Ти какво сготви! Снимай, покажи!- 15-та тема

  • 49 552
  • 493
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 313
Здравейте!
Адмирации за всички, чудесни предложения!  bouquet
Диди, Дина, Пепика, Ягодка, Милена,Пепчо, Сиерthumbsup
Много вкусно и  красиво у вас! Peace
От мен:
Салата:

Мариновани котлети с оризово фиде и патладжан по китайски

 bowuu

Последна редакция: вт, 28 окт 2008, 22:47 от esy

# 451
  • Мнения: 2 241
Не търси, Котка, ще напиша днес или утре рецептата. Не е побликувана тук. Hug

Ааа, ясно, вие по холандски нещо заговорничите, а?  Hug

Ще чакам рецептата, защото имам още смотани ябълки за оползотворяване и все гледам различни неща да правя. Simple Smile  

И аз се нареждам на опашката за тиквените сладкишчета на Милена. Wink

# 452
  • Мнения: 774
Котка, рецептата е горе-долу като твоята - с маслено тесто.  Peace

Холандски ябълков пай

Тесто:
300 гр самонадигащо се брашно ( аз ползвах 300гр обикновено + 1 с.л. бакпулвер)
200 гр студено масло, нарязано на кубчета
160 гр кристална захар
1 пак. ванилия
1 разбито яйце
щипка сол

Плънка:
1 кг кисели ябълки
1 с. л. лимонов сок
15 гр захар
2 ч. л. канела
60 гр. стафиди
(филирани бадеми)

Брашното(+ бакпулвера, ако се ползва), захарта, солта, ванилията се разбъркват. Добавя се 3/4 от яйцето и кубчетата масло. Отначало се мачка с вилица да стане на трохи. После се доомесва на стегнато тесто. То се завива с фолио и се оставя в хладилника, докато се приготви плънката.

За плънката ябълките се обелват, нарязват на кубчета. Разбъркват се с лимоновия сок, захарта, канелата, стафидите, (бадемите).

Форма с откопчаващи се страници се намазва с олио. 3/4 от тестото се разточват и се поставят във формата. Оформя се ръб  по стените - да е еднакъв навсякъде. Плънката се изсипва вътре.

Останалата 1/4 от тестото се разточва. От него се изрязват ленти с ширина около 2 см и се подреждат на разстояние пак около 2 см една от друга. И също така, че да пресекат останалите (като решетка). Отгоре лентите се намазват с останалата 1/4 от яйцето.

Пече се в предварително загрята фурна. При мен 180 градуса за 55 мин, според рецептата - 78 минути на 175 градуса.

Забележка: преведох само съставките, изпълнението е от мен! Grinning

Ето и източника: http://appeltaarten.web-log.nl/appeltaarten/2006/11/hollandse_appel.html

Според оригинала, тортата се оставя да изстине и се слага в хладилника. След 2 дни била по-вкусна, ама кой ти чака 2 дни, ние 2 часа не можахме да изтраем! Laughing




# 453
  • Мнения: 1 117
милички, аз съвсем на бързо само да ви метна обещаният от вчера десерт, че докато стигна до компа, то ще се съмне пак  hahaha
Пейстри крем с добавена разбита сметана и овкусен наполовина с малини, и декориран с "малинки", разбира се  Joy

# 454
  • Мнения: 320
Момичета, видях бегло какви вкусотии и красоти сте сътворили    bouquet
Ето някои от нашите ястия от последните дни, /които успях да снимам де/ и се връщам да ви чета поробно  Peace

Салатка от домати и телешки салам на скара с гарнитура салата от зеле -





Ордьвърче и салатка от яйчица -





Сладък салам /за съжаление незнам по чия рецепта беше  Rolling Eyes/ -



и торта за Димитровден -



Сега отивам да чета и записвам рецептички  Wink

# 455
  • Мнения: 2 708
Е браво бе Алекс!!! Точно сега да изтипосаш тая торта, когато аз тотално се провалих в първия си опит за торта. Завиждам ти и за чаршафа и за розите и за всичко. Аз нищо не направих, толкова съм обезверена, че едвам пиша. Нямам никакво настроение. В такава дупка съм изпаднала, че..... Нищо не ми върви напоследък. Да идва утре, че да излизам от тая дупка....

Моля те, много те моля, ако не ти е проблем, драсни ми моля те - 2 реда поне, ти от какво си правиш покритието, и розите. Даже на лични, защото тук не се толерират много тортите, а пък в другата тема не съм за появяване. Аз с този готовия марципан нищо не успях да сътворя. Голяма борба падна.... Сглобих нещо, но е под всякаква критика. Аз поне не си го харесвам. А толкова четох, и само като видя на момичетата тортите ми се реве...

Много ти се радвам Алекс, искрено при това Laughing

Явно упражнение му е майката. Ама след днешния опит, не съм сигурна, че скоро ще повторя Crossing Arms

# 456
  • NL
  • Мнения: 520
Еее Ягодка аз докато се включа и вие сте на половината десерт вече Wink.Изглежда вкусно  chef.Тези дни не снимам,че имам малък проблем с апарата а и доста странични задачи.Мъжът ми е правил такъв като твоя,мойте абълкови сладкиши са малко по-различни,без много завъртулки Wink http://images25.snimka.bg/005780512.jpg.
И още един вид ябълков пай-appelkruimelvlaai досега обаче не съм го правила.Някой ако метне рецептата за такъв ще съм благодарна.

Lois много красиво,предполагам,че е и толкова вкусно.
alex_og97  страхотна торта а и на луканката не бих отказала Grinning

# 457
  • Мнения: 1 550
Ето обещаната рецепта:
Тиквени сладкишчета/Pumpkin Whoopie Pies

Източник: http://www.joyofbaking.com/PumpkinWhoopiePies.html

За тиквените кексчета:
3 чаши (390 grams) брашно;
1 ч.л. бакпулвер;
1 ч.л. сода;
1 ч.л. канела;
1 1/2 ч.л. джинджифил;
1 ч.л.карамфил;
1/2 ч.л. сол;
1 cup (226 grams) безсолно краве масло;
2 cups (410 grams) кафява захар;
2 яйца, със стайна температура;
1 ч.л. ванилова есенция;
425 г. Тиквено пюре

Ванилов пълнеж:
1/4 ч. (55 г.) vegetable shortening (няма как да го преведа на български- това е растителна мазнина);
1/4 ч.  (55 г.) безсолно краве масло, на стайна температура;
1 ч. (115 г.) пудра захар;
1 ½ ч.л. ванилова есенция
1/2 ч. (120 мл.) лек царевичен сироп

Приготвяне:
Фурната се загрява на 170 градуса, решетката се поставя на средата на фурната. Тавите се покриват с пергаментова хартия.
В купа се смесват брашното, бакпулвера, содата, канелата, джинджифила, карфиолът и солта.
В друга купа се разбърква маслото със захарта, до получаването на пухкава смес. Добавят се яйцата едно по едно. След това ванилията и тиквеното пюре. Бърка се докато всички продукти са добре смесени.
С помощта на две лъжици (или сладоледена) се правят купчинки от сместа върху хартията за печене. Оставя се около 5 см. между кексчетата. С намокрени пръсти или с опакото на лъжицата се заглаждат отгоре.
Пекат се около 10- 12 мин. докато при лек натиск отгоре не отскачат . Изваждат се от фурната и се оставят да изстинат на решетка.
За пълнежа:
Разбива се растителната мазнината и маслото до получаване на мек крем. С помощта на миксер се разбърква пудрата захар с маслената смес на ниска скорост, за около 5 мин. След това с миксер се разбива ванилията и сиропа. Бие се докато не се получи смес наподобяваща майонеза.
След това се слепват кексчетата. Сладкишчетата могат да се съхраняват покрити в хладилника няколко дни. Затоплят се до стайна температура преди консумация.

Забележка: Аз замених царевичния сироп с кленов. Карамфил не сложих, че не обичам. Джинджифил сложих наполовина, че и него го недолюбвам.
Глазурата отгоре направих от разтопен бял шоколад.

Дано ви харесат Hug

# 458
  • Мнения: 1 550
Milika, и такава имам Wink Ще ти я метна на ЛС Hug

Krische, не се отчайвай Hug Следващият път ще се получи Wink

Lois, страхотно кремче и сигурно е било и много вкусно Hands Clap

alex_og97, чудна торта thumbsup

# 459
  • Мнения: 2 803
Момичета невероятни сте, какви красоти сте сътворили. Поздравления за всички.  bouquet
От снощи вечерята ми е шопска салата и кашкавал на фурна по тази рецепта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334229.0 Стана много вкусен.



# 460
  • Мнения: 3 770
Честит Рожден ден , Krische !

Бъди  жива , здрава и много щастлива !
Усмихнат ден !


# 461
  • Мнения: 2 803
Честит Рожден ден , Krische !
Бъди много обичана от всички!



# 462
  • Мнения: 362
 Крисче честит рожден ден!!! Бъди здрава!! Весел празник!!!!  bouquet

  zeni веднага пиша рецептата за кекса,много е лесен и дано хареса на твоето детенце.
  Кекс без яйца
    1 кофичка кисело мляко
     2 ч. л. сода
   1 и половина ч.ч. захар
     3 ч.ч. брашно
   половин ч.ч. олио
     В купа слагаш киселото мялко и загасяш содата в него.После добавяш едно по едно захарта,брашното и олиото като в същото време ги бъркаш.Получава се еднородна гъста смес.Аз пека в тавичка като отдолу слагам хартия за печене, тъй като нямам хубава кексова форма.Отгоре се гарнира със каквото сладко имаш и  пожелание орехи,стафиди.
 Пече се на около 200,250 гр.,ако се изпече по бързо отгоре включвам само да долен реотан.проверявам с клечка за зъби ако не се лепи тесто по нея значи е готов.
    Hug

# 463
  • Мнения: 1 550
Крисче, честит рожден ден!
Бъди здрава и се радвай на всичко прекрасно в живота с любимите си хора около теб!


# 464
  • Мнения: 9 776
Krische, ЧРД и от мен  bouquet! Пожелавам ти много здраве, щастие и парички Laughing! Ти затова направи опита с тортата /по думите ти неуспешен/, но ако покажеш някоя снимка, съм сигурна, че ще получиш аплодисменти Peace. Всичко най-добро от мен Hug!

Общи условия

Активация на акаунт