До Дядо Коледа писма, пишат септемврийските деца

  • 30 599
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
SEPTEMBER  KIDS



 
                   
НАШИТЕ НЕПОВТОРИМИ ДЕЦA    
са вече много, много на брой и рожденните им дни са ето ТУК, но ние винаги се радваме и на всички нови попълнения!



ПОЛЕЗНИ САЙТОВЕ
Референтни стойности от кръвни изследвания и други
Приучаване на детето да ползва гърне
Когато детето плаче на раздяла с вас
Методи за възпитание на децата /по аюрведа/
Първо юношество - първа част ново
Първо юношество - втора част ново
... и други интересни теми ново[/color
[/url]

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 23:25 от irinii

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Бързам да се запиша първа в новата ни предпразнична темичка....Благодарности на Ирини   Hug
Страхотни са Спаси и Джинджи! Приличат си и същевременно са различни, поне според мен,де..... Wink

Ще пиша по-късно повече,че тази вечер пека тиква и вече съм на финалната права! Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 3 249
Хайде и аз, докато е топла още Simple Smile
Ирини, сладурка е Джинджи Hug А бате проявява ли интерес към нея или? Мен това много ме притеснява, че видим ли бебе и веднага търчи да го гъделичка #Crazy
То и аз на бързо де...

# 3
  • Мнения: 693
Иринии, много ти благодаря, с две деца и намираш време да ни спретнеш темичка и то страхотна  Hug Големи са сладури и двамата, да са много здрави и много да те слушат, че да ти е по-лесно.
Аз ви чета но нямам много време за писане  Embarassed
Пък и няма кой знае какво покрай нас. Освен че на моменти Крис е ...  #2gunfire Има си манекенски мерки 12кг. и 91см. Не съм погледнала по БГ стандартите но по тукашните на височина сме на максимума и на кг. на минимума. Изписаха ни пак профилактични изселдвания(като на 1г.) но реших да си ги правим в БГ че тук лекарите са  #Cussing out - чакаш 2 дни из болницата, не ти обясняват нищо и т.н.

# 4
  • Мнения: 1 174
Ирини,   bouquet Децата са ти страхотни сладурковци,пу-пу-пу!  Hug
Вики ,  и моите деца бяха със същите мерки преди 2 месеца,мисля,че изобщо не са минимум килограмите.Много деца познавам на 3 години са 1-2 кг повече от нас. Най-важното е да са здрави.  Praynig
При нас започва все по силно да се изразява чуството ревност,много често и двамата тичат към мен да ги взимам и всеки вика "това е мойта мама,не пипай"  Crazy Постоянно им говоря и обяснявам и те много добре разбират,често като ми обяснавам за 100-тен път и те преди мен казват "на двамата е мама" или като се карат за играчки и пак сами си казват "на двамата" , падам от смях.
Сега уж трябва да спят,но веселбата е голяма в другата стая,свалят чувалите,викат,смеят се  Crazy Отивам да ги респектирам Tired

# 5
  • Мнения: 529
 Irinii, мерси за темичката. Направо бях забравила, че идва време за подаръци. Джинджи и Спаси са много сладки. Дано да нямаш такива безсънни нощи повече.
 Доника, при нас в момента малкия проявява по-голям интерес към баткото. Постоянно го търси и като кажа да ходим да вземаме батко от училище и той веднага на вратата.
  yoana77, при нас тичането е към тати, нали е много зает сега и вечер като се появи на вратата му се мятат на врата. Мишо цвърчи от радост, чак завиждам мъничко.
 Мари_Анка, дано мине бързи окото, а шарката без много почесвания.
 Rени, спокойно за четенето има време, ще се научи. Но все пак Ванко се хвали, че сам си чете условията на задачите, а някой деца викали учителката да им го прочете. Писането на ръкописните букви хич не му е по вкуса. Математиката му е забавна, засега най-му харесва в "Британика". Вече знаем английската азбука, броим до 20 и оттам нататък обикновено го спирам.
 dennis, и ние си имаме един такъв с дистанционно от стериопор, но освен върху гардероб няма къде да се опази.
 Хайде, добро утро на всички, ставам да се приготвим за училище.


 

# 6
  • Мнения: 79
добрютро!
Ирини, нямаш равна, браво за темичката. Много сладка програма сте си спретнали с малчуганите Hug, а те са абсолютни бонбони.
Марианка, дано бързо мине шарката.
Доника, Ян не проявява кой знае какъв интерес, но е любвеобилен, целува я, давам му да я гушка, дава и разни неща в ръчичките и се чуди защо не ги взима, обяснява и от време на време нещо, и така...
Утре му е операцията за сливиците, в момента е с баща си на анестезиолог. Вчера ми се обадиха от детската градина, че имали болно дете от варицела, а Яни беше до петък там и е имал контакт с него, дано не се разболее, но четох че шанса да се е заразил е 80%. Sad
С Миа си се гледаме някак си така между другото, покрай грижите за батко и. Тя е станала много общителна, гука и се кокори, а специално за мен си има един много смешен звук.
Целувам ви и до скоро

# 7
  • София
  • Мнения: 320
И аз да се разпиша в новата темичка.Заглавието с трахотно ме зарежда благодарение на Ирини  bouquet

Ние сме добре,беснеем по цял ден. Всяка сутрин посещаваме животните в зоо градината,добре че ни е съвсем близичко. Маршрута ни е един и същ ,но интересното е че не ни омръзва. Rolling Eyes. Опитваме се да сплашим тигъра ръмжейки,после си махаме с маймуната за здравей и чао  Stop(Любимка ни е ,за тези които я познават,като човек е ) Продължаваме със слона, зайците ( тин, тин -така сме ги кръстили),храним патките и така ден след ден.

В събота е юбилея на моята майчица. Почти приключихме с приготовленията. Райче ще се гледа с другата баба с която се вижда почти от празник на празник, та ше видим как ще е. Умишлено избрахме ресторант наблизо,ако има нужда да прескачаме до нас помежду танците Simple Smile

Всички дечица са адски пораснали,направо не е за вярване.Скоро разглеждах снимките от първото ни коледно парти. Любима ми е тази с многото кошчета на земята и пашкулчетата в тях Laughing

# 8
  • Мнения: 2 123
Хей мацки, добре дошли в предколедната ни темичка Хайде да поговорим за този празник, да ни стане весело отсега... Ето например ще ви питам какви разлики тчитате в празнуването на Коледа преди и след появата на слънцата ни? какви са плановете ви за празнуване? А за подаръци - за мъжете, за децата, за приятели и т.н.?
Стелитка, радвам се да те видя!  Hug готива програмка си имате със зоо посещенията. ние със Спаси отидохме само веднъж през пролетта и така и не видяме повечето животни... сега по студовете едва ли има смисъл да ги търсим. Да е жива и здрава майка ти.
чочи, дано ви се размине шарката, че на  Яни ного ще му се събере  Sad Стискам ви много силно палци за утре - операция си е. Скоро на друга мама от форума на детенцето й сложиха такива "макарички", но в БГ се махат на 6тия месец  newsm78  драсни 1 ред утре да знаем как сте. Прегръдки и кураж. Ще бъдете ли тук на Коледното ни тържество, з ада запознаем двете принцеси?
АмареткаHug Адаптира ли се към София вече? Трябва да се видим скоро. На мен Младост ми е ок като дестинация. Може в Патиланци нещо да заформим. Само Спаси да оздравее, че има хрема от вчера.

Днес лудницата е отново на 6. сутринта имахме едни документи да подписваме с ужасния ни съсед на 83 години, който за всеки свой подпис иска я керемиди, я тухли, я вар... а без това - няма да получим последното разрешение за ползване на къщата. Сега в 14.30 чакам поредната бригада майстори, че преправяхме камината ... и сега тр д ая монтират. В този ред на мисли, мама Меги, где си бе душа? Сложиха ли вашата?

# 9
  • Мнения: 154
  Хоп и аз в новата ни темичка! Ирини   bouquet страхотна си!

Стелитка   wavey не сме се виждали от много отдавна в градинката в квартала . Последно Райче я видях с майка ти миналата седмица и толкоз.Ще се радвам скоро да се засечем.  bouquet Целувки.

Чочи стискам палци всичко да мине наред .Кураж!

Ирини при теб отново всичко е на педал  Hug .Как е малката принцеса?
А Коледа ще я празнуваме както обикновенно,в Рибарица при мама. Ще бъдем всички и се надявам да си изкараме страхотно.На топло пред камината с всичките постни ,страхотни ястия ,които мама сътворява ,с любимите хора , ще гледаме как вали сняг през прозореца и ще се наслаждаваме на подаръците под коледната елха...... 
Подаръците още не съм ги намислила,но ще трябва скоро и с това да се захващам ,защото време не остана,а сме мнооого .Най сложен както винаги е мъжа ми .За него ми е много трудно да купя подарък,още повече че той на 16 декември има рожден ден и ще трябва два подаръка да мисля.Някой ако има свежи идеи ,моля  Hug приемам съвети.

# 10
  • Мнения: 4 451
Цоп и аз в предколедната темичка! Grinning
Ирини, специални благодарности!  bouquet Обожавам Коледните празници и темичката ме зареди с коледно настроение. Дечицата са ти страхотни! Heart Eyes
С удоволствие се включвам да отговоря на въпросите ти. Незабравими са Коледите с дечицата ми. Обожавам да виждам грейналите им очички. Мими задължително помага в месенето на питката. Някак пълен е домът ми. Вече не помня как съм празнувала, когато тях ги е нямало. Имам чувството, че винаги съм си ги имала. Laughing Не си представям нищо без тях.
Отдавна умувам над подаръците. Мими има желания и те са все за кукли Уинкс. Mr. Green А на мен ми се ще да и купя една страхотна детска кухня Тефал. Излиза малко по-скъпа, но е красива и голяма, почти като истинска. Според мен ще и бъде много по-полезна. И с моя помощ и тази на Веси, можем да разиграваме страхотни сюжети и игри, които хем ще я забавляват, хем ще и помагат в усъвършенставането на уменията и развитието на говора. Но без кукла няма да се разминем, то е ясно. За Веси се колебая още. Питах я какво иска да и подари дядо Коледа. Но за нея първо този дядо е доста абстрактно нещо  Laughing и второ май не знае какво да си пожелае. И понеже нейната кукленска количка я откраднаха  Confused, се чудя дали да не и купя нова, тя обожава да си вози куклите.
Съпругът ми е най-труден. Мераклия е да си има лула. Дали да не му взема една с качествен тютюн. Но идея нямам къде да търся. Та ако някой може да ми даде идея, ще съм безкрайно благодарна.
Чочи, стискам палци! Praynig
Стелитка, горещи прегръдки от мен! Heart Eyes
Йоанка, у нас положението е същото. Аз и тати все сме "мойто мама и мойто тати" hahaha Всички играчки са все нейни, включително и тези на сестра и. Нейни са и люлките и катерушките по детските площадки. Crazy
Веси вече спи, а аз ще се възползвам да полегна малко. Моята Веси още се буди нощем. Rolling Eyes Как стоят при вас нещата? Спят ли дечицата ви вече по цяла нощ или се будят като нас?
Прегръдки от мен! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 119
Привет!

yoanna, смешното е че Мария ме ревнува от майка ми. Тя й обеснява че е майка на нейната майка (демек на мен), а Мария ме прегръща и казва "Не, тя е моя майка!" Не можем да се разберем кой на кой е майка. Иначе няма нищо против баба й да е майка на всички останали - дядо, тати, вуйчо и т.н. Само не й на мен. Голям смях пада.

Приятна вечер!

# 12
  • София
  • Мнения: 320
[b]irinii[/b] - от както я помня Коледа все с деца я празнуваме.Впредвид каката ни .Традиция е да пазим в тайна подаръците и колкото повече пактечета по добре. Поне седмица по рано ги слагаме около елхата и всяка вечер ги коментираме и правим предположения какво има в тях. По този начин копнежа се засилва до часове преди коледата, когато ги отваряме заедно. Тази година не ми е ясно как ще ги опазим от Рая, но ще се постарая да запазя традицията.
cvetiberova - Цвети Hug Последния път ,в който те видях коремчето ти беше доста пораснало.Време не остана. Вече те виждам с количка и Габи Simple Smile. Дано Габи да е все така кротичка и добра кака ,за да ти е по лесно ежедневието с двете деца.

По този повод да ви кажа,че почти няма разлика дали децата са  с по-малка или по-голяма разлика.Все са си грижи.Вечер докато играем с малкото ми се подават едни учебници,тетрадки за подписи.В такъв момент и малкото иска внимание а и каката и се започва едно мрънкане...Снощи например,изпях  и изиграх урока по история на малкото докато кака слуша и се залива от смях.Трябваше да се правя на клоун  Crazyза да са доволни и двете.
Мари_Анка [/color]  и на мен съпругът ми е най-труден относно подаръците.Идеите са ми изчерпани напълно.
Детска кухня купих на Рая за рождения ден. При нас положението е ,че дадох сума пари за нея а не се заиграва с нея. В началото я обръщаше на опаки  Rolling Eyesи тогава играеше с нея,като и разглобяваше вратите,краката и т.н. Готвачи няма да станем,но техничари може Laughing.

Chochy кураж на теб Мила за операцята на Яни Hug

# 13
  • Русе
  • Мнения: 250
хайде и аз да се цопна в топлата темичка,че кои знае кога ще мога пак newsm78
ирини, благодаря за коледната тема,бях забравила че наближава,сега се настроих подходящо.
diman , ме разсмя ! и Ема расъждава така по темата кои на кого  е майка,и разни такива нейни си умозаклю4ения прави. и ние сме на етап " това е мое" независимо за какво става дума.
видях ,че коментирате мерки : ема е на 2г и 2м и е 14 кг и 92 висока 24 номер обувки !
аз съм на работа през деня и в събота много 4есто,а ве4ер ема се е нау4ила на гледа ме4у пух на лап топа ми,а не иска на ТВ-то да й пускам диск и така аз съвсем немога да се добера до вас Crazy
Ема се 4увства много щастлива на яслата и само стискам палци да е здрава.
за Коледа....... Thinking още нямма идеи,но ще " крада" от вас ! ема иска от дядо коледа "маса със стол4е" newsm78 #Crazy от къде й дойде на ума,явно го е 4ула от някъде.
хайде няма да се разливам много,но сикам да поздравя вси4ки вас и да споделя от все сърце 4е се радвам 4е ви има Heart Eyes

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Добра ви вечер,дами! Новата ни темичка е весела, оживена и празнична.....
Аз вече започнах с планирането на коледните подаръци, че освен Коледа майка ми има годишнина, чакат ме и 2 именни дни на любими за мен хора.... Rolling Eyes
Стенли също все още не разбира кой е Дядо Коледа и неговата роля с подаръците, но нашия подарък за него ще е шейна,  сега остава само и сняг да има. Иначе и на мен най-трудните подаръци са за мъжа ми и баща ми!
Засега успяваме с гледачката да разнообразяваме ежедневието му с игри на вън, рисуване с моливи и посещаване от време на време на детски кътове! Но имаме проблем с гледането на филмчета... Thinking....По 1ч не мога да го откъсна от новата му страст Ну Пагади!  ooooh!
От няколко месеца насам Стенли вече не е онова пухкаво момченце....Вталил се е нещо..13,5-14кг /не съм го теглила скоро/, около 90-91см, 23см обувки.
Кога планирате да е коледното тържество?!
muckata , радвам се че намери време да се разпишеш и ви се отразява добре яслата! Браво за мерките на Ема, голямо момиче е станала!
 Stelitka , добре звучат вашите разходки в зоопарка! Не ти е лесно и на теб с двете принцеси!
Мари_Анка , чудесно звучи подаръка ти за Мими, а предполагам че на Веси също ще й е интересено да приготвя разни нещо в кухнята Laughing!!! За мое щастие Стенли много рядко се буди нощем, но пък имаме проблем с приспиването наобяд....трудно и с песни, люляне и галене, на ръце, а преди си лягаше и заспиваше сам... Whistling
cvetiberova, Коледата на Рибарица, пред каминка и със семейството звучи страхотно ..... Hug
Chochy , стискам палци за операцията на Яни и пиши как е минало! Peace
Amaretto, прииска ми се и на мен вече да ме изненадват с картички... Blush Радвам се,ч е промяната ви се отразява добре, но съм сигурна че ще ти липсва красиво украсена,светеща и празнична Варна....Много го харесвам този град!
yoana77 , направо се чудя как се оправяш с двете малки дивеещи съкровища.... Wink 
Доника, честито и от мен за новата придобивка! По едно време и аз се бях замислила за машина за машина за хляба,но заради все по-ограниченото ми време се въздържах! Браво на твоя Дядо Коледа.... Hug

След като изписах цял ферман  ви пожелавам приятна нощ! Wink

Общи условия

Активация на акаунт