Коя съдомиялна да избера?

  • 29 197
  • 119
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Пред голяма дилема съм....моля ви помагайте  Praynig

В чуденка съм между тези двете Bosch или Whirlpool?

Пък на всичкото отгоре от време на време ме дерзаят мисли дали изобщо си струва да дам толкова пари за този уред  Rolling Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 571
От тези двете, бих заложила на Bosch, и като марка и като цена е по-добра.
За парите - може да си избереш и по-евтина, няма да има кой знае каква разлика в качеството на измиване Peace Важното е да прецениш, как ще ти се отрази на бюджета.

# 2
..нашия WHIRLPOOL в началото миеше перфектно ,а сега както си иска изкарва съдовете Sad

# 3
  • Мнения: 17 987
Толкова пари за Whirlpool не бих дала никога. Защо се спря конкретно на тези две? Бош не е лошо, но като не си убедена, избери някоя по- евтинка. Аз бях се зарибила страшно по Bloomberg /Джемма, ти си виновна/, но не намерих за вграждане. Моята е Електролукс, доволна съм, една моя приятелка има Аристон и тя е хубава. И двете са по- евтини от Боша. Други две мои дружки има Беко- около 500 лв и те мият добре.

# 4
  • Мнения: 2 803
Аз бих избрала Бош. Иначе хванах промоциите на Зануси и до сега 2 г. не съм имала проблеми. Някак си свидеха ми се толкова пари да дам за миялна.

# 5
  • Мнения: 3 675
Аз такова нещо нямам, но мога да препоръчам като марка Уърлпул, защото те са номер едно в бялата техника, специално перални и съдомиялни.Давам един линк с модели и цени, за да погледнете и прецените характеристиките и цените на отделните модели -

http://appliances.market.dir.bg/scat3.php?id=3295

# 6
  • Мнения: 209
Защо се спря конкретно на тези две?
След дълго ровене по форумските мнения се спрях на Бош, но миналия ден влезнах в един магазин и продавачката ме зариби по въпросния Whirlpool. Най-новия модел, миене на пара, допълнителна перка на дъното на горната кошница, като по този начин пускаш на 1/2 зареждане само долната кошница. Обясни ми, че при другите миялни 1/2 зареждане се пуска в половината миялна, но по височина и по този начин не можеш да сложиш тава например.  Rolling Eyes Абе....пълна мъгла са ми тези миялни....до сега не съм ползвала и това ми уреда, който ще ми е най-трудно да избера.  Confused 
А като чета, че не е задължително да хвърлиш хилядарка, за да ти мие чиниите добре....съвсем се омотах  Crazy

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Бош разбира се  Mr. Green някъде четох, че Бош са най-добрите съдомиялни и фурни от средния клас.
А пък толкова пари за Уърпул никога няма да дам  Sick

# 8
  • Мнения: 266
Макар, че нямам добри познания по бялата техника, Не бих ти препоръчала Whirpool. За сватбата ни си избрахме кумовете да ни подарят съдомиялна, като нямахме ограничения в цената, но въпреки това се спрях на Indesit. Те искаха да им подарим същото, но кумата, която за нея цената е по вайна си избра Whirpool, която беше около 1000лв, а моята 600. Нейната почна да използва два месеца след моята и доста по-рядко от мен, но аз съм виждала измитите и съдове, които не са с качеството на моите.

# 9
  • Мнения: 17 987
...марка Уърлпул, защото те са номер едно в бялата техника...
Това за пръв път го чувам, а и имам такъв хладилник, от който не съм очарована. Аз лично като не харесам нещо от дадена марка, повече не повтарям от същата

# 10
  • Мнения: 231
И ние сме с Уърпул, не съм избирала прсто моята мила половинка отиде и купи една, а знаете какви са мъжете гледат да има повече джаджи и електроника и това е Laughing Мие си машинката,но май аз не улучих с препаратите.....аз я тваря много яко и веднъж само един буркан от мариновани чушки не се бе измил както трябва.

# 11
  • Мнения: 1 426
Аз такова нещо нямам, но мога да препоръчам като марка Уърлпул, защото те са номер едно в бялата техника, специално перални и съдомиялни.Давам един линк с модели и цени, за да погледнете и прецените характеристиките и цените на отделните модели -

http://appliances.market.dir.bg/scat3.php?id=3295
newsm10

# 12
  • Мнения: 4 965
Bosh.
Другата не си струва парите - повече от 800 лв. за миялна не си струва - все същата работа върши...
Ние сме с Електролукс. Когато избирахме, гледахме Уирпул, но самите продавачи ни убедиха, че дават много дефекти - след време моя приятелка си взе и наистина се скапа много бързо...
Относно допълнителната перка - повечето машини вече имат такава.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 397
Бош разбира се  Mr. Green някъде четох, че Бош са най-добрите съдомиялни и фурни от средния клас.

И аз съм за Бош, можеш да видиш и Сименс  Peace
http://www.expo2000.bg/

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Беко, разбира се.  Laughing
Еднаква работа с останалите 2, само дето е по-евтинко и има дост. части.

# 15
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
От 4 години имам Аристон и работи без проблеми, иначе по темата - избера ми ще е  Бош  Peace

# 16
  • Мнения: 752
Въобще не се дерзай. Това е най-прекрасния уред, който съм си купувала на последък. Имах подобни терзания, но са напълно излишни и съжалявам, че не съм се сдобила със съдомиябна по-рано.
Моята е БЕКО и съм повече от доволна. Някои параметри и дизайн са по-добри от тези на Уирпула (на който се бях спряла първоначално).

# 17
  • Мнения: 4 187
От 4 години имам Аристон и работи без проблеми, иначе по темата - избера ми ще е  Бош  Peace

 Grinning Аха!

# 18
  • Мнения: 741
Нашата е на Горение,но иначе и аз бих избрала Бош

# 19
  • Мнения: 209
Благодаря ви за мненията!   Hug

Шани, знаеш ли дали Беко имат съдомиялна за напълно вграждане на 60 см?

# 20
  • Мнения: 6 039
за мен миялната е един от най- капризните уреди. Имам 2 абсолютно еднакви Аристон. Едната се ползва само през лятото, повреди се още на първата година. Другата я имам от 4-5години. Сега нещо й има. Работи, но не мие. Всичко вътре остава в препарат и соли.
Сега бих си купила Бош или Миле или Бауматик поне.
Беко и пеко и подобни - като поработят няколко години, тогава ще е ясно стават ли за нещо или по-скоро - не.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, знаеш ли дали Беко имат съдомиялна за напълно вграждане на 60 см?

не, провери в Технополис.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 993
Bosch. Вкъщи имам Електролукс, която ползвам от три години и не ми е създавала никакви проблеми. Съдомиалната машина е невероятно практичен уред, както и пералнята. Спестява време, вода, а и качеството на миене никога не е еднакво с миенето на ръка.

# 23
  • Мнения: 19 493
Сега и аз да дам мнение - осем години ползвах Бомпани - миеше си добре, но беше шумна. Понеже е стар модел нямаше много екстри. Всъщност напоследък май не миеше горните съдове със същото качество. Проби й се нещо в изолацията, нямало рез.части и я сменихме с Горение - зер осем години си е изпълнила задачата. Ами каво да ви кажа - те новите машини май са си доста капризни - наблъскани са с електроника, едва ли не от едно кихане реагират и се развалят. Ту не работят с какви да  е препарати за миална, ту тока не им бил наред. Техника ми каза, че понеже новите спестявали вода, било много важно препаратът да е качествен и да не се пени, защто веднага се разваляли!!! Като резултат моята сега е в сервиз (на 4 месеца е) да проверят какво се е скапало по електрониката й. Ще я дрънкам до края на гаранцията й и май ще я сменям (1000 лв. съм дала). Единствено съм доволна, че за краткия период, който работи, измива съдовете много добре и е почти безшумна.Но май само на Миеле си струва, но те пък не знам каква цифромания ще са. Или пък Беко - даваш 500 лв. и ако ти се развали поне не те е яд.

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хе-хе, беко, пеко и бломберг са на един производител доколкото ми е известно. Та моя бломберг, мломберг работи безотказно вече 3 г. Току що даже приключи поредният цикъл. Ако имах излишни пари- бих си купила Миеле. Бош също, но не в БГ. Но понеже имах само около 600 лв за целта направих добът избор ми се струва. КАто се развали, ще намеря още 600 лв, ако не става за ремонт. Laughing 

# 25
  • Мнения: 19 493
Малко извън темата, ама те сега майсторите в 80% от извънгаранционните повреди казват "не става за ремонт" - на три пъти ми се случи. И аз мисля че не е проблем да си купиш нов уред, ама пусто къде да ги складирам пенсионираните - нямам представа newsm78

# 26
  • Варна
  • Мнения: 384
извинявам се на авторката , че се вмъквам в темата -но да не отварям нова
има ли накой тази съдомиялна Ariston LI 480 A
http://www.vetobg.com/Sadomiyalni/id_188
в момента е на промоция -мола ви споделете ако имате впечатления Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
Само да не е Аристон,не съм доволна.Качеството на марката не е онова,което беше преди.

# 28
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Само да не е Аристон,не съм доволна.Качеството на марката не е онова,което беше преди.
Глупости, майка ми има съдомиялна Аристон от около година и е много доволна - мие добре, има достатъчно програми, икономична и най-важното безшумна.

# 29
  • Мнения: X
Само да не е Аристон,не съм доволна.Качеството на марката не е онова,което беше преди.
Глупости, майка ми има съдомиялна Аристон от около година и е много доволна - мие добре, има достатъчно програми, икономична и най-важното безшумна.
Струва ми се,че преминаваш границите на добрия тон като си позволяваш да даваш квалификации на личното ми мнение,което съм решила да споделя както всички останали във форума и подобно определение "глупости" ми звучи обидно.
Имах пералня Аристон от 1995 г.,която работи до ден днешен безотказно.Подарих я преди около 2 години просто  защото вече леко й бяха пожълтели пластмасите.По тази причина като голяма фенка на Аристон преди 3.5г. си взех съдомиялна от същата марка,убедена в изключителното им качество.Когато минаха 2.5 г. започна да прави проблем ,който според мен е в програматора,но от сервиза не го отстраниха,оправдавайки се че било от таблетките,че трябвало да използвам прах и прочее неоснователни причини.
Когато си купувах новата пералня съдомиялната още не се беше повредила и исках да си взема отново пералня Аристон.Тогава в Техномаркет и Технополис продавач-консултантите бяха единодушни,че базирайки се на техните наблюдения за количеството рекламации на продукти Аристон,марката вече не е с това качество,с което се е славела преди години и на което вярвах  до тогава и аз.

# 30
  • Мнения: 19 493
И на мен ми се струва, че един уред трябва да работи повече от една година, за да похвали човек марката и терминът "глупости" ме подразни също. Съвсем друг въпрос е обаче, че имам впечатление за общо влошаване на качеството на уредите от ВСИЧКИ марки, закупени от мен в последните три години (визирам Горение, Самсунг, Електролукс), изключая Миеле!

# 31
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Мен пък ме подразни фразата "само не Аристон". Както и да е всеки сам си преценя, как и за какво да си харчи парите. Аз процент от нито една марка не взимам, само споделям опит...

# 32
  • Мнения: 19 493
Сиренце, всеки си споделя опита - един с Аристон, друг с Горение, трети с нещо друго.  А и пак ще ти кажа - за една марка дали работи добре се съди по това, дали работи дълго след като е изтекла гаранцията, а не  е голямо събитие, че "една година работи без проблеми", нали? Така че няма какво да се дразниш, че момичето не е доволно от марката - нали затова е форума, всеки да си каже каквото мисли

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Сиренце, всеки си споделя опита - един с Аристон, друг с Горение, трети с нещо друго.  А и пак ще ти кажа - за една марка дали работи добре се съди по това, дали работи дълго след като е изтекла гаранцията, а не  е голямо събитие, че "една година работи без проблеми", нали? Така че няма какво да се дразниш, че момичето не е доволно от марката - нали затова е форума, всеки да си каже каквото мисли
За съжаление новите уреди отстъпват по качество на старите такива. И не само те - новите автомобили също.  ooooh! Не работят дълги години безотказно. Относно Аристона - пералня на 9г и на 4г достатъчно ли е да формирам мнение  Wink

# 34
  • Мнения: 209
Благодаря ви за мненията!   bouquet
Определено ми помогнахте в избора  Hug Спрях се на Бош. След няколко дни ще се сдобия с това сложно чудо на техниката  Embarassed и дано остана доволна от избора си. 

Не се дразнете една на друга, всеки има право на мнение!  Peace

# 35
  • Мнения: 122
Благодаря ви за мненията!   bouquet
Определено ми помогнахте в избора  Hug Спрях се на Бош. След няколко дни ще се сдобия с това сложно чудо на техниката  Embarassed и дано остана доволна от избора си. 

Не се дразнете една на друга, всеки има право на мнение!  Peace
Поздравявам те за избора,определено е по-добрият .И аз като повечето в тази тема, нямам и идея от съдомиялни,но много ходихме,много питахме ... общо взето в крайна сметка и аз свормирах мое мнение на база на чуждото  newsm12.Както и да е,спряхме се с половинката на AEG,но по нищо не се различават отElektrolux (нали първата компания погълна втората).Вече почти година я ползвам и въпреки,че още е рано смея да кажа,че съм доволна.Все пак купувайки съдомиялната мога да те посъветвам да избереш модел с автоматична функция.Най-икономични са,а и не се налага да умуваш коя от другите програми е най-подходяща  newsm78.успех,а когато започнеш да я ползваш може да направим нова тема (ако вече няма) за препаратите за миене.

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 10:54 от sass

# 36
  • Мнения: X

За съжаление новите уреди отстъпват по качество на старите такива. И не само те - новите автомобили също.  ooooh! Не работят дълги години безотказно.
Ето за това веднага те подкрепям,и аз мисля така като си го обяснявам с факта на свръхпроизводство на всякаква техника,автомобили,дрехи,обувки и де що има за консумиране от обществото.На производителите не им е необходимо и полезно да произвеждат продукция,която ще ползваш 10-20г./например съдомиялна,печка,хладилник,сешоар и т.н./,защото през този дълъг период ще избълват камари продукция,която няма да има кой да потребява.А като се износи,строши,развлече,разлепи и т.н. щеш нещещ-купуваш ново.Всичко е с точно премерено време на износване с цел подмяна с ново.За съжаление заниженото качество не е придружено с компенсираща занижена стойност.Така че е нормално да сме били почитатели на разни марки,основавайки се на предишен опит от тях,които обаче никога не е късно да ни разочароват в бъдеще.

# 37
  • Мнения: 33
Моята миялна машина е Blomberg мисля че така се пише ползвам я от април и нямам никакви проблеми струваше 650 лв

# 38
  • Мнения: 1 205
Аз също съм с AEG electrolux. Има автоматична функция и нея ползвам основно. Измива много добре и до сега не ми е създавала проблеми.

# 39
  • Мнения: 306
 Аз вчера получиш съдомиялна CANDY - подарък за рожденния си ден! Виждам ,че въобще даже не е от коментираните марки Sad Като поработи малко ще пиша Simple Smile

# 40
  • Мнения: 122
Аз вчера получиш съдомиялна CANDY - подарък за рожденния си ден! Виждам ,че въобще даже не е от коментираните марки Sad Като поработи малко ще пиша Simple Smile
Честито,да си я ползваш със здраве .Вярно Candy не е марка наложена на пазара,но това нищо не означава.Много сме се комерсиализирали всички,а забравяме съществените неща,а именно да бъдат полезни на нас.Сигурна съм,че ще ти върши работа,дано останеш доволна.

# 41
  • Мнения: 2 803
Аз вчера получиш съдомиялна CANDY - подарък за рожденния си ден! Виждам ,че въобще даже не е от коментираните марки Sad Като поработи малко ще пиша Simple Smile

Честито със здраве да си ползваш дълги години!  bouquet

# 42
  • Мнения: 306
 Мерси  Hug  bouquet

# 43
  • Мнения: 497
Тифани, много добър избор. Изобщо не е сложен уред за ползване. След 3-4 месеца ще се чудиш как си могла без нея да се справяш. Само не забравяй поне веднаж месечно да й почистваш филтрите, а на 5-6 месеца да я пускаш  на празен ход, но с прах(или таблета) или със специални за целта препарати за почистване. Не е трудно, но е важно за качеството на измиване на съдовете. За протокола- моята е Електролукс - на 13 години. Не е мръднала. Пак за протокола - никога не съм ползвала и сол, но това не важи за районите с "твърда" вода. Дали да го оставя или да го изтрия, да не вземе да се изложи след похвалата, а. Хайде ще рискувам.

# 44
  • Мнения: 6 301
Аз също съм с AEG electrolux. Има автоматична функция и нея ползвам основно. Измива много добре и до сега не ми е създавала проблеми.
Каква е тази автоматична функция?

# 45
  • София
  • Мнения: 4 141
Не е важна марката , важното според мен е че това е домашната ми помошница в къщи. Обожавам си съдомиялната. Обичам да готвя това ме успокоява, но после чиниите преди да се сдобия с това чудо на техниката ме докарваха до лудост. Да е честита придобивката на всички с нови съдомиялни и стискам палци да сте доволни , като мен.

# 46
  • Мнения: 2 803
Не е важна марката , важното според мен е че това е домашната ми помошница в къщи. Обожавам си съдомиялната. Обичам да готвя това ме успокоява, но после чиниите преди да се сдобия с това чудо на техниката ме докарваха до лудост. Да е честита придобивката на всички с нови съдомиялни и стискам палци да сте доволни , като мен.
newsm10

# 47
  • Мнения: 122
vangobi ,а каква марка е твоята съдомиялна?Сигурно си писала по-рано,но да не връщам цялата тема назад.И да те питам нещо по практичната част.Ти как слагаш съдовете в машината?Пооплакваш ли ги или само махаш твърдите остатъци?Питам,защото аз първо им минавам една вода.Като се нахраним слагам всичко в мивката,но тъй като децата ядат в пластмасови съдове все още,а тях мия на ръка и докато ги мия междувременно правя по един душ и на нашите съдове.Сега обаче мисля да храня дребните от нормални чинийки и се чудя дали да продължавам по старата схема.

# 48
  • Мнения: 2 803
Не съм vangobi, но ще ти отговоря как правя аз. Ако са останали твърди частици ги махам със салфетка и  слагам съдовете в миялната. Не е необходимо да ги изплакваш предварително. Досега не съм имала проблеми с филтъра на миялната. Пластмасата също я мия в миялната, досега само веднъж една чиния ми се пукна, явно е била нискокачествена.

# 49
  • Мнения: 399
Може ли да си задам тук въпроса, който ме вълнува. Изкриви ми се една пръчка от долната кошница. И е нарушила покритието, отдолу виждам ръжда. Въпроса ми е: как да го оправя, с какво да го цапна, за да не ръждясва повече. Дразни си ме, и заради това повече от седмица не си ползвам съдомиялната. Ако може Шани да се включи с мнение.

# 50
  • Мнения: 77
Може ли да си задам тук въпроса, който ме вълнува. Изкриви ми се една пръчка от долната кошница. И е нарушила покритието, отдолу виждам ръжда. Въпроса ми е: как да го оправя, с какво да го цапна, за да не ръждясва повече. Дразни си ме, и заради това повече от седмица не си ползвам съдомиялната. Ако може Шани да се включи с мнение.

Сис, виж в бояджийските магазини за спрей на "Космос" за бяла техника, извади кошницата и я пръсни със спрея.Този спрей е само за бели уреди.

# 51
  • Мнения: 399
Много благодаря. Още утре отивам да търся.

# 52
  • софия
  • Мнения: 9 590
аз си купих бомпани, 45см за вграждане. дано не съм сбъркала.  това ще ми е първата миялна, четах форуми, разглеждах, разпитвах.... и накрая просто се оказа, че след целия ремонт просто не са останали пари за нещо по скъпо като марка. майстора по вик каза, че само хубави работи е чувал за тях от други клиенти. като ми монтират кухнята в края на месеца и почна да я ползвам пак ще пиша.

# 53
  • софия
  • Мнения: 9 590
между другото, едната ми приятелка има краун за 500 лв, другата електролукс за 900. имат еднакви програми, отвътре изглеждат еднакво и двете мият много добре. така че май на днешно време всичко е до късмет с техниката.

# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Парите си заслужава напълно. Аз съм много съм доволна от електролукс.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Помагайте м/у тези два модела на AEG, някой ползвали такава машина в момента и отзиви:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013787

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039296

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нямам такава марка, но първата е с добри показатели и бих избрала нея.

# 57
  • Мнения: 122
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039296 Аз бих избрала тази.Има повече екстри от отложен старт,през аква стоп,та стигнем до най-важната - автоматична програма (аз само нея ползвам).А и като доп. екстра е експресното миене в случай на нужда ... Аз съм за втората  Peace

# 58
  • Мнения: 379
Бош! Аз съм с такава и вече4 години нямам проблеми. Безшумна и добре измива!

# 59
  • Мнения: 317
Момичета, някой има ли такава машина http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026251
В момента бюджета е малко ограничен и затова сме се спрели на тази. Ако някой ползва такъв модел или нещо подобно, моля да сподели мнение.

# 60
  • Мнения: 6 301
Каква е разликата м/у миялна с автоматична програма и друга миялна?

# 61
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Каква е разликата м/у миялна с автоматична програма и друга миялна?
Моята автоматична програма тегли съдовете и преценя колко време да е програмата. Само температурата нагласяш.

# 62
  • Мнения: 2 388
Аз дали мога да се възползвам от темата, за да не пускам нова и да попитам нещо? Flutter

# 63
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Аз дали мога да се възползвам от темата, за да не пускам нова и да попитам нещо? Flutter
Не се срамувай  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 388
Мерси. Hug

Ще ми се наложи да готвя известно време, та от тук и ще ми трябва съдомиялна.
Интересува ме някаква малка и на прилична цена.
Да ми препоръчате нещо? Simple Smile

# 65
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Колко малка? 9 комплекта? Или онова нареченото съдомиялна за 4 комплекта? До каква сума?

# 66
  • Мнения: 2 388
Колко малка? 9 комплекта? Или онова нареченото съдомиялна за 4 комплекта? До каква сума?

Май такава искам. Mr. Green

За двама човека ми трябва. Аз попрочетох темите, които ми излязоха по въпроса, ама ми е "тъмно" всичко.
Интересува ме основно да измива хубаво.
Ето една произволно избрана, която ме задоволява, като външен вид например, като цена също.
Някак си не ми се дават повече пари. Blush
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09010073

# 67
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Нямам лични впечатления за такъв тип. Като цяло хората доста се оплакват от тях, не миели добре, били шумни и подобни. Освен това наистина нищо не събира, една по-голяма тенджера и толкоз, а тока и водата си ги хаби  Tired По-добре си ги спести тези парички и си мий на ръка, или отдели 2 пъти повече и си купи нормална миялна  Mr. Green

П.П.Ние сме двама с 9 комплекта, пълним си я, даже ме е яд че нямам място за 12-комплекта  Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 2 388
Благодаря ти за отговора. Simple Smile

Миенето ме интересуваше дали е качествено.
За по-голяма нямам място. Просто не ми е "заложено" такова при проекта на кухнята, защото не съм си представяла, че ще ми потрябва.
Имам един двоен шкаф ( долен ) свободен. В едната част трябва да се събере миялната, в другата да е бутилката с вода.
Ще мисля варианти.  Confused

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Нямам такава марка, но първата е с добри показатели и бих избрала нея.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039296 Аз бих избрала тази.Има повече екстри от отложен старт,през аква стоп,та стигнем до най-важната - автоматична програма (аз само нея ползвам).А и като доп. екстра е експресното миене в случай на нужда ... Аз съм за втората  Peace

Понеже знаете, колко може да се довериш на консултантите в магазина, се поразрових в нета, но и в бг сайтовете имаше толкова различно описание на функциите, та това което разбрах от руските сайтове, е че разликата м/у двете машини е, че втората има
функция:"АКТИВНО ОСУШАВАНЕ С РЕКОНДЕНЗАЦИЯ"  и "Воден сензор" /нещо като разпознаване на чистата вода, което не ми е ясно Thinking/.
Разликата м/у двете машини е в цената 110лв., та се чудех да ли си заслужава да дам 110лв. за тези две функции newsm78
Единствения недостатък, е че горната кошница няма възможност да се мести.

До колкото разбирам, AEG FIESTA e нов подобрен модел на AEG F-44860 (и двете са модел 2008).
Като ги съпоставя:
AEG FIESTA  
ОТЛОЖЕН СТАРТ
- AQUA CONTROL
- 5 ПРОГРАМИ
- ИНТЕНЗИВНА: 70°С
- АВТОМАТИЧНА: 45-70°C
- BIO: 50°С С ПРЕДВАРИТЕЛНО ИЗПЛАКВАНЕ
- ХАПНИ-ЗАРЕДИ-ВКЛЮЧИ: 65°С
- ИЗПЛАКВАНЕ&ЗАДЪРЖАНЕ
- 3 ТЕМПЕРАТУРИ
- ДРУГИ ИНДИКАЦИИ: ОТЛОЖЕН СТАРТ, СОЛИ, ИЗПЛАКВАЩ ПРЕПАРАТ, ИЗБРАНА ПРОГРАМА, КРАЙ
- АКТИВНО ОСУШАВАНЕ С РЕКОНДЕНЗАЦИЯ

AEG F-44860
Отложенный старт
Aqua сontrol
Интенсив 70,
Автоматическая 50-65,
Био 50,
Короткое ополаскивание
Aqua сontrol
Двухслойный шланг, выдерживающий до 10 бар.
При повреждении заполняется абсорбентом и блокирует подачу воды.
Floating switch
Корзины со складными элементами
Самодиагностика
Отложенный старт
Цифровой дисплей

# 70
  • София
  • Мнения: 4 141
vangobi ,а каква марка е твоята съдомиялна?Сигурно си писала по-рано,но да не връщам цялата тема назад.И да те питам нещо по практичната част.Ти как слагаш съдовете в машината?Пооплакваш ли ги или само махаш твърдите остатъци?Питам,защото аз първо им минавам една вода.Като се нахраним слагам всичко в мивката,но тъй като децата ядат в пластмасови съдове все още,а тях мия на ръка и докато ги мия междувременно правя по един душ и на нашите съдове.Сега обаче мисля да храня дребните от нормални чинийки и се чудя дали да продължавам по старата схема.
Аз се извинявам, че чак сега отговарям, та на въпросите:
Машинката ми е AEG от тези за 6 комплекта (малко ми е мястото в кухнята), но на нас ни е напълно достатъчна пускам си я всяка вечер да мие на нощна тарифа. Да изплаквам си ги и то, защото ме е страх да не я счупя. Смятам , както казах преди че това е моята домашна помощница и затова си я уважавам за да ме уважава и тя. Изплакването не отнема повече от 2 – 3 мини,  не ми тежи важен е резултата. newsm10
 

# 71
  • София
  • Мнения: 8 933
Ние сме с Мидеа, повече от година. Ползвам я нон-стоп, някой път и по два пъти на ден я пускам. Много съм си доволна. Мие много добре, рядко да остане някое супер загоряло петно (ама за това си е виновна готвачката). Май колкото повече електроника и функции има в една машинка (не говоря само за миялната), по-голяма е вероятността нещо да се развали. По тази причина мъжът ми винаги предпочита механичните програматори пред електронните.

# 72
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
П.П.Ние сме двама с 9 комплекта, пълним си я, даже ме е яд че нямам място за 12-комплекта  Crossing Arms

и мен така... Все остава нещо да се доизмие на ръка.

механичните програматори пред електронните.

той е много прав на практика. Официалните вносители на програматори до продават 1 затворена кутия с програматар вътре за поне 150-280лв., само с 1м. гаранция.
Но точно тази Мидеа, Палавата монахиня си е чист боклук. Ако наистина нямаш място за по-голяма, си купи Siemens или Bosh. Повярвай ми, макар на външен вид да са почти еднакви, нямат нищо общо с боклуците за по 350-450лв.

Примерно:  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012403

# 73
  • Мнения: 2 388
Но точно тази Мидеа, Палавата монахиня си е чист боклук. Ако наистина нямаш място за по-голяма, си купи Siemens или Bosh. Повярвай ми, макар на външен вид да са почти еднакви, нямат нищо общо с боклуците за по 350-450лв.

Примерно:  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012403

Златна си. Hug Много се надявах да прочета твоето мнение по въпроса.
Дали наистина нямам място, незнам. Поне така мисля, а и честно казано не ми се жертва целия шкаф.
За парите ще ги прежаля, въпреки природно вродената ми стиснатост за някои неща ( в случая миялна  Simple Smile).

Благодаря още веднъж за препоръката.  bouquet

# 74
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ако наистина нямаш място за по-голяма, си купи Siemens или Bosh. Повярвай ми, макар на външен вид да са почти еднакви, нямат нищо общо с боклуците за по 350-450лв.

Примерно:  http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012403

Аууу, много скъпа тази нюню Rolling Eyes  за 300лв отгоре има за 9-12 комплекта. Иначе аз съм с Бош, е няма такъв кеф, мие всичкоооо  Sunglasses

# 75
  • Мнения: 2 388
Аууу, много скъпа тази нюню Rolling Eyes  за 300лв отгоре има за 9-12 комплекта. Иначе аз съм с Бош, е няма такъв кеф, мие всичкоооо  Sunglasses

Подскажи на една съфорумка такава за 300 лв. Flutter Ще ти е благодарна. Simple Smile

Сигурно ще ми се смеете, ама най-вероятно през живота си няма да имам толкова комплекта наведнъж. Blush

# 76
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Исках да кажа, че близо 700лв за такава малка съдомиялна са много, за 300лв отгоре ще си вземеш голяма 9-12 комплекта.

# 77
  • Мнения: 2 388
Исках да кажа, че близо 700лв за такава малка съдомиялна са много, за 300лв отгоре ще си вземеш голяма 9-12 комплекта.

Ясно. Simple Smile Благодаря.  Simple Smile Поради факта, че съм стисната чета, както ми изнася. Blush

# 78
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Ясно. Simple Smile Благодаря.  Simple Smile Поради факта, че съм стисната чета, както ми изнася. Blush
Не си само ти  Mr. Green Но хубавите работи са скъпи  Rolling Eyes

# 79
  • София
  • Мнения: 4 141
Ето малко полезна информация за тези, които все още се чудят да си вземат ли съдомиялна:


Предимства на съдомиялната машина в сравнение с миенето на съдове на ръка:

Спестява вода - Съдомиялната машина  използва между 13 и 20 литра вода за един цикъл на миене. При миенето на ръка са нужни между 80 и 100 литра вода при същото количество съдове.
Спестява електричество - Съдомиялната машини  използват около 1,2-2 kwh електроенергия за едно миене, докато при миенето на ръка за същото количество съдове се използват около 2,5 kwh.
Хигиена - При миенето на ръка температурата на водата е между 25 и 35 градуса, което не е достатъчно за пълното отстраняване на бактериите. Съдомиялната машина използва вода с температура от 45 до 70 градуса и отстранява 99.9 процента от бактериите.
Повече свободно време - За една година съдомиялната машина може да спести от времето на домакинята до 25 работни дни.
Чистота - Още едно предимство на съдомиялната е, че може да се използва и като допълнителен шкаф, в който да се поставят мръсните съдове.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 703
хайде и аз да се запиша с въпрос ( за да не пускам нова тема)
 Реших че искам съдомиялна Laughing , изчетох теми и знам само че ще е свободно-стояща и цвят инох, искам да ми препоръчате какво да гледам като взимаме и кой марки са хубави ( зная че тук ще има разногласия затова казвам от сега среден клас  500 - 800 лв )
за разход на енергия и вода и комплекти ми е ясно, питам за функции кой е хубаво да има, стигнах до извода че е хубаво за отложен старт, да има 1/2, да се наглася горната кошница та чакам вашите мнения  Grinning

# 81
  • Мнения: 111

Момичета имам един въпрос: Забелязах, че миялната ми машина много време си стои с пълен резервоар за сол и не мога да разбера даи не и трябва или нещо не може да го вземе( може да зависи от твърдостта на водата).
Вие на колко време слагате сол?

# 82
  • Countryside
  • Мнения: 11 631

Момичета имам един въпрос: Забелязах, че миялната ми машина много време си стои с пълен резервоар за сол и не мога да разбера даи не и трябва или нещо не може да го вземе( може да зависи от твърдостта на водата).
Вие на колко време слагате сол?
Явно водата е мека. Не се притеснявай, щом не ти светят никакви индикатори няма проблем. Плюс, това има фабрична настойка за твърдостта на водата, която е на 2(средна твърдост), можеш да я промениш.

# 83
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ние сме с Бош, купихме я миналата Нова Година, за 12 комплекта, струваше 1000 лв. Има 5 години гараниция и сме много доволни Peace

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 703
Дами моля ви помагайте ми , замислям се за ето тази http://ritoni.com/products.php?product_id=3318&section_r=technics
 другата е тази http://ritoni.com/products.php?product_id=1395&section_r=technics или
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024547
а също и тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09030104

и искам да знам някоя от тези има ли защита от деца ( не им разбирам ) за водата видях но ето това не ми е ясно ЗАЩИТА "OVERFLOW"

ще чакам за мнението ви  Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 6 210
щастливка - мързеливка, "OVERFLOW" означава защита от наводнение и преливане. Аз нямам  защита защита от деца на миялната, но пък и моето вече мина периода с мераците да живе в кухненските уреди  Mr. Green... та по тоя въпрос не мога да помогна.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 703
Вени мерси , но те си имат ПЪЛНА ЗАЩИТА "WATER STOP" това е нещо друго защото на втория модел който съм показала има и двете защити Grinning

# 87
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
За Индезит-а: доста хора се оплакват и от миялните и от пералните. Същото важи и за Електролукс-а. Майка ми има първия Аристон и е много доволна, мие добре, тиха е, не е правила проблеми досега. Аз много се чудих между Аристон и Бош, но в крайна сметка избрах Бош, и съм мноого доволна, страшен звЕр е, мие всичко  Mr. Green
Лично аз ти препоръчвам Бош/Сименс на същата цена са свободностоящите или малко по-скъпи(като тези, които си дала). Имат награда за най-икономична съдомиялна (8л вода и 0.5кВ на миене) и дават гаранция 5години. Освен това понаимват доста екстри, тихи са, имат защита АкваСтоп от наводняване, подвижна горна кошница, иноксови перки, система за автоматично разпознаване на таблетки 3в1.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 210
Преди няколко месеца обсъждахме в една от темите какво представлява аква-стопът. Значи това е някаква функия, което затваря клапанче на маркуча, който снабдява миялната машина с вода, ако се отчетат някакви проблеми. А пък функцията оувърфлоу/ която между другото нямам, говоря си наизуст  Embarassed/ реших, че предпазва от преливане /от буквалния превод на думичката/ и ми се стори, че са две различни неща... Ама сега, като се замисля то и аква-стопът би предпазил от същото  newsm78. Май е по-добре да не разсъждавам, като не съм сигурна!  Mr. Green Дано се включи някой по-запознат.

# 89
  • София
  • Мнения: 6 210
Поразпитах човек, който е доста по-запознат от мен! Ето как ми обясни двете функции: разликата е в това, че аквастоп-ът действа и в случай, че има теч от маркучи, не само при повишаване на нивото на водата в миялната; т.е. антиоверфлоу е при повишаване на нивото, а аквастоп при понижаване.  Peace

# 90
  • Мнения: 838
Относно миялните мога да споделя следното - вече трета година имам вградена миялна на FAGOR за 13 комплекта. Някой беше питал за солта - аз съм от София, при монтажа на миялната в комплекта с опътването имаше и нещо като тест за бременност с което се определяше степента на твърдост на водата и от колко сол има нужда миялната. Е оказа се, че нямаме нужда от никаква сол и изключихме индикатора за солта според опътването. Мога да кажа, че миялната мие перфектно и наистина нивото на шума е минимално (в магазина ни обясняваха колко по - тиха е от другите). Преди седмица купихме и монтирахме на майка ми миялна за 9 комплекта, пак за вграждане, но този път на BOMPANI. След едноседмично доста интензивно ползване (след ремонта всичко преди да се подреди държа да бъде основно измито - визирам чаши, чинии и др. посуда опковани за съхранение с вестници) мога да кажа - да мие и то добре, разлика с моята не намирам, но за сметка на това е доста по-шумна, няма възможност за измиване само на горната кошница, няма регулиране на височината на горната кошница, но това са неща, които в случая не са толкова необходими, а разликата в цената си каза своето.

# 91
  • Мнения: 19 493
При избора на такава машина питайте и кой е обслужващия сервиз - това при мен вече ще е водещо при покупка на дом.уреди с гаранция. За протокола - сервизите, обслужващи Горение, Електролукс, Уирлпул, и там каквито марки обслужва Пан сервиз са вън от полезрението ми. Добри отзиви чух за сервиза на Сименс и Бош. За Фагор нищо не зная, но пък хората дават три години гаранция, така че сигурно са добри.

# 92
  • Мнения: 596
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024394
Някой има ли такава съдомиялна,моля да даде отзиви,почти съм решила да я взема,четох доста от темите за съдомиялни и повечето препоръки са за Бош,но ми се струват доста скъпи,а и майсторът,който ще монтира и съдомиялната и пералнята иска около 100лв и то си е разход,въобще сумата около 500-600 лв ми е поносима,но не и повече. Peace

# 93
  • Мнения: 762
темата много ме интересува

# 94
  • Мнения: 19 493
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09024394
Някой има ли такава съдомиялна,моля да даде отзиви,почти съм решила да я взема,четох доста от темите за съдомиялни и повечето препоръки са за Бош,но ми се струват доста скъпи,а и майсторът,който ще монтира и съдомиялната и пералнята иска около 100лв и то си е разход,въобще сумата около 500-600 лв ми е поносима,но не и повече. Peace
Ако миалната ти е за вграждане - цената за монтаж е около 24 лв. За пералнята предполагам че в същия порядък. Но линка който си посочила показва, че твоята няма да е за вграждане, което означава просто свързване на една два гъвкави маркуча и включване в контакта(това е за около 3 минути работа) - ти си преценяваш, но 100 лв. за тези две дейности според мен си е пладнешки обир.

# 95
  • Мнения: 317
E, доста си зависи от мястото на поставяне. При мен я слагаха половин ден, защото пробиваха плочата да вземем вода от мазата (в къща сме), удължаваха маркуча за мръсната вода и ей такива неща. Освен това се наложи да преместваме и стойката за телевизора. Просто аз имах такива изисквания към мястото на миялната, а исках и да ми е естетично и да не се виждат тръби. Така че е напълно възможно да искат толкова за свързване. За марката не мога да кажа нищо.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 148
И аз избирам съдомиялна. Трябва да е 45см за пълно вграждане.
Поисках от представител инфо за Miele и цени. Мечта ми е такава марка съдомиялна, ама как да дам 2200?!? #Crazy
Май ще си взема Bosch или Siemens. Отзивите за тези марки по- нагоре бяха добри.

# 97
  • Мнения: 930
И аз избирам съдомиялна. Трябва да е 45см за пълно вграждане.
Поисках от представител инфо за Miele и цени. Мечта ми е такава марка съдомиялна, ама как да дам 2200?!? #Crazy
Май ще си взема Bosch или Siemens. Отзивите за тези марки по- нагоре бяха добри.

 Bosch Peace друго такова качество няма Grinning

# 98
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
И аз избирам съдомиялна. Трябва да е 45см за пълно вграждане.
Поисках от представител инфо за Miele и цени. Мечта ми е такава марка съдомиялна, ама как да дам 2200?!? #Crazy
Май ще си взема Bosch или Siemens. Отзивите за тези марки по- нагоре бяха добри.

 Bosch Peace друго такова качество няма Grinning
В случая Bosch=Siemens  Mr. Green Аз съм с Бош 45см, за пълно вграждане, много съм доволна: мие супер, тиха е, икономична, че и 5год гаранция има Mr. Green

# 99
  • Мнения: 762
В случая Bosch=Siemens  Mr. Green Аз съм с Бош 45см, за пълно вграждане, много съм доволна: мие супер, тиха е, икономична, че и 5год гаранция има Mr. Green
Какво значи пълно вграждане?Изобщо се чудя моделите за вграждане и тези,които не са-маха ли им се плота отгоре,за да се сложи кухненски такъв?Предстои ми проект за кухня и точно тук съм много боса.Чудя се също на тези миялни,на които вратичката е като останалите вградени мебели в кухнята,как се постига този ефект?Вратичката облепя ли се с нещо?

# 100
  • Мнения: 19 493
И аз избирам съдомиялна. Трябва да е 45см за пълно вграждане.
Поисках от представител инфо за Miele и цени. Мечта ми е такава марка съдомиялна, ама как да дам 2200?!? #Crazy
Май ще си взема Bosch или Siemens. Отзивите за тези марки по- нагоре бяха добри.

 Bosch Peace друго такова качество няма Grinning
В случая Bosch=Siemens  Mr. Green Аз съм с Бош 45см, за пълно вграждане, много съм доволна: мие супер, тиха е, икономична, че и 5год гаранция има Mr. Green
Само да добавя, че цените на Бош са доста по-ниски оттези на Сименс.

# 101
  • Мнения: 2 055
Аз съм с Бош. И 5-те години гаранция не са без значение...

# 102
  • Мнения: 19 493
В случая Bosch=Siemens  Mr. Green Аз съм с Бош 45см, за пълно вграждане, много съм доволна: мие супер, тиха е, икономична, че и 5год гаранция има Mr. Green
Какво значи пълно вграждане?Изобщо се чудя моделите за вграждане и тези,които не са-маха ли им се плота отгоре,за да се сложи кухненски такъв?Предстои ми проект за кухня и точно тук съм много боса.Чудя се също на тези миялни,на които вратичката е като останалите вградени мебели в кухнята,как се постига този ефект?Вратичката облепя ли се с нещо?
Пълно вградане е точно това, което си написала - отпред се вижда само една вратичка, която е и като другите от кухненските ти шкафове. Прави се по поръчка от фирмата, която ти  прави и другите неща в кухнята. За частично вграждане са тези, които пак са вградени но отпред имат и един контролен панел с копчетата на уреда. За моделите, които не са за вграждане мисля, че не е подходящо да се затварят под плот, тъй като няма да има вентилация, но трябва да се изкаже по-голям специалист по въпроса. А тъй като моята кухня е на осем години, нещо вратичката на миялната не изглеждаше както трябва, като си у подменях тази година с нова си купих и отделна вратичка специално за миялни с пълно вграждане- Горение имат такива с материал от нещо като стъклокерамика и инокс - доста добре стои.

# 103
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
За съдомиялните и пералните да, обаче фурна на Сименс, със същите функции като Бош, беше с 300лв по-евтина, естествено я видях, след като си купих Бош-а  ooooh!
Какво значи пълно вграждане?Изобщо се чудя моделите за вграждане и тези,които не са-маха ли им се плота отгоре,за да се сложи кухненски такъв?Предстои ми проект за кухня и точно тук съм много боса.Чудя се също на тези миялни,на които вратичката е като останалите вградени мебели в кухнята,как се постига този ефект?Вратичката облепя ли се с нещо?
Ето това е съдомиялна за пълно вграждане. Не се маха никакъв плот и не се облепя с нищо. Самата миялна се бута отпред в нишата, оставена за нея и на самата миялна се монтира вратичка, като останалите в кухнята. Изглежда си като шкафче. Има монтирани съдомиялни за пълно вграждане в Техномаркет/Технополис, можеш да иде да разгледаш.  

# 104
  • Варна
  • Мнения: 148
Сиренце, кой модел е твоята, че в сайта има два модела на Bosch?
А разликата в цените на Bosch и Siemens не е кой знае каква- 170лв между 45см-те модели.
 А някой може ли да каже къде се сглобяват?

# 105
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Сиренце, кой модел е твоята, че в сайта има два модела на Bosch?
А разликата в цените на Bosch и Siemens не е кой знае каква- 170лв между 45см-те модели.
 А някой може ли да каже къде се сглобяват?
Моята е в линка в предния ми пост. Какво има да се сглобява, само се бута в нишата, и се закрепя вратичката(това дори аз го мога). Е, за свързването може да викнете един ВиК майстор, за всеки случай. Ааа сетих се, драмата беше в нивелирането, ама и това не е сложно, по-скоро е пипкаво.

# 106
  • Мнения: 533
този Bosch не е А А А ,а е А А B,има ли това голямо значение.Майстора на майка ми  Candi 3 в 1 /на 15 години/оправя каза ,че ми препоръчва Beko,всичко друго се прави в Китай.А имали 6 години гарнция newsm78.Ходих в Лексгруп и там съдомиялните са в Китай правени.

# 107
  • Мнения: 77
а от по-евтините...(до към 500лв)  Embarassed и 45 см  коя марка бихте ми предложите ...... благодаря

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз имам Електролукс, но преди да си я купя се бях ориентирала към Мидея. Чела съм добри мнения за тази марка.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 148
Голяма заблуда. Ходихме днес в магазин във Варна, в който предлагат Miele- леле, леле. Цените наистина са убийствени- за 60см съдомиялна за вграждане по- нов модел- 3600лв. Sick Какво му плащаш?!  MoneyИ върха беше като ми казаха, че съдомиялната има гаранция 2 години!!!! Някой тук спомена 10?!!! Може би тези дето са за западния пазар и да имат 10 год. гаранция, но тези тук са за Балканите (това уточнение го направи "компетентния" продавач- консултант).

В крайна сметка отидохме до магазина на експо 2000 и взехме Bosch- 45см за пълно вграждане, с 1/2 зареждане и отложен старт (екстри- важни за мен).
Отново гаранция 2години.

Сиренце, твоята от къде я взехте, че е с 5 години гаранция?

# 110
  • Мнения: 77
ооохх и аз ги гледам на Midea ама не знам.......а от тях дали има енергиен клас А? ако не намеря друга ще взема такава и товае ......да  е накасмет, то аз имам още време де ама....

# 111
  • Мнения: 19 493
Голяма заблуда. Ходихме днес в магазин във Варна, в който предлагат Miele- леле, леле. Цените наистина са убийствени- за 60см съдомиялна за вграждане по- нов модел- 3600лв. Sick Какво му плащаш?!  MoneyИ върха беше като ми казаха, че съдомиялната има гаранция 2 години!!!! Някой тук спомена 10?!!! Може би тези дето са за западния пазар и да имат 10 год. гаранция, но тези тук са за Балканите (това уточнение го направи "компетентния" продавач- консултант).

В крайна сметка отидохме до магазина на експо 2000 и взехме Bosch- 45см за пълно вграждане, с 1/2 зареждане и отложен старт (екстри- важни за мен).
Отново гаранция 2години.

Сиренце, твоята от къде я взехте, че е с 5 години гаранция?
А най ме е яд, че същите тези стоки в ЕС са със съвсем друга цена....Наскоро ми попаднаха цени за  миялна машина Миеле от Белгия - за нови модели ставаше въпрос - някъде към 860 евро, не си спомням колко беше доставката, ама погледнато от всякъде това не прави 3 600 лева.

# 112
  • Мнения: 4 411
Момичета, някой има ли такава машина http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026251
В момента бюджета е малко ограничен и затова сме се спрели на тази. Ако някой ползва такъв модел или нещо подобно, моля да сподели мнение.
гЛЕДАХ ГИ Втехномаркет и ми направи неприятно впечатление колко нестабилни са кошниците,трудно се вадеха и ми изглежда доста ''сделкано'' Confused.
Ако не разполагата с много средства и не държите на марката,а само да работи добре и да е здрава горещо препоръчвам БЕКО Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364397.0

# 113
  • Мнения: 284
ооохх и аз ги гледам на Midea ама не знам.......а от тях дали има енергиен клас А? ако не намеря друга ще взема такава и товае ......да  е накасмет, то аз имам още време де ама....
Мидея имат клас А-моята е за 12 комплекта,отложен старт,1/2 зареждане,регулиране на горната кошница.Ползвам я от 2 години и дано ми служи вярно дълго време.

# 114
  • Мнения: 601
Предстои ми и немога да се спра все още на нищо.  bouquet

# 115
  • Countryside
  • Мнения: 11 631

Сиренце, твоята от къде я взехте, че е с 5 години гаранция?
От Експото де. Само, че беше в промоция и затова с удължена гаранция. И е клас А/А/А, на сайта може би има грешка, в моята книжка пише друго. Консумацията на вода е само 8л, а на ток 0,11кВч на едно миене.

# 116
  • Мнения: 3 360
Според мен Бош е подобрия вариант Peace

# 117
  • Мнения: 327
В Бг.имам Електролукс,а тук Миеле и от двете съм доволна.
Не бих купила скъпа бяла техника от Бг. от лични наблюдения,мога да споделя,че стоката за Източна  Европа е с друго качество Naughty

# 118
  • Варна
  • Мнения: 552
От 2 седмици имам нова съдомиялна Аристон-хот пойнт,45 см, със всички екстри. Любимата придобивка.
Как се спрях на нея ли? Минала година си купих перална същата  марка и реших, че всичко в къщи ще се казва така.
Остана да сменим хладилника.

# 119
  • Мнения: 601
Спрях се на ето тази съдомиялна. но марката не ми говори нищо.
Има ли някой който да ползва BOMPANI  италиянска е марката, цените са ниски но това като ме радва така и ме притеснява.
http://www.vetobg.com/Sadomiyalni/page_1/id_319

Общи условия

Активация на акаунт