така той им каза, че не съм ги разбрала и че работя в заведение ама в Солун. Голям цирк беше, нищо повече   и така ни казаха да си ходим. :Lil:

# 143
  • Мнения: 67
S.I.N.Здравей,аз също съм работила без док,но в хотел и само лятото.Къде живееш?

# 144
  • Мнения: 0
S.I.N.Здравей,аз също съм работила без док,но в хотел и само лятото.Къде живееш?


Здравей, sis79. Аз  съм на остров Наксос, ти  къде си работила. Да не се окаже, че се познаваме Laughing То и аз започнах само за лятото и все още чакам да свърши сезона. Нямам търпение да потеглим за България.

# 145
  • Мнения: 1 567
Да, това за наема важи. (при малко смътни спомени вече). При попълването на дан декларация.
Сумата се приспада от данъците, които трябва да се платят.
Това, което пише в статията 12000 са доход, който не се облага с данъци. За сяко първо и второ дете сумата е по 1000 евро да дете. Т.е за сем с две деца (малки) необлагаемият доход става 14000. След това има схема за това как се изчислява ФМУ.

# 146
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Отново се включвам във вашата тема, но имам още малко въпроси  Blush : Кога започват разпродажбите из магазините за дрехи /Зара и подобни/? Заслужава ли си /финансово/, обикалянето из тези магазини?

# 147
  • Мнения: 67
S.I.N.-Аз съм на Халкидики.

# 148
  • Мнения: 146
Здравейте мамчета и бебки в Гърция. Има ли някой в Солун, който си е записал консултации в Express Service? Искам да обменим опит...

# 149
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте мами искам да попитам тези които живеят в  Солун през декември ми предстои пътуване до там и ме интересува кога започват коледните намаления най вече в Зара.Благодаря предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт