Примерна схема на захранване (10)

  • 68 179
  • 661
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 132
Пак аз EmbarassedАко искам да заместя хранене,трябва ли да добавям към пюрето или кашата АМ и как точно?
Кърмите ли се или даваш и АМ? На кашата иначе си пише как се прави с АМ Wink Слагай си без проблеми плодовото пюре в нея Simple Smile Но ако се кърмите и си набавя млякото за деня няма смисъл да слагаш АМ.


Момичета, имам нужда от съвет. Във вторник започнах захранване с моркови с 1ч.л. Вчера дадах 2, а днес 3. Всичко излапва, но не искам да замествам хранене. Заминаваме на дълъг уикенд и искам да продължа с морковите. Какво да направя - да увеличавам ли лъжичките до неделя включително или да оставя 3 лъжички?  newsm78
Ми ако няма реакция увеличавай. Защо се чудиш?
Чудя се, защото не искам да замествам хранене. Не знам колко е нормално да изяжда от пюрето, ако искам да задържа пюре+кърмене. Реакции няма Simple Smile
Аз давам на цока и след 30-40мин давам другото. Отначало ядеше макс 50гр, а сега вече папка към 180 Simple Smile Нямаме заместено.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 09:47 от JeniB

# 571
  • Мнения: 2 111
Джоли,за да не се притесняваш за количеството на приетото мляко давай пюрето 30-50 минути след кърмене.Аз не съм давала повече от 5-6 ч.л./40-50 мл/  първите 2 месеца от захранването.От третият месец вече увеличих на 70-90 мл.Но пак си зависи от детето,защото дъщеря ми не искаше пюре след като съм я накърмила и затова го предлагах 30 минути преди кърмене.

# 572
  • Мнения: 2 132
Здравейте,
Бих искала да помоля за съвет, че доста се тревожа от известно време.
Имам момиченце на 7 месеца и 11 дена. На последната консултация се установи, че не е наддала нито грам през последния месец. Поне е порастнала с 3 см. Мерките са ни 6,800кг/71 см. Много ми е слабичка и злоядичка. Хемоглобина ни е 112 и лекарката ни каза че доближава долните граници и ни изписа желязо, за което четох , че още повече отслабва апетита.....
Шест месеца и половина се хранехме смесено, а сега вече минахме смо на АМ.
Захранихме се на 5 навършени месеца ето така:
6 месец - зел. пюре; края на месеца заместих едно хранене.
7 месец - плодово пюре и безглутенови каши /края на месеца заместих едно хранене/. Каша давам вечер, преди сън, уж за по голямо засищане. Плодово между храненията. Това плодовото всичко обърква. Не го обича много и на всичкото отгоре после отказва следващото хранене.
8 месец - от 1.12. месо, давам го през ден.
Имаме  6 хранения в денонощието. КОличествата които изяжда - всеки път различно - между 80 и 150 мл.
Имам чувството , че всико започна откак започнах да въвеждам твърдите храни. Другите дечица така хубаво си наддават. От всякъде чувам упреци, че бавно я захранвам, че трябва да давам попари, бисквити, кис. мляко, разни храни които съдържат захар, да я записвам на ДК и т.н. и т.н. Педитърката също ме кара да я захранвам още от 2ри месец със сок и сега едва ли не тържестува над мен. Направо ми писна и съм напът да зарежа всичко прочетено до сега и да си "набухам" детето с разни храни, за които наистина смятам , че не е добре да се дават още сега.
Моля ви дайте ми някакъв съвет:
1.Как да повиша апетита на деттето си?
2.Мислите ли, че трябва да въведа още някакви по калорични храни на този етап?
3.По кое време на деня каква храна да давам?
3.Как и кога да давам плодово пюре?
Всякакакви други съвети ще са ми от полза.

Благодаря предварително.
Не се притеснявай. Детето сигурно е станало по-подвижно. Гледай да си набавя необходимото количество мляко - минимума е 600мл. Освен това последния месец нещо бебоците качват по-малко. Моята качи 50, на една приятелка 100, на друга 300 Grinning
1. - По колко мляко и твърда храна изяжда?
2. месото и кашите са си достатъчно калорични според мен
Плодовото може да слагаш в кашата. Кое ядене ти отказва след него? Какво количество даваш?
Детето как се чувства?

# 573
  • Мнения: 690
ерота, джени  Hug

# 574
  • Мнения: 2 336
Здравейте, от доста време не съм писала при вас.
Синът ми е на 1,6г. и за следобедната закуска предпочита да изпие 250гр. сок отколкото да хапне филия с пастет или кашкавал. Филия с масло отказва категорично. Възможно ли е защото на обед се наяжда добре и не огладнява още до към 16,30ч.
Схемата ни е следната:
8,30-9 - прясно мляко/100гр./ + кус-кус или юфка
12,30-13-готвеното от кухнята +средата на на една филия +данонино
16,30-17-филия с пастет или кашкавал +сок
21-21,30ч- кисело мляко 3% /200гр./
понякога може и между сутришното и обедното хранене сок

# 575
  • Мнения: 204
Джени,кърмя го на 3-3,5 часа,включително и през нощта.Искам да заместя хранене,защото се налага след 3-4 месеца да започна работа и ще трябва да поразредим кърменето.  Sad

# 576
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 800
Косе Босе  bouquet

# 577
  • Варна
  • Мнения: 49
Jeni B, благодаря за отговора.

Ами количеството, което изяжда никак не е голямо, но повече не иска, затваря си устата и въобще не мога да пробия с лъжицата или със шишето.
Днес например е изяла 685 мл храна, 430 мл от която е мляко. Като си разглеждам тефтера ами тя на 3-4 месеца ядеше по 600-700мл мляко на ден и си наддаваше. Вярно е , че е много по-подвижна сега. Много ми е жизнена и весела. Нямаме проблеми с настроението и тонуса, но просто единствения ми проблем е , че малко яде и нищо не качва. Всичките калории отиват за движенията и за ръстта / така поне си мисля/.

Плодовото пюре се опитвам да го пробутам по всяко време кажи речи. Ако хапне повече предиобяд, отказва обяда, ако пък хапне повече следобяд пие по-малко мляко или яде по-малко каша за вечеря.

Кашата също имам чувството, че не я долюбва.
Просто не мога да кажа нещо със сигурност, нямаме любими и нелюбими храни, в един момент нещо го яде, в друг не го яде, дори режима ни не е твърд щото след хранене я преследвам с лъжицата и от 6 хранения стават  8-10  Sad.

# 578
  • Мнения: 840
Здравейте Laughing записвам се да ви следя  bouquet
Преди време усилено четях темата и доста неща понаучих за захранването, та общо взето си изградих една схемичка. Да видим дали обаче детето ще се съгласи с нея Thinking Днес като за начало дадох картоф - 2 лъжички, смесени с кърма. Реакция нямаше. Утре продължаввм, пък да видим какво ще излезе Peace

# 579
  • Мнения: 695
Здравейте момичета!
И аз имам нужда отсъветите ви.Захранвам от40 дни като съм въвела 4 зеленчука-картоф,морков,тиква и тиквичка. Приготвям пюретата предимно у дома.
Проблемът е,че понеже във всяко пюре слагам тиква и/или морков от 2 седмици  Иво е с жълтеникаво-оранжев тен. Препоръчаха ми да спра тиквата и моркова.Но така остават само картофа и тиквичката,които не са ни изобщо фаворити.От днес почнах и с предлагането на броколи- очевадно се мръщи и на тях.  #Crazy
Какво да направя  така,че хем да се избистри тена му, хем и да хапва зеленчуци  newsm78
Пробвала ли си пащърнак? Той е с вкус много подобен на морков, но е бял на цвят, освен това не запича като моркова. Подходящ е за възрастта ви. Може да опиташ да заместиш моркова с пащърнак.

# 580
  • Мнения: 695
Момичета, имам нужда от съвет. Във вторник започнах захранване с моркови с 1ч.л. Вчера дадах 2, а днес 3. Всичко излапва, но не искам да замествам хранене. Заминаваме на дълъг уикенд и искам да продължа с морковите. Какво да направя - да увеличавам ли лъжичките до неделя включително или да оставя 3 лъжички?  newsm78
Аз винаги съм давала на Нели колкото иска. Дори и когато е била много гладна, през първите месеци не е изяждала повече от 50 гр. и след това си търсеше млякото. Ти кога й даваш, преди или след сучене? Ако е преди, дори и да изяде повечко пюре (50-60-70гр.) и да не иска да суче веднага след това, до час ще е гладна. Ако е след, ти така и така си й дала вече дозата кърма.

# 581
  • Бургас
  • Мнения: 83
yoanna    bouquet

Не съм пробвала пащърнака,ще го въведа.....До началото на 7месец други зеленчуци не се препоръчват май  newsm78

# 582
  • Мнения: 204
Аз пак да питам!Някъде прочетох,че не трябва да се дават на бебета билки ThinkingКаква е причината?Аз давам всеки ден вместо вода чай от маточина.Изпива по 400-500 мл дневно.Дали да не го спра? ooooh!

# 583
  • Мнения: 1 449
От вчера давам оризова каша по 1-2 л. с пюрето на обед.Не знам дали е правилно
Трябва ли да изместя кашата след обед и ако трябва кога да давам плодовото пюре?Мога ли да смеся каша с плодово?
Ще се радвам ако Косе Босе се включи със съвет!

Няма проблем да въведеш ориза чрез малко чиста оризова каша към зеленчуковото пюре. Това е подходяща комбинация. Като увеличиш количеството каша до няколко лъжички или след 4-5 дни, можеш да изместиш кашата следобед. Тъй като е минал около месец след началото на захранването, за момента е достатъчно детето да има 2 твърди хранения – едно на обед и едно следобед.

По тази логика можеш да смесиш въведеното плодово пюре с кашата. След 3-4 седмици или когато прецениш спрямо детето можеш да включиш самостоятелно плодово пюре – например между сутрешното мляко и обеда. Това ще бъде нещо като междинно хранене, но съвсем не е задължително - само възможен вариант, ако искаш да даваш отделно малко плодово пюре или пресни плодове впоследствие.

Допълвам за билките, коментирахме ги 2-3 страници назад - не е препоръчително да се дават повече от няколко супени лъжици дневно, ако чаят не е бебешки. Маточината не е сред най-безобидните билки. По-големи количества билков чай са удачни след 9 м. или след 12 м.

# 584
  • Мнения: 1 449
Проблемът е,че понеже във всяко пюре слагам тиква и/или морков от 2 седмици  Иво е с жълтеникаво-оранжев тен.
...броколи- очевадно се мръщи и на тях ...
Ефектът на 'оранжевото бебе' не е опасен. Можеш да намалиш зеленчуците с повече каротин, но не е задължително да се изключват напълно.
Сладък картоф също е хубав вариант за възраст 6 месеца. С него можеш да комбинираш броколито, за да маскираш вкуса му и да се приеме по-лесно.



На тази възраст се препоръчват около 4 часа между основните хранения, режимът е съвсем правилен от тази гледна точка. Все пак можеш да увеличиш интервала с още малко, особено щом следобедното хранене се явява последно твърдо хранене за деня (ако не се брои вечерното мляко). Но може би не е това причината – на тази възраст децата вече могат да имат твърдо предпочитание към някои храни и непреклонно нежелание за други. Може би го привлича сладкият вкус на сока? А пресни плодове вместо сок? Поднесени по по-атрактивен начин? 100-140 г плодове могат да допълват малко по-стабилна храна преди това, не е задължително да е сок.

Пробвай всякакви други варианти за следобедна закуска и най-вече нещо с пресни плодове. Сокът е добре да остане като вариант за междинно хапване, нека не замества следобедната закуска. Иначе режимът е много хубав и балансиран, отговаря на нуждите на тази възраст.

Общи условия

Активация на акаунт