Третокласници се готвят със старание,за математическо състезание!

  • 16 966
  • 248
  •   1
Отговори
# 240
Добро утро момичета, весел и успешен ден!
Марти продължава да ходи на занималня и ще ходи поне още тази година. В къщи трябва да стои сам и му нямам доверие още, че ще седне да си научи без да има някакъв контрол. 90% съм сигурна, че ще висне на компютъра и там ще го намерим като се приберем.
За книжката - в момента чете Ян Бибиян, но след Рудниците и Черния корсар, май не му е интересна много, като го гледам с какво скорост я чете. За коледни подаръци сме му взели пак книжки които ще ги получи по различно време на месеца, както каза Judy  "Дядо Коледа" може да прави каквото си иска. Книжките които сме му взели не са художествени - тримерна книжка "Войните" , книжката с пъзели "Европа" и една книжка за България, беше нещо от рода "Книга на българското дете" (не съм сигурна за точното заглавие)

 Моли Уизли Задачките от календара са леснички. Задачките по БЕЛ и "човешките" предмети са за проверка на знанията му до тук. Въпросчета върху уроците които са вземали досега.
Задачките по математика съм ги подбрала от "Математически фолклор" и не са толкова за сметки, а за съобразителност. С това целя да се научи да не бърза да си решава задачите преди да е прочел и разбрал условието. Ето някои от тях: Риба и половина струва лев и половина. Колко струват 5 риби? ; Един овчар имал 17 овце, всички освен 9 са умрели. Колко овце са му останали? ; Петима братя имали 20 пилета, искали да си ги разделят по равно, но така, че да имат нечетен брой пилета. Могат ли да направят това? .
И все от този род, има и елементарни задачки с клечки.

# 241
  • Мнения: 6 486
Добро утро! Hug Отдавна не съм писала,но поглеждам в темичката ,когато имам време. При нас нищо ново с третокласничката-учи се добре,е, все още не е станала по-организирана ,но вече си мисля ,че това е въпрос на характер и темперамент и май нещата ще си останат такива. Сега при нас на дневен ред е големия син и на малката обръщаме по-малко внимание  Blush Така ,че като чета за календарите ,които правите ви завиждам благородно за търпението и желанието и времето. Освен да потърся от готовите/някой беше споменал ,че има такива/ Blush Иначе подаръците са поръчани,сега остава по-трудната част да се намерят Mr. Green  Всяка година след Никулден стартираме поставянето на коледната украса вкъщи,така че имаме още малко време да се купим нещо ново. Приятен ден на всички! Heart Eyes Стискайте палци на големия син ,който днес е на устен изпит в Британския съвет за Кембридж сертификат . Praynig

# 242
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Що ме разсмивате,а? Домати по елхата... Laughing

 У нас дори не мирише на Коледа-всичко предстои-и подаръци, и украса...

 В неделя вечер си отвисяхме до 23 чАса( абе,имат ли тези хора програмни директори?!) да гледаме Хари Потър по Нова тв.

 За английския-понеже не съм момиче като вас-по-големка съм-та по наше време имаше само един Алианс , а се учеше основно език с частен учител. Нищо страшно не виждам. Стига учителят да е читав.
 Да призная,макар,че съм фен на занималнята и то като място децата да си общуват (поне не разчитах само на нея за уроците), сега ни е много по-добре без занималня. Сега си мечтая за една държавна занималня,в която децата да ходят на кръжоци и спортни занимания. Ама няма.

 На 18 декември нашите деца ще имат коледно парти-карнавал. В трескаво мислене сме-каква да е маскировката. Много се радвам-най-сетне се организираме за нещо в класа.
 
 Моли,подписах отдавна Peace

   bouquet

 ПС  nezito, успех на сина ти!

# 243
  • Мнения: 24 467
Една година махнахме елхата на 01.05- беше чудесна детска стая. Слагането също го правим поне месец преди Коледа. Хлапетата се радват неимоверно. Гирлянди сме поставили. Ще накупя балони за класната стая и няколко за у нас.  Малкото сега си говори с две мечета, установили се трайно на елхата. Тази сутрин едното ходело на зелена работа, а другото- на синя, пиели вода и т.н. Сутрин и вечер се пускат лампичките.

Преди дни в къщи си припомняхме за кръжоците, които ми липсват много, както и Центровете за работа с деца /там съм пяла/.
Коледният купон на Коко е на 18.12- третите класове отиват в някакъв клуб, от където ще си ги прибираме не знам още в колко часа.

# 244
  • Мнения: 998
Хубаво е, че коледните ви купони са в седмицата преди 20-ти. Нашето празненство ще е в класната стая, на 23-ти. И Борис ще го пропусне, защото ние на 20-21 отпътуваме от София. Но той каза, че няма проблем да се жертва в името на "истинската Коледа"

# 245
  • Мнения: 258
        И аз рядко пиша тук,но следя темичката.Нека някой по-опитен да пусне нова тема,а аз предлагам следното заглавие:Третокласниците стягат коледна украса,за подаръци вълшебни имат те нагласа!

# 246
  • Мнения: 673
        И аз рядко пиша тук,но следя темичката.Нека някой по-опитен да пусне нова тема,а аз предлагам следното заглавие:Третокласниците стягат коледна украса,за подаръци вълшебни имат те нагласа!
  Предложението ти е готино. Темите ги пуска Птица , но още не е дошло време за нова тема , защото имаме официално разрешение за 20та страница.

# 247
  • Мнения: 574
Привет Hug Не ми остава много време да се включвам.
Гледам, вече сте украсили стаи и елхи Grinning Ние у дома правим украсата доста по-късно. Пък и още ми го няма коледното настроение.
Баткото снес занесе играчки в училище, там елхата вече била готова. Празник ще имат на 23.12 в класната стая Tada Днес Влади получи подаръка за РД, макар и месец по-рано Wink След много размисъл си избра цифров фотоапарат. Покрай него ще намажем и ние с татко му Wink А за Коледа ще получи маратонки с колелца.  За малката само си набелязах някои неща, но трябва да ги купувам когато съм сама.
Моли, и аз подписах преди няколко дни Peace
Новото заглавие ми харесва, то скоро ще станат 20 стр. Hug

# 248

Общи условия

Активация на акаунт