Инициативата на Pampers и Unicef - чиста загриженост или подъл маркетинг?

  • 21 698
  • 369
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 277
А и защо ваксини ?
има и други начини да се предотврати заразяването с тетанус и най-вече неонаталния тетанус
ДА подобрят хигиенните условия в болниците с тези пари ,да образоват населението

# 46
  • Мнения: 4 555
Та се чудя къде отиват тези пари  newsm78
Точно този въпрос не е от най-трудните.
Иначе си описала много точно и моите мисли по темата  Hug

# 47
  • Мнения: 2 401
На мен ми се струва, че има други начини по които би могло да се набират пари не точно с памперси, които замърсяват околната среда!

# 48
  • Мнения: 961
Ползваме Памперс, така че следващия път ще потърся специално пакет с логото на Уницеф.

# 49
  • Sf
  • Мнения: 978
А и защо ваксини?
има и други начини да се предотврати заразяването с тетанус и най-вече неонаталния тетанус
ДА подобрят хигиенните условия в болниците с тези пари ,да образоват населението

Именно!
Не бих подкрепила подобно начинание, ако купувах Памперс, щях да спра незабавно.

# 50
  • Мнения: 254
какви болници бе момичета повечето от тези жени раждат в домовете си и помислете малко за невинните ангелчета а не за рекламата която си правят марката памперс

# 51
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ползвам памперси Памперс , но досега не съм копувала с логото на Уницеф

# 52
  • Sf
  • Мнения: 978
Ами да помислим заедно тогава.

Памперс, ако бяха толкова благородни, биха могли да отделят по 7 цента (10 стотинки са горе-долу) от цената на всяка опаковка и без да прибягват до помощта на "богатите" български майки. Като имаме предвид, че цената на една опаковка е средно 25 лв, не биха се набутали много.

Вторият ред въпроси, които възникват, са коя е нещастната фалираща фармацевтична компания, която има нужда от финансова инжекция, че да осигури ваксините на африканските деца? Доколко са изпробвани тези ваксини и дали не са нови, които тепърва ще трябва да бъдат тествани върху дечицата? А да не би да са с изтичащ срок на годност? И каква е връзката между Памперс и въпросната фармацевтична компания? Да не би да са с един и същ собственик?

Третото, което се запитах, като прочетох агитационните ти постинги, е защо ние, "богатите" български майки, плащаме по 60 лв за една ваксина, ако цените им (барабар с транспорта) са от порядъка на 10 стотинки?

И последно, ваксините са една много спорна тема. Ако точно от ваксината, която си платила умре някое дете? Или се увреди? Би ли искала да поемеш такава отговорност?

Та по въпроса ти. Помислих много по темата. Действията на Памперс за мен са грозни и непочтенни. Правят си реклама, агитирайки за медицински манипулации с невинни деца. Има и други начини да се подобри начина им на живот, които не включват интересите на неизвестни фармацевтични корпорации, които надали са фалиращи.

# 53
  • Мнения: 189
Подкрепям!Така или иначе  ползваме памперси и мокри кърпички на "Памперс",освен това мисля,че инициативата е много добра!

# 54
  • Мнения: 4 753
Mrs. Lovett    Peace   ...по всички изброени точки...
Ще внимавам да НЕ попадам на пелените с логото... Нека не превръщаме африканските деца в опитни зайчета...

# 55
  • Мнения: 5 500
Eто още една причина, която тотално ме отказа някога въобще да посегна към памперси и кърпички Памперс Naughty 
1. Не желая с мой принос да се тровят милите африкански бебета (това е мисия на други "хора")
2. Не желая с мой принос да замърсявам планетата, изполвам био разградими памперси Peace
3. Мразя да ми набутват гадни реклами от този род, Памперс толкова ли я окъсаха?
и 4. съгласна по вички точки с Mrs. Lovett  Peace и призовавам да започнете да мислите с главите си, а не да действате първосигнално!

# 56
  • Мнения: 2 652
Това, което правят Памперс, за мен е неморален и грозен маркетинг. Просто не мога по никакъв начин да свържа благотворителността с купуването на някакъв продукт, милосърдието с консуматорството - това ли са новите ценности на 21 век?

Това е една много умела и същевременно долнопробна стратегия за отвличане на вниманието на хората от негативната им асоциация за памперсите и замърсяването на околната среда. По този начин се опитват да свържат памперсите с позитивен социален принос за развиващия се свят. И вместо да се чувстват виновни, че купуват неразградимите и замърсяващи природата памперси, хората сега се чувстват страхотно, че подпомагат бедните дечица от третия свят. Отврат!

# 57
  • Мнения: 296
да допълня предходното мнение на  Mrs. Lovett
до преди кампанията памперсите бяха по 86 броя в пакет, сега са 82(за 3 ката иде реч), т.е. в името на благородната кауза ние, крайните потребители даряваме лев и нещо, за да може видите ли памперс да дарят 10 стотинки- ами някак си цинично ми се вижда. Да кажат къде да дадем по левче за децата за 10 ваксини и да престанат с подобни грубиянски изпълнения. Купувам Памперс, ще продължавам да го правя, но с риск да се повторя смятам кампанията в този и вид за цинична!

# 58
  • София
  • Мнения: 5 190
Бих подкрепила само инициатива да спрат всички реклами на продуктите си.

# 59
  • Мнения: 429
вие ме замислихте дълбоко. дори не ми е минало през ума, че може да се играе с живота на дечицата. това е отвратително.

Общи условия

Активация на акаунт