Тайната на дългата и здрава коса - 45

  • 36 961
  • 395
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 246
Аз пък тъкмо излизам от банята и щях и аз за алкохола да питам,май наистина доста изсушава newsm78 и на мен така ми се струва.Когато не го слагам ,като,че ли косата ми е по-мекичка newsm78 какава е основната му функция?

# 61
  • Мнения: 1 282
Да загрява скалпа, да отваря порите и съставките на маската да се приемат и усвояват по- добре.  Wink И да, алкохола изсушава косъма.

# 62
  • Мнения: 246
Мерси Hug вече ще слагам по-малко количество Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 214
Момичета, може и да си внушавам, но маската ми повлия просто СУПЕР!!! И то от раз  Party Днес косата си я чувствам просто прекрасна  Flutter

# 64
  • Мнения: 389
е кога изписахте 4 стр??? Crossing Arms
Гласувах с "да",а може и наши снимки да слагаме 4470.....с тия страхотни коси направо сме си за първа страничка newsm47
Тази вечер си направих обичайната маска с кисело мляко и няколо вида масла.Много ми се спи,а ми се иска да я сплета на няколко плитки,може и само с пяна да я намачкам...лека нощ

# 65
  • Мнения: 1 250
Гласувах с да.
Видях много хубави коси.
Поздравления.

# 66
  • Мнения: 3 695
Аз съм За снимките в първа страница. мис арк, много красиви ги избираш и създават празнично настоение на цялата тема. Когато отварям новата тема и съм в очакване каква ли ще е снимката този път.  Hug
подкрепям  Peace

# 67
  • Мнения: 6
Страхотни коси имате. Браво. Благородно ви завиждам.

Мис Арк - въпросче: нали казваш, а и аз така съм чувала, че киселото мляко действа изсушаващо на косата, но снощи си смесих кис. мляко със сода /за сваляне на тъмния цвят/ и косата ми стана много мека и хубава, а по принцип ми е суха. Дали ще й навредя /изсуша/ много, ако продължа с процедурите с киселото мляко, защото не искам да се изсветлявам с химически продукти?

# 68
  • Мнения: 1 919
Мimi    newsm78 сега каква ти е косата, че си махаш цвета...колко тона от боята падат? Thinking

# 69
Нешо вчера прекалих с меда алкохола и сложих жълтък и хума и резултата е доста суха коса..повече никога......хума и жълтъци.  Naughty
А иначе имам чувството че косата ми расте като побъркана.Може и да си въобразявам, ама поне 2 пръста имам чувството че е порасла за 2седмици..Състоянието се подобри значително и това го отдавам на факта, че досега никога не съм ползвала каквито и да е било маски и е била супер неподхранена и сега изведнъж си връща силите..ама не знам..наистина имам чувството че е почнала бързо да расте, а тва е от 3 нанасяния (преди това ползвах 3 месеца стимуланта на икаров)

Последна редакция: ср, 01 окт 2008, 10:06 от Betelinka

# 70
  • Мнения: X
Аз когато реша да сложа алкохол, сипвам малко пчелен клей в етанол. Сигурно е полезно ,макар и да не зная с какво. Но вече спрях, защото дори от малко количество ми стои суха. Слагам само и единствено масла.
Тривитаминолът помага ли на косъма и по дължината? Че аз го слагам само в корените? Thinking

# 71
  • Мнения: 4 496
Страхотни коси имате. Браво. Благородно ви завиждам.

Мис Арк - въпросче: нали казваш, а и аз така съм чувала, че киселото мляко действа изсушаващо на косата, но снощи си смесих кис. мляко със сода /за сваляне на тъмния цвят/ и косата ми стана много мека и хубава, а по принцип ми е суха. Дали ще й навредя /изсуша/ много, ако продължа с процедурите с киселото мляко, защото не искам да се изсветлявам с химически продукти?

Мисля, че дори и да се поизсуши от млякото, после лесно може да се оправи с маски/купени и домашни/. Съвсем друго е коса, изсушена от обезцветяване и боядисване. Така мисля. Thinking

# 72
  • Мнения: 229
он много време чета темата , но поради бременност и кърмене не правех маската.По принцип аз от години се мажа с най аразлични готови и купени маски и косата ми е страхотна.Мисля ,че това се дължи на домашните маски , които си правя , въпреки че боядисвам в червено вече около 5 години. НО........... От месец имам страхотен проблем .Косата ми се връзва и отзад на тила не мога да прокарам пръсти нито да я среша.Миналата седмица след сауна изпаднах в ужас - не се реше , вързана ,чудо....Подстригах около 10 см . , но проблема си остава.Мажа я с какво ли не след баня , маска , кристали с ленено семе, балсам без отмиване ..... е не става и не става .Стои суха , макар и с блякък.Ако може някой да ми даде съвет как се е справил с проблема. Иначе днес си купих Тривитаминол и започвам с маската.Аз в това отношение грешка нямам , мога да се мажа и няма да ми омръзне.

# 73
  • Мнения: 2 110
 
он много време чета темата , но поради бременност и кърмене не правех маската.По принцип аз от години се мажа с най аразлични готови и купени маски и косата ми е страхотна.Мисля ,че това се дължи на домашните маски , които си правя , въпреки че боядисвам в червено вече около 5 години. НО........... От месец имам страхотен проблем .Косата ми се връзва и отзад на тила не мога да прокарам пръсти нито да я среша.Миналата седмица след сауна изпаднах в ужас - не се реше , вързана ,чудо....Подстригах около 10 см . , но проблема си остава.Мажа я с какво ли не след баня , маска , кристали с ленено семе, балсам без отмиване ..... е не става и не става .Стои суха , макар и с блякък.Ако може някой да ми даде съвет как се е справил с проблема. Иначе днес си купих Тривитаминол и започвам с маската.Аз в това отношение грешка нямам , мога да се мажа и няма да ми омръзне.
....
Не разбрах дали си родила ? Възможно е да са хормони или стрес ! Възможно е да , е от смяната на сезоните.
Може да бъде и от сауната/чела съм кофти неща за действието и върху косата /,ако не си я предпазила.
Може да бъде и поради липса на витамини /бебчо ,взима твойте  /.
Домашните маски са страхотни ,  от купените най-харесвам Миосотис /моята коса по-принцип си е суха / и ампули Пантаселмина/май така се казваха /

# 74
  • Мнения: 229
писах поради бременост и кърмене.Детето вече е на 8 месеца и от няколко месеца не го кърмя.Косата ми не пада има страхотен блясък , но стана адски суха отдолу.Не съм престанала да я плескотя с пшеничен зародиш и домашни маски.От сауната косата ми не може да се изсуши , защото е намазана с предварително приготвена от мен маска и е вързана с  найлон и кърпа отгоре.Така , че топлината не достига до нея директно. А и ходя на сауна от години, а проблема ми е от 1 месец.

Общи условия

Активация на акаунт