Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 605
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: 3 770
betina33 и аз съм си задавала този въпрос и си мислех , че 4-5 дена преди Коледа трябва да спра с поливането.  Rolling Eyes А пък за украсата , може би зависи с какво си решила да го декорираш , дали ще издържи 1-2 дена ?! За моят знам , че ще го украся сутринта на 25 . Това , което искам надали ще изглежда добре , ако го сложа от предния ден.

Narina , ОК е !  Peace Поне според мен , де !  Wink Иначе това не беше моя лична молба и сигурно някой мод щеше да я направи на линк , щом не е по размерите на форума - Максимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела

# 1 096
  • Мнения: 278
Как да позная дали са опечени ? newsm78 newsm78

 

# 1 097
  • Мнения: 3 770
Как да позная дали са опечени ? newsm78 newsm78

 

Ще ги боднеш с шишче - ако излиза сухо , значи са за вадене.Ако ти е препечна коричката , а шишчето още влажно , по-добре ги покрий с фолио и намали малко фурната ! 
Peace

# 1 098
  • Мнения: 278
Боднах с пръчка от метлата - суха е . Изключих фурната и ги оставих.Как да ги покажа сега ?

# 1 099
  • Мнения: 278
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=315226 Дано да съм се справила.Утре ще ги поръсвам с масло и пудра захар.

# 1 100
  • София
  • Мнения: 2 671
12 Days of Cookies

Шоколадово-ментови сладки-сандвичи
Рeppermint-chocolate-sandwich-cookie



Рецептата: http://www.foodnetwork.com/recipes/peppermint-chocolate-sandwich … recipe/index.html
Видеото:  http://www.foodnetwork.com/12-days-of-cookies/package/index.html


Съставки:

    * 0,5 кг. замразено тесто за захарни сладки *
    * 1/4 ч. ч. брашно за дооформяне
    * 2 ч.ч. полугорчиви шоколадови парченца
    * 1/4 ч.ч. течна сметана /неподсладена/
    * 1 ч. л. есенция мента **
    * 1 ч.л. олио
    * Идеи за декорация: натрошени ментови или др. бонбонки; бели, зелени и червени захарни пръчици или цветна захар
   
Указания за работа:
Изпечете 24 кръгли сладки от замразеното тесто.

Едната чаша шоколадови парченца смесете със сметаната и разтопете на водна баня. Добавете ментовата есенция и сложете за 1 ч. в хладилника. С помощта на лъжица /супена или щипка за сладолед събираща 15 гр./ разпределете сместа в/у половината от бисквитките и слепете с останалите; притиснете добре половинките, за да разпредели равномерно шоколадовата смес. Поставете във фризера за около 25 мин., за да стегнат.

Смесете останалата 1 ч.ч. шоколадови парченца със олиото и разтопете на водна баня. Потапяйте всяка сладка в сместа и после посипете с избрания материал за декорация.
 
* * *
* ще потърся рецептата за тези захарни сладки и ще я добавя
** ментова есенция купих наскоро от магазинчето на ул. 3 Уши в София


* Аз си харесах тази рецепта за Захарни сладки /май баш маслени сладки са си/: http://www.foodnetwork.com/recipes/alton-brown/sugar-cookies-recipe/index.html
Ако някой има нужда спешно от превод - пишете ми, ако не, ще преведа по-натам, че успявам да превеждам само в тази поза  breastfeeding , която не е най-удобната  Mr. Green

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 14:23 от Rumya

# 1 101
  • Мнения: X
След АКК-то ето и първите меденки

   по рецептата на Джемма

Само не знам кога да ги украся...Ако е в неделя,ще изтраят ли до Коледа?

На вкус са страхотни,мисля от същото тесто да направя и къщичката.

# 1 102
  • София
  • Мнения: 1 819
Вие сте върхът!! Аз направих АКК и една доза линцери и ме обхвана един мързеллллл. Не знам как да го превъзмогна.

# 1 103
  • София
  • Мнения: 1 312
Направих пробно сладки от медено тесто/това за торта медовик/  и много вкусни станаха. Само с фигурките май трябва да се постарая..... newsm78

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 07:37 от мм

# 1 104
  • София
  • Мнения: 3 816
pepita66 , страхотни са ти щолените!  newsm10

# 1 105
  • Мнения: 278
geleva  Благодаря за успокоителните думи. Но май трябваше да са по - дебелички. Нещо с втасването не се справих .Не се вдигнаха като тесто за питка.На вкус не знам как са , но ухаеше превъзходно.

# 1 106
  • Мнения: 1 170
Narina, би ли ми пратила рецептата за тези джинджифилови сладки на ЛС Grinning ?

pepita66, супер са ти Щолените. Моите сурови въобще не изглеждаха така загладени и хомогенни, а по- скоро порести Crazy
Ето и снимките от моите сладурчета :

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9231043- неразрязан (това е по- свЕстния на вид Laughing )
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9231045- парче

Оранжево небе, аз направих половин доза, но го оставих да втася като за цяла Rolling Eyes (не ми е минало през ума, че и времето на две трябва да разделя Embarassed ). Незнам дали ми беше превтасало, възможно е. Защото самото тесто не ми се струваше толкова "послушно" и приятно за работа. Освен това не ми слепи и плодчетата, беше малко шуплесто... Но така или иначе следващия път ще направя цялата доза и ще видя за разлики

# 1 107
  • Мнения: 1 818
Тук подготовката за празниците върви с пълна пара  Heart Eyes  !

Момичета,предлагам ви тези


Шоколадови звездички с капучино ,много приятни на вкус и лесни за правене ...

# 1 108
  • Мнения: 364
Здравейте днес си купих кулинарен журнал и попаднах на интересни рецепти,ето една от тях
(другите след малко ще ги препиша)
            Ябълкови бонбони
               
         Списък на продуктите;


1кг и 250г ябълки
1кг захар
кристална захар за овалване
ванилия

Възкисели ябълки(циганки)измиваме,нарезваме на парчета,заливаме с вода и варим.
Варените ябълки пасираме,прекарваме през гъсто сито,като ги мачкаме с ръка.
Полученото пюре мерим и на 1кг пюре вземаме 1кг ситна захар.
Варим пюрето с захарта,докато сместа се сгъсти и почне да се отделя от лъжицата,с която бъркаме пюрето,за да не загори. Така сгъстеното пюре изсипваме в чинии,като предварително сме ги обливали с студена вода.(чиниите). Оставяме пюрето да изстине.Изваждаме го из чиниите,нарезваме го на красиви ромбчета.Ромбчетата овалваме в кристална захар и ванилия и ги нареждаме в тавичка,покрита с бела книга.Тавичката слагаме в хладка пещ и сушим бонбоните,докато изсъхнат съвсем.
Изсушените бонбони нареждаме в кутия и можем да ги запазим за по дълго време.По същия начин се приготовляват бонбони от дюли,сливи и други.
 


Източник Кулинарен журнал за жената.

запазила съм оригиналния правопис на рецептата Mr. Green

# 1 109
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
мистерия ,какъв кулинарен журнал?!Той нали излиза винаги на 17-18 ,този да не би да е някакав извънреден?
Като прочетох и скочих до лавката пред службата,ма тя милата толкоз заблудена,че не можеше да ми каже нищо и накрая си купих журнал за жената,и аз гледах-гледах,ама не видях кулинарен Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт